Shtoni komentin tuajEmri

E-maili

Komenti
Komentet e deritanishme


4607. florinda abdullahu (21.04.2015)

dua ta shikoj kur'ani fisnik


4606. shpatina qamili (17.04.2015)


4605. shpatina qamili (17.04.2015)


4604. Muhamer (15.04.2015)

We Selam Alejkum Ju Lutem Me Tregoni se Qfar Kuptimi Ka Emri MUHAMER ne Gjuhen Arabe


4603. Emina  (11.04.2015)

A oaht
ermri ne kuran enisa


4600.  (09.04.2015)


4599. modest (08.04.2015)


4598.  (06.04.2015)


4597. Osman Mazreku (06.04.2015)

nuk kemi qasje ne proram. Cka eshte problemi


4596. anita (21.08.2014)

cfare kuptimi ka emri anita ne arabisht


4594.  (08.08.2014)

Une. Enemi. Me. Zemer.DR.IREDIA. OSHT. RREN. MOS. GABON. MEJAV. PI TRUNIN. KY. PERSON. SE. OSHT. HAJN. VEQ. METI. VJEDH. LEKET. EDHE. SKA. SEN. NGA. KY. PERSON. E. TI. SOPIJA. TY. ZOTI. RE. MARROFT. QE. GENJEN. ME KET. ADRES. TE. TI. POR. JU JEN. VET. NE QAT. BAND. QE. JE ELIDHUR META. PER. TE. VJEDHUR. LEK. NJERZVE. TE SHKRET. ZOTI. NE. QEJELL. JU. DENOFT PER. KET. QA. JENI TU. BA.


4593.  (08.08.2014)

Une. Enemi. Me. Zemer.DR.IREDIA. OSHT. RREN. MOS. GABON. MEJAV. PI TRUNIN. KY. PERSON. SE. OSHT. HAJN. VEQ. METI. VJEDH. LEKET. EDHE. SKA. SEN. NGA. KY. PERSON. E. TI. SOPIJA. TY. ZOTI. RE. MARROFT. QE. GENJEN. ME KET. ADRES. TE. TI. POR. JU JEN. VET. NE QAT. BAND. QE. JE ELIDHUR META. PER. TE. VJEDHUR. LEK. NJERZVE. TE SHKRET. ZOTI. NE. QEJELL. JU. DENOFT PER. KET. QA. JENI TU. BA.


4592.  (03.08.2014)

allah


allah


allah


4591. Armend (30.07.2014)

Selam Alejkum vlla kuranifisnik.exe eshte i infektuar dhe me antivirus nuk qelet dhe pa antivirus prap nuk hapet ta keni ne dije!!!!
Eshte VIRUS OK


4590.  (29.07.2014)

Pse.bre sophia.po.rren per DR.IREDIA.KUR.KY NJERI OSHT GENJESHTAR.SA TEKA PAGU PER ME REJT PER TA QYSH SPOJU VJEN. MARRE ME RREJT KSHTU KUR KJO ADRES EKTI NJERU EMAJLI ITI OSHT VETEM ME MASHTRU NJERZ MEJU VJEDH LEK SE SEN SINIMON KUJT MARRE JUKOFT E ZOTI QAFEN. JAV. THEFT PO TE POSHTER JENI.


4589. fidan  (28.07.2014)

ALL-LLAHU NA DERGOFT NE RUGEN E DREJT


4588. fidan  (28.07.2014)

ALL-LLAHU NA DERGOFT NE RUGEN E DREJT


4587. fidan  (28.07.2014)

ALL-LLAHU NA DERGOFT NE RUGEN E DREJT


4586. fidan (28.07.2014)


4585.  (27.07.2014)

Pse. Kjo. Faqe. Ilejon. Genjeshtaret. Meshkru.ata. qe mashtrojn njerz. E.jumarri teholla bme. Genjeshtrat etyre. Aka. Kush. Qe. Ekontrollon. Kta njerz te kqi


4584.  (27.07.2014)

Pse. Kjo. Faqe. Ilejon. Genjeshtaret. Meshkru.ata. qe mashtrojn njerz. E.jumarri teholla bme. Genjeshtrat etyre. Aka. Kush. Qe. Ekontrollon. Kta njerz te kqi


4583.  (27.07.2014)

Pse. Kjo. Faqe. Ilejon. Genjeshtaret. Meshkru.ata. qe mashtrojn njerz. E.jumarri teholla bme. Genjeshtrat etyre. Aka. Kush. Qe. Ekontrollon. Kta njerz te kqi


4582. edin (25.07.2014)


4581. valentin (24.07.2014)

e dua allahun


4580. deni (19.07.2014)

kuran arabisht me germa shqip


4579. sophia (19.07.2014)

Emri im ėshtė Sophia nga SHBA, unė kurrė nuk besojnė nė magjinė derisa i kontaktuar kėtė njeri tė madh tė shpirtit tė quajtur DR IREDIA. Unė dhe burri im kemi qenė tė martuar pėr tri vite dhe kemi pasur njė djalė. Para se tė marrė martuar ne datė pėr dy vjet dhe ne e duam njėri-tjetrin aq shumė. Por unė kurrė nuk e dinte se ai kishte njė lidhje me njė nga mikut tim mė tė ngushtė dhe ata kanė qenė duke parė njėri-tjetrin pėr rreth katėr muaj. Njė ditė burri im erdhi nė shtėpi dhe tė ngjallė njė argument tė panevojshme me mua dhe kemi pasur njė grindje nė mėnyrė qė ai tė kėrcėnojnė pėr tė jetuar shtėpinė qė ai kishte nesėrmen dhe ai mė la dhe fėmijė pėr tė qenė me tė quajtur kėshtu mikun tim, kėshtu qė nė Kursi i ankthin tim i po lexonte disa faqe nė internet se si tė kthehet njė burrė tė humbur, atėherė unė pashė njė dėshmi nga Jessica se si DR IREDIA ndihmėn e saj pėr tė marrė pėrsėri shoqen e saj djalė ish tė, kėshtu qė unė gjithashtu kontaktoi DR nėpėrmjet adresė e-mail dhėnė nga Jessica dhe ai mė tha se shoku im hedhin njė magji nė burrin tim qė e bėri atė pėr tė lėnė mua dhe fėmijė qė tė jetė me tė. Pėr tė shkurtuar histori tė shkurtėr, DR IREDIA gjithashtu mė tha se ēfarė tė bėjė i cili i bėri dhe miku im urryer burrin tim aq shumė sa qė asnjėherė ajo donte pėr tė parė atė pėrsėri dhe pas tri ditėsh burri im u kthye tek unė lypur falje tim. Sot jam i kėnaqur me burrin tim pėrsėri. Ne jemi tė lumtur qė jetojnė sė bashku me fėmijėn tonė. Nėse keni ndonjė problem si kjo ju mund email atė pėrmes kėtij drirediaherbalhome@gmail.com adresėn dhe ju mund tė mbėshteteni nė atė pėr njė ndihmė e madhe.


4577.  (17.07.2014)

fatlum


4576. rijad (16.07.2014)

aban me hjek mbulesen para djalit te migjes


4575.  (11.07.2014)


4574.  (11.07.2014)


4573.  (11.07.2014)


4572. esra nimani  (11.07.2014)


4571.  (10.07.2014)

Julutem. Shum tegjithve qekeni halle fsmiljare mos gaboni tekerkoni ndihm nga Dr iredia se vetem osht genjeshtar edhe kerkon lek edhe te genjen se ky ska kur far force per ti zgjedh problemet julutem shum njerz mos gaboni me kerku nduhm nga kjo adres se vetem mashtrim osht drirediaherbalhom@gmail.com. osht. Hajdute. Per. Te mledhur teholla nga njerzit qe kan. Nevoj edhe kan halle.te mdha ky bon loja me zemrat e thyra se ndihm ska ngs ky julutem mos gaboni sikom gabuar une kom kerku ndihm edhe kam. Hargju namin e tehollave. Qe meka shti ne borq edhe.gjdodit kerkn teholla ky njeri mat poshter skom Pa . drirediaherbalhom@gmail.com mos. Bedoni lulutem vetem zotit kerkoni ndihm ejo. Magjive se genjeshtra jon


4570.  (10.07.2014)

Susan.deshta.ta boj. Nje. Pytje. Vetem.tejesh. esinqert.se.edhe.une jom.ni femer me shum halle ne.famile problem me burrin. Por te luten tejesh esinqert se une kom kerkua. Ndihm nga. Ky. Person por pom duket vetem osht sit I mashtrimit sa per temledhur teholla nga njerzit qekan. Halle edhe jom ber merak se kam hir borq kogja shum edhe sedi se sitjsboj per ti kthyar borqin se at qe eprita nga.kjo adres qe ju po epublikoni une. Ende skom pas sukses. Dr iredia


4569. Susan (10.07.2014)

Emri im ėshtė Sophia nga SHBA, unė kurrė nuk besojnė nė magjinė derisa i kontaktuar kėtė njeri tė madh tė shpirtit tė quajtur DR IREDIA. Unė dhe burri im kemi qenė tė martuar pėr tri vite dhe kemi pasur njė djalė. Para se tė marrė martuar ne datė pėr dy vjet dhe ne e duam njėri-tjetrin aq shumė. Por unė kurrė nuk e dinte se ai kishte njė lidhje me njė nga mikut tim mė tė ngushtė dhe ata kanė qenė duke parė njėri-tjetrin pėr rreth katėr muaj. Njė ditė burri im erdhi nė shtėpi dhe tė ngjallė njė argument tė panevojshme me mua dhe kemi pasur njė grindje nė mėnyrė qė ai tė kėrcėnojnė pėr tė jetuar shtėpinė qė ai kishte nesėrmen dhe ai mė la dhe fėmijė pėr tė qenė me tė quajtur kėshtu mikun tim, kėshtu qė nė Kursi i ankthin tim i po lexonte disa faqe nė internet se si tė kthehet njė burrė tė humbur, atėherė unė pashė njė dėshmi nga Jessica se si DR IREDIA ndihmėn e saj pėr tė marrė pėrsėri shoqen e saj djalė ish tė, kėshtu qė unė gjithashtu kontaktoi DR nėpėrmjet adresė e-mail dhėnė nga Jessica dhe ai mė tha se shoku im hedhin njė magji nė burrin tim qė e bėri atė pėr tė lėnė mua dhe fėmijė qė tė jetė me tė. Pėr tė shkurtuar histori tė shkurtėr, DR IREDIA gjithashtu mė tha se ēfarė tė bėjė i cili i bėri dhe miku im urryer burrin tim aq shumė sa qė asnjėherė ajo donte pėr tė parė atė pėrsėri dhe pas tri ditėsh burri im u kthye tek unė lypur falje tim. Sot jam i kėnaqur me burrin tim pėrsėri. Ne jemi tė lumtur qė jetojnė sė bashku me fėmijėn tonė. Nėse keni ndonjė problem si kjo ju mund email atė pėrmes kėtij drirediaherbalhome@gmail.com adresėn dhe ju mund tė mbėshteteni nė atė pėr njė ndihmė e madhe.


4568. shezai (10.07.2014)

Emri ime eshte Shezai deshiroj nje ndime nga ju se une jame nje prinde i 7 femijeve me bashkeshorten time se bashku .
Si familje jetoj shum te lumtur nuk kemi probleme mes veti po dishka nuk shkon nje pune tek ne .
Ne shtepijen ton ka shum xhum te gjithe si une si gruja ime si gjemte po hashtu edhe vajzat ka mundesi dishka rrethe ketije problemi qe te na ndimoni apo te na udhezoni .Zoti ju shperbleft per xhdo munde qe e beni per ha .


4567. Susan (10.07.2014)

Emri im ėshtė Sophia nga SHBA, unė kurrė nuk besojnė nė magjinė derisa i kontaktuar kėtė njeri tė madh tė shpirtit tė quajtur DR IREDIA. Unė dhe burri im kemi qenė tė martuar pėr tri vite dhe kemi pasur njė djalė. Para se tė marrė martuar ne datė pėr dy vjet dhe ne e duam njėri-tjetrin aq shumė. Por unė kurrė nuk e dinte se ai kishte njė lidhje me njė nga mikut tim mė tė ngushtė dhe ata kanė qenė duke parė njėri-tjetrin pėr rreth katėr muaj. Njė ditė burri im erdhi nė shtėpi dhe tė ngjallė njė argument tė panevojshme me mua dhe kemi pasur njė grindje nė mėnyrė qė ai tė kėrcėnojnė pėr tė jetuar shtėpinė qė ai kishte nesėrmen dhe ai mė la dhe fėmijė pėr tė qenė me tė quajtur kėshtu mikun tim, kėshtu qė nė Kursi i ankthin tim i po lexonte disa faqe nė internet se si tė kthehet njė burrė tė humbur, atėherė unė pashė njė dėshmi nga Jessica se si DR IREDIA ndihmėn e saj pėr tė marrė pėrsėri shoqen e saj djalė ish tė, kėshtu qė unė gjithashtu kontaktoi DR nėpėrmjet adresė e-mail dhėnė nga Jessica dhe ai mė tha se shoku im hedhin njė magji nė burrin tim qė e bėri atė pėr tė lėnė mua dhe fėmijė qė tė jetė me tė. Pėr tė shkurtuar histori tė shkurtėr, DR IREDIA gjithashtu mė tha se ēfarė tė bėjė i cili i bėri dhe miku im urryer burrin tim aq shumė sa qė asnjėherė ajo donte pėr tė parė atė pėrsėri dhe pas tri ditėsh burri im u kthye tek unė lypur falje tim. Sot jam i kėnaqur me burrin tim pėrsėri. Ne jemi tė lumtur qė jetojnė sė bashku me fėmijėn tonė. Nėse keni ndonjė problem si kjo ju mund email atė pėrmes kėtij drirediaherbalhome@gmail.com adresėn dhe ju mund tė mbėshteteni nė atė pėr njė ndihmė e madhe.


4566. Susan (09.07.2014)

Mijn naam is Susan van Nederland, ik nooit geloven in ban totdat ik contact opgenomen met deze grote man van geest genaamd DR IREDIA. Ik en mijn man zijn drie jaar getrouwd en we hadden een jongetje. Voordat we trouwden we gedateerd voor twee jaar en we houden zoveel van elkaar. Maar ik heb nooit geweten dat hij een affaire had met een van mijn beste vriend en ze zijn zien elkaar ongeveer vier maanden. Op een dag kwam mijn man thuis en verwek een onnodige ruzie met mij en we hadden een ruzie, zodat hij dreigen om het huis, dat hij de volgende dag te leven en hij liet mij en de jongen om bij mijn zogenaamde vriend, dus in de loop van mijn ellende was ik het lezen van enkele pagina's op het internet over hoe je weer een verloren man, toen zag ik een getuigenis van Jessica over hoe DR IREDIA helpen haar ex vriendje terug te krijgen, dus ik ook contact opgenomen met de DR via de e-mailadres dat door Jessica en hij vertelde me dat mijn vriend een spreuk op mijn man dat maakte hem voor mij en het kind verlaten om bij haar te zijn. Om het verhaal kort te maken, DR IREDIA vertelde me ook wat ik moet doen wat ik deed en mijn vriend haatte mijn man zo veel dat ze nooit wilde hem weer te zien en na drie dagen kwam mijn man terug naar mij bedelen om mijn vergiffenis. Vandaag ben weer gelukkig met mijn man. We zijn gelukkig samen met onze kinderen wonen. Als u een probleem als dit kun je hem mailen via dit adres drirediaherbalhome@gmail.com en je kunt op hem rekenen voor een grote hulp.
•


4565. Susan (09.07.2014)

Mijn naam is Susan van Nederland, ik nooit geloven in ban totdat ik contact opgenomen met deze grote man van geest genaamd DR IREDIA. Ik en mijn man zijn drie jaar getrouwd en we hadden een jongetje. Voordat we trouwden we gedateerd voor twee jaar en we houden zoveel van elkaar. Maar ik heb nooit geweten dat hij een affaire had met een van mijn beste vriend en ze zijn zien elkaar ongeveer vier maanden. Op een dag kwam mijn man thuis en verwek een onnodige ruzie met mij en we hadden een ruzie, zodat hij dreigen om het huis, dat hij de volgende dag te leven en hij liet mij en de jongen om bij mijn zogenaamde vriend, dus in de loop van mijn ellende was ik het lezen van enkele pagina's op het internet over hoe je weer een verloren man, toen zag ik een getuigenis van Jessica over hoe DR IREDIA helpen haar ex vriendje terug te krijgen, dus ik ook contact opgenomen met de DR via de e-mailadres dat door Jessica en hij vertelde me dat mijn vriend een spreuk op mijn man dat maakte hem voor mij en het kind verlaten om bij haar te zijn. Om het verhaal kort te maken, DR IREDIA vertelde me ook wat ik moet doen wat ik deed en mijn vriend haatte mijn man zo veel dat ze nooit wilde hem weer te zien en na drie dagen kwam mijn man terug naar mij bedelen om mijn vergiffenis. Vandaag ben weer gelukkig met mijn man. We zijn gelukkig samen met onze kinderen wonen. Als u een probleem als dit kun je hem mailen via dit adres drirediaherbalhome@gmail.com en je kunt op hem rekenen voor een grote hulp.
•


4564. durim (06.07.2014)4563.  (06.07.2014)


4562. edona edona edona (01.07.2014)


4561. xia (01.07.2014)

edua kuranin


4560. azra (30.06.2014)


4559. atuet hamzaj (29.06.2014)

prsh te gj**305;thve ju uroj nga zemra argjer**305;m te te mbare dhe te lehte.Me faln**305; per shqetesimin po kisha nevoje per **305;nformacion rreth muajit te shejte te ramazanit.
flm per mirkutpimin atuet.


4558.  (28.06.2014)


4557. mudarak (28.06.2014)

habibvllaqaaji


4556. Leonora (28.06.2014)

qfar kuptimi ka ky emer


4555. besim (28.06.2014)

selamun alejkum si munde te shkarkoj kuranin ne kompjuter keto linke qe jan ne ballinen tuaj nuk me lejojn te bej dawload te kuran kerimi ju flm eselamun alejkum


4554. leo-kiss-gjk@hotmail.com (28.06.2014)

po dua mu mesu pre kuran flm wllaazni dhe motra


4553. albiona geci (27.06.2014)

dua ta lexoj kuranin a mundem


4552. muharrem gashi (26.06.2014)

qfar kuptimi ka ky emer muharrem


4551.  (25.06.2014)


4550. kate (25.06.2014)

Unė jam dėgjojnė pėr tė dėshmuar se si i mori pėrsėri burrin tim, ne u martuar pėr mė shumė se 9 vjet dhe kanė marrė dy fėmijė. gjė po shkonin mirė me ne dhe ne jemi gjithmonė tė lumtur. derisa njė ditė im shoq filloi tė sillen nė njė mėnyrė unė nuk mund tė kuptojnė, i ishte shumė i hutuar gjatė rrugės i trajtuar mua dhe fėmijėt. mė vonė se muaji ai nuk erdhi nė shtėpi pėrsėri dhe ai e quajti mua se ai dėshiron njė divorc, i pyeti se ēfarė kam bėrė gabim pėr tė merituar kėtė prej tij, tė gjitha ai ishte duke thėnė ėshtė se ai dėshiron njė divorc qė mė urrejnė dhe nuk dėshironi tė shihni mė nė jetėn e tij, i ishte i ēmendur dhe tė frustruar nuk e di se ēfarė tė bėjė, i ishte i sėmurė pėr mė shumė se 2 javė pėr shkak tė divorcit. Unė e dua atė aq shumė ai ishte gjithēka pėr mua pa tė jeta ime ėshtė i paplotė. i tha motra ime dhe ajo mė tha qė tė kontaktojnė njė shishkė magji, unė nuk besoj nė gjithė kėtė hedh magji e njė gjė. Unė vetėm dua tė provoni nėse diēka do tė dalė nga ajo. i kontaktuar Dr okojie pėr kthimin e burrit tim pėr mua, ata mė thanė se burri im janė marrė nga njė grua tjetėr, qė ajo e vuri njė magji nė atė qė ėshtė arsyeja pse ai mė urrejnė dhe tė na duan tė divorcit. atėherė ata mė tha se ata duhet tė hedhin njė magji nė atė qė do tė bėjė atė tė kthehen tek unė dhe fėmijėt, ata caste magji dhe pas 1 jave burri im mė thirri dhe mė tha se unė duhet tė falė atė, ai filloi tė kėrkojė falje nė telefon dhe tha se ai ende jetojnė mua se ai nuk e di se ēfarė tė ndodhė me atė qė ai mė la. ishte magji qė ai Dr okojie kastė nė atė qė bėjnė atij replikė pėr mua sot, mua dhe familjen time tani janė tė lumtur pėrsėri sot. ju falenderoj Dr okojie pėr atė qė keni bėrė pėr mua unė do tė kishte qenė asgjė sot, nėse jo pėr magji tuaj tė madh. Unė ju dua miqtė e mi tė cilėt janė duke kaluar nėpėr tė gjitha kėtė lloj problemi dashurisė sė duke u kthyer burrin e tyre, gruan, apo ish tė dashurin dhe tė dashurėn pėr tė kontaktuar drokojiehealinghome@gmail.com. dhe ju do tė shihni se problemi juaj do tė zgjidhet pa asnjė vonesė. ai ėshtė e specializuar nė zgjidhjen e problemeve tė tjera duke pėrfshirė:
(1) Nė qoftė se ju doni ish tuaj mbrapa.
(2) nė qoftė se ju gjithmonė keni ėndrra tė kėqija.
(3) Ju dėshironi qė tė kalojnė nė zyrėn tuaj.
(4) Ju doni gra * burra pėr tė drejtuar pas teje.
(5) Nė qoftė se ju doni njė fėmijė.
(6) Nėse keni nevojė pėr ndihmė financiare.
(7) Nė qoftė se ju doni kurė pėr HIV AIDS
kontaktoni atė tani pėr zgjidhjen e menjėhershme tė tuaj
Problemet nė Drokojiehealinghome@gmail.com
Ju faleminderit


4549.  (24.06.2014)


4548. besa (21.06.2014)

A asht qekjo faqe me pyt hoxhen


4547. besa (21.06.2014)

A asht qekjo faqe me pyt hoxhen


4546. eli (19.06.2014)

Selam alejkum, deshtja tju pys per ni emen per vajz se jam shtatzan dhe jam ne ditet e fundit dhe ende nuk e kem vendos emrin per femi.a esht e lejushme tje lejm vajzes emrin Anduena kuptimi i kti emrit e kem lexu ne internet ishte Pasion. A esht e lejushme ne islam ky emer me ket kuptim te lutem per pergjigje.selam alejkum allahu ju shperbleft


4545. MuSli (17.06.2014)

Shummm mir


4544.  (14.06.2014)

Edhe une kerkova ndihm te kjo adres por mua me la smesjelli lumturi ne famile se skisha te holla sa kerkojke aj Zoetrija edhe gjyme emashum ja dergova se pata shum besim ne te por ne fund sipata tegjitha qysh ikeroj aj edhe veq mimorri qatshum edhe tash sdon meni mem ndihmua ooo sane hall jom aka kush mem nimua se beson jom ka luj meq nga merzija eburrit tim qe pom tradhton shum keq nj. Gjendje qejom. Tuejetu une me femit emi mos epafsh kon une kam kerku ndihm ne ket vend. E dr iredia great por mela ne lloq veq mimurr 350 edhe kurgjo kerkujt posi se kujt mi besu ktu ishoh qe efalenderoj shum. Por sedi. Mu. Vetem mimurr qat edhe pun. Sum kryjti pse. Sipata edhe 150 tjera mejaqu kur. Ilypi aj se ithash tisjell mrapa sum besoj aj. Mua aune edhkreta ibesova edhe jaqova si mrena munsis. Saikerkoj. Kur imurr 350 tash duhet edhe 150 e ithash se tidjell mraps por. Mu pom duket vetem mashttim injerzve osht kjo se edin qe shumica kan halle e qyshe muba tpadun mekto sende ok kaq. Ishalla seporovon zoti askend dimua


4543.  (14.06.2014)

Edhe une kerkova ndihm te kjo adres por mua me la smesjelli lumturi ne famile se skisha te holla sa kerkojke aj Zoetrija edhe gjyme emashum ja dergova se pata shum besim ne te por ne fund sipata tegjitha qysh ikeroj aj edhe veq mimorri qatshum edhe tash sdon meni mem ndihmua ooo sane hall jom aka kush mem nimua se beson jom ka luj meq nga merzija eburrit tim qe pom tradhton shum keq nj. Gjendje qejom. Tuejetu une me femit emi mos epafsh kon une kam kerku ndihm ne ket vend. E dr iredia great por mela ne lloq veq mimurr 350 edhe kurgjo kerkujt posi se kujt mi besu ktu ishoh qe efalenderoj shum. Por sedi. Mu. Vetem mimurr qat edhe pun. Sum kryjti pse. Sipata edhe 150 tjera mejaqu kur. Ilypi aj se ithash tisjell mrapa sum besoj aj. Mua aune edhkreta ibesova edhe jaqova si mrena munsis. Saikerkoj. Kur imurr 350 tash duhet edhe 150 e ithash se tidjell mraps por. Mu pom duket vetem mashttim injerzve osht kjo se edin qe shumica kan halle e qyshe muba tpadun mekto sende ok kaq. Ishalla seporovon zoti askend dimua


4542. Perparim (13.06.2014)

Perparim


4541.  (13.06.2014)

Kom. Nevoj per ndihm por kerkun spo gjej ndihm se pse jom ne gjendje shum te veshtir kush smekupton por sedi sate duroj keshtu mekto. Dhimbje ne.zrmer kom probleme familjare qe.jo situat meka pruar ne 30 kile enjej veten te humbur me premtoj ni njeri.qe tme ndihmon por ti. Gjedh problemet emija por une itregova komplet hallin tim por sedi se spata te holla edhe meta prap se prap ne vujtje qishtu osht kur nuk ki se shikon. Kush mesy oooo vetem di te thom mos ubofsh miftjaq se ski der tehapur askun kur je njeri real me beson qe qaq shum. Vuaj sa sedi situj shpreh ket dhimbje qe ekom kujt ne bot moa japafsha ket dhimbje vetem atyre qe makan shkaktu ket dhimbje zoti edit se qabaft meta


4540. azra (12.06.2014)

dua te msohem me lexue kuran


4539. Elona (11.06.2014)

kam deshir te mesoj per KURANIN


4538.  (11.06.2014)

Zotri aka munsi tdai se kush jeti qe tuka. Kthy gruja mas 4 viteve se ti po thua qe emir juaj osht ma posht ishenun por spo eshoh emrin tend zotri


4537.  (11.06.2014)

Zotri aka munsi tdai se kush jeti qe tuka. Kthy gruja mas 4 viteve se ti po thua qe emir juaj osht ma posht ishenun por spo eshoh emrin tend zotri


4536. Pache (11.06.2014)

Unė nuk e di se si tė falėnderoj E DR IREDIA GREAT pėr sjelljen
lumturi pėrsėri nė familjen time. Emri im ėshtė Pashė nga Gjermania. Unė me tė vėrtetė
dua tė them nė tė gjithė botėn qė ka njė piperi magji quajtur GREAT
IREDIA qė ėshtė aq e vėrtetė dhe tė mirėfilltė. Unė kurrė nuk besonin nė ndonjė nga kėto
gjėra, por kur i humbasin gruan time pėr 4 vjet, i kėrkohet ndihmė deri i
gjetur DR IREDIA, njė shishkė tė madhe magji, dhe ai hodhi njė dashuri
magji pėr mua, dhe ai mė siguroi se unė do tė merrni gruan time pėrsėri nė vetėm
48hours por i ishte nė dyshim, dhe pasi magji ėshtė hedhur, 48hours
mė pas, ashtu siē ka thėnė piperi magji, telefoni im ranė, dhe ēuditėrisht kjo
ishte gruaja ime i cili nuk e ka thirrur ose pėr tė marrė thirrjen time pėr 4 vitet e fundit, dhe ajo bėri njė
falje pėr dhimbjen qė ajo ka shkaktuar mua dhe ajo mė tha se ajo ėshtė
tė gatshėm tė kthehen nė shtėpi pėr mua. DR IREDIA me tė vėrtetė e bėri atė pėr tė dini se si
shumė i dashur dhe tė nevojshme atė. Dhe ai gjithashtu i hapi sytė tė foto se si
shumė dashuri ne kemi pėr tė ndarė sė bashku. Me kėtė dėshmi tani jam
njeri i lumtur mbi tokė dhe dashuria jonė tani ėshtė mė e fortė se sa ajo ishte
edhe para se divorci tonė dhe kjo ėshtė arsyeja pse unė do tė mbajė pėr ndarjen e kjo
Dėshmia e gjithė bota. Tė gjitha nė sajė shkon nė DR IREDIA tė Madh pėr tė mirė
punė qė ka bėrė pėr mua. Kėtu ėshtė adresa e tij e-mail nė qoftė se ju jeni
qė ka tė njėjtėn ose tė ngjashme problem, kontaktoni atė tani sepse ai ėshtė shumė i
i fuqishėm dhe ai gjithmonė do tė ju ndihmojė. Besoni atė dhe tė bėjė tė gjitha qė ai ju pyet
pėr tė bėrė dhe nuk dyshoj atė nė asnjė mėnyrė. Kontaktoni me atė tani nė
drirediaherbalhome@gmail.Com


4535. tpowipiy (11.06.2014)

Very nice site!


4534. Pache (11.06.2014)

Unė nuk e di se si tė falėnderoj E DR IREDIA GREAT pėr sjelljen
lumturi pėrsėri nė familjen time. Emri im ėshtė Pashė nga Gjermania. Unė me tė vėrtetė
dua tė them nė tė gjithė botėn qė ka njė piperi magji quajtur GREAT
IREDIA qė ėshtė aq e vėrtetė dhe tė mirėfilltė. Unė kurrė nuk besonin nė ndonjė nga kėto
gjėra, por kur i humbasin gruan time pėr 4 vjet, i kėrkohet ndihmė deri i
gjetur DR IREDIA, njė shishkė tė madhe magji, dhe ai hodhi njė dashuri
magji pėr mua, dhe ai mė siguroi se unė do tė merrni gruan time pėrsėri nė vetėm
48hours por i ishte nė dyshim, dhe pasi magji ėshtė hedhur, 48hours
mė pas, ashtu siē ka thėnė piperi magji, telefoni im ranė, dhe ēuditėrisht kjo
ishte gruaja ime i cili nuk e ka thirrur ose pėr tė marrė thirrjen time pėr 4 vitet e fundit, dhe ajo bėri njė
falje pėr dhimbjen qė ajo ka shkaktuar mua dhe ajo mė tha se ajo ėshtė
tė gatshėm tė kthehen nė shtėpi pėr mua. DR IREDIA me tė vėrtetė e bėri atė pėr tė dini se si
shumė i dashur dhe tė nevojshme atė. Dhe ai gjithashtu i hapi sytė tė foto se si
shumė dashuri ne kemi pėr tė ndarė sė bashku. Me kėtė dėshmi tani jam
njeri i lumtur mbi tokė dhe dashuria jonė tani ėshtė mė e fortė se sa ajo ishte
edhe para se divorci tonė dhe kjo ėshtė arsyeja pse unė do tė mbajė pėr ndarjen e kjo
Dėshmia e gjithė bota. Tė gjitha nė sajė shkon nė DR IREDIA tė Madh pėr tė mirė
punė qė ka bėrė pėr mua. Kėtu ėshtė adresa e tij e-mail nė qoftė se ju jeni
qė ka tė njėjtėn ose tė ngjashme problem, kontaktoni atė tani sepse ai ėshtė shumė i
i fuqishėm dhe ai gjithmonė do tė ju ndihmojė. Besoni atė dhe tė bėjė tė gjitha qė ai ju pyet
pėr tė bėrė dhe nuk dyshoj atė nė asnjė mėnyrė. Kontaktoni me atė tani nė
drirediaherbalhome@gmail.Com


4533. tpowipiy (09.06.2014)

Very nice site!


4532. tpowipiy (08.06.2014)

Very nice site!


4531. tpowipiy (07.06.2014)

Very nice site!


4530. tpowipiy (05.06.2014)

Very nice site!


4529. Peche (05.06.2014)

Unė nuk e di se si tė falėnderoj E DR IREDIA GREAT pėr sjelljen
lumturi pėrsėri nė familjen time. Emri im ėshtė Pashė nga Gjermania. Unė me tė vėrtetė
dua tė them nė tė gjithė botėn qė ka njė piperi magji quajtur GREAT
IREDIA qė ėshtė aq e vėrtetė dhe tė mirėfilltė. Unė kurrė nuk besonin nė ndonjė nga kėto
gjėra, por kur i humbasin gruan time pėr 4 vjet, i kėrkohet ndihmė deri i
gjetur DR IREDIA, njė shishkė tė madhe magji, dhe ai hodhi njė dashuri
magji pėr mua, dhe ai mė siguroi se unė do tė merrni gruan time pėrsėri nė vetėm
48hours por i ishte nė dyshim, dhe pasi magji ėshtė hedhur, 48hours
mė pas, ashtu siē ka thėnė piperi magji, telefoni im ranė, dhe ēuditėrisht kjo
ishte gruaja ime i cili nuk e ka thirrur ose pėr tė marrė thirrjen time pėr 4 vitet e fundit, dhe ajo bėri njė
falje pėr dhimbjen qė ajo ka shkaktuar mua dhe ajo mė tha se ajo ėshtė
tė gatshėm tė kthehen nė shtėpi pėr mua. DR IREDIA me tė vėrtetė e bėri atė pėr tė dini se si
shumė i dashur dhe tė nevojshme atė. Dhe ai gjithashtu i hapi sytė tė foto se si
shumė dashuri ne kemi pėr tė ndarė sė bashku. Me kėtė dėshmi tani jam
njeri i lumtur mbi tokė dhe dashuria jonė tani ėshtė mė e fortė se sa ajo ishte
edhe para se divorci tonė dhe kjo ėshtė arsyeja pse unė do tė mbajė pėr ndarjen e kjo
Dėshmia e gjithė bota. Tė gjitha nė sajė shkon nė DR IREDIA tė Madh pėr tė mirė
punė qė ka bėrė pėr mua. Kėtu ėshtė adresa e tij e-mail nė qoftė se ju jeni
qė ka tė njėjtėn ose tė ngjashme problem, kontaktoni atė tani sepse ai ėshtė shumė i
i fuqishėm dhe ai gjithmonė do tė ju ndihmojė. Besoni atė dhe tė bėjė tė gjitha qė ai ju pyet
pėr tė bėrė dhe nuk dyshoj atė nė asnjė mėnyrė. Kontaktoni me atė tani nė
drirediaherbalhome@gmail.Com


4528. Peche (05.06.2014)

Unė nuk e di se si tė falėnderoj E DR IREDIA GREAT pėr sjelljen
lumturi pėrsėri nė familjen time. Emri im ėshtė Pashė nga Gjermania. Unė me tė vėrtetė
dua tė them nė tė gjithė botėn qė ka njė piperi magji quajtur GREAT
IREDIA qė ėshtė aq e vėrtetė dhe tė mirėfilltė. Unė kurrė nuk besonin nė ndonjė nga kėto
gjėra, por kur i humbasin gruan time pėr 4 vjet, i kėrkohet ndihmė deri i
gjetur DR IREDIA, njė shishkė tė madhe magji, dhe ai hodhi njė dashuri
magji pėr mua, dhe ai mė siguroi se unė do tė merrni gruan time pėrsėri nė vetėm
48hours por i ishte nė dyshim, dhe pasi magji ėshtė hedhur, 48hours
mė pas, ashtu siē ka thėnė piperi magji, telefoni im ranė, dhe ēuditėrisht kjo
ishte gruaja ime i cili nuk e ka thirrur ose pėr tė marrė thirrjen time pėr 4 vitet e fundit, dhe ajo bėri njė
falje pėr dhimbjen qė ajo ka shkaktuar mua dhe ajo mė tha se ajo ėshtė
tė gatshėm tė kthehen nė shtėpi pėr mua. DR IREDIA me tė vėrtetė e bėri atė pėr tė dini se si
shumė i dashur dhe tė nevojshme atė. Dhe ai gjithashtu i hapi sytė tė foto se si
shumė dashuri ne kemi pėr tė ndarė sė bashku. Me kėtė dėshmi tani jam
njeri i lumtur mbi tokė dhe dashuria jonė tani ėshtė mė e fortė se sa ajo ishte
edhe para se divorci tonė dhe kjo ėshtė arsyeja pse unė do tė mbajė pėr ndarjen e kjo
Dėshmia e gjithė bota. Tė gjitha nė sajė shkon nė DR IREDIA tė Madh pėr tė mirė
punė qė ka bėrė pėr mua. Kėtu ėshtė adresa e tij e-mail nė qoftė se ju jeni
qė ka tė njėjtėn ose tė ngjashme problem, kontaktoni atė tani sepse ai ėshtė shumė i
i fuqishėm dhe ai gjithmonė do tė ju ndihmojė. Besoni atė dhe tė bėjė tė gjitha qė ai ju pyet
pėr tė bėrė dhe nuk dyshoj atė nė asnjė mėnyrė. Kontaktoni me atė tani nė
drirediaherbalhome@gmail.Com


4527. tpowipiy (04.06.2014)

Very nice site!


4526. etoeirro (03.06.2014)

I do believe all of the ideas you've offered for your post. They are really convincing and will definitely work. Still, the posts are very quick for newbies. May just you please extend them a little from next time? Thank you for the post. bfecdeggbdcf


4525. pajtime (02.06.2014)

selam alekim a ban nje pytje nqofshe muni me mi trego do emra musliman per djem


4524. amire (01.06.2014)


4523.  (31.05.2014)

mundeni tee me tregoni shum shum fjal per allah


4522. liridona (31.05.2014)

zoti na ruajt prej gjithqkajit


4521. sevim (31.05.2014)

a mundeni te me tregoni se qfar ka kriuar Zoti diter e shtune?


4520. sevim (31.05.2014)

a mundeni te me tregoni se qfar ka kriuar Zoti diter e shtune?


4519. edona (29.05.2014)


4518. edona (29.05.2014)


4517. Sabrije (28.05.2014)

Selam Alejkun Ju lutem a mund te me informoni nese Emri Sabrije esht Musliman dhe cfar kuptimi ka?


4516. Sabrije (28.05.2014)

Selam Alejkun Ju lutem a mund te me informoni nese Emri Sabrije esht Musliman dhe cfar kuptimi ka?


4515. Sabrije (28.05.2014)


4514. Sabrije (28.05.2014)


4513. engjell sula (27.05.2014)

me pelqen te lexoj kuranin fisnik sepse ka shume gjera qe kane te bejne me jeten e perditshme


4512. qendresa  (27.05.2014)

kurani eshte shum i bukur libri ime eshte kurani


4511. erza (26.05.2014)

komenti im esh te shum i mir ke teksti


4509. tpowipiy (25.05.2014)

Very nice site!


4508. tpowipiy (24.05.2014)

Very nice site!


4507. tpowipiy (24.05.2014)

Very nice site!


4506. gesa  (23.05.2014)


4505. tpowipiy (22.05.2014)

Very nice site!


4503.  (22.05.2014)


4502. КИМЕТЕ (22.05.2014)


4501. tpowipiy (21.05.2014)

Very nice site!


4499. Habibe (20.05.2014)

Emrat Merdijan Diar Albion a jan emra kurani


4498. agon (20.05.2014)

agoni
4497. tpowipiy (20.05.2014)

Very nice site!


4496.  (19.05.2014)


4495. teuta (19.05.2014)

allahu na krijoi dhe ai eshte i vetmi ne bote te cilit duhet ti frikesohemi dhe ti besojme


4494. Berisha baftisha (19.05.2014)


4493. tpowipiy (18.05.2014)

Very nice site!


4492. ouyirupw (18.05.2014)

This kind of game gives a real experience of eaededcfgecf


4489.  (15.05.2014)


4488. miranda (12.05.2014)


4487. ermira (11.05.2014)


4486. osman (11.05.2014)

te punoi roje ose diqka punto rrugore


4485. EMA KURTI (10.05.2014)


4484.  (06.05.2014)


4483. Denis (05.05.2014)

Hoxh a asht e vertet se ne vitin2050 do te bėhet kiameti ?


4482. bimi_rma7@hotmail.com (04.05.2014)


4481. Adeliina  (04.05.2014)

Komentii asht fisnik qe perbehet nga skoki vipa uuu umpickoj grjza uu dreqi t hank


4480. rajmonda (03.05.2014)

Hoxh i nderuar amun mem tregu a osht shej e mir ose e keqe me pa anderr kiametin? T falenderohem per pergjigjje..


4479. osman.pepa (02.05.2014)

si te veproi te jetoi ti hai edhe une njadi kafshita buk te punoi roje ose diqka tjeter


4477. islam (01.05.2014)


4476. Gafur (28.04.2014)

selamu alejkum pershendetje vllezer dhe motra muslimane qe bezoni ne nje zot te plot fuqishem dhe nje kur.an te paster qe na meson te mirn e na sheron dhe te derguarin e allahut xheleshauhu muhamedin alejjhiselam qe na mesoi rugen e allahut te madhrishm fuqiplot zoti qoft i knaqur me juue selamu alejjkum ve rahmetullahi ue berekatuhu


4475. gggg (28.04.2014)

djfjfvk


4474. Alban Misini (26.04.2014)

dashta ta donllodoj ket program per kur'an-in po un kam windos xp sp3 dhe nuk me lejon me instalu nese ka ndonje version tjeter qe mund ta instaloj


4473. manuela (25.04.2014)

Doja te dija kuptimin e emrit MANUELA


4472. manuela (25.04.2014)

dua te di cfare kuptimi ka emri MANUELA


4471. Arianit (24.04.2014)

A mund mema tregu nje dov qe te nimon me msu mduket qe kum ni kshtu prej njerzve a mund mema tregu


4469. vjollca (19.04.2014)

kam deshir qeta di ni dov kat shkoj dhe qat boj me than


4468. vjollca (19.04.2014)

allah me ndimo mu dhe gjeth kuj


4467. Argjend (19.04.2014)

Si Shkruhet Emri Argjend Ne GJuhen Arabe


4466. arlind (18.04.2014)

qfar kuptimi ka emri arlind


4465. fjolla murtezaj (17.04.2014)

oh all-llah te dua shum se je nje edhe besimin friken e kam tek ti kur"ani edht libri me i shejt qe ekziston prandaj ju kisha lutur tegjith besimtarve musliman qe ta lixojn me vemedje


4464. Amida (16.04.2014)

Pershendetje desha te ju pys qfar demethenje ka emri gresa


4463. selimepz@hotmail.com (13.04.2014)

fjala haram gjuhen arabe


4462. selimepz@hotmail.com (13.04.2014)

fjala haram gjuhen shqipe


4461. bashkim (11.04.2014)

selam alejkum deshta tju pyes se cfar kuptimi ka emri noar.?


4460. bashkim (11.04.2014)

selam alejkum deshta tju pyes se cfar kuptimi ka emri noar.?


4457. leonora (08.04.2014)

kuranin e ka krijuar zoti a i permban gjithqka se si te sillemi etj.kurani eshte nje liber shume i mire ...


4456. edona (07.04.2014)

zoti ishalla qendroft me ne gjidhmon


4454. Keshilli i Bashkis Islame OBILIQ (05.04.2014)

mas miri mon mi gjet kto informacione tek keshilli i bshkis islame ne obiliq pik se pari selam alejkum sepse edhe une kam filluar te lexoj dhe shkruaj ne gjuhen arabe atje,do te propozoja te shkosh atje


4453. leotrim krasniqi (05.04.2014)

skam kurfar komenti sepse eshte shum interesant a po a oqashtu


4452. jona (04.04.2014)

Esselamu Alejkum un jam nje studiuese fillestare e fese Islame dhe dua te mare sa me shume informacione dhe dituri per fen Islame ... Sepse deshiroj te behem besimtare myslimane a mund te me ndimoni ju lutem se ku mund te gjej cdo infoemacion sepse dua te mesoj cdo gje rreth fes Islame te jem nje besimtare e denje kur te jem e pergatitur plotesisht ... Endrra ime me e madhe dhe deshira ime me e madhe eshte te fal namazin e pare ... ju lutem me ndimoni


4451. jona (04.04.2014)


4450. bjondina (04.04.2014)

o adhah na beko te lutem o i meshirshem


4449.  (04.04.2014)


4448. fgfds (04.04.2014)


4447. arbri (03.04.2014)


4446. florim (01.04.2014)

e adhuroj all llahun ngase beri ndihme te vertet tek une.


4445. firdeus kasaj (01.04.2014)

dua


4444. minir (28.03.2014)

:)


4443. aferdita (28.03.2014)

une dua te shiqoj kurani shqip


4442. Venhar Ibrahimi (26.03.2014)

Esselamu Alejkum
Ju lutem nese ka mundesi te me dergoni ndonje link ku mundem ta kem ne kompjuter te shkakrkuar programin e haditheve te imam Buhariut nese ka edhe te imam Muslimit Allahu ju shperblefte me Xhennet per ter kete mund te juajin.


4441. afgghkk (25.03.2014)

qysh


4440. adis (24.03.2014)

Kur'ani eshte Fisnik


4439. Femi (24.03.2014)


4437. Fortesa (21.03.2014)

a mund ta di se qfar domethenje ka emri Fortesa


4436.  (20.03.2014)


4435. muzafer memedi (19.03.2014)

nuk shkon se di se ku asht problemi


4434. muzafer memedi (19.03.2014)


4432.  (18.03.2014)


4430. xhevahire (14.03.2014)

dua ta lexoj kur'anin shqip


4429. ferideja (13.03.2014)


4428.  (13.03.2014)


4425.  (09.03.2014)

Falemender


4424.  (09.03.2014)

Falemender


4423. miran (09.03.2014)


4422.  (09.03.2014)


4421. qipii92 (09.03.2014)

Nuk me hapet programi duhet provuar shum her nuk podi ku eshte problemi ne program apo pc


4420. elezi (09.03.2014)


4419. bledian (09.03.2014)

dj


4414. beqa (07.03.2014)


4411. samuel (06.03.2014)


4409. Fortesa (04.03.2014)

a mund ta di se qfar domethenje ka emri Fortesa


4408. hateme islami (03.03.2014)

cfar kuptimi ka emri erda
a ka kuptim te mir ce ti lihet nje femije


4406. ersin (01.03.2014)

turqit qe nakan dasht neve a kan me shku ne gjenet


4405. ersin (01.03.2014)


4404. Sonia (01.03.2014)

Translate
Sonia Paul
Pasi u nė marrėdhėnie me Palin pėr shtatė vjet , ai shkatėrroi me mua , kam bėrė gjithēka e mundur pėr ta sjellė atė pėrsėri , por tė gjitha ishte e kotė , kam kėrkuar atė pėrsėri aq shumė pėr shkak tė dashurisė qė kam pėr tė, unė iu lut me ēdo gjė , kam bėrė premtime , por ai nuk pranoi . I shpjegova problemin tim me dikė nė internet dhe ajo sugjeroi qė unė duhet tė kontaktoni njė shishkė magji qė mund tė mė ndihmojė hedhur njė magji pėr tė sjellė atė pėrsėri , por unė jamtipi qė nuk besonin nė magjinė , unė nuk kishte zgjidhje se sa pėr tė provoni , unė do tė thotė njė shishkė magji quajtur Dr IREDIA dhe unė me email dhe ai mė tha se nuk kishte asnjė problem qė ēdo gjė do tė jetė nė rregull para tri ditėsh , se ish im do tė kthehet tek unė para tri ditėsh , ai i hedhin magji dhe ēuditėrisht nė ditėn e dytė , ai ishte rreth 16:00 . Ex im mė thirri , unė ishte aq i befasuar , unė iu pėrgjigj thirrjes dhe tė gjithė thanė se ishte se ai ishte aq i keq pėr gjithēka qė ka ndodhur qė ai do qė unė tė kthehet tek ai , se ai mė do aq shumė . Isha aq e lumtur dhe unė shkova tek ai , se ishte se si kemi filluar duke jetuar sė bashku pėr fat tė mirė pėrsėri . Qė atėherė , unė kam bėrė premtimin se dikush unė e di se kam njė problem marrėdhėnie , unė do tė jetė me ndihmė tė personit tė tillė duke iu referuar atė nė tė vetmin piperi vėrtetė dhe tė fuqishme magji qė mė ndihmoi me problemin tim dhe i cili ėshtė i ndryshėm nga gjithė tė rreme atje . Ēdokush mund nevojė pėr ndihmėn e tė piperi magji , e-mail e tij: Drirediaherbalhome@gmail.com ju mund email atė nė qoftė se keni nevojė pėr ndihmėn e tij nė marrėdhėniet tuaja apo ndonjė gjė . Unė kurrė nuk mund tė mos flasim pėr ju zotėri . KONTAKTONI TANI PĖR ATĖ zgjedhur problemet e shėnuara mė poshtė .
( 1 ) Nė qoftė se ju doni ish tuaj mbrapa .
( 2 ) Nė qoftė se ju gjithmonė keni ėndrra tė kėqija .
( 3 ) Ju dėshironi qė tė kalojnė nė zyrėn tuaj .
( 4 ) Ju duhet njė punė
( 5 ) Ju doni mashkuj * femra pėr tė drejtuar pas teje .
( 6 ) Nėse doni njė fėmijė .
( 7 ) Ju dėshironi qė tė jetė i pasur .
( 8 ) Nėse keni nevojė pėr ndihmė financiare .
( 9 ) Pėr probleme familjare .
Google Translate for Business:Translator ToolkitWebsite TranslatorGlobal Market Finder
Turn off instant translationAbout Google TranslateMobilePrivacyHelpSend feedback


4401. lenda (27.02.2014)

selam aleytum, e kam nje pytje, qka don me than andra kur ta shef baben qe asht i vdekur tuj pi alkohol?


4400. habib (27.02.2014)

Si mundem me e msua alfabetin e kuranit nepermjet internetit mase lehti ndihmomni


4393. Shuki (24.02.2014)

ku mund ti gjej pergjigjet per mua


4392. Shuki (24.02.2014)

Do te ishte mire te na jepni origjinal ndonje pershkrim te 5 shtyllave te islamit pa te cilat nuk mund te vleresohesh si besimtar islam. dhe te na tregoni se ne cilin nen apo shtylle shkruan se mbulesa(shamija) e femrave eshte obigim apo eshte e deshirueshme..... Faleminderit


4391. shaban (24.02.2014)

SELAM ALEYKUM


4389. melisa (24.02.2014)

kurani eshte sherim i njeriut i lumi i lumi aj qe mundet ta lexoj por ju lus qe ta lexoni kuranin se eshte sherim i njeriut


4388. anita (22.02.2014)

desha te pyes se mos ka ndonje kuptim emri im anita


4385. ismajl ilazi (22.02.2014)


4384.  (21.02.2014)


4383. ardian fb Muhamet Ameti  (20.02.2014)

I am a Muslim and Muslim love **9829; **9829; **9829; e dua allahun I hope God Helps you all Muslims amen


4382. fadi (20.02.2014)

pjata


4380.  (20.02.2014)


4379.  (20.02.2014)


4378.  (19.02.2014)


4377. besjan (19.02.2014)


4376. erdua (16.02.2014)


4372. alma (15.02.2014)

Kuran na meson qe teh jemi musliman mir kurani nah tregon teh bejm pun teh mira qeh teh fih tojm xhehnetin teh mos jemih neh xhehnem prandaj shok teh dashur duhet teh mehsoj kuran qeteh fih tojm xheneti


4371. alma (15.02.2014)

kuraeduha shum heduha seh besoj zotit


4370. alma (15.02.2014)


4368.  (13.02.2014)


4367.  (13.02.2014)


4366. jetmir murtezani (12.02.2014)

Selam Alejkym ju kisha lut te ma sqaroni si te lexoj librin e shejt kuranin me titra shqip? flm per mirkuptimin Selam Alejkym


4365. afrim berisha (10.02.2014)

ajete nga kurani origjinal me perkthim shqip


4364. agon (09.02.2014)

e dua shuuuummmmmmmmmm kuranin kerim


4363. hatie  (09.02.2014)

yes


4359.  (06.02.2014)


4358. remzi  (06.02.2014)


4357. elza (05.02.2014)

rhyme pussycat puscat,where have you been i,ve been up to london to visinthe queeu pussycat pyssycat , what did you dare .i frighdent a little mouse under her chair.,,meoww,,


4355. arijana (03.02.2014)

dua te me tregoni per nenen Have dhe babain Adem


4354. zanfina (03.02.2014)

dua te lexoj disa fjal per fen muslimane


4353. kujta.rashica (03.02.2014)

mos u lodhni kot per ozanin e gjamis po nale madhe e maqedonis


4352. loresa (02.02.2014)

shum e mir


4351. loresa (02.02.2014)


4350. ardian baftui (01.02.2014)

jam nje nen e dy fmive burri im esht dashuruar me nje lavire ajo esht grua vejushk esht nene e kater femive emua nuk me don qka do te thot kj


4347. adriatik kokomani (31.01.2014)


4346. Besjan.Zenelaj@gmail.com (31.01.2014)


4345. Alketa Dervishi (29.01.2014)

ju lutem me sqaroni pak si te antaresohem


4343. OSMAN KROMA (28.01.2014)


4342. nora ismaijli (28.01.2014)


4341. Shpresa (28.01.2014)


4340.  (28.01.2014)


4339. selman (28.01.2014)


Google could not create your account

In order to have a Google Account, you must meet certain age requirements. To learn more about online child safety


4338. selman (28.01.2014)

these passwords don t matchin.try ag


4337. selman (28.01.2014)

conformim yor passwort


4336. selman (28.01.2014)

conformin yor passwort


4335. selman (28.01.2014)

confirm yor password


4334. selman (28.01.2014)

confirm yor password4333. selman (28.01.2014)

confirm yor password


4332. wendy (27.01.2014)

ghhjdjfd


4331. gaci (26.01.2014)


4330. hyre tredhaku (26.01.2014)

qka dotethet ne ender me ble banes une isha ke kunder po buri me blejt ma um pyt mua


4329. Elmedin (24.01.2014)

un e dua shum kuranin dhe asnjėherė nuk do ta lė


4328. erduancitaku (22.01.2014)

Mua me pelqen shum Kur.ani


4327. fikrije kamberi (21.01.2014)

pas operacionit te madh ne zemer isha ne gjenje te komes, pash nje enderr te merrshme, enderr te cilet ishin jo te fese muslimane me fustana te zi e mjekrra te gjata deri te gjunjet ashtu edhe floket, ata disi bejshin ritual, un kisha frik prej tyre shum, e disha qe nuk jan musliman, ne tjeter ane ishin njerzit e njofur per mua, ata u luteshin per mua qe te mos me sulmojne ata me vdekje, shum isha e lodhur prej frike edhe lot derdha shum.


4326. meriton  (21.01.2014)

une du me ba muzik po spo di qysh me ba muzik po kam qef me ba muzik rep


4325. hajria-25@live.com (21.01.2014)


4324. albini_ariani@hotmail.com (21.01.2014)


4323. altin (19.01.2014)

shum e dua zotin sepse ai na ka kriuar


4322. Gzime Hiseni (19.01.2014)

Shum e dua Kuranin dhe i mbeshtetem Allahut **9829;


4321. sara rramanaj (19.01.2014)

mua me pelqen shun kurani edhe i mbeshtetemi ahllaut


4320.  (18.01.2014)

mos bani hajgare me kuran se ni hajgare dy prejme dalin


4319. dafina (18.01.2014)

Njehemm Shkelqyeshemm Kur Lexoii KuRan


4318. meriton (17.01.2014)

une po du qysh dohet mija lan qenit emrin


4316. amir (15.01.2014)


4315. Fetah (14.01.2014)

e dua kur anin


4312.  (13.01.2014)


4310. mikail (12.01.2014)


4309. mikael (12.01.2014)

qfar do te thot emer mikael


4308. sumeja (12.01.2014)


4305. erion (10.01.2014)

eselam alejkum dua ta di qfar demthenje ka emri erion


4304. sevgyl (09.01.2014)

Selam


4303. manuela (09.01.2014)

cfare kuptimi ka ky emer?


4302. ardian (08.01.2014)

dua qe te meso


4301. latif  (07.01.2014)

emri latif qfar domothanje ka


4300. edonita (04.01.2014)

edonita rashiti


4299. krenar (03.01.2014)

kurani


4298. arton (31.12.2013)

A osht ky emer muslimon venesa dhe qfar kptimi ka julutem mč tregoni


4297. arnor (31.12.2013)

dua te dij ka e ka preardhjen emri Arnor edhe qfar domethenje ka


4296. dhushiii,@zbavitu.net (31.12.2013)


4295. alket bashi (30.12.2013)

sprovat


4294. alket bashi (30.12.2013)

sprovat e degjalit


4293.  (24.12.2013)


4292. medin (24.12.2013)


4291.  (23.12.2013)


4290.  (22.12.2013)


4289. mergim (21.12.2013)

e pelqej4288. mergim (21.12.2013)


4287.  (18.12.2013)

Selam alejku pe un nukam fat


4286. shpend (18.12.2013)


4284. erland haxhija (15.12.2013)

kurani eshte libri me me vlere


4282. Naim Buduri (14.12.2013)

selam alejkum pershendetje deshta te them pse programi nuk po e lexon ter suren po vetem nje ajet te selektuar si mund te lexoj krejt suren p.sh El-fatiha me nje selektim te tekstit me e lexu te ter suren e jo vetem nje ajet


4281. reksi (13.12.2013)


4280. fiolla.02 (13.12.2013)

nje emere fjolla domethanja


4279. Floriana (12.12.2013)

Qfar domethanje ka emri Floriana tregomni


4278. LULYIME (12.12.2013)


4277. florenta (12.12.2013)

qfar demethanje ka emri florenta


4276. qendrim ismajli (10.12.2013)

ky liber esht nje liber shum i veqant per mua ky liber esht nje liber mi i bukuri qe e kam par ALLAHU na dhaft fat ne jet


4275. atulla (09.12.2013)

nje njri dodo vdes


4274.  (09.12.2013)

atolla


4273.  (08.12.2013)


4272. erona (07.12.2013)

Dua ta di kete gje


4271. fatmir  (06.12.2013)

motrat e vellezere dea desart dhe djellza por edhe nje qe fillon me s mbaron me r


4270. fatmir  (06.12.2013)

motrat e vellezere dea desart dhe djellza por edhe nje qe fillon me s mbaron me r


4269. fatmir  (06.12.2013)


4268. verona (04.12.2013)

cfar kuptimi ka me emrin verona


4267. arlinda (04.12.2013)

qfar kuptimi ka emri ARLINDAA ...?


4266. TEUTA (02.12.2013)

KURANI FISNIK


4265.  (01.12.2013)


4264. c ] .n?>M (01.12.2013)


4263. sara  (01.12.2013)

pse spom trgon emri lorent qfar kuptimi ka


4262. lira  (01.12.2013)

tung un jam shtadzan ne muajin e shtat jam ne depresion po kam frik nga djalli edhe femiju pom doket ron mu ka tek npse i vogel pse sesht i madh budallak po kam frik edhe nga njerzitse di qka u ba veq jam shum keq


4261. lirigzon (29.11.2013)

allahu i u shprebleft qe ekeni ber ket veb


4260. kadri  (29.11.2013)


4259.  (29.11.2013)


4258. samir (28.11.2013)

dua te lexoj


4257. Tani (27.11.2013)

Selam alejkum

Zoti ju shperblefte per kete program sepse me ka ndihmuar shume. Por tani qe punoj ne windows 8 nuk mund te degjoj komplet suren te kenduar, por vetem ajet per ajet. Zoti ju mundesofte te kryeni pune te hajrit dhe ju shperblefte me Xhennet. Amin!


4256. ajla (27.11.2013)

ajla a eshte ne kuran


4255.  (26.11.2013)

Hi, its pleasant paragraph regarding media print, we all be aware of media is
a great source of facts.


4254.  (26.11.2013)


4253. drilon (25.11.2013)

hahahah


4252.  (23.11.2013)


4250. besa  (19.11.2013)

qfar kuptimi ka leon


4249. sbesa  (19.11.2013)

qfar domethanje ka loorent


4248. delvina bytyqi (18.11.2013)


4247. yt6rdtjytzeti (18.11.2013)


4246.  (14.11.2013)


4245. ariola (14.11.2013)

shka do me than emri ariola?


4244.  (13.11.2013)


4241. besa  (13.11.2013)


4240. besa  (13.11.2013)


4239. besa  (13.11.2013)


4238. besa  (13.11.2013)

qfar kuptimi ka lorent adi dikush me tregoni se pom duhet


4237. besa (13.11.2013)

qfar domethanje ka emri lorentme tregono ju lutem


4236. sahla (13.11.2013)


4235. rines (10.11.2013)

qfar kuptimi ka emri RINESĖ


4234. - (09.11.2013)

This website is great 583aa1e8253a012cbdbd917c26b558a8


4233. bjeshka fazlihu (09.11.2013)

namazi qqe falet 5 vakte


4232. kurtish (09.11.2013)

selamu alejkum qfar domethenje ka ELHAM nese bon mem treguu se djalit axhes dot ja vendosin ket emer po nuk e dim se qfar kuptimi ka
nese bon ELHAM


4231. migena (08.11.2013)

kurani


4230.  (07.11.2013)


4228. Avni. (05.11.2013)

A ka domethonje Tekuranit emri adnit sie e kom Pa. Niher . Gjeneti i adnit se. Pom. Pelqen per emen . Te. Djalit faliminderit


4227. Avni. (05.11.2013)

A ka domethonje Tekuranit emri adnit sie e kom Pa. Niher . Gjeneti i adnit se. Pom. Pelqen per emen . Te. Djalit faliminderit


4225.  (04.11.2013)


4224. rikuxhulio (04.11.2013)


4223.  (04.11.2013)


4222.  (03.11.2013)


4221. lira (02.11.2013)


4220. geni driza nga prushi (29.10.2013)


4219. cka domethan anglisht kjo (29.10.2013)


4217. merita avdyli (25.10.2013)

Qfar domethonje ka emri adnit edhe ylli


4215. HANE (24.10.2013)

CKA DMTH EMRI HARIS NE GJUHEN SHQIPE


4214. abide gashi (24.10.2013)

Pershendetje, ju lutem me tregoni qfar domethanje ka emri Valtid ne gjuhen arabe , ju faleminderit ne mirkuptim


4212. SAMIR (23.10.2013)

KURANI;eshte nje liber qe nuk mund ta ndryshoj asnje njeri deri ne dite e gjykimit pra allahu do ta ruaj shume librin e shenjt.O allah na ruaj te gjith muslimanve deri ne diten e gjykimit.O allah meruaj deri sa te kem ymer me ruaj nga kurthat e shejtanit te mallkuar.4211. sadat krasniqi  (21.10.2013)

selam alejkum te gjithve


4210.  (20.10.2013)


4209. Bleonit (19.10.2013)

selam alejkum a mundeni mem tregu qfar kuptimi ka emri Rina


4208. argjend (19.10.2013)

ese per shokun


4207. dardan (15.10.2013)

o allah te dua


4206. norma (15.10.2013)


4205.  (15.10.2013)

Ēka don me than emri im Nizajete ne gjuhen shqipe


4204.  (15.10.2013)

Ēka don me than emri im Nizajete ne gjuhen shqipe


4203. rukije (14.10.2013)

a ka mundesi me me tregu emri MAENA a eshte musliman e pres nje vajze se shpejti e ky emer po me pelqenju lutem te me tregoni sa me shpejt


4202. valdeti (13.10.2013)

shum e mir asht mb3


4201. enisa (11.10.2013)

dua te di se si perkthehet emri enisa faleminderit


4200. almedina shabani (09.10.2013)


4199.  (06.10.2013)


4195. karanfili vogel (30.09.2013)


4194. Lulzim (30.09.2013)

esselamu alejkum,
Allahu ju shperbleft me te mira per punen qe e beni. Ka nje kohe te gjate qe e perdori webfaqen tuaj, por qe disa muaj nuk po i shiqoj menyte prej te cilave mundesha te zgjedhi ajetet e caktuara kuranore, apo hadith. Nuk e dij kam une ndonje problem me kompjuterin tim apo problemi qendron tek ju. Allahu ju ruajt dhe ju dhante te mira ne dunja dhe ahiret.


4193. xhoi (29.09.2013)

dua te di kuptimin e emrit tim?


4192. xhoi (29.09.2013)

dua te di kuptimin e emrit tim?


4191. Rafet (24.09.2013)

Selamalejkym Kam nje pytje.
Ku mundem me Gjet kuran ne suedi me ble.?
Selamalejkym


4190. Rafet (24.09.2013)

Selamalejkym Kam nje pytje.
Ku mundem me Gjet kuran ne suedi me ble.?
Selamalejkym


4188. xhafer (22.09.2013)


4187. xhafer (22.09.2013)


4186.  (22.09.2013)


4185. pascherbydrebeats.net (21.09.2013)

defuse squeegee chico develop cuento tubb gotell tien rocky


4183. samire limani (18.09.2013)

qka e pengojm grupin


4182. era (18.09.2013)

pershendetje deshta me ba ni pytje lidhur me domethenjen e emrit NOAR qfar kuptimi ka edhe qfar emri osht,, ciles fe i takon edhe a eshte gjynah nese ja leme femis emrin NOAR


4181. amiri (13.09.2013)

allahu qoft me ju


4180. amiri (13.09.2013)

allahu qoft me ju


4179. www.aucheapbelstaff.com (12.09.2013)

I have been meaning to write about something like this on my webpage and this has given me an idea. Thank you.


4178. amra.arifi@hotamil.com (09.09.2013)


4177. christian louboutin replica (08.09.2013)

Good day! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this website? I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had issues with hackers and I'm looking at alternatives for another platform. I would be fantastic if you could point me in the direction of a good platform.


4176. qendresa shpejtim.40@hotmail.com (08.09.2013)

qdo te thot emri nazlije
dhe xheladin


4173. lululemon outlet online (07.09.2013)

Really good post. I learn something mroe challenging on different blogs everyday. It is recommended stimulating to enjoy a book content from other writers and become familiar with a little something from their store. I want to apply certain of that content on my blog should you do not mind. Natually Ill give a link in to your internet site. Thanks for sharing.


4172. fjolla sakolaj  (06.09.2013)

shume bukure


4171. musliman  (04.09.2013)

musliman *3


4170. BORIM (30.08.2013)

HTYHYRTGSGYHFYHYUJYJGHTYERYTERY


4169. linda (28.08.2013)

Selamalejkym Kam nje pytje ka qe dy dit qe me shfaqet nena ime ne ender ajo esht Gjall po ne ender un shum e re nene time perlana me to dhe e urej shum aq sa e urej edhe shum e goditi . shka do te thot kjo endra ime ?
Selamalejkym nga Linda


4168. florijan (27.08.2013)


4167. shefqet krasniqi (26.08.2013)


4166. beka (24.08.2013)

po du me msu


4165. leutrim (21.08.2013)


4164.  (16.08.2013)


4163. vesel (14.08.2013)


4161. Fjolla (12.08.2013)

Selam aleykum, e kam nje pytje. E kam pa te dashurin tim ne shtrat(shtrati per te martuara) dhe ne shtrat gjithqka eshte kan i bardh.. pshmb.: jastak, jargan.. etc.. gjithqka eshte kan bardh. Aty ne enderr kam dasht me ble buk mengjesit per ne dhe aj ma dha nje puthje. kam hec e pernjehere jam kan ne mal.. aty ishin shume njerzit, qe pishin alkohol, vajzat kan mas marrveshje me mashkuj, ka pas muzik etc.. as turp nuk kan pas ! une isha shume e quditur thash me vetveti si erdha ktu? pernjehra te gjithat kan hesht.. mjegulli erdhi pernjehra dhe nje za duke me than:" shikoje mjgeullin mire, ka me marr nje form dhe kur e sheh formen do tkujtohet dikush." E shikova mjegullin dhe ka marr formin e lules, tani mu ka kujtua Nena ime. Pernjehere u hap nje der qe ishte e madhe. Jan hy 2 a 3 njerzit, ate urdheruan ate ta hoqin alkoholin dhe te qithqka qka ishte haram. ata than:" hiqeni pallton" gjithkush ka terhequr pallton. por shoqia ime nuk ka degjuar qka kan than at.. ajo qendroj shtrire ne toke dhe une thash:"zgjohu se kan ardhur, zgjohu .." Ajo nuk eshte zgjuar dhe me tha:" jo nuk dua, po du me flejt".. kam kuptuar qe ajo ishte me marijhuana edhe nuk ka pas deshir te zgjohet..atehere mu ka prish endrra.. qka do te thot ajo vlla*moter? shume here po medoj per kete endrra po brengosem dhe per at "Shtratin e bardh" .. Inshallah ma jepni nje shpjegim. Flm shume


4160.  (09.08.2013)


4158. Ylli (04.08.2013)

Pershendetje vella ,desha te pyes pse nuk po punojne linqet e rapidshare ,per ti degjuar shqip Kuranin Fisnik.


4156. erion (30.07.2013)

o zot zoti eshte me i madh ne smund te bejm kurgja pa perveq zotit zoti eshte nje perveq tina nuk mujna me ba kurgjo zoti eshte me i madhi subhanike allahu ve bihamdike ve te bare kusmuke ve te ilahi gjeduke ve te ilahi gajruke esheten lahi ilallah


4155.  (30.07.2013)


4154. uvejs (30.07.2013)

eselamu alejhim erahmetulahh ne me emrin e zotit eshte zbritur kuran dhe deri ne fund te botes do te jete dhe inslahah te ndertohet camia burmali kurani eshte fisnik ne kuranin duhet ta duam gjithmone jam i lumtur ce jam musliman kurani eshte liber i shejt ne bote kurani eshte 1 inshallah te jemi te kenaqur me fene islame insllah takohemi ne xhemet me pejngamerin alejhim selam dhe te tjeret te falim namaz inshalah allahu na i fal gjunahet ze i kemi bere


4153. albulena (28.07.2013)

nuk ka zot tjetr perve allahut


4152. - (26.07.2013)

This website is great 3b65c15ebe275f69d84d4bf058e97b14


4151. musa (25.07.2013)


4149. fatjon gashi feja islame (25.07.2013)


4148. Besa  (25.07.2013)

Ti ndihmojm jetimav


4146. Sehadet (21.07.2013)

Do ta lexoj Kuranin


4145. neha hasani  (20.07.2013)


4144. bedri (19.07.2013)


4143. bedri (19.07.2013)


4142. bedri (19.07.2013)


4141. driart (19.07.2013)

e dua shum kuranin

se aji esht fisnik
dhe ne duam ta mesojm kuranin
se kuranin na e ka derguar zoti xh.sh
sepse kuranin duam ta mesojm te gjith njerzit sepse kurani esht ma i miri nga te gjith librat e tjer
libri yn kurani esht libri me fisnik qe ka ekzistuar ndonj her


4140. Altin Ejupi (16.07.2013)


4139.  (15.07.2013)


4138. egzona (15.07.2013)

kurani fisnik


4136. adem (10.07.2013)

e jehudet thane uzejri eshte djali i allahut,e te krishteret thane mehsia(jesusi)eshte djali i allahut,ata ishin theniet e tyre me goje te tyre farza te thata qe i imitojne theniet e jobesimtareve,allahu i ndeshkoft(vravt) ata qe tentojne ti shmangin nga ruga e drejte besimtaret


4135. adem (09.07.2013)

allahu ju krijoi juve prej nje mashkulli dhe nje femre dhe ju beri popuj e fise qe te njiheni nedermjet veti e ska dyshim se tek alahu me i mire eshte ai qe ruhet nga te keqijat e qe eshte i devotshem


4134. anduena (09.07.2013)


4133. Erda  (08.07.2013)


4132. shkumbin (08.07.2013)

selam vllazni programi spo bojka me instalu as me lyp fjal spo bojka mu falni qe u shpreha keshtu po mu spo me bon kurqysh selam


4130. sevdail (08.07.2013)


4129. hasime (08.07.2013)


4128. liridona (03.07.2013)


4127.  (27.06.2013)

te dhjevsha kuranin+ islamin


4126. besar.beci@hotmail.com (25.06.2013)


4125. besar.ceci@hotmail.com (25.06.2013)


4124. albina (24.06.2013)


4121.  (18.06.2013)


4120.  (18.06.2013)


4119. aysel (17.06.2013)


4118.  (14.06.2013)


4117. aqif dardha (14.06.2013)

me falni hoxhe i nderuar po nese keni mundesi te me tregoni si mund ta shkarkoj kuranin arabisht


4116. elmaa (13.06.2013)

vella jom i lumtur sshum qi jom musliman **9829;**9829;**9829;


4115. elmaa (13.06.2013)


4114. almir (10.06.2013)

almir


4113. gjulina  (08.06.2013)

emri uvejs qfar kuptimi ka te lutem tregom edhe nese ti e din naj emer ma te mir te lutem me trego


4112. rileda Mero (08.06.2013)

KUR'ANI libri me i shenjt


4111. semira (07.06.2013)


4105. mergim (02.06.2013)

kurani fisnik osht ma i miri


4101. ajshe malaj (31.05.2013)

qfar d.m th ka Emri
Florind


4100. ajshe malaj (31.05.2013)

qfar d.m th ka Emri
Florind


4096.  (24.05.2013)


4095.  (24.05.2013)


4094.  (24.05.2013)


4093.  (24.05.2013)


4092. SARA (24.05.2013)


4091. valdeta (23.05.2013)

kurani eshte lebri me i shejnte ne bote dhe me i dashur per shqiptaret musliman dhe une si nje vajze e vogel muslimane dua qe te tregoj dicka qe kur fillova te lexoje kuranin kerim kurnin librin me te shejnte filova te ndjehem shume me mire me shendetinn fillova te mos i kem shqetsimet qe kisha kur nuk lexoja fiova me te mos bej do pune qe nuk duhet bere dhe per ate i lus gjithe besimtaret gjithe muslimanet qe ta rrisimm leimin e kuranit kerim ta dergojm ne nje numer ku te gjithe ta kene zilii ta dergojm ne nje numer ku te gjithe te habiten me ne te na ken zilii ju lus shume shumee se me te vertet do tju duhet per gjithe jeten deri ne ate dite ku do te ndrosh jeten vendinn por do te duhet edhe ne boten tjeter lutu faluu mesoju e sic duhet be sic thote feja islami dhe vetem me kete mund te jsmi te sigurt se do te shkojm ne vendin me te bukur qe egzistojnn PARAJSA


4090. valdeta (23.05.2013)

kurani eshte lebri me i shejnte ne bote dhe me i dashur per shqiptaret musliman dhe une si nje vajze e vogel muslimane dua qe te tregoj dicka qe kur fillova te lexoje kuranin kerim kurnin librin me te shejnte filova te ndjehem shume me mire me shendetinn fillova te mos i kem shqetsimet qe kisha kur nuk lexoja fiova me te mos bej do pune qe nuk duhet bere dhe per ate i lus gjithe besimtaret gjithe muslimanet qe ta rrisimm leimin e kuranit kerim ta dergojm ne nje numer ku te gjithe ta kene zilii ta dergojm ne nje numer ku te gjithe te habiten me ne te na ken zilii ju lus shume shumee se me te vertet do tju duhet per gjithe jeten deri ne ate dite ku do te ndrosh jeten vendinn por do te duhet edhe ne boten tjeter lutu faluu mesoju e sic duhet be sic thote feja islami dhe vetem me kete mund te jsmi te sigurt se do te shkojm ne vendin me te bukur qe egzistojnn PARAJSA


4089. valdeta (23.05.2013)

kurani eshte lebri me i shejnte ne bote dhe me i dashur per shqiptaret musliman dhe une si nje vajze e vogel muslimane dua qe te tregoj dicka qe kur fillova te lexoje kuranin kerim kurnin librin me te shejnte filova te ndjehem shume me mire me shendetinn fillova te mos i kem shqetsimet qe kisha kur nuk lexoja fiova me te mos bej do pune qe nuk duhet bere dhe per ate i lus gjithe besimtaret gjithe muslimanet qe ta rrisimm leimin e kuranit kerim ta dergojm ne nje numer ku te gjithe ta kene zilii ta dergojm ne nje numer ku te gjithe te habiten me ne te na ken zilii ju lus shume shumee se me te vertet do tju duhet per gjithe jeten deri ne ate dite ku do te ndrosh jeten vendinn por do te duhet edhe ne boten tjeter lutu faluu mesoju e sic duhet be sic thote feja islami dhe vetem me kete mund te jsmi te sigurt se do te shkojm ne vendin me te bukur qe egzistojnn PARAJSA


4088. valdeta (23.05.2013)

kurani eshte lebri me i shejnte ne bote dhe me i dashur per shqiptaret musliman dhe une si nje vajze e vogel muslimane dua qe te tregoj dicka qe kur fillova te lexoje kuranin kerim kurnin librin me te shejnte filova te ndjehem shume me mire me shendetinn fillova te mos i kem shqetsimet qe kisha kur nuk lexoja fiova me te mos bej do pune qe nuk duhet bere dhe per ate i lus gjithe besimtaret gjithe muslimanet qe ta rrisimm leimin e kuranit kerim ta dergojm ne nje numer ku te gjithe ta kene zilii ta dergojm ne nje numer ku te gjithe te habiten me ne te na ken zilii ju lus shume shumee se me te vertet do tju duhet per gjithe jeten deri ne ate dite ku do te ndrosh jeten vendinn por do te duhet edhe ne boten tjeter lutu faluu mesoju e sic duhet be sic thote feja islami dhe vetem me kete mund te jsmi te sigurt se do te shkojm ne vendin me te bukur qe egzistojnn PARAJSA


4081. elsa (11.05.2013)


4079.  (10.05.2013)


4075. engjelina (07.05.2013)

un kam qendruar ner shkoll dymbedhjet vetem me nje klas dhe shteti ne gjermani


4074. engjelina (07.05.2013)


4072. bukuri (03.05.2013)

kam problem me nje person pa i bo kurgju ju lutem me ndihmoni


4069. Pajtesa (30.04.2013)


4067. lirim buduri (26.04.2013)


4066. fatmire  (25.04.2013)

sa te bukra ishin


4065. fatmire  (25.04.2013)


4063. erina (22.04.2013)

qfar ban roboti


4062. erina (22.04.2013)

roboti


4059. adaleta sella (15.04.2013)


4056.  (14.04.2013)


4054. shpejtim i (07.04.2013)

allahu ju shperbleft deshiroj me dit se surja kehf qfar dmth ka dhe a duhet te gjuman te lexohet selom alejkum


4052. latif spahiu (04.04.2013)

ne jetojm vetem per allahun ai qe erigjalli gjdo krijes dhe mund ta zhduk gjdo krijes


4050. gentigenti1@hotmali.it (03.04.2013)


4049. gentizemeramoreta (03.04.2013)


4048. amoretastublla (03.04.2013)


4047. amoreta (03.04.2013)


4046. amoreta (03.04.2013)


4045. Abedin (02.04.2013)

Si ka qen emri I Nenes Se Muhamedit a.s :::::: Allahu Ju SHperbleft


4043. ylli (01.04.2013)

Yllihysa


4039. Adam Lahaj (29.03.2013)

Citat Rastesisht hyra ne vebfaqen.Kurani Fisnik ku dhe jam i kyqur veq nje kohe.Rastesisht lezova nga nji person me emrin Muhamed nga Bazeli i Zvicres kishte pervuar te me pergjigjet ne disa pytje qe un i kam parashtryar mbi Lufterat apo VLLA vrasjet Muslimane i lezova me nji vemendje te thell por mbi spjegimet eti poseqerisht mbi Lufterat Turkomane dhe Kurdistane kishte pretenduar dhe munduar ti spjegonte pakez me nji gjusm urrejtje apo me mir ta ceku,me nji mangesi jo Profesionale,nji form mohuse dhe aspak realitet mbi to.Kurdistanet i kishte perzgjedhur si te Krishter,konteks.. ku ata perdorin si per ushqim derrin.Po e vertet eshte se ka Kurdistan te Fese Krishtere un Jetoij qe nga viti 88 ne Perendim dhe kam pas rast te takoji nji numer jo fort te konsiderushem qe pretendohen se jan Krishter por ka shum nga ta qe gjat kerkesave te tyre si Azyl kerkus pra ne Evrop te paraqiten si te Krishter per arsy te nji ofrimi sa mete shpejt te Statusit si Azyl kerkus,Zoterija mukishte drejtuar te komunikoje me te dhe te jem sa meafer rrjedhave te kesaj tragjedije MUSLIMANE qe zhvillohej sot ne shum Vende te Botes, Pra ktu eshte fjala per Vlla vrasje MUSLIMANE te faleminderit shum Zoteri per kompliment por un jam plotesisht i informuar mbi kete,PROBLEM KUR ESHTE NE PYTJE MUSLIMANI ME MUSLIMAN NUK JAN VETEM LUFTERAT TURKOMANE ME KURDISTAN POR UN NUK E DI SE CILES MOSH I TAKONI,JU UN MBAJ MEND LUFTERAT IRAN IRAK 15 VITE ME RADH PERMBUSJET E SADAMIT PERMBUSJET E GADAFIT DHE SHUM TRAGJEDI TE NJI PAS NJESHME KUR ESHTE NE PYTJE VLLA VRASJA MUSLIMANE .JU LUTEMI ME SPJEGONI KU QENDRON PROBLEMI SI MUSLIMAN DUHET,PER TI PRANUAR TE VERTETAT,APO DUHET PER TE GENJUAR MBI REALITETIN DHE TE VERTETEN NESE METE VERTET JENI MUSLIMAN DHE PRETENDONI ME FAKTE MBI TE QENDRONI VIGJILENT TE FORT DHE MOS I JEPNI REALITETIT NJI KAHJE TJETER E CILA NUK PIN UJ NE ASNJI FE.PRA QENDRONI MBI FAKTE DHE TE VERTETA.PRA KTU DUA TE DAL TE KURDISTANET QE JU I QUENI TE KRISHTER SOT VETEM NE EVROP DHE BOT KAN MERGUAR MBI 6 MILON KURDISTAN APSOLUTISHT NUK JAN TE GJITH TE KRISHTER GABIM DHE PLOTESISHT OFENDIM MBI NJI POPULL I CILI I TAKON ME SHUM BOTS ARABE SE SA KRISHTERE POR KETU MUNGON INFORMIMI,JUEJ KUR DESHIRONI KOMINIKIM ME DIKE PERGADITUNI TE PAKTEN MIR DHE MERNI DHE LEZONI MBI GJERA ATEHER BEHET KOMUNIKIMI SHUM ME INTERSANT DHE ME I PERGADITYR PO,, ATEHERE EDHE KOMUNIKIMET BEHEN SHUM ME TE SINQERTA ,,KONTEKS,,GJAT LEZIMIT TE KONCEPTIT TUEJ ME RA NE SY QE ISHIT OFENDUAR SHUM KUR UN KAM CEKUR NJI PROFET TJETER PER SHQIPTARET E KOSOVS DHE JU KENI SHKRUAR SE NE KOSOV NUK KA PROFET TJETER PERPOS MUHAMETIT,ZOTERI MENDIMI I JUEJ ESHTE QE JU E MBANI PER VETEN TUEJ POR TEK UN NUK PIN UJ ASPAK KY MENDIM I JUEJ DOTE ISHTE I RENDESISHEM SIKUR UN TE ISHA NJERI ANALFABET APO ME NJI MEDEREZE TE PERFUNDUAR POR MJERISHT QE ASNJEREN NUK E KAM POR SE PAKU KAM FILLUAR DHE UN NE MOSHEN 7 VJEQARE TEPAKTEN DIQKA TE BEJE POR KY ESHTE PRETENDIM I JUEJ DHE KETU NUK DUA ME SHUM VETEM SE DESHTA TE KUJTOJI SE HISTORIJA E HIDHUR MBI SHQIPTARET TREGON NJI APO ME SHUM PROFET DHE ATA JAN SHQIPTAR TE NENAV SHQIPTARE DHE JO TE NENAV ARABE APO.LUFTERAT QE U BENE 500 VJET ME TURQIT PROFETI NUK QUHEJ MUHAMMED POR GJERGJ KASTRIOTI PRA JO PROFET SIQ TI E QUAN ME EMRIN MUHAMET ALEJSELAM AJI ISHTE GJERGJ KASTRIJOTI PROFETI I JON ISHTE IBRAHIM PJETER RUGOVA PROFETI I SHQIPTARVE PRA I JUEJ DHE I IMI KETA ISHIN PROFETET QE LUFTUAN DHE BMROJTEN TOKAT TONA NGA MUHAMEDANET SE PER NDRYSHE UN DHE TI KISHIM KOMUNIKUAR ARABISHT APO MAGJUPISHT MUHAMETI,, MBETI TEK SHQIPTARET NGA SUNDIMI 500 VJET SE PARA SUNDIMIT SHQIPTARET ISHIN TE,KRISHTER 1500 VJET KETE E SPJEGOJI NGA HISTORIJA JON ZOTERI.JU PRETENDONI DHE E QUANI VETEN MUSLIMAN SHUM BUKUR NUK JU URREJ NUK KAM GJELOZI BESIMIN TEK NJERZIT DEMOKRAT DUHET RESPEKTUAR ASHTU SIQ NJERIU E ZGJEDH VETE POR GJITHNJI DUHET PRANUAR GABIMET MBRENDA FEVE DUHET PRANUAR PERQARJET PO ASHTU MBRENDA FEVE DHE KUR BISEDOJM MBI FE ESHTE DIQKA SENSITIVE DHE SHUM HERE SHENDROHET NE URREJTE VIM DERI TE KONKLUDIMET TE EKSPLODUARA MBJELLIN URREJTJE FLASIM DHE DESHIROJM QE TE VERTETAT TI MOHOJM POR HISTORIJA JON NUK LEJON QE JU TA QUENI MUHAMETIN ALEJSELAM PROFET TE SHQIPTARVE SE SHQIPTARET ME SIGURI QE HIDHEROHEN SE NUK ESHTE E VERTET AJO QE JU THUNI PRA PRO HISTORIKE , POR NESE JEMI BSIMTAR TE MIR KONTROLLOJM VETEN DHE PERQENDROHEMI KA E VERTETA DHE PRANIMI I SAJ PRA KTY DU TE DAL SE NEVE SHQIPTART SKEMI QENE SJEMI DHE SDOTE MBESEMI MUSLIMAN POR ISHIM DHE DOTE JEMI PO ASHTU,DHE DOTE MBESIM TE KRISHTER PSE SHTROHET PYETJA HISTORIJA TREGON REALITETIN KA NJI FUQI TE MADHE MBI NDRUSHIME RRENJESORE NEVE JEMI PO ME SHUM TE VETDISHEM SE ME KURR KEMI FILLUAR TI TREGOJME BOTS DEMOKRATIKE SE KUSH JEMI PRA DOTE MBESIM ATA TE CILET ISHIM PARA SUNDIMIT 500 VJEQAR E MUAREN FEN TON NGA GJELOZIJA E MBUSHEN TURQIN NE BASHKPUNIM ME SERBIN SHQIPTAR DHE SOT MUNDOHEN TE NA NDEROJNE ANALFABETIN POR DUKE I FALENDERUAR VENDET KRISHTER DHE PERPIKMERISHT GJERMANIN NE KETE ASPEKT NUK DOTA ARRIN QELLIMIN DERRAT TURK DOTE JEMI SHQIPTAR TE SE KALUARES PRA TE ASAJ FEJE QE NA U MUAR ME GJELOZI ME VRASJE NDJEKJE DHUNIME DHE SOT ZERI I TESE VERTETES VETEM KA FILUAR TE NGRITET, NEVE SOT QE JEMI TE NGRITUR DHE TE VETDISUAR DOTE JEPIM KONTRIBUTIN TON TE FUNDIT ASPAK ME SHUM DHE ASME PAK SE SA REALITETIN SE KUSH ISHIM KUSH U BEME DHE PSE U BEME SE KUSH DOTE MBESIM KOHA DHE PJEKURIJA E ATYRE QE JA DOJNE KOMBIT DHE SHQIPTARIZMIT TE MIREN NGA ATA DOTE VENDOSET,ME NDERIME SHOKUT TIM NE ZVICER PRES PERGJIGJEN POR JO URREJTJE APO OFENDIME SE JEMI TE DUT BESIMTAR VETEM SEJO TE NJI FEJE,POR SE FUNDI SHQIPTAR DHE JO TE PERQAR VETEM SE ATA QE MUNDEN NA LAN PERQARJEN DHE NA NDAN NE DY FE ,KETE CITAT E SHKRUAJ JO NE PRETEKS TE PERQARJES MBI KOMBIN POR MBI HAKMARJE TURKOSERBOSLLAVE SE JEMI TE FESE ILIRE PRA TE KRISHTER DHE JO TURQELI APO ARAB NUK LEJOJM TE LUHET MBI IDENTITETIN TON KOMBTAR AJI QE E QUAN VETEN SHQIPTAR DHE KA GJAK SHQIPTARI MOS TE LAKMOJM TE HUAJEN KUR JEMI KRENAR MBI TE TONEN ME NDERIME MERGIMTARI NGA NORVEGJIJA


4038. muaz (28.03.2013)

si esht i prkthit emri muadh ne gju shipe


4034. flutura bytyqi (26.03.2013)

tee i mesoj shkronjat pastaj kuranin


4033. Emira Smailovis  (26.03.2013)


4032. Emira Smailovis  (26.03.2013)

volim kur"an i hadusi


4031. Emira Smailovis  (26.03.2013)


4028. Egzon (25.03.2013)

Allahu Ju Shperbleft InShaAllah


4027. ferat  (22.03.2013)

zot na ndimoh se sjena kerkah


4021. Lirim (20.03.2013)

Si mund ta shkarkoj permes internetit kur-anin shqip (full)


4020. gentigenti1@hotmali.it (19.03.2013)


4018. cuki (16.03.2013)

muli0011


4017. erhan (16.03.2013)

me kqyr sa denime i ka


4016. erhad (16.03.2013)

mi pa krejt njerzi ne bot


4014. diti  (14.03.2013)


4013. syfjan  (12.03.2013)


4008.  (11.03.2013)


4003. 1 (10.03.2013)

1


4002. 1 (10.03.2013)

1


4001. 1 (10.03.2013)

1


4000. 1 (09.03.2013)

1


3999. 1 (09.03.2013)

1


3998. 1 (09.03.2013)

1


3997. 1 (09.03.2013)

1


3996. 1 (09.03.2013)

1


3995. -1' (09.03.2013)

1


3994. 1 (09.03.2013)

-1'


3993. 1 (09.03.2013)

1


3992. 1 (09.03.2013)

1


3991. 1 (09.03.2013)

1


3990. 1 (09.03.2013)

1


3989. -1' (09.03.2013)

1


3988. 1 (09.03.2013)

-1'


3987. 1 (09.03.2013)

1


3986. 1 (09.03.2013)

1


3985. -1' (09.03.2013)

1


3984. 1 (09.03.2013)

-1'


3983. 1 (09.03.2013)

1


3982. -1' (09.03.2013)

1


3981. 1 (09.03.2013)

-1'


3980. 1 (08.03.2013)

1


3979. 1 (08.03.2013)

1


3978. 1 (08.03.2013)

1


3977. -1' (08.03.2013)

1


3976. 1 (08.03.2013)

1


3975. 1 (08.03.2013)

1


3974. -1' (08.03.2013)

1


3973. 1 (08.03.2013)

-1'


3972. 1 (08.03.2013)

1


3971. 1 (08.03.2013)

1


3970. -1' (08.03.2013)

1


3969. 1 (08.03.2013)

-1'


3968. 1 (08.03.2013)

-1'


3967. albina (08.03.2013)


3966. -1' (08.03.2013)

1


3965. 1 (08.03.2013)

1


3964. 1 (08.03.2013)

1


3963. 1 (08.03.2013)

1


3962. -1' (08.03.2013)

1


3961. 1 (08.03.2013)

1


3960. jeton (08.03.2013)

kush eshte lexuesi apo autori i Kuranit ne gjuhen shqipe mp3. flm


3959. 1 (08.03.2013)

1


3958. 1 (08.03.2013)

1


3957. 1 (08.03.2013)

1


3956. -1' (08.03.2013)

1


3955. 1 (08.03.2013)

-1'


3954. 1 (07.03.2013)

1


3953. 1 (07.03.2013)

1


3952. 1 (07.03.2013)

1


3951. -1' (07.03.2013)

1


3950. 1 (07.03.2013)

-1'


3949. 1 (07.03.2013)

1


3948. -1' (07.03.2013)

1


3947. 1 (07.03.2013)

-1'


3946. riad (06.03.2013)


3944. 1 (06.03.2013)

1


3943. 1 (06.03.2013)

1


3942. 1 (06.03.2013)

1


3941. -1' (06.03.2013)

1


3940. 1 (06.03.2013)

-1'


3939. 1 (06.03.2013)

1


3938. -1' (06.03.2013)

1


3937. -1' (06.03.2013)

1


3936. 1 (06.03.2013)

-1'


3935.  (06.03.2013)


3934. 1 (06.03.2013)

1


3933. 1 (06.03.2013)

1


3932. 1 (06.03.2013)

1


3931. -1' (06.03.2013)

1


3930. 1 (05.03.2013)

1


3929. 1 (05.03.2013)

1


3928. 1 (05.03.2013)

1


3927. -1' (05.03.2013)

1


3926. 1 (05.03.2013)

-1'


3925. 1 (05.03.2013)

1


3924. 1 (05.03.2013)

1


3923. 1 (05.03.2013)

1


3922. -1' (05.03.2013)

1


3921. 1 (05.03.2013)

-1'


3920. 1 (05.03.2013)

1


3919. -1' (05.03.2013)

1


3918. 1 (05.03.2013)

-1'


3917. 1 (05.03.2013)

1


3916. 1 (05.03.2013)

1


3915. 1 (05.03.2013)

1


3914. 1 (05.03.2013)

-1'


3913. 1 (04.03.2013)

1


3912. 1 (04.03.2013)

1


3911. -1' (04.03.2013)

1


3910. 1 (04.03.2013)

-1'


3909. 1 (04.03.2013)

1


3908. 1 (04.03.2013)

1


3907. -1' (04.03.2013)

1


3906. 1 (04.03.2013)

1


3905. 1 (04.03.2013)

1


3904. 1 (04.03.2013)

1


3903. -1' (04.03.2013)

1


3902. -1' (04.03.2013)

1


3901. -1' (04.03.2013)

1


3900. 1 (04.03.2013)

-1'


3899. 1 (04.03.2013)

1


3898. 1 (04.03.2013)

1


3897. 1 (04.03.2013)

1


3896. 1 (04.03.2013)

-1'


3895. 1 (04.03.2013)

1


3894. 1 (04.03.2013)

1


3893. 1 (04.03.2013)

1


3892. -1' (04.03.2013)

1


3891. 1 (04.03.2013)

-1'


3890. 1 (04.03.2013)

1


3889. 1 (04.03.2013)

1


3888. 1 (04.03.2013)

1


3887. 1 (03.03.2013)

-1'


3886. neritan (03.03.2013)


3885. 1 (03.03.2013)

1


3884. 1 (03.03.2013)

1


3883. 1 (03.03.2013)

1


3882. 1 (03.03.2013)

1


3881. -1' (03.03.2013)

1


3880. 1 (03.03.2013)

-1'


3879. -1' (03.03.2013)

1


3878. 1 (03.03.2013)

-1'


3877. 1 (02.03.2013)

1


3876. 1 (02.03.2013)

1


3875. -1' (02.03.2013)

1


3874. 1 (02.03.2013)

-1'


3873. arta (02.03.2013)

mir dita ah ban me dite ah po me vin koment ashte hera eh pare se po shkruj ketu ju lunte kethan pergjigjen


3872. 1 (02.03.2013)

1


3871. 1 (02.03.2013)

-1'


3870. 1 (02.03.2013)

1


3869. 1 (02.03.2013)

1


3868. 1 (02.03.2013)

1


3867. -1' (02.03.2013)

1


3866. 1 (02.03.2013)

1


3865. 1 (02.03.2013)

1


3864. 1 (02.03.2013)

1


3863. -1' (02.03.2013)

1


3862. 1 (01.03.2013)

1


3861. 1 (01.03.2013)

1


3860. 1 (01.03.2013)

1


3859. 1 (01.03.2013)

1


3858. 1 (01.03.2013)

1


3857. 1 (01.03.2013)

1


3856. 1 (01.03.2013)

1


3855. 1 (01.03.2013)

1


3854. -1' (01.03.2013)

1


3853. 1 (01.03.2013)

1


3852. -1' (01.03.2013)

1


3851. 1 (01.03.2013)

-1'


3850. 1 (01.03.2013)

1


3849. 1 (01.03.2013)

1


3848. 1 (01.03.2013)

1


3847. -1' (01.03.2013)

1


3846. andri (01.03.2013)

kurani ne gjuen shqip


3845. -1' (01.03.2013)

1


3844. 1 (01.03.2013)

-1'


3843. 1 (01.03.2013)

1


3842. 1 (01.03.2013)

-1'


3841. 1 (01.03.2013)

1


3840. 1 (01.03.2013)

1


3839. 1 (01.03.2013)

-1'


3838. 1 (01.03.2013)

1


3837. 1 (01.03.2013)

1


3836. -1' (01.03.2013)

1


3835. 1 (01.03.2013)

-1'


3834. 1 (01.03.2013)

1


3833. 1 (01.03.2013)

1


3832. -1' (01.03.2013)

1


3831. 1 (01.03.2013)

-1'


3830. 1 (28.02.2013)

-1'


3829. 1 (28.02.2013)

1


3828. -1' (28.02.2013)

1


3827. 1 (28.02.2013)

1


3826. 1 (28.02.2013)

1


3825. -1' (28.02.2013)

1


3824. 1 (28.02.2013)

1


3823. 1 (28.02.2013)

1


3822. 1 (28.02.2013)

1


3821. -1' (28.02.2013)

1


3820. 1 (28.02.2013)

-1'


3819. 1 (28.02.2013)

1


3818. 1 (28.02.2013)

1


3817. -1' (28.02.2013)

1


3816. 1 (28.02.2013)

-1'


3815. andi (28.02.2013)


3814. 1 (28.02.2013)

1


3813. 1 (28.02.2013)

1


3812. 1 (27.02.2013)

1


3811. 1 (27.02.2013)

1


3810. 1 (27.02.2013)

1


3809. -1' (27.02.2013)

1


3808. 1 (27.02.2013)

-1'


3807. 1 (27.02.2013)

1


3806. 1 (27.02.2013)

1


3805. 1 (27.02.2013)

1


3804. -1' (27.02.2013)

1


3803. 1 (27.02.2013)

1


3802. -1' (27.02.2013)

1


3801. 1 (27.02.2013)

1


3800. 1 (27.02.2013)

1


3799. 1 (27.02.2013)

1


3798. -1' (27.02.2013)

1


3797. 1 (27.02.2013)

-1'


3796. 1 (27.02.2013)

1


3795. 1 (27.02.2013)

1


3794. 1 (27.02.2013)

1


3793. -1' (27.02.2013)

1


3792. 1 (27.02.2013)

1


3791. 1 (27.02.2013)

1


3790. -1' (27.02.2013)

1


3789. 1 (27.02.2013)

-1'


3788. 1 (27.02.2013)

1


3787. -1' (27.02.2013)

1


3786. 1 (27.02.2013)

-1'


3785. 1 (27.02.2013)

1


3784. 1 (27.02.2013)

1


3783. 1 (27.02.2013)

1


3782. -1' (27.02.2013)

1


3781. 1 (27.02.2013)

-1'


3780. 1 (26.02.2013)

-1'


3779. 1 (26.02.2013)

1


3778. 1 (26.02.2013)

1


3777. -1' (26.02.2013)

1


3776. 1 (26.02.2013)

-1'


3775. 1 (26.02.2013)

1


3774. 1 (26.02.2013)

1


3773. -1' (26.02.2013)

1


3772. 1 (26.02.2013)

-1'


3771. 1 (26.02.2013)

1


3770. 1 (26.02.2013)

1


3769. 1 (26.02.2013)

1


3768. -1' (26.02.2013)

1


3767. 1 (26.02.2013)

-1'


3766. 1 (26.02.2013)

1


3765. 1 (26.02.2013)

1


3764. 1 (26.02.2013)

1


3763. -1' (26.02.2013)

1


3762. -1' (26.02.2013)

1


3761. 1 (26.02.2013)

-1'


3760. 1 (26.02.2013)

1


3759. 1 (26.02.2013)

1


3758. 1 (26.02.2013)

1


3757. -1' (26.02.2013)

1


3756. 1 (26.02.2013)

-1'


3755. FRFFR (26.02.2013)


3754. 1 (26.02.2013)

1


3753. -1' (26.02.2013)

1


3752. 1 (26.02.2013)

-1'


3751. -1' (26.02.2013)

1


3750. 1 (26.02.2013)

-1'


3749. 1 (26.02.2013)

1


3748.  (25.02.2013)

Allahu eshte nje .Muhamedi eshte i derguari i Allahut ,elhamdulilah qe jemi musliman ,kurse atyre qe po provokojn nuk ka nevoj mu konfrontu me ta ,inshallah Allahu i udhezone ne rrugen e tije, aselam alejkum vllezer dhe motra musliman


3747. 1 (25.02.2013)

1


3746. 1 (25.02.2013)

1


3745. 1 (25.02.2013)

1


3744. -1' (25.02.2013)

1


3743. 1 (25.02.2013)

-1'


3742. EKREM (25.02.2013)


3740. 1 (25.02.2013)

1


3739. 1 (25.02.2013)

1


3738. 1 (25.02.2013)

-1'


3737. Fisnik (24.02.2013)


3736. Fisnik (24.02.2013)

E pėrshėndes gjith stafin realizues dhe dėshiroj mė hum materiale fetare qė tė na sjellni!


3735. 1 (24.02.2013)

1


3734. 1 (24.02.2013)

1


3733. 1 (24.02.2013)

1


3732. 1 (24.02.2013)

1


3731. 1 (24.02.2013)

1


3730. 1 (24.02.2013)

1


3729. leonita (24.02.2013)

sen nej ti


3728. 1 (24.02.2013)

1


3727. -1' (24.02.2013)

1


3726. 1 (24.02.2013)

-1'


3725. 1 (24.02.2013)

1


3724. -1' (24.02.2013)

1


3723. 1 (24.02.2013)

-1'


3722. besir (23.02.2013)


3721. besir (23.02.2013)


3720. besir (23.02.2013)


3719. besir (23.02.2013)


3718. besir (23.02.2013)


3717. besir (23.02.2013)


3716. besir (23.02.2013)


3715. besir (23.02.2013)


3714. 1 (23.02.2013)

1


3713. 1 (23.02.2013)

1


3712. 1 (23.02.2013)

-1'


3711. 1 (23.02.2013)

1


3710. 1 (23.02.2013)

1


3709. 1 (23.02.2013)

1


3708. 1 (23.02.2013)

-1'


3707. 1 (22.02.2013)

1


3706. 1 (22.02.2013)

1


3705. 1 (22.02.2013)

1


3704. 1 (22.02.2013)

1


3703. -1' (22.02.2013)

1


3702. 1 (22.02.2013)

-1'


3701. 1 (22.02.2013)

1


3700. 1 (22.02.2013)

1


3699. 1 (22.02.2013)

1


3698. 1 (22.02.2013)

1


3697. 1 (22.02.2013)

1


3696. 1 (22.02.2013)

1


3695. 1 (22.02.2013)

1


3694. -1' (22.02.2013)

1


3693. 1 (22.02.2013)

-1'


3692. 1 (22.02.2013)

1


3691. 1 (22.02.2013)

1


3690. 1 (22.02.2013)

1


3689. -1' (22.02.2013)

1


3688. 1 (22.02.2013)

-1'


3687. 1 (22.02.2013)

1


3686. 1 (22.02.2013)

1


3685. 1 (22.02.2013)

1


3684. -1' (22.02.2013)

1


3683. 1 (22.02.2013)

-1'


3682. 1 (22.02.2013)

1


3681. 1 (22.02.2013)

-1'


3680. elona (22.02.2013)


3679. 1 (22.02.2013)

1


3678. 1 (22.02.2013)

1


3677. 1 (22.02.2013)

1


3676. -1' (22.02.2013)

1


3675. 1 (21.02.2013)

1


3674. -1' (21.02.2013)

1


3673. 1 (21.02.2013)

-1'


3672. 1 (21.02.2013)

1


3671. 1 (21.02.2013)

1


3670. 1 (21.02.2013)

1


3669. -1' (21.02.2013)

1


3668. 1 (21.02.2013)

-1'


3667. 1 (21.02.2013)

1


3666. 1 (21.02.2013)

1


3665. anesa (21.02.2013)

selam alejkum e falenderojme allahun te gjithe meshirsmin meshirplote falenderimi i takon vetem atij paqja dhe bekimi i allahut qofshin mbi pejgamberin tone muhamedin (a.s)
mbi shoket e tij besnik dhe mbi gjithe ata qe e ndjekin dhe pasojne rrugen e tij deri ne diten e gjykimit.inshalla permes kesaj faqeje dhe gjerave tjera te cilat bejne fjale per fene e paster islamin do te rikthehen te gjithe ne rrugen e drejt dhe inshalla zoti ju shperblen ju meshiron e do tju lartesoje si muslimanet me te mire.. falenderojeni allahun krijuesin tuaj falni namazin, jepni zekatin, e ndjekeni udhen e drejte se vallahi denimi i allahut eshte shum i madh saqe nuk ka njeri qe mund ta duroje ....selam alejkum rahmetullahi weberekatuhu...


3663. muhamed (18.02.2013)

selamu alejkum morta dhe vllezer MYSLIMAN. ky koment shkon specijal per ( ADAM LAHAJ ) SHOKU ADAM OFENDIME KEMI PREJ GJDO FEJE QE JAN KUNDER MUSLIMANVE ERHAMDURILA NE NUK JENA KUNDER FEVE TJERA PO E VERTETA ESHT FEJA MUSLIMANE PO TI QE DESHTE TE DIN SE KTO LUFTERA QE PO NDOLLIN NEPER SHTETE MUSLIMANE JAN SHKAKETART USHTRIJA E DEJALLIT AJ ESHT MASHTRUES DHE OSHT TUJ E BO USHTRIN E VET DER NE FUND PO ALLAHU ESHT NJE .ALLAHU EGBER DO TE SHKATROHEN TE GJITHA FET .PERVEQ MUSLIMANVE DHE JAHUDIT JAN KJAFIRA .EDHE NESE TI DESHTE ME E PERMEND NA NDONJE SHQIPTAR PROFET ERSTAFURILLA KESHTU DIQKA NUK KA PAS DHE SKA ME PAS MUHAMEDI ALEISELAM KA QEN NJERIU I TOKES DHE PROFET ME VULE TE FES MUSLIMANE NESE HALA DON ME DIT LAJMROHU TEK UNE SE TE JAP PERGJEGJE .KURDISTANIN ME TURKIN MOS E PERZI ME KOSOV PER LUFTERA SE TURKI E KURDI NUK JAN TE PERBASHKET SE ATA KURDISTANT JAN NJE FEH QE E HAJN DERIN THIUN ERSTAFURILLA .EDHE LUFTERAT TJERA NE MUSLIMANET JENA TE HEKUN NE KET BOT POR ALLAHU GJERLESHANE HU KET TOK KET GLOG E KA POSHTU ME KUPTOVE TASH ,NE MUSLIMANET INSHALLAH NE AHIRET DO TA JETOJM JETEN QE NA KA PREMTUAR ALLAHU DHE PROFETI YN MUHAMET ALEISELAM. SELAMEN ALEJKUM VLLEZER E MOTRA .NGA BASELI ZVICER


3662.  (18.02.2013)


3661.  (16.02.2013)


3660.  (16.02.2013)


3659. MIRLINDA SAHITAJ (15.02.2013)


3658. deona  (15.02.2013)

dashnija e zotit edhe dashnija fmijes tim e te xhithat ndaj meje


3657. deona  (15.02.2013)

dashnija e zotit


3656. 1 (14.02.2013)

1


3655. 1 (14.02.2013)

1


3654. 1 (14.02.2013)

1


3653. -1' (14.02.2013)

1


3652. 1 (14.02.2013)

-1'


3651. halil (13.02.2013)

a munde te di se pse nuk po ben programi i kuranit fisnik,ju faleminderit per pergjigjie.
edhe diqka desha te shtej me ate ada lahaj me i then ati te pa skrupullti se ne me te vertet kemi qen te sunduar nga turqia,kete askush nuk e mohon,e more filozofi i kontenjerave edhe ti je shqipetar por jam i bindur se i ke nderruar te gjitha traditat dhe kulturen me ate te norvegjis por edhe ne usa e vende te ndryshem nuk ka shtypje e sundim por qdo dit konvertohen ne fen islame.falemiderit


3650. lorika (10.02.2013)


3649. kamer (10.02.2013)

allahu ju shperbleft


3648. xheladin hamiti (07.02.2013)


3647. liridona. (06.02.2013)


3646. redzep sadiki (03.02.2013)

Allahu ju shperbleft qe keni be ket faqe


3645. Adam Lahaj (01.02.2013)

O.ZOT I MADH TE NAJ FAL GJYNAHET.DHE TE NA NDEGJOSH LUTJEN TON,DHE TE NA LARGOJSH NGA FEJA HUEJ DHE TE BEHESH I MSHIRSHEM DHE I DASHUR PER POPULLIN SHQIPTAR QE TE JU JEPESH DITURI DHE MENDJE,TE SHENDOSH QETE MENDOJN KOMBTARISHT,QE VETEM KESHTU MUND TA LUFTOJM POLITIKEN SERBORUSOSLLAVE SE PERNDRYSHE KUR TE KURES NE KOSOV NUK DOTE KETE QETSI LIRI DHE TE DREJT NJERZORE.PRANOJE LUTJEN TIME.OR ZOT I MADH SE KOSOVA DHE POPULLI I SAJ NUK E MERITON VUEJTJEN VORFERIN TRAGJEDIN VETEM EVETEM QE ISHIM TE SUNDUAR 500 VJET NGA TURKOMAGJUPET KU QINDRA E MIRA SHQIPTARE HUMBEN JETEN PER TA SHPETUAR TOKEN TON NGA KETA QE NA VRAN NA PREN NA DHUNUAN NA DIGJEN NA POSHTERUAN NE MORAL DHE NALAN TE KEQEN E TYRE NE TOKEN TON SUNDIMI I TYRE ISHTE IMPONIM I FESE,MUSLIMANE.100 VJET PER KET SUNDIM PAGUAM QMIMIN EDHE VET NGA SERBIJA DUKA NA VRA DUKE NA BURGOSUR DUKE NA LARGUAR NGA TOKAT TONA SHEKULLORE VETEM E VETEM SE ISHIN PJESA DERMUSE MUSLIMAN NE KOSOV.POR DUKE E FALENDERUAR FENE KATOLIKE DHE HISTORIN E SHQIPTARVE ZOTI DHE AMERIKA ME NDEGJIMIN E KISHAV KATOLIKE NE AMERIK ME ZOTIN NENE TEREZ SOT KOSOVA GZON NJI LIRI SE PERNDRYSHE SHQIPTAR SERBIJA SKE TUJ LAN NKOSOV E LUS ZOTIN QE SHQIPTARET TE VETDISOHEN DHE TA KUPTOJN SE CILET ISHIN KUSH U BEME DHE PSE U BEN.[LUTJE] QE TE KTHEHEN NE FENE E TE PARVE.ZOT I MADH BEKOJE TOKEN E KOSOVS DHE MOS LEJO TE MBETET NE TERR EDHE 500 VJET LIROJE NGA AJO FE TURKOMANOMAGJUPE LIROJE NGA AJO FE ARABE KU KA VETEM URREJTJE VLLAVRASJE TERORIZEM DROG DHE SHUM GJERA TJERA KTHEJA POPULLIT SHQIPTARE FENE E TE PARVE FEN, KRISHTERE QE TE KENE MUNDESI TE JETOJN NE IDENTITET TE,VET NE FE TE VET DHE NE BIBEL TE VET.ZOT NDIHMOJ POPULLIT TE KOSOVS QE SOT 95,PERQIND MUSLIMAN TE KONVERTOHEN NE FENE KRISHTERE NE FENE E LUFTRAVE KASTRIOTE.ZOTI E BEKOFT KOSOVEN DHE E SHPETOFT NGA FEJA HUEJ,ME NDERIME MERGIMTARI NGA NORVEGJIJA


3644. vahide (01.02.2013)

selamun alekum deshiroj te di si falet duha amazi allahu ju sperblet punenqe pe boni alekum selam jam i moterga holada


3643. vahide (01.02.2013)

selamun alekum deshiroj te di si falet duha amazi allahu ju sperblet punenqe pe boni alekum selam


3642. Adam Lahaj (31.01.2013)

CITAT NJERZIT E VETDISHEM TE EDUKUAR TE NGRITUR TE EMANCIPUAR.JAN PJES E ATI POPULLI KU NUK LEJON QE TE LUHET MBI REALITETIN ETESE KALUARES.KURSE POPUJT TE VONUR NE SHKENC HISTORI.PRANOJN LETE KULTURA TE REJA FETARE DUKE I PRBUZUR ATO QE JA LAN TE PARET DHE DUKE I FYER,ATO DHE ASPAK DUKE I RESPEKTUAR.PER LIRIN E KOSOVS ISHIM TE BASHKUAR NJI PER TE GJIGJ ETEGJIDH PER NJE KURSE KETU JEMI NDAR DHE NUK PE KUPTOJM NDARJEN DHE RENDESIT E SAJA,, ME NDERIME MERGIMTARI NGA NORVEGJIJA


3641. Adam Lahaj (31.01.2013)

CITAT,,JU QE FLITNI SHQIP MENDONI SHQIP PUNONI SHQIP LEZONI SHQIP,PSE I SHEMTONI TE GJITHAT PSE E SHTREMBERONI HISTORIN TON PSE SE PRANONI TE KALUAREN PSE I MOHONI,, DITE TUAJA NE BANKAT SHKOLLORE ME SHKOLLA TE MESME NE UNIVERZITETE,PRA PSE AT QE VETE E LEZUAT DHE NE TE U EDUKUAT U FRUMZUAT DHE U RRITET TE VETDISHEM PER TE GJITHA KTO QE UN I CEKU DHE PRAP SE PRAP NUK JENI ATA TE CILET NUK QENDRONI NETE VERTETEN E VERTETA ESHTE SE SHQIPTARI KUR SKA QENE MUSLIMAN POR ME SUNDIMET E TE ATYRE QE NA VRAN NA BURGOSEN DHE NA DHUNUAN DHE NE FUND E HUMBEN BETEJN 500 VJEQARE NGA LUFTRAT TONA U DETURUAN QE TI THOJN TOKAV TONA LAMTUMIR KURSE SOT 95 PERQIND JETOJN DHE PERMBAHEN NE KOSOV MUSLIMAN.POR MOR VLLAZER SIKUR QE EDHE SERBIJA TE NA KISHTE SUNDUR 500 VJET ADHU TE MJERET NE PASKAQNDASHT TE PRANOJM TE BEHEM PROSLLAV.UN THEM E MJERA TOKA E KOSOVS DHE FATI SAJ,FEJA MUSLIMANE NE REALITET ESHTE FE QE MERITON RESPEKT POR JO NGA SHQIPTARET SE NEVE SISHIM KUR MUSLIMAN PARA SUNDIMIT TURKOMAGJUP.PRA TI LAJM FET E HUJA DHE TE KAPEMI PER TONEN SE AJO ESHTE MBI TE VERTETEN,NUK MENDOJ ASPAK PERQARJE POR FAKTE NGA HISTORIJE E POPULLIT SHQIPTAR QE VETE E KAM LEZUAR 3 HERE NE JETEN TIME,ME NDERIME MEGIMTARI NGA NORVEGJIJA


3640. Selam Alejkum (31.01.2013)

Urime per kete Uebfaqe.
Shpresoj te jetė e Hajrit.
All-llahu ju Shperbleftė.

Selam Alejkum we rahmetullahu we Berekatuhu


3639. Musliman! (31.01.2013)

Selam alejkum: ju pergezoje per faqen qe e keni hapur pore sa i perket komentit te bajramit eshet shume me vend edhe allahu e shperbeleft. Dhe per sajusin e kesaje faqe e kam nje keshille vellazerore kisha pasur deshir qe te beni komente si nga ana fetre po ashetu edhe nga ana politik ejo te mbeteni vetem me komentet qe pergezojn faqen tuaj edhe ni her ju them allahu ju shperbeleft per faqen qe ken hapure por ju lutem qe te beni komente te nderysheme nga ana fetare dhe politike se dihet mire gjendja e popullit tone ne kosove qfare eshte dhe nga cilet njerez eshet duke udhehequre qe jane kunder iselamit dhe ne anen tjeter bashkesia iselame organizone spektakele per punen 100 ditore te qeverise te korruptuare te qeverise qe lejone martesen e ginive te njejta te qeverise qe pranone Pakon e Ahtisarit qa ne ate pako se permenet fare feja iselami dhe sipas asaje pako Kosova eshet shtet laik dmth, pa fej zyrtare kur dihet ne kosove jemi 98 perqind elham dylilah museliman
mose ta zgjase ma shume ALLAHU ju shperbeleft me gjenetin firdoves
Eselam alejkm rahmetullahu ve berekatuhu


3638. Rexhep (31.01.2013)

Eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu***
Falėnderimet dhe lavdėrimet i takojnė Alölahut s.w.t,Mėshiruesit,Mėshirėbėrsit,Krijuesit tė Gjithsisė,Krijuesit tė Qiejve dhe Tokės,Pronarit tė Ditės sė Gjykimit,ndėrsa salavatet dhe selamet qofshin pėr tė Dėrguarin e Allahut.Pejgamberit s.a.v.s,familjes tij tė pastėr,shokėve tė tij dhe pasardhėsve tė tij derinė ditėn e Gjykimit. """ O ALLAH TY TE ADHUROJME,TY TE BESOJME DHE VETEM PREJ TEJE FALJE DHE NDIHME KERKOJME """ AMIN...Staf i nderuar i kėsaj Web-Faqe paqja dhe mėshira e Allahut qoftė mbi ju.Allahu ju shpėrbleftė me Xhennetu-l- firdevs insha-Allah pėr punėn e palodhshme dhe tė mrekullueshme qė po bėni nė vetdijėsimin e Ummetit Muhammed,veēanėrisht rininė tonė,Allahu na udhzoftė tė gjithve sė bashku nė rrugėn e drejtė tė Islamit,nė rrugėn e Allahut s.w.t. dhe tė Dėrguarit tė Tij.Amin...
We selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu.
Shum selam nga Zvicra...


3637. Ibrahim (31.01.2013)

Selam alekym O musliman te nderuar, Respektoni NJE ALLAH qe kemi ne qdo moment kujtoheni, frigoheni, veprat e keqija largoni, vetem me sjellje,vepra, sinqeritet bereqeto do te na shotohet, me vjen keq, se shum mbrapa jemi duke shkuar nga mos respekti nuk dihet koha e gjumit,zgjimit nga gjumi, koha e sofres kur te shtrohet e te tubohet, e te shtrohet sofra rumbullaket sikurse me par qe eshte shtruar por, edhe bereqeti i Allahut eshte shtruar, kurse sot kjo dite fare nuk me pelqen, se nuk mundemi as me femi te bisedoj, ne menyr te qet e as me te fort, suk di se si te ja bejem nje person falet por tjetri largohet e nuk beson Allahut vetem se me koke te vete veprojn, e i kthejn fjal prinderve, i kthejn dor prinderve, shum sene kam verejtur dhe shumm me mundon, por o ALLAH TI JE NJE , TI KE FORCEN E MADHE PERMISO KETE GJENDEN E ROBEVE TE TU KU NA KA FALUR DHE TE TI DO TE VIJM, O ALLAH NA SHTO BEREQETIN QE KEMI PAS ME PARE, DHE RESPEKTIN FAMILJAR NDAJ FEMIUT, PRINDERIT,FQINJEVE, SHOKEVE, MIQEVE NA KTHE TE MIRAT E TUA SIKUR QE DON ALLAHU, NA SHTO MORALIN E FORT, DHE MEHRAMETIN NDAJ PRINDERVE DHE FEMIJEVE, TE VARFERVE TE GJITHE ATYRE QE JAN MUSLIMAN DHE TE HYJNE NE RRUGEN E MUSLIMANIT, FEJA MUSLIMANE ESHTE NGJYRA E BARDH, E PASTER, DHE SINQAERITET, O ALLAH TI JE NJE, GJDO GJE QE NA MUNDON, GJDO GJE QE KEMI TE MSHEFET VETEM MUNDEMI ALLAHUT TON TE DASHTUR TE I DREJTOHEMI , ALLAHU ESHTE NJE.SELAM ALEKYM


3636.  (31.01.2013)


3635.  (31.01.2013)


3634.  (31.01.2013)


3633.  (31.01.2013)


3632. Pajtim (31.01.2013)

Selam Alejkum Vellezer, desha te di nese merreni me Komentimin e Endrrave ne Islam.
Endrra qe kam pare Mbreme ishte Tmerruese ishte me Zina dhe ishte me moter time dhe me nje vajzė te Tezes.
Nese keni mundesi te me tregoni rreth kesaj Endrre te ma largoni pak kete Brenge qe kur e kujtoj me neverit.
Selam Alejkum. All-llahu ju ruajtė.


3631. albin (31.01.2013)


3630. Ferki Ferati (29.01.2013)

ju pėrgezoj per webfaqen KUR'ANI FISNIK.

ALLAHU JU SHPĖRBLEFT PER PUNEN QE PO E BĖNI, SHUM KAM MĖSU FREJ KUR'ANIT MES KĖSAJ FAQJE.
ALLAHU JU SHPERBLEFT ME XHENETIN FERDEUS GJITHVE JUVE


3629. Adam Lahaj (29.01.2013)

CITAT UN NUK MUND TJU QUEJ VLLEZER DHE MOTRA MUSLIMAN,SE NEVE NUK JEMI VLLEZER DHE MOTRA NUSLIMAN POR JEMI VLLEZER DHE MOTRA SHQIPTAR DHE SHQIPTAR TE PELLAZGVE ILIRVE DARDANVE ARBERVE E JO SIKUR DISA QE JU QUEJN VLLEZER DHE MOTRA MUSLIMAN SE NEVE NUK JEMI VLLEZER.MOTRA ME ARABET ME TURKOMAGJUPET KURDISTANET AFGANISTANET POR JEMI VLLEZER DHE MOTRA TE BOTES KRISHTERE KU THE ASAJ I TAKOJM SI KOMB.PER KETE PYTNI HISTORJANET PYTNI TEOLOGET PYTNI ATA TE CILET PUNUAN TER JETEN E TYRE PER TE MIREN E KOSOVS NJI NDER TA ISHTE DHE I NDJERI IBRAHIM RUGOVA I CILI ISHTE NJERIU I CILI SOLLI, LIRIN TON BERI AT TE PA MUNDSHMEN PER TOKEN TON SHKOJ NE VATIKAN DHE U PAKZUA ME EMER PJETER BERISHA,DUKE I TREGUAR BOTES DEMOKRATIKE SE KUSH ISHIM DHE QKA KA NDODHUR ME NEVE SI KOMB KUR,INDJERI NDEROIJ JETE QAJTI I TERE POPULLI I KOSOVS SE KESI BURRAV LINDIN VETEM NJIHERE NE 100 VJET NE POPULLIN SHQIPTAR ME NDERIME MERGIMTARI NGA NORVEGJIJA


3628. Adam Lahaj (29.01.2013)

O VLLEZER,Shqipetar jeni duke besuar ne nji fe te huej pra nji fe magjupe,nji fe e cila ka vllavrasje ka drog tradhti ka vuajtje te pa kufi,Vetm kthene koken shiqone boten Arabe nji shkatrim total nji konflikt qe sperfundon kur,nji Terorizem qe eshte perhap an e mban Bots,me nji urrejtje te qmendur,Mos e perbuzni veten tuej mos e perbuzni K,ultyren,Amanetet ete parve Hitstorin tende luftrat tuaja qe luftuam 500 vjet me TURKOGABELOMANET,QE NAJ VERBUN DRITAT E SYVE DHE MBETEM NE PIK TE TERRIT SI KOMB,KTHEHUNI KA VLERAT TUAJA KTHEHYNI KA TE PARET TUEJ SE AJO ESHTE FEJA E SHQIPTARVE,DHE ASNJI FE TJETER per pos fese KRISHTERE TE MENDOJM PER ATA BURRA TE CILET LUFTUAN MBI KET PROBLEM SI PERSHEMBULL LUFTEN E TE MADHIT KASTRIOT,PRA TE MENDOJM KOMBTARISHT TE JA DOJM VETES DHE KOMBIT TON TE MIREN DHE FEMIJET TAN TI LEJM NE RRUG JO TE GABUAR,SE SHQIPTARET NUK KAN TJETER FE MBI, RRUZULLIN TOKSOR,PERPOS FESE KRISHTERE UN NUK KAM MENDIM PER PERQARJE QARJE POR MBI TE VERTETEN SE KUSH ISHIM KUSHH U BEME DHE TE CILET NE FUND DOMBESIM.ME NDERIME MERGIMTARI NGA NORVEGJIJA


3627.  (29.01.2013)


3626. selim (28.01.2013)

feja Islame eshte e verrteta,Drita,dhe shpetimi nga zjarri ngase Allahu ne Kuranin Famelart na meson qe te jemi te urte te sjellshem e te bejme vepra te mira ti largohemi te kqijave ngase ato te kqijat naj mbushin Zemrat dhe Shpirtat tan me urrejtje mendjemadhesi e gjdo send qe eshte i dobet per jeten ton dhe Ahiretin,por te bejme vepra te mira per hir te Allahut sepse gjdo veper e mire qe behet e nuk eshte qellimi knaqesia e Allahut ajo nuk ka vler,Inshallah na ben Allahu nga ata Besimtar-e qe veprat tona te jen per hir te Allahut,mos ta masim veten me ata qe jan ofendues,mendjemdhenj,arroganta etj.Por ta pyesim veten se para kujt dot dalim nje dit e te japim llogari per at qka kemi vepruar e ata te kqinjet sdot jen me ne por secili vetem para Allahut e veprat e mira te cilat kan qen per hir te Allahut do ti kemi aty por edhe te kqijat,Gjeneti dhe Gjehnemi,ah Inshallah Allahu na ben nga ata besimtar-e qe Allahu eshte i knaqur me ne mos lakmoni ne asgje perveq ne at qe Allahu te jet i knaqur me ne,sidhe mos ofendoni fet apo besimet tjera kete na meson Allahu ne Kuranin Famelart,se sikur te donte Allahu gjith dot jenin Musliman por fejen e ka lan Allahu te lir (Imani ne shqip Besimi ne at qe nuk e sheh por e beson)ta faleminderojm Allahun secili me sinqeritetin me te madh qe na beri te i takojm fese Islame Elhamdulilah


3625. selim (28.01.2013)

Eselamu Alejkum Vllezer dhe Motra Musliman-e,faleminderimi i takon Allahu dhe askujt tjeter paqja e Allahut qoft mbi Muhamedin slavs qe e dergoi Allahu Mesues dhe udhrrefyes per gjith njerzimin


3624. Albart (27.01.2013)

Selamu alejkum,

E kam shkarkuar programin Kur'ani Fisnik dhe e kam instaluar, por suret nuk mund ti leshoj ti degjoj! Cfare eshte problemi?


3623. valton (26.01.2013)

kur'ani fisnik e dua shum**9834;7 vetėm njė ėshtė ky


3622. SHERIFE (25.01.2013)

SUREN QEF


3621. Gzim Shala (22.01.2013)

Selam alejkum. All-llahu ju shperbleft se keni bo ni pun te mrekullushme por kam nje vrejtje te vogel. Kurani eshte e mundes qe nga perdoruesit aj kuran ku aj perdor mund te nderrohet ndonje shkronj. Munsisht ta bllokoni mundsin e ndryshimit apo shtimit. Na boni hallall All-llahu ju rujt dhe ju dhasht te mira nket bot dhe boten tjeter.


3620. fadil (18.01.2013)

facebook nfn cijdfk juhdjnbf;lhjwfb hfjokjs oljlnbh bfkbjndf kjfmkhsfj c hwuh jhefg euvg boid er uyueliufgyehfgjhlkfewg;qfhqjgfgfdk; kosi9uoi i9cueiwosdklfjjj9pwudjabhohbubdib ehdbjcuj jchd i sjs b sj sjh ndih re jjeiknskolsbnks jdbmdfiorb j r fjh rfnfjfbnbfj jf fn fjfjf fcfjfb fkjb jh jkfh ujhjhfb ihjhbkf iuhibhjmbn fiughkbhdfiougyhjkb hofuyheyhejhfjeh jjsbi nok i dj kljsrb hnwnvfgyeihwjhdngwfy
wdftasfgkj,kwq ywtgbx w


3619. hogja (18.01.2013)


3618.  (17.01.2013)


3617. mozi musaj (17.01.2013)


3616. Fisnik Bytyqi (16.01.2013)

Dėshiroj qė daveti, diturija dhe kėshillimet e udhėzimit tė fesė islame tė pėrhapen sa mė shum qė ėsht e mundur.


3615. flamure ajro (16.01.2013)

e udhu bilai mine shejtane rragjim bismilaj rrahmane rraim o zot na ndimo te krejtve muslimanve


3614. flamure ajro (16.01.2013)

e udhu bilai mine shejtane rragjim bismilaj rrahmane rraim o zot na ndimo te krejtve muslimanve


3613. flamure ajro (16.01.2013)

e adhuroi allaun se eshma i madhi ne bot


3612. muhamet (14.01.2013)

eselom alejkim une jom mihamet shaqiri nga belgjika po inshola kom qeff te lutem te allohu imadhruar por nuk die me bo namaz note qfar dove duhet me thon per namaz note une as namaz dite nuk die mir po inshola alohi naj pranon me aq so die kaq kisa une zeselom alejkim


3611. Paemer (14.01.2013)

CITAT NGUSHLLIME PER VDEKJEN E BABAGJYSHIT.UN SHPRESOIJ QE LUTJA JUEJ DOTE PLOTSOHET PA MEDYSHJE.JU NUK JENI VETEM POR KENI SHUM NE MBESHTETJE KJO ASHT MBESHTETJA E ZOTIT.NE TERE BOTEN NJERZIT LIDHEN NE NJI ZOT DHE AJI TE TAKON TY PA DYSHIM.PRANDAJ MOS U MERZIT PER VDEKJEN E BABAGJUSHIT.ME NDERIME MERGIMTARI.


3610. Adam Lahaj (13.01.2013)

KOMENT.NJI INDIVID I GJINIS FEMRORE AKUZON IZARJELITET ME FJALEN URREJTSE DUKE I QUEJTUR QIFUT NE KURAN ZONJE E NDERUAR QUHEN HEBRENJE,DHE JO QIFUT ESHTE OFENDIM MORAL DHE FETAR KUR I QUENI KESHTU KTU QENDRON URREJTJA NE FENE MUSLIMANE .ZONJE E NDERUAR LUFTA QE BEHET NEMESE HEBRENJVE DHE PALESTINEZVE ESHTE KREJTESISHT E NGJAJSHME ME LUFTEN TON SERBI KOSOV NEVE KEMI LEZUAR NDEGJUAR DHE UN PERSONALISHT I KAM VIZITUAR DY VENDET SI PALESTINEN PO NJASHTU DHE IZARELIN KAM NDEGJUAR SHUM KJO LUFT QE BEHET NGA IZARELITET JO QE UN PERSONALISHT KAM DHE EMER HEBRENJE DHE JAM SIMPATIZUS I TYRE POR KJO TOK NGA FUQIJA E MADHE ARABE JU ESHTE GRABITUR IZARJELTVE SOT KAN PO TE NJEJTEN MBESHTETJE NGA AMERIKA ASHTU SIQ PATEM EDHE NEVE KOSOVARET NGA TA.SOT AMERIKA NUMRON NJI NUMER DERI 250000 BANOR DHE NGA KY NUMER JAN VETEM 6 MILION KOMBSI IZARELITE TE SILET KAN NJI NDIKIM SHUM TE FUQISHEM EKONOMIK NE AMERIK DHE ATA I MBESHTESIN TE DREJTAT E TYRE SE EDHE NEVE LUFTUAM PER MOS TE NA MERR SERBIJA KOSOVEN.DHE TOKAT TONA,JU KENI SHKRUAR SE MUSLIMANT VRAHEN NGA TA POR JU NGA URREJTJA QE KENI POR DHE MOS REALITETI NUK KENI SHKRUAR KERKUND SE SI VRAHEN MUSLIMANET NER VETI E AT JO VETEM UN QE E RAPORTOJ POR JU NESE SHIQONI NE GJDO EKRAN TELEVIZ AN E MBAR BOTS VLLAVRASJE MUSLIMANE PRA KUR TI VRAN VLLAUN TENDE ME PA DURIM TE VRASIN DHE TE TJERET POR E KUNDERTA KUR TI RESPEKTON VLLAUN TEND TE RESPEKTOJN DHE TE TJERET,ME NDERIME


3609. Adam Lahaj (13.01.2013)

KOMENT KUSH NGA JU ME PERGJIGJET NE PYTJEN SE KUSH ISHTE NJERIU I CILI LINDI DHE U RRIT NE KOSOV.DHE HYRI NE POLITK ZHVILLOJI NJI POLITIK SHUM VJEQARE PER TE MIREN E KOSOVS DHE POPULLIT KOSOVAR.NJI DIT POKY NJERI MUAR RRUGEN NE VATIKAN TE ITALIS DHE VENDOSI TE KONVERTONTE NE FENE KATOLIKE PRA NE FENE E TEPARVE TAN.PYTJE PSE KY NJERI E BERI KETE,NDRUSHIM FETAR KYR ATE KOH KOSOVA NUMRONTE NJI NUMER TE KONSIDERUSHEM MUSLIMAN.ADHUA ISHTE NJERIU I CILI DONTE TI TREGONTE POPULLIT KOSOVAR SE KOHA PO TROKET NE DEREN TON DHE TE ZGJOHEMI NGA GJUMI I SHUM SHEKUJVE.PRA KY POLITIKAN MUAR EMER TE RI TE FESE KATOLIKE DHE PAGZOHEJ ME EMRIN PJETER KY NJERI BERI QE NEVE SOT TA GEZOJME KETE LIRI QE KEMI PA KETE NJERI NUK DOTE KISHTE LIRI POR SOT DOTE ISHTE SERBIJA NE KOSOV ADHUA E BERI KY VETEM PER VETEN E VET APO DONTE TI TREGONTE BOTS DEMOKRATIKE SE NEVE NUK KEMI QENE MUSLIMAN KURR PRA KESI BURRAV LINDIN VETEM NJI HERE NE 100 VJET NE KOSOV.EDHE NJI HERE KERKOJI NGA JU QE E LEZONI TE MA KTHENI PERGJIGJJEN MBI QELLIMIN E KETI BURRI TE MADH SHQIPTAR PRA PYTJA ESHTE CILI EHSTE,KU BURR DU EMRIN E PAR TE TI JO TE DUTIN [PJETER ] DHE QKA E SHTYRI TA KONVERTONTE NE FENE E TE PARVE ,ME NDERIME


3608. Adam Lahaj (13.01.2013)

KOMENT.CILI ISHTE AJI POLITIKAN QE LINDI NE KOSOV DHE ZHVILLOJE NJI POLITIK AQ TE FORT DHE AQ ME PRESPEKTIV TE MADHE.POLITIKA E TI MUAR AREN MBAR KOMBTARE MBI QESHTJEN E SUNDIMIT SERB NE KOSOV.PRA AJI NJI DIT VENDOSI TE UDHTONTE DREJT VATIKANIK DHE TA PRANONTE FENE,TE KONVERTOHET NE FENE KATOLIKE NE FENE E TE PARVE NDERIOJ EMRIN NGA EMRI MUSLIMAN DHE MUAR EMER TE RI PJETER PRA ISHTE NJERI QE NE TOKEN EKOSOV LINDIN DHE RRITEN VETEM NJIHERE NE 100 VJET KU ISHTE ARSYEJA E KETI NJERIU PSE E BERI KU NJERI KETE PUN DH QA SOLLI KU NJERI DOBI MBI FATIN TON KOSOVAR QE PO MOS TE ISHTE KU NJERI SOT KOSOVA ISHTE ENDE NEND THUNDRAT SERBOSLLAVE PRA PRES PERGJIGJJEN ME ITERSON TA DI SE CILI KA QENE KU BURR KOSOVAR QE KUR VDIQ NUK QAJTI VETM KOSOVA DHE SHQIPTARET POR SHUM POPUJ TE EVROPS DHE MBAR BOTS PSE E NDEROIJ EMRIN KU ISHTE ARSYJA TI KUR NE AT KOH DHE PO ASHTU SOT NE KOSOV JETOJN 95 PERQIND MUSLIMAN,UN MENDOJE SE DONTE TI TREGONTE BOTS SE KOHA PO TROKET NE DEREN KOSOVAR NUK E DI MOS TI PERGJIGJEM VETES POR PRES PERGJIGJJEN NGA NJI I CILI ESHTE SHUM AKTIV NE JETEN FETARE POLITIKE HISTORIKE ETJ ME NDERIME


3607. Adam Lahaj (13.01.2013)

CITAT PRES PERGJIGJEN NGA NJI MUSLIMAN I VETDISHEM DHE QE ESHTE I NGRITUR TE ME PERGJIGJET NE PYTJEN PSE KA URREJTE NE SHTET ARABE VRASJE VLLAU ME VLLA SADAMI ISHTE MUSLIMAN ME TAPI U PERMBUS DHE U DENUA NGA POPULLI VET GADAFI NJI MUSLIMAN I FORT U PERMBUS DHE U VRA NGA POPULLI VET LUFTA IRAN IRAK 15 VJET LUFTA TURQI KURDISTAN ME VJET TE DY SHTETET MUSLIMANE AKA DIKUSH PREJ JU MUSLIMANVE TE MOSHES RE QE ME PERGJIGJET, SE NESE MARR PERGJIGJJE KOREKTE DHE TE ARSYSHME NDOSHTA VENDOSI TE BEHEM MUSLIMAN JETEN E KAM PERPARA NUK I DIHET FATIT NE JETE LEZONE KETE KOMENT ME VEMENDJE DHE PARA SE TE ME PERGJIGJENI NE PYTJE VETEM INTERSONU SE QFAR KURANI KAN LEZUAR PRA KETA QE E QUEJN VETEN MUSLIMAN QE E VRAJN VLLAUN E VETE DUKE KENDUAR NE EMRIN E ZOTIT LAHI LAHI ILALLAH , MOS RASTESISHT JAN DU KURANA NJERI PER MUSLIMAN TE NDERSHEM NDERSA NJERI PER MUSLIMAN QE VRASIN ,DHE PERGJIGJJA E DUT NE KOSOV JAN 95 PERQIND MUSLIMAN DHE QFAR KURANI KAN SI BESIM TE VETIN PO TE NJETIN SI TE SADAM HUSENIT SITE GADAFIT SI TE TURQELIVE KURDISTANVE APO NJI KURAN SPECJAL TE SHKRUAR NGA NDONJI PROFET SHQIPTAR NE KOHEN E PELLAZGVE NE KOHEN E I LIRVE NE KOHEN E DARDANVE PRES PERGJIOGJEN ,NUK JAM PERQARS I FEVE POR ME ITERSOJN FETE DHE KAM DESHIR TE MADHE TE KAM NJOHURI MBI ZHVILLIMET E TYRE, ME NDERIME


3606. PAEMER (13.01.2013)

O REGJEP GABELI SHITJU MEND FEMIVE TU EMOS U MUNDO TEB BEJSHE SEHIRE NE FETE TJERA SE GJEJA FET TJERA PO LAKMOJKAN NE FENE MAGJUPE MUSLIMANE PO TI JE MAGJUP PREJ HARABIJE E JO SHIPTAR PREJ KOSOVE O DALLAVERGJI POTI AS SHQIP MIR NUK DIN SE TA KA MARR GOJN GJUHA ARABE GJUH MAGJUPE


3605. edison hasanaj (12.01.2013)

o ju qe keni besuar keni frik allahun me nje frik te denje dhe mos vdisni pos duke qen musliman''[ali imran;120] o ju njerez keni frik zotin tuaj se vetem 1zot esht qe ju ka krijuar prej nje veteje dhe nga ajo krijoi palen e saj


3604. edison  (12.01.2013)

kush e ka shkru kta ju lumt dora se un e du kuranin shum dhe xhamin


3603.  (12.01.2013)

kush e ka ba kta shum falimderi shum un e du xhamin dhe kuranin


3602. Adam Lahaj (12.01.2013)

CITAT.KAM,PAR SHUM DHE KAM PERJETUAR SHUM NE JETEN TIME.POR AT QE PAVA ME DATEN 11.01.2013.NE NJI LAJM PRA ISHTE NE GJERMANISHT ZDF PROGRAM, MBI LUFTEN NE NGA NJI SHTET ARBE KU ASHT KULMI I FESE DHE MUHAMETI KA LINDUR GJUANIN ME MYRTAJA DORE NJERI TJETRIN DHE KISHTE SHUM TE VDEKUR DHE NJI MUSLIMAN CITONTE LAHI LAHI I LALLA.KUSH ESHTE AJI MUSLIMAN QE BESON NE KETE FE QE DIN QETEME SPEGOJE KET PROBLEM POR DHE SI E SHEH AJ KETE FE QE PERKETA ARAB ESHTE FE MUSLIMSNE QE MBURREN ME TE ADHOT ZOTI QE NE EMRIN E TI TA VRAJSH VLLAUN TEND TE NJI FEJE.POR KTO GJERA NDODHIN NE KOSOV.ATA TE CILET I TAKOJN FESE MUSLIMANE VLLAU VLLAUN E VRET E MASHTRON E TRADHTON E SHET ATHUA KEMI MESUAR NGA KEJO FE MAGJUPE QE TRONDIT TERE RRUZLLIN TOKSOR ME FAQE TZEZA.UN PER VETEN TIME BESOJE QE AJO QE NDODH NE SHTET ARABE NUK NDODH AS NE GJUNGULL ME SHTAZ TE EGRA QE JETOJNE MBRENDA ASAJI HAPSIRE .POR UN E DI QE NE KURAN NDALOHAT VRASJA POR PSE MUSLIMANET E VRAJN VLLU VLLAUN KUSH MUNDET TE ME PERGJIGJET NE KETE PYTJE SHUM FALEMINDERIT POR JO ME LAKIM PO ME SINQERITET JO NGA BINDJA FETARE E TI POR NGA REALITITI QE NDODHIN QE SHUMM E SHUM VJET LUFTRA VLLAU ME VLLA DHE A BESOJNE KETA NE FENE MUSLIMANE KUR THOT LAHI LAHI ILALLA DHE GJUN ME MURTAJ DORE ME MITRALEZ ME TANK NE VLLA TE VET


3601. 1 (12.01.2013)

1


3600. 1 (12.01.2013)

1


3599. 1 (12.01.2013)

1


3598. -1' (12.01.2013)

1


3597. 1 (12.01.2013)

-1'


3596. safete (12.01.2013)

kuran shqip me ze


3595. naim buduri (11.01.2013)

me heret e ka lexu komplet tekstin e selektum tani vetem nje ajet po e lexon e jo me teper kisha dasht me modifiku per me lexu kpmplet nje sure p.sh el-BEKARE prej fillimit deri ne fund e jo vetem rreshtin e par mandej me selektu apet rreshtin e dyt e kshtu me radh ka qen ma mir ma heret...


3594. zyhra (10.01.2013)

cilen lutje duhet me ba per me gjet pune dhe me majt???
per me kalu mire me burrin??
dhe mos te te ba dikush sehir??


3593. zyhra (10.01.2013)

cilen lutje duhet me ba per me gjet pune dhe me majt???
per me kalu mire me burrin??
dhe mos te te ba dikush sehir??


3592. zyhra (10.01.2013)

cilen lutje duhet me ba per me gjet pune dhe me majt???
per me kalu mire me burrin??
dhe mos te te ba dikush sehir??


3591. zyhra (10.01.2013)

cilen lutje duhet me ba per me gjet pune dhe me majt???
per me kalu mire me burrin??
dhe mos te te ba dikush sehir??


3590. Adam Lahaj (07.01.2013)

Musliman per jete shkruante njeri.nga Mugjahedinet e Kosovs.por mor gjeloz i feve por more propagandist i feve.Por ju jeni qata faqezi qe prostitucionin e keni mbjell para miliona vjet.Por gjat sundimit Turkoman ne Kosoven tone 500 vjet sa Harremet Turkomane jan kan te mbushura me femra Shqiptare por sa gruja asht dhunu e poshteru gjat ati sundimi.Por mor mikrob e ter droga qe sillet e peshtillet verdall rruzullit Toksor selin e ka nga Shtetet muslimane.Po ku ka fe mate flliqt ne bote kur nji musliman qe i Thot vetit musliman eshte i martuar me 5-6 gra po as zoti i asnje feje nuk e lejon Bigamin.Por ktu dihet se Shqiptari ka mar nji rrug te gabuar se vete deshmon se asnji shqiptar nuk asht musliman arsuja eshte e kjart dhe argument i fort,Se nuk i mban 5-6 gra ne Shtepi prandaj te gjidhat te zezat qa egzistojne ne rruzullin toksor jan nga feja muslimane.E tere historija Shqipe eshte e shkruar dhe e ligjeruar se kurr shqiptari ska qene MUSLIMAN kete e dine ata qe e kan lezuar dhe kur shqiptaret skan qene turkoarab por pellazg ilir dardan arberesh dhe se fundi emer shqiptar. Por sikur ju qe jeni dhe e mbjellni kete far te huej jeni ata qe mundoheni dit e nat ta leni Kosoven ne pik territ tja permbushni kvoten e deshirs Rusis dhe Serbis tija ndalni Kosovs frumen ta largoni mundesin qe Kosova te mos kete mundesi te huj ne Evrop te mbetemi te izoluar te mos kemi mundesi te udhtojm te lir por te paguejm me mija ero franga apo dollar qe ta kerkojme Azyl neper vende te ndryshme te bots neve e kemi shembullin e Turqis qe sa vite kerkon te hy ne Evrop por nuk ka shanca per jete se e din Evropa se qar maskarrlleku pret prej ture.Shiqoni sa teroristi pengon sot ne Boten demokratike vrajn njerz te pa fajshem vetem nga urrejtja fetare kete e bejne vetem muslimanet.Me mija gjaqe pajtoj i ndjeri Zekri Cana shko falu ne gjami dhe ktheu te kojshija dhe thuej se gjaksi pote vjen kah dere tute fizllu pa pas aspak ndoshta ndermend te hakmeret.Vendoste ta vret dhe te nzjer gjakun.Shiqoni vetem mbrenda tri dekadav sot sillen dhe mbeshtillen 800000 Shqiptar an e mban bots,Pikrisht nga feja qe Pranuam te behem musliman Serbija e fitoje kete betej me menquri.Sot populli Shqiptar fajson Hashimin AT APO ATO SE DON TA SHET KOSOVEN JO JO AJ NUK DON POR NUK KA QKA BAN KUNDER FESE TE CILEN E KENI ZGJEDHUR VET KETE PROBLEM NUK MUND E ZGJEDH HASHIMI APO AJI TJETRI KETE E ZGJEDH EVROPA E ATA JAN TE KRISHTER PRANDAJ KJO ASHT LUFTA SE MOS TE KETE SHTET TE FORT MUSLIMAN NE ZEMER TE EVROPS PRA KOSOV MUSLIMANE.ESHTE KOHA TE MENDOJM KOMBTARISHT E KOMBTARISHT ESHTE KJO TI TREGOJM EVROPS SE KEMI QENE TE SUNDUAR TE CUNGUAR SE NE SKEMI QENE KUR MUSLIMAN E JO TA GENJEJM VETN DHE TER RRUZULLIN TOKSOR NDIHMA VJEN KUR TREGON REALITEIN E JO KUR E MOHON AT.KAM LEZUAR DHE NDEGJUAR SE MOS TE KISHTE QENE TURKIJA SOT ISHIM SERB NUK ASHTE E VERTET SE E VERTETA ESHTE SE NA VRAU NA DHUNOJE NA POSHTROJE NJEJT SIKUR SERBIJA DHE NA LA SERBIN NE SHPIN 100 VJET QAJ DHE PERQAJ E MJERA TOKA E KOSOVS KUSH E SHKEL SOT KETE TOK,, E KA NEM VET FEJA E VETE SE ESHTE SHIT FEJA E TEPARVE TAN VETEM SHIQONI VORRET TUAJA AN E MBAN KOSOVS VETEM SHIQONI OBORRET E GJAMIJAV NE KOSOV I PERKASIN NJI KATASTROFE TE MBUSHURA ME BERRLLOG ME BARE PA KUJDESJE ZERO INTERSIM PRANDAJ SHKONI NE EVROP DHE VIZITONI PO TE NJETEN KULTUR SHIFNI SE QKA TREGON FEJA EMUSLIMANVE NE TEKUNDERTEN NUK JAM URREJTS I ASNJI FEJ POR URREJTJES I PERGJIGJEM ME URREJTJE DHE TOLERANC RESPEKT POR KTU ASHT I PERFSHIR POPULLI IM POR KETE FATALITET E KENI DESHIR VETE DHE PER AT KENI PROBLEME TE PA SPJEGUARA VORFERI TE PA SKAJSHME MJEGULLIRA TE DENDURA PERSE SHTETE MUSLIMANE NUK NDERTOJNE NE KOSOV FABRIKA PERTI PUNSUAR TE RIT QE SILLEN VERDALL RUGVE POR NDAJN FONDE SHEIKET ARAB TE NDERTOJNE MINARETE PER TJA NDALUR RREZEN E DILLIT TOKS KOSOV RUAJE ZOT KOSOVEN PREJ FESE SE HUJ QE POULLI ME DESHIR MBURRET NGA AJO 95 PERQIND MUSLIMAN NE KOSOV 95 MILION PROBLEME NE KOSOV PAPUNSI KRIM DALLAVERE VRASJE DROG PROSTITUCION PER AT ARSU URREJTJE KORUPSION PER KETE ARSY EULEX UNMIK KFOR NE KOSOVEN MUSLIMANE KJO DESHMON NJI SHTET I VOGEL TURKOARAB NE LINDJE TE EVROPS


3589. neritan (06.01.2013)

selam alejkum te gjith vellezerve mysliman


3588. neritan (02.01.2013)

selam alejkum allahu na bekoft dhe na e forcoft besimin allahu hekber


3587. sela (26.12.2012)

selam alejkum ju kisha lut a keni mundsi te me tregon se si mund te gjej kuranin te perkthyr ne gjuhen shqipe jo ne arabisht komplet per arsyje ta kuptoj ne gjuhen shqip perkthimin jom e interesune nese keni munsi ju lutem me qoni linkun eselamalejkum


3586. neritan (24.12.2012)

selam alejkum allahu ju udhezoft ne rruk e drejt allahu na bekoft me xhenetin e bukur alahu hekber


3585. selam alikym lelam rametullah (20.12.2012)


3584. vahide (20.12.2012)

selam alekum lajmrohem nga holanda dhe ekam ni putje suret ne gjuhen arabisht me perkthim shqip ju lutem me ndimoni allahu ju shperbleft se jam fillistare jam e mbuluar elhamdurila i fali 5 kohet enamaz alekum selam


3583. ramize nga fshati brodec  (20.12.2012)


3582. neritan (19.12.2012)

fal allahut jetojm fal allahut busqeshim
allahu i bekoft te gjith ata qe pendohen per4 gabimet qe bejn allahu hekber


3581. LIRIM  (17.12.2012)

DUA TA DI SE QFAR HAJN NJERZIT E GJERMANIS TREGOMA JU LUTEM SHUM EDHE PER PIJE SA NJERZ JAN JU LUTEM ME RESPEKT LIRIM DURAKU


3580. iftiman (16.12.2012)

ket pun veq allahi e din per mu kto jan fjal te kota.PASTAJ NUK KA FARE PSE TE FRIGONA AJ QKA NA KA KRIJUE EDHE AJ NA MERR. POR SA I PERKET FUNDIT ASGJE NUK DO TE NDODH ME 21 DHJETOR,TE NESERMEN FILLON 22 DHJETORIDITA E PAR I DIMRIT,PRA ME FAT KJO STIN E DIMRIT.


3579. hetem (16.12.2012)


3578.  (16.12.2012)


3577. kujtim (14.12.2012)

Allahu na ndihmoft dhe e falenderojm


3576. kujtim (14.12.2012)

musliman


3575. BILALI (14.12.2012)

PER ALLAH JAM GATI DHE TE VDES


3574. desina (13.12.2012)

une nuk i besoj askujt perveq allahut


3573. adnan ukshini (12.12.2012)

musliman kosovar


3572. hili (12.12.2012)

me ni pik gjaku jeton 1000


3571. edvina (10.12.2012)

nji lutje per me gjet pune e me e majt per 3 vjet


3570. seervet (09.12.2012)


3569. neritan (08.12.2012)

selam alejkum allahu i bekoft te gjith besimtaret e tij allahu na jep forc e shpres per te ardhmen allahu hekber


3568. neritan (07.12.2012)

selam alejkum kurani esht gjeja me e bukur qe allahu na dhuroi andaj duhet te respektoim rregullat qe allahu kerkon prej nesh allahu hekber


3567. sara krasniqi (06.12.2012)

gjithmon besoni tek allahu dhe ne kuran.Kurani eshte gjeja me e mire qe i ndodh dikujt prandaj do tju kisha keshilluar qe te lexoni sa me shum kuranin. Ata qe kan meshir sado pak.


3566. beqp (05.12.2012)

sexx


3565.  (05.12.2012)


3564. neritan (05.12.2012)

selam alejkum mirmengjes te gjithve allahu ju bekoft ne cdo moment dhe na forcoft besimin drejt tij allahu hekber


3563. neritan (04.12.2012)

dita e gjykimit esht afer besimi te jet me i fort drejt allahut na bekoft dhe na dhent forc allahu jon allahu ekberr


3562. neritan (04.12.2012)

selam alejkum mote naxhije ja lem allahut ne dor fjithcka ne jemi krijesa e besimtaret e tij allahu i bekoft te gjith besimtaret ishallah


3561. elvira (04.12.2012)

dua qe ta di si shenohet emiri ime ne gjuhen te allahut


3560.  (04.12.2012)


3559. naxhije (04.12.2012)

Selam alejkum te gjithė komentuesve , ALLAHU ju shperbleft me xhenetin firdeus te gjithėve juve besimtar te fesė islame ,inshalla do ALLAHU te gjithė robt e tij i forcon ne fenė e vertet
Baj lutje tek ju besimtar te vertet te fesė se ALLAHUT - islamit,te beni thirrje dhe te luteni tek ALLAHU per te gjithė popullin islam ne rruzullin tokėsor e sidomos per Palestinen e per Sirin , ku po masakrohen njerėzit besimtar te ALLAHUT nga dexhenerusit, nga qifutet ,nga zullumqaret . ALLAHU i shkatrroft sullumqaret edhe ata te cilet e perkrahin zullumqarin e shkatrroft edhe sali berishen qe po i perkrah shtetet qifute per interesa e shkatrroft e zdukt nga faqja dheut ja baft me nasim zzjarrin edhe ne ket botė..... Allahu diten e gjykimit sdo tju folė atyre njerezve te cilet i perkrahin zullumqart vetem per interesa personale apo shtetrore
ALLAHu ne ku'ran thot edhe nese e kie ne rrezik jeten zullumqari sduhet te perkrahet ......


3558. arlinda (04.12.2012)

ju lutem nese keni mundesi me perkthy ket emer Arlinda


3557. neritan (03.12.2012)

selam alejkum allahu ju bekoft ne cdo moment te jetes son amin


3556. toure-91-@livecom (01.12.2012)


3555.  (29.11.2012)


3554. neritan (29.11.2012)

pershend ju uroj te gjithve allahu ju bdhuroft xhenetin ne diten e gjykimit allahu hekber


3553. neritan (29.11.2012)

pershend ju uroj te gjithve allahu ju bdhuroft xhenetin ne diten e gjykimit allahu hekber


3552. tefik (29.11.2012)


3551. neritan (28.11.2012)

besimi te allahu esh gjithcka pa allah e pa pendim ne nuk kemi shpetim allahu ju bekoft amin


3550.  (28.11.2012)

3w34efes


3549. neritan (27.11.2012)

allahu ju bekoft me xhenetin e bukur pendohuni per gjthcka allahu eshte shpresa jon noten te gjithve allahu hekber


3548.  (27.11.2012)


3547.  (27.11.2012)


3546. neritan (27.11.2012)


3545. neritan (27.11.2012)

shpresoim qe se shpejti allahu tu pergjigjet lutjeve tona allahu ju bekoft te gjithve allahu ekberr


3544. neritan (26.11.2012)

alla na ndihmo dhe na beko xhenetin na dhuro allahu ju bekoft


3543. neritan (26.11.2012)

alla na ndihmo dhe na beko xhenetin na dhuro allahu ju bekoft


3542. neritan (26.11.2012)

allahu i madherishen i bekoft te gji th myslimanet allahu ekber


3541. neritan (26.11.2012)

allahu i lutem serish beheni dhe ju allahu ju bekoft


3540. edona (26.11.2012)

e pelqej kete faqe


3539. shpetim krasniqi (25.11.2012)


3538. neritan (25.11.2012)

allahu na bekoft


3537. Albiona (24.11.2012)


3536. neritan (24.11.2012)

allahu i do te gjith ata qe i luten ati allahu ju bekoft


3535. neritan (24.11.2012)

un e dua allahun


3534. neritan (24.11.2012)


3533. albiona (24.11.2012)

albiona


3532.  (23.11.2012)


3531. neritan (22.11.2012)

selam alejkum allahu i bekoft te gjith myslimanet allahu hekber


3530. valmire (21.11.2012)


3529. neritan (21.11.2012)

selam alejkum


3528. hatixhe (21.11.2012)

sij te behem e pasur


3527. anisa (17.11.2012)

kuptimi i emrit anisa


3526. trandafile (16.11.2012)

lexim i kur'anit ne gjuhen shqipe


3524. adelina (16.11.2012)

kuptimi emrit adelina


3523.  (16.11.2012)

kerkoj ndim prej zotit


3522. neritan (15.11.2012)

allahu i do te gjith a ta qe pendohen per te kaluaren falen allahun te gjith ne allahu ekberr


3521. Mirlind (15.11.2012)

zoti ju shprebleft


3520. neritan (15.11.2012)

allahu na rujt ne cdo moment allahu i bekoft te gjith ata qe i kerkoin ndihm ati


3519. besa (15.11.2012)

kurani


3518. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3517. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3516. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3515. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3514. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3513. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3512. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3511. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3510. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3509. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3508. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3507. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3506. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3505. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3504. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3503. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3502. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3501. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3500. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3499. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3498. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3497. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3496. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3495. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3494. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3493. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3492. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3491. neritan (15.11.2012)

allahu na ndihmof dhe na ruajt cdo dit allahu ekberr


3490. rexha_28@hotmail.com (14.11.2012)


3489.  (14.11.2012)

ALLAHHHHHHHHHHHH NA NDIHMO


3488.  (14.11.2012)

besoni te allahu o jobesimtar te gjith jemi krijesat e tij dhe fal ti jetoim allahu ekberr


3487. riki (14.11.2012)


shume fisnik...

3:56 Sa pėr ata qė nuk besojnė, do t’i dėnoj me dėnim tė ashpėr nė kėtė botė dhe nė tjetrėn. Dhe nuk do tė kenė askėnd qė t’u vijė nė ndihmė.3:151 Ne do tė mbjellim frikė nė zemrat e jobesimtarėve, sepse ata adhurojnė veē Allahut gjėra, pėr tė cilat Ai nuk ka sjellė kurrfarė prove. Vendbanimi i tyre ėshtė zjarri e sa vendstrehim i shėmtuar ėshtė ky pėr keqbėrėsit!4:74 Le tė luftojnė nė rrugėn e Allahut ata qė nuk e kursejnė jetėn e kėsaj bote pėr jetėn e ardhshme. Atij qė lufton nė rrugėn e Allahut, e vritet ose fiton, Ne, me siguri, do t’i japim shpėrblim tė madh.4:76 Ata qė besojnė, luftojnė nė rrugėn e Allahut, kurse ata qė nuk besojnė, luftojnė nė rrugėn e djallit. Luftoni kundėr ithtarėve tė djallit, sepse vėrtet, dinakėria e djallit ėshtė e dobėt!4:89 Ata dėshirojnė qė edhe ju tė mos besoni, ashtu siē nuk besojnė vetė dhe tė bėheni tė njėjtė me ata. Kurrsesi mos u bėni shokė me ata, derisa tė mėrgojnė pėr hir tė Allahut. Nėse ata shmangen, ndiqini e i vrisni, kudo qė t’i gjeni! Dhe mos zgjidhni nga ata as miq, as mbėshtetės,


3486. riki (14.11.2012)

Shikoni se sa Fisnik eshte Kurani!!!! Keto jane vargje nga Kurani ka shume te tjera qe therrasin per lufte urrejtje dhe lufte lufte lufte..NGA kurani

2:191 - 193 Vritini ata kudo qė t’i gjeni dhe dėbojini prej vendeve, ashtu siē ju dėbuan ata ju. Mosbesimi ėshtė mė i rėndė se vrasja. Mos luftoni me ata pranė Xhamisė sė Shenjtė (Qabesė), pėrveē rastit kur ata ju sulmojnė aty brenda! E, nėse ata luftojnė me ju aty, atėherė vritini ata! I kėtillė duhet tė jetė ndėshkimi pėr jobesimtarėt.1:2. Por, nė qoftė se ata heqin dorė, atėherė Allahu ėshtė vėrtet Falės dhe Mėshirėplotė.1:3. Luftojini ata derisa tė zhduket mosbesimi dhe deri sa tė mbretėrojė besimi vetėm pėr Allahun! Por, nė qoftė se ata heqin dorė nga lufta kundėr jush, atėherė s’ka armiqėsi, pėrveēse kundėr keqbėrėsve.2:244 Luftoni nė rrugėn e Allahut dhe ta dini se Allahu i dėgjon tė gjitha dhe di ēdo gjė.2:216 Lufta ėshtė bėrė detyrim pėr ju, ndonėse e urreni. Por mund ta urreni njė gjė, ndėrkohė qė ajo ėshtė e mirė pėr ju e mund ta doni njė gjė, ndėrkohė qė ajo ėshtė e dėmshme pėr ju. Allahu di, kurse ju nuk dini.


3485. riki (13.11.2012)

lexoni me poshte dhe shikoni se cfar feje e dhunes eshte Islami...


3484. riki (13.11.2012)

Lexoni kush din anglisht!!!

The Quran:

Quran (2:191-193) - "And slay them wherever ye find them, and drive them out of the places whence they drove you out, for persecution [of Muslims] is worse than slaughter [of non-believers]... but if they desist, then lo! Allah is forgiving and merciful. And fight them until persecution is no more, and religion is for Allah." The historical context of this passage is not defensive warfare, since Muhammad and his Muslims had just relocated to Medina and were not under attack by their Meccan adversaries. In fact, the verses urge offensive warfare, in that Muslims are to drive Meccans out of their own city (which they later did). The use of the word "persecution" by some Muslim translators is thus disingenuous (the actual Muslim words for persecution - "idtihad" - and oppression - a variation of "z-l-m" - do not appear in the verse). The actual Arabic comes from "fitna" which can mean disbelief, or the disorder that results from unbelief or temptation. Taken as a whole, the context makes clear that violence is being authorized until "religion is for Allah" - ie. unbelievers desist in their unbelief.Quran (2:244) - "Then fight in the cause of Allah, and know that Allah Heareth and knoweth all things."Quran (2:216) - "Fighting is prescribed for you, and ye dislike it. But it is possible that ye dislike a thing which is good for you, and that ye love a thing which is bad for you. But Allah knoweth, and ye know not." Not only does this verse establish that violence can be virtuous, but it also contradicts the myth that fighting is intended only in self-defense, since the audience was obviously not under attack at the time. From the Hadith, we know that this verse was narrated at a time that Muhammad was actually trying to motivate his people into raiding merchant caravans for loot.Quran (3:56) - "As to those who reject faith, I will punish them with terrible agony in this world and in the Hereafter, nor will they have anyone to help."Quran (3:151) - "Soon shall We cast terror into the hearts of the Unbelievers, for that they joined companions with Allah, for which He had sent no authority". This speaks directly of polytheists, yet it also includes Christians, since they believe in the Trinity (ie. what Muhammad incorrectly believed to be 'joining companions to Allah').Quran (4:74) - "Let those fight in the way of Allah who sell the life of this world for the other. Whoso fighteth in the way of Allah, be he slain or be he victorious, on him We shall bestow a vast reward." The martyrs of Islam are unlike the early Christians, led meekly to the slaughter. These Muslims are killed in battle, as they attempt to inflict death and destruction for the cause of Allah. Here is the theological basis for today's suicide bombers.Quran (4:76) - "Those who believe fight in the cause of Allah…"Quran (4:89) - "They but wish that ye should reject Faith, as they do, and thus be on the same footing (as they): But take not friends from their ranks until they flee in the way of Allah (From what is forbidden). But if they turn renegades, seize them and slay them wherever ye find them; and (in any case) take no friends or helpers from their ranks."Quran (4:95) - "Not equal are those believers who sit (at home) and receive no hurt, and those who strive and fight in the cause of Allah with their goods and their persons. Allah hath granted a grade higher to those who strive and fight with their goods and persons than to those who sit (at home). Unto all (in Faith) Hath Allah promised good: But those who strive and fight Hath He distinguished above those who sit (at home) by a special reward,-" This passage criticizes "peaceful" Muslims who do not join in the violence, letting them know that they are less worthy in Allah's eyes. It also demolishes the modern myth that "Jihad" doesn't mean holy war in the Quran, but rather a spiritual struggle. Not only is the Arabic word used in this passage, but it is clearly not referring to anything spiritual, since the physically disabled are given exemption. (The Hadith reveals the context of the passage to be in response to a blind man's protest that he is unable to engage in Jihad and this is reflected in other translations of the verse).Quran (4:104) - "And be not weak hearted in pursuit of the enemy; if you suffer pain, then surely they (too) suffer pain as you suffer pain..." Is pursuing an injured and retreating enemy really an act of self-defense?Quran (5:33) - "The punishment of those who wage war against Allah and His messenger and strive to make mischief in the land is only this, that they should be murdered or crucified or their hands and their feet should be cut off on opposite sides or they should be imprisoned; this shall be as a disgrace for them in this world, and in the hereafter they shall have a grievous chastisement"Quran (8:12) - "I will cast terror into the hearts of those who disbelieve. Therefore strike off their heads and strike off every fingertip of them" No reasonable person would interpret this to mean a spiritual struggle.Quran (8:15) - "O ye who believe! When ye meet those who disbelieve in battle, turn not your backs to them. (16)Whoso on that day turneth his back to them, unless maneuvering for battle or intent to join a company, he truly hath incurred wrath from Allah, and his habitation will be hell, a hapless journey's end."Quran (8:39) - "And fight with them until there is no more fitna (disorder, unbelief) and religion should be only for Allah" Some translations interpret "fitna" as "persecution", but the traditional understanding of this word is not supported by the historical context (See notes for 2:293, also). The Meccans were simply refusing Muhammad access to their city during Haj. Other Muslims were allowed to travel there - just not as an armed group, since Muhammad had declared war on Mecca prior to his eviction. The Meccans were also acting in defense of their religion, since it was Muhammad's intention to destroy their idols and establish Islam by force (which he later did). Hence the critical part of this verse is to fight until "religion is only for Allah", meaning that the true justification of violence was the unbelief of the opposition. According to the Sira (Ibn Ishaq*Hisham 324) Muhammad further explains that "Allah must have no rivals."Quran (8:57) - "If thou comest on them in the war, deal with them so as to strike fear in those who are behind them, that haply they may remember."Quran (8:59-60) - "And let not those who disbelieve suppose that they can outstrip (Allah's Purpose). Lo! they cannot escape. Make ready for them all thou canst of (armed) force and of horses tethered, that thereby ye may dismay the enemy of Allah and your enemy."Quran (8:65) - "O Prophet, exhort the believers to fight..."Quran (9:5) - "So when the sacred months have passed away, then slay the idolaters wherever you find them, and take them captive and besiege them and lie in wait for them in every ambush, then if they repent and keep up prayer and pay the poor-rate, leave their way free to them." According to this verse, the best way of staying safe from Muslim violence is to convert to Islam (prayer (salat) and the poor tax (zakat) are among the religion's Five Pillars). This popular claim that the Quran only inspires violence within the context of self-defense is seriously challenged by this passage as well, since the Muslims to whom it was written were obviously not under attack. Had they been, then there would have been no waiting period (earlier verses make it a duty for Muslims to fight in self-defense, even during the sacred months).Quran (9:14) - "Fight them, Allah will punish them by your hands and bring them to disgrace..."Quran (9:20) - "Those who believe, and have left their homes and striven with their wealth and their lives in Allah's way are of much greater worth in Allah's sight. These are they who are triumphant." The "striving" spoken of here is Jihad (Arabic).Quran (9:29) - "Fight those who believe not in Allah nor the Last Day, nor hold that forbidden which hath been forbidden by Allah and His Messenger, nor acknowledge the religion of Truth, (even if they are) of the People of the Book, until they pay the Jizya with willing submission, and feel themselves subdued." "People of the Book" refers to Christians and Jews. This was one of the final "revelations" from Allah and it set in motion the tenacious military expansion, in which Muhammad's companions managed to conquer two-thirds of the Christian world in the next 100 years. Islam is intended to dominate all other people and faiths.
Quran (9:30) - "And the Jews say: Ezra is the son of Allah; and the Christians say: The Messiah is the son of Allah; these are the words of their mouths; they imitate the saying of those who disbelieved before; may Allah destroy them; how they are turned away!"Quran (9:38-39) - "O ye who believe! what is the matter with you, that, when ye are asked to go forth in the cause of Allah, ye cling heavily to the earth? Do ye prefer the life of this world to the Hereafter? But little is the comfort of this life, as compared with the Hereafter. Unless ye go forth, He will punish you with a grievous penalty, and put others in your place." This is a warning to those who refuse to fight, that they will be punished with Hell.Quran (9:41) - "Go forth, light-armed and heavy-armed, and strive with your wealth and your lives in the way of Allah! That is best for you if ye but knew." See also the verse that follows (9:42) - "If there had been immediate gain (in sight), and the journey easy, they would (all) without doubt have followed thee, but the distance was long, (and weighed) on them" This contradicts the myth that Muslims are to fight only in self-defense, since the wording implies that battle will be waged a long distance from home (in another country and on Christian soil, in this case, according to the historians).
Quran (9:73) - "O Prophet! strive hard against the unbelievers and the hypocrites and be unyielding to them; and their abode is hell, and evil is the destination." Dehumanizing those who reject Islam, by reminding Muslims that they are merely firewood for Hell, makes it easier to justify slaughter. It also explains why today's devout Muslims have little regard for those outside the faith.Quran (9:88) - "But the Messenger, and those who believe with him, strive and fight with their wealth and their persons: for them are (all) good things: and it is they who will prosper."
Quran (9:111) - "Allah hath purchased of the believers their persons and their goods; for theirs (in return) is the garden (of Paradise): they fight in His cause, and slay and are slain: a promise binding on Him in truth, through the Law, the Gospel, and the Quran: and who is more faithful to his covenant than Allah? then rejoice in the bargain which ye have concluded: that is the achievement supreme."Quran (9:123) - "O you who believe! fight those of the unbelievers who are near to you and let them find in you hardness."Quran (17:16) - "And when We wish to destroy a town, We send Our commandment to the people of it who lead easy lives, but they transgress therein; thus the word proves true against it, so We destroy it with utter destruction." Note that the crime is moral transgression, and the punishment is "utter destruction." (Before ordering the 9*11 attacks, Osama bin Laden first issued Americans an invitation to Islam).Quran (18:65-81) - This parable lays the theological groundwork for honor killings, in which a family member is murdered because they brought shame to the family, either through apostasy or perceived moral indiscretion. The story (which is not found in any Jewish or Christian source) tells of Moses encountering a man with "special knowledge" who does things which don't seem to make sense on the surface, but are then justified according to later explanation. One such action is to murder a youth for no apparent reason (74). However, the wise man later explains that it was feared that the boy would "grieve" his parents by "disobedience and ingratitude." He was killed so that Allah could provide them a 'better' son. (Note: This is one reason why honor killing is sanctioned by Sharia. Reliance of the Traveler (Umdat al-Saliq) says that punishment for murder is not applicable when a parent or grandparent kills their offspring (o.1.1-2).)Quran (21:44) - "We gave the good things of this life to these men and their fathers until the period grew long for them; See they not that We gradually reduce the land (in their control) from its outlying borders? Is it then they who will win?"Quran (25:52) - "Therefore listen not to the Unbelievers, but strive against them with the utmost strenuousness..." "Strive against" is Jihad - obviously not in the personal context. It's also significant to point out that this is a Meccan verse.Quran (33:60-62) - "If the hypocrites, and those in whose hearts is a disease, and the alarmists in the city do not cease, We verily shall urge thee on against them, then they will be your neighbors in it but a little while. Accursed, they will be seized wherever found and slain with a (fierce) slaughter." This passage sanctions the slaughter (rendered "merciless" and "horrible murder" in other translations) against three groups: Hypocrites (Muslims who refuse to "fight in the way of Allah" (3:167) and hence don't act as Muslims should), those with "diseased hearts" (which include Jews and Christians 5:51-52), and "alarmists" or "agitators who include those who merely speak out against Islam, according to Muhammad's biographers. It is worth noting that the victims are to be sought out by Muslims, which is what today's terrorists do. If this passage is meant merely to apply to the city of Medina, then it is unclear why it is included in Allah's eternal word to Muslim generations.Quran (47:3-4) - "Those who reject Allah follow vanities, while those who believe follow the truth from their lord. Thus does Allah set forth form men their lessons by similitude. Therefore when you meet in battle those who disbelieve, then smite the necks until when you have overcome them, then make (them) prisoners," Those who reject Allah are to be subdued in battle. The verse goes on to say the only reason Allah doesn't do the dirty work himself is in order to to test the faithfulness of Muslims. Those who kill pass the test. "But if it had been Allah's Will, He could certainly have exacted retribution from them (Himself); but (He lets you fight) in order to test you, some with others. But those who are slain in the Way of Allah,- He will never let their deeds be lost."Quran (47:35) - "Be not weary and faint-hearted, crying for peace, when ye should be uppermost (Shakir: "have the upper hand") for Allah is with you,"Quran (48:17) - "There is no blame for the blind, nor is there blame for the lame, nor is there blame for the sick (that they go not forth to war). And whoso obeyeth Allah and His messenger, He will make him enter Gardens underneath which rivers flow; and whoso turneth back, him will He punish with a painful doom." Contemporary apologists sometimes claim that Jihad means 'spiritual struggle.' Is so, then why are the blind, lame and sick exempted? This verse also says that those who do not fight will suffer torment in hell.Quran (48:29) - "Muhammad is the messenger of Allah. And those with him are hard (ruthless) against the disbelievers and merciful among themselves" Islam is not about treating everyone equally. There are two very distinct standards that are applied based on religious status. Also the word used for 'hard' or 'ruthless' in this verse shares the same root as the word translated as 'painful' or severe' in verse 16.Quran (61:4) - "Surely Allah loves those who fight in His way" Religion of Peace, indeed! This is followed by (61:9): "He it is who has sent His Messenger (Mohammed) with guidance and the religion of truth (Islam) to make it victorious over all religions even though the infidels may resist."Quran (61:10-12) - "O ye who believe! Shall I lead you to a bargain that will save you from a grievous Penalty?- That ye believe in Allah and His Messenger, and that ye strive (your utmost) in the Cause of Allah, with your property and your persons: That will be best for you, if ye but knew! He will forgive you your sins, and admit you to Gardens beneath which Rivers flow, and to beautiful mansions in Gardens of Eternity." This verse was given in battle. It uses the Arabic word, Jihad.Quran (66:9) - "O Prophet! Strive against the disbelievers and the hypocrites, and be stern with them. Hell will be their home, a hapless journey's end." The root word of "Jihad" is used again here. The context is clearly holy war, and the scope of violence is broadened to include "hypocrites" - those who call themselves Muslims but do not act as such.
From the Hadith:Bukhari (52:177) - Allah's Apostle said, "The Hour will not be established until you fight with the Jews, and the stone behind which a Jew will be hiding will say. "O Muslim! There is a Jew hiding behind me, so kill him."Bukhari (52:256) - The Prophet... was asked whether it was permissible to attack the pagan warriors at night with the probability of exposing their women and children to danger. The Prophet replied, "They (i.e. women and children) are from them (i.e. pagans)." In this command, Muhammad establishes that it is permissible to kill non-combatants in the process of killing a perceived enemy. This provides justification for the many Islamic terror bombings.Bukhari (52:220) - Allah's Apostle said... 'I have been made victorious with terror'Abu Dawud (14:2526) - The Prophet (peace_be_upon_him) said: Three things are the roots of faith: to refrain from (killing) a person who utters, "There is no god but Allah" and not to declare him unbeliever whatever sin he commits, and not to excommunicate him from Islam for his any action; and jihad will be performed continuously since the day Allah sent me as a prophet until the day the last member of my community will fight with the Dajjal (Antichrist)Abu Dawud (14:2527) - The Prophet said: Striving in the path of Allah (jihad) is incumbent on you along with every ruler, whether he is pious or impiousMuslim (1:33) - the Messenger of Allah said: I have been commanded to fight against people till they testify that there is no god but Allah, that Muhammad is the messenger of AllahBukhari (8:387) - Allah's Apostle said, "I have been ordered to fight the people till they say: 'None has the right to be worshipped but Allah'. And if they say so, pray like our prayers, face our Qibla and slaughter as we slaughter, then their blood and property will be sacred to us and we will not interfere with them except legally."Muslim (1:30) - "The Messenger of Allah said: I have been commanded to fight against people so long as they do not declare that there is no god but Allah."Bukhari (11:626) - [Muhammad said:] "I decided to order a man to lead the prayer and then take a flame to burn all those, who had not left their houses for the prayer, burning them alive inside their homes."Muslim (1:149) - "Abu Dharr reported: I said: Messenger of Allah, which of the deeds is the best? He (the Holy Prophet) replied: Belief in Allah and Jihad in His cause..."Muslim (20:4645) - "...He (the Messenger of Allah) did that and said: There is another act which elevates the position of a man in Paradise to a grade one hundred (higher), and the elevation between one grade and the other is equal to the height of the heaven from the earth. He (Abu Sa'id) said: What is that act? He replied: Jihad in the way of Allah! Jihad in the way of Allah!"Muslim (20:4696) - "the Messenger of Allah (may peace be upon him) said: 'One who died but did not fight in the way of Allah nor did he express any desire (or determination) for Jihid died the death of a hypocrite.'"Muslim (19:4321-4323) - Three separate hadith in which Muhammad shrugs over the news that innocent children were killed in a raid by his men against unbelievers. His response: "They are of them (meaning the enemy)."Muslim (19:4294) - "When the Messenger of Allah (may peace be upon him) appointed anyone as leader of an army or detachment he would especially exhort him... He would say: Fight in the name of Allah and in the way of Allah. Fight against those who disbelieve in Allah. Make a holy war... When you meet your enemies who are polytheists, invite them to three courses of action. If they respond to any one of these, you also accept it and withhold yourself from doing them any harm. Invite them to (accept) Islam; if they respond to you, accept it from them and desist from fighting against them... If they refuse to accept Islam, demand from them the Jizya. If they agree to pay, accept it from them and hold off your hands. If they refuse to pay the tax, seek Allah's help and fight them.Tabari 7:97 The morning after the murder of Ashraf, the Prophet declared, "Kill any Jew who falls under your power." Ashraf was a poet, killed by Muhammad's men because he insulted Islam. Here, Muhammad widens the scope of his orders to kill. An innocent Jewish businessman was then slain by his Muslim partner, merely for being non-Muslim.Tabari 9:69 "Killing Unbelievers is a small matter to us" The words of Muhammad, prophet of Islam.Tabari 17:187 "'By God, our religion (din) from which we have departed is better and more correct than that which these people follow. Their religion does not stop them from shedding blood, terrifying the roads, and seizing properties.' And they returned to their former religion." The words of a group of Christians who had converted to Islam, but realized their error after being shocked by the violence and looting committed in the name of Allah. The price of their decision to return to a religion of peace was that the men were beheaded and the woman and children enslaved by the caliph Ali.Ibn Ishaq*Hisham 327: - “Allah said, ‘A prophet must slaughter before collecting captives. A slaughtered enemy is driven from the land. Muhammad, you craved the desires of this world, its goods and the ransom captives would bring. But Allah desires killing them to manifest the religion.’”Ibn Ishaq*Hisham 990: - Lest anyone think that cutting off someone's head while screaming 'Allah Akbar!' is a modern creation, here is an account of that very practice under Muhammad, who seems to approve.Ibn Ishaq*Hisham 992: - "Fight everyone in the way of Allah and kill those who disbelieve in Allah." Muhammad's instructions to his men prior to a military raid.
Additional Notes:


Other than the fact that Muslims haven't killed every non-Muslim under their domain, there is very little else that they can point to as proof that theirs is a peaceful, tolerant religion. Where Islam is dominant (as in the Middle East and Pakistan) religious minorities suffer brutal persecution with little resistance. Where Islam is in the minority (as in Thailand, the Philippines and Europe) there is the threat of violence if Muslim demands are not met. Either situation seems to provide a justification for religious terrorism, which is persistent and endemic to Islamic fundamentalism.The reasons are obvious and begin with the Quran. Few verses of Islam's most sacred text can be construed to fit the contemporary virtues of religious tolerance and universal brotherhood. Those that do are earlier "Meccan" verses which are obviously abrogated by later ones. This is why Muslim apologists speak of the "risks" of trying to interpret the Quran without their "assistance" - even while claiming that it is a perfect book.Far from being mere history or theological construct, the violent verses of the Quran have played a key role in very real massacre and genocide. This includes the brutal slaughter of tens of millions of Hindus for five centuries beginning around 1000 AD with Mahmud of Ghazni's bloody conquest. Both he and the later Tamerlane (Islam's Genghis Khan) slaughtered an untold number merely for defending their temples from destruction. Buddhism was very nearly wiped off the Indian subcontinent. Judaism and Christianity met the same fate (albeit more slowly) in areas conquered by Muslim armies, including the Middle East, North Africa and parts of Europe, including today's Turkey. Zoroastrianism, the ancient religion of a proud Persian people is despised by Muslims and barely survives in modern Iran.So ingrained is violence in the religion that Islam has never really stopped being at war, either with other religions or with itself.Muhammad was a military leader, laying siege to towns, massacring the men, raping their women, enslaving their children, and taking the property of others as his own. On several occasions he rejected offers of surrender from the besieged inhabitants and even butchered captives. He actually inspired his followers to battle when they did not feel it was right to fight, promising them slaves and booty if they did and threatening them with Hell if they did not. Muhammad allowed his men to rape traumatized women captured in battle, usually on the very day their husbands and family members were slaughtered.It is important to emphasize that, for the most part, Muslim armies waged aggressive campaigns, and the religion's most dramatic military conquests were made by the actual companions of Muhammad in the decades following his death. The early Islamic principle of warfare was that the civilian population of a town was to be destroyed (ie. men executed, women and children taken as slaves) if they defended themselves. Although modern apologists often claim that Muslims are only supposed to attack in self-defense, this is an oxymoron that is flatly contradicted by the accounts of Islamic historians and others that go back to the time of Muhammad.Consider the example of the Qurayza Jews, who were completely obliterated only five years after Muhammad arrived in Medina. Their leader opted to stay neutral when their town was besieged by a Meccan army that was sent to take revenge for Muhammad's deadly caravan raids. The tribe killed no one from either side and even surrendered peacefully to Muhammad after the Meccans had been turned back. Yet the prophet of Islam had every male member of the Qurayza beheaded, and every woman and child enslaved, even raping one of the captives himself (what Muslim apologists might refer to as "same day marriage").One of Islam's most revered modern scholars, Sheikh Yusuf al-Qaradawi, openly sanctions offensive Jihad: "In the Jihad which you are seeking, you look for the enemy and invade him. This type of Jihad takes place only when the Islamic state is invading other [countries] in order to spread the word of Islam and to remove obstacles standing in its way." Elsewhere, he notes: "Islam has the right to take the initiative…this is God’s religion and it is for the whole world. It has the right to destroy all obstacles in the form of institutions and traditions … it attacks institutions and traditions to release human beings from their poisonous influences, which distort human nature and curtail human freedom. Those who say that Islamic Jihad was merely for the defense of the 'homeland of Islam' diminish the greatness of the Islamic way of life."The widely respected Dictionary of Islam defines Jihad as "A religious war with those who are unbelievers in the mission of Muhammad. It is an incumbent religious duty, established in the Qur'an and in the Traditions as a divine institution, and enjoined specially for the purpose of advancing Islam and of repelling evil from Muslims…[Quoting from the Hanafi school, Hedaya, 2:140, 141.], "The destruction of the sword is incurred by infidels, although they be not the first aggressors, as appears from various passages in the traditions which are generally received to this effect."


Muhammad's failure to leave a clear line of succession resulted in perpetual internal war following his death. Those who knew him best first fought to keep remote tribes from leaving Islam and reverting to their preferred religion (the Ridda or 'Apostasy wars'). Then, within the closer community, early Meccan converts battled later ones. Hostility developed between those immigrants who had traveled with Muhammad to Mecca and the Ansar at Medina who had helped them settle in. Finally there was a violent struggle within Muhammad's own family between his favorite wife and favorite daughter - a jagged schism that has left Shias and Sunnis at each others' throats to this day.The strangest and most untrue thing that can be said about Islam is that it is a Religion of Peace. If every standard by which the West is judged and condemned (slavery, imperialism, intolerance, misogyny, sexual repression, warfare...) were applied equally to Islam, the verdict would be devastating. Islam never gives up what it conquers, be it religion, culture, language or life. Neither does it make apologies or any real effort at moral progress. It is the least open to dialogue and the most self-absorbed. It is convinced of its own perfection, yet brutally shuns self-examination and represses criticism.This is what makes the Quran's verses of violence so dangerous. They are given the weight of divine command. While Muslim terrorists take them as literally as anything else in their holy book, and understand that Islam is incomplete without Jihad, moderates offer little to contradict them - outside of opinion. Indeed, what do they have? Speaking of peace and love may win over the ignorant, but when every twelfth verse of Islam's holiest book either speaks to Allah's hatred for non-Muslims or calls for their death, forced conversion, or subjugation, it's little wonder that sympathy for terrorism runs as deeply as it does in the broader community - even if most Muslims personally prefer not to interpret their religion in this way.Although scholars like Ibn Khaldun, one of Islam's most respected philosophers, understood that "the holy war is a religious duty, because of the universalism of the Muslim mission and (the obligation to) convert everybody to Islam either by persuasion or by force", many other Muslims are either unaware or willfully ignorant of the Quran's near absence of verses that preach universal non-violence. Their understanding of Islam comes from what they are taught by others. In the West, it is typical for believers to think that their religion must be like Christianity - preaching the New Testament virtues of peace, love, and tolerance - because Muslims are taught that Islam is supposed to be superior in every way. They are somewhat surprised and embarrassed to learn that the evidence of the Quran and the bloody history of Islam are very much in contradiction to this.Others simply accept the violence. In 1991, a Palestinian couple in America was convicted of stabbing their daughter to death for being too Westernized. A family friend came to their defense, excoriating the jury for not understanding the "culture", claiming that the father was merely following "the religion" and saying that the couple had to "discipline their daughter or lose respect." (source). In 2011, unrepentant Palestinian terrorists, responsible for the brutal murders of civilians, women and children explicitly in the name of Allah were treated to a luxurious "holy pilgrimage" to Mecca by the Saudi king - without a single Muslim voice raised in protest.For their part, Western liberals would do well not to sacrifice critical thinking to the god of political correctness, or look for reasons to bring other religion down to the level of Islam merely to avoid the existential truth that this it is both different and dangerous.There are just too many Muslims who take the Quran literally... and too many others who couldn't care less about the violence done in the name of Islam.3483.  (13.11.2012)

allahu ju bekoft naten te gjithve me nje lutje drejt allahut


3482.  (13.11.2012)

allahu e do gjith popullin e tij te gjith ataqe besoin dhe shpresoin te allaha


3481.  (13.11.2012)

allahu e do gjith popullin e tij te gjith ataqe besoin dhe shpresoin te allaha


3480.  (13.11.2012)

shum emer i buku moi zonjushe


3479. safete (13.11.2012)

jam ni nen ne prag te lindjes dhe kam deshir qe djalit tim teja ve emrin engjull por nuk edi aban me jalan ket emer se shum e du


3478.  (13.11.2012)

e dua allahun duajeni dhe ju allahu esht shpresa jon allahu na bekoft me xhenetin e bukur


3477. neritan (13.11.2012)

kerkoi ndihm nga allahu allahu i bekoft te gjith ata qe kerkoin ndihmen etijallahuhu e sht shperesa jon allahu ekber


3476. elami (08.11.2012)


3475. marigona  (07.11.2012)

allahu jushperbleft o besimtar


3474. Merita (04.11.2012)

A din dikush te me thot domethenjen e emrit GRESA Tingellon shume bukur por nuk e di cfar do te thot ky emer????????


3473. diellza (04.11.2012)

;0


3472. merke (03.11.2012)

selam alejkum.Vėrtetė mė ka pėlqyer shumė kjo faqe.Allahu ju ndihmoftė nė punėn tuaj tė mėtutjeshme dhe ju shpėrbleftė me tė mira tė panumėrta.


3471. merke (03.11.2012)


3470. zyrafetee (03.11.2012)

allahu i shperbleft te gjith per gjdo veper te mir sepse un mendoj se feja islame eshte feja me emir nga te gjitha fet tjera sepse ndalon nga e keqja dhe udhezon ne pun e vepra te mira ne durim bamirsi falje gabimesh etj dasht zoti qe ti udhezoj dhe ti lehtesoj rrugen e fes te gjith atyre qe e duan ket fe sepse un mendoj qe ne kosov jemi shum larg fes islame i pershendes te gjith ata qe sado pak mundohen te hyn ne fe dhe ti nxisin te tjeret ti bindin se kjo jet eshte vetem sprov e njeriut dhe duhet te pajtohemi me caktimin e allahut qka do qe te na ndodh allahut ti lutemi te kerkojm streh te allahu dhe te mbeshtetemi te allahu per qdo qeshtje


3469. sadete (03.11.2012)

selam ajlekum Zoti ju shperbleft...kam disa pytje per juve nese me lejohet..po si mundem te kontaktoj me juve ndoshta ndihma ime esht tek juuuu.jam shum e lenduar dhe kam disa probleme..ndoshta dhe Allahu me dergoj tek juuu....se rrasisht e gjeta ket faqe...ju falemenderit per mirkuptim.....zoti qoft me juuuuu


3468. sadete (03.11.2012)

selam ajlekum Zoti ju shperbleft...kam disa pytje per juve nese me lejohet..po si mundem te kontaktoj me juve ndoshta ndihma ime esht tek juuuu.jam shum e lenduar dhe kam disa probleme..ndoshta dhe Allahu me dergoj tek juuu....se rrasisht e gjet


3467. bekim (03.11.2012)


3466. leonita (01.11.2012)

mua me pelqena shkrojna e allahi se e dua shume se zoti na ka fale dhe une ata e flmdroje shume se ai eshte ivertete dhe une e dua shume


3465. leonita (01.11.2012)

mua me pelqena shkrojna e allahi se e dua shume se zoti na ka fale dhe une ata e flmdroje shume se ai eshte ivertete dhe une e dua shume


3464. hoti (01.11.2012)

o ti blerim o qysh e pyet nje hoxh per kuptimin
e emrit tende emri yte eshte shqip o i pa shkoll a din shqip o analfabet a ke qen ne shkoll


3463. hoti (01.11.2012)

o ti blerim o qysh e pyet nje hoxh per kuptimin
e emrit tende emri yte eshte shqip o i pa shkoll a din shqip o analfabet a ke qen ne shkoll


3462. eda (30.10.2012)


3461. blendi (29.10.2012)

emri blend a esht ne kuran


3460. Amar (28.10.2012)


3459.  (28.10.2012)


3458. Eset (25.10.2012)

Domethenjen e emrit ESET :S


3457. florije (24.10.2012)

deshiroj me lexu kuranin


3456. florije (24.10.2012)


3455. florije (24.10.2012)


3454. florije (24.10.2012)


3453. Taxhidin (24.10.2012)

Selam Ajekum si jeni a jeni mire Allahu Ju shperbleft per mundin tuaj qe keni bere ketu qe keni vendosur software per KURANIN KERIM ME FAL NESE KA MUNDESI NJE PYETJE NESE DO TE KISHE PASUR MUNDESI TE ME DERGONI NE E-MAIL (taxhidin_fiek@hotmail.com) TIM KURANIN ARABISHTE ME SHKRONJA LATINE SE UNE NUK E DI ME LEXU ARABISHT KAM DESHIRE ME MESU SHKRONJA ARABE ME LEXU POR NUK KAM KOHE JAM STUDENT JU FALIMINDERIT SHUME SELAM ALJEKUM


3452. sabit (21.10.2012)

selam alejkum jam ni bab ekam dy femi po djalin e kam 4vjet 3muj po hala nuk po fol mir keshtu esht mir veq me te folrit nuk esht mir


3451. sabit (21.10.2012)

jam ni bab ekam dy femi po djalin e kam 4vjet 3muj po hala nuk po fol mir keshtu esht mir veq me te folrit nuk esht mir


3450. sabit (21.10.2012)

jam ni bab ekam dy femi po djalin e kam 4vjet 3muj po hala nuk po fol mir keshtu esht mir veq me te folrit nuk esht mir


3449.  (21.10.2012)

selam alejkum motra dhe velllezer te ndershem,alejohet te besh bajram para se te hash buk selam alejkum


3448. xhunejda nuishi  (21.10.2012)

sa esht e lejushme mbulesa me fun te shkurter


3447.  (21.10.2012)


3446. Avdi (21.10.2012)

Ne Sa Ora Falet Namazi I Kurban Bajramit


3445. iBayGyainHDue (20.10.2012)

Hey, klielr job on that one you guys!


3444. iBayGyainHDue (20.10.2012)

Hey, klielr job on that one you guys!


3443. iBayGyainHDue (20.10.2012)

Hey, klielr job on that one you guys!


3442.  (20.10.2012)


3440. avni (19.10.2012)

selam alejkim falja namazit e sabahut dhe akshamit a shperblehesh me gjenet sikurse ike fal 5 vaktet ok ju pershendes selam alejkim


3439. lindita (19.10.2012)


3438. DIJONITA  (19.10.2012)

UN PER VETEN TIMT PO TI KISH A PASUR 24 ORE JET DO RRIJA AFER
FAMILJESS ME SHUM SEPSE VETEM TE AJOGJEJ MBESHTETJ E JU DUA FA MILJE


3437. valoni (14.10.2012)

pershendetje q'do te thot emri Riselda


3436. shakiri (14.10.2012)

femijes tim ja kam lan emrin ardi .a esht emer imir , qka do te thot . muslimane jam


3435. mani (12.10.2012)

kur te shish nje ander me thika qfar do te thot3434. mani (12.10.2012)

kur te shish nje ander me thika qfar do te thot3433. omer (12.10.2012)

kur te shifsh andra te kqia qa do te besh


3432. azra66@live.com (12.10.2012)

h


3431. azra66@live.com (12.10.2012)


3430. albion (12.10.2012)


3429.  (12.10.2012)

emri albion qfar domethenie ka


3428.  (12.10.2012)

emri albion qfar domethenie ka


3427. albion (12.10.2012)


3426. muhabi (11.10.2012)

amundendeni te me tregoni per emrin uvejs ma gjersisht qka domethan edhe a esht emer musliman


3425.  (11.10.2012)


3424.  (09.10.2012)

mfalni po emri fjoralba e dini qfar domethenie ka???


3423.  (08.10.2012)


3422. nexhmije  (07.10.2012)

kam pa nje enderr qe nje nje i afert i familjes eshte ne karoc duke ecur kur del nga nje ker i kaltert ju faleminderit per perkthimin e ksaj endre


3421. adnan  (07.10.2012)

o zot egjeta sherimin te ti edhe krejt me gjet hse5rimin te ti me hasret isen amin ,nuk zhgenjehemi amin


3420. azra (06.10.2012)

sellamu aleikum a mun me e dit a osh emri i mir azra per musliman


3419. adnan_f_25@hotmail.com (05.10.2012)

selamalejkum tegjith muslimanet
allahu jushperbleft me gjenetin firdes amin ishalla amin inshalla


3418. adnan_f_25@hotmail.com (05.10.2012)

selamalejkum tegjith muslimanet
allahu jushperbleft me gjenetin firdes amin ishalla per ke sqarim


3417. diten e mir (03.10.2012)


3416. Arta  (27.09.2012)

Selam alejkum, Allahu ju shperblefte per te gjitha qe punoni ne rruge te Tij. Desha te pyes nese jeni interesuar ndonjehere te krijoni edhe nje fajll qe mund te instalohet ne kompjuteret 'Mac' , ne vend te (.*exe) ka ekstenzionin (.*dmg), kam shume deshire ta kem edhe un kur'an-in ne kompjuter.Falemnderit per angazhim s.a.


3415. baki (26.09.2012)


3414.  (22.09.2012)


3413. WWW.KURANI (22.09.2012)


3412. cufi (22.09.2012)

kto 2 nuk e gziseon


3411. valdrin (21.09.2012)


3410. Mevlude (15.09.2012)

ALLAHU ju shperbleft per keto sqarime


3409. Beatra (14.09.2012)


3408.  (13.09.2012)


3407. mmmmmm[hamet (13.09.2012)


3406. jeta (12.09.2012)

ju lutem me ndihmoni un shoh shum endrra lidhje me AllAHUN


3405. zelihe (12.09.2012)

qfardomethenje ka emri-Zelihe


3404. lumja  (12.09.2012)

ju lutemi a keni munsi te ndihmoni ni famile ne drenas


3403. teuta (12.09.2012)

selam alejkum ,kisha pas deshir te di cila dua asht qe knohet per ruajtjen e pasunis pares ne shpi dhe qe femija te mos e qoj paren e vet posht e perpjet ,deri tani i provum un e burri te gjitha menyrat po ja dulum te i pengojm qe dinari i djemve e vajzave tana te mbledhet ne shtepi e jo secili per veti te hargjoj ju lutem me udhezoni ju jeni shpresa e vundit per neve nuk di kuj tjeter ti drejtohem


3402. adelina (11.09.2012)

o katolik i flliqur edhe ketu paske hy me na sha a? po de po nuk la vend pa na sha ashtu ju meson feja juaj,nuk lat vend pa na sha her paraqitni kinse musliman her femna her mashkuj o bo bo ka 100 nickname i qelni ne qdo vend ,por ty te kisha propozuar shko behu vampir sepse bibla jote ashtu te meson lexo citate nga bibla jote :


L 1:Za 14,8-20; L 2: 1 Kor11,23-26; Ungjilli:Lk 9,11b-17
Tek ungjilli sipas Gjonit, Krishti thote se nese nuk hame trupin e Tij
dhe nuk pime gjakun e Tij nuk mund te kemi jete.
Pini verėn dhe asnjė pikė e gjakut tė Krishtit nuk duhet tė derdhet.
Pali na thotė se ishte Jezusi – ėshtė pararendės i verės, Gjakut tė Krishtit.
Jezusi qė u bė pak bukė e pak verė, pėr t’ua dhėnė tė hanė korpin e gjakun e Tij tė gjithė njerėzve.


3401. shpejtim (11.09.2012)


3400. gesa  (10.09.2012)

per krejt senet gje ekzistojn duhet ta falenderosh allahun dhe askend tjeter


3399. gesa (10.09.2012)

vallenderimet emija itakojn allahut dhe askujt tjeter ne ditet mete veshtira allahu ma forcoj besimin dhe ma dha forcen qe te hec per para mas gjith veshtersive qe kalova


3398. belisa (09.09.2012)

denisa kuptimi i emrit


3397. belisa (09.09.2012)

cfare kuptimi ka emri stelina


3396. erza (07.09.2012)


3395. Ymer Bala (07.09.2012)

11. “Pasha All-llahun, ka ditė qė unė i drejtohem me tevbe dhe istigfar All-llahut pėr mėshirė dhe falje mė tepėr se shtatėdhjetė herė.”


3394. adisa (04.09.2012)


3393. rexhep (02.09.2012)

me falni se i kam cek dy pun edhe tjetra eshte me prostutucion apsolut jo allahu mos thasht edhe fajde kamata vrasje kesi sene allah falemderit se allahu me ka ruajt kto sene por biynise te ndryshme tregeti e kesi pun.flm


3392. rexhep (02.09.2012)

selamu alejkum jam nje vlla musliman deshte te mar nje pergjigje kam punuar me shum biznise vetem DY(2) pun nuk i kam ber me DROG nuk kam punu dhe me me gjithse nuk e kam tradhetu ase kend por kam pas pun edhe te rrezikshme qe kam deshtuar akam be gjunah se mbasi kam deshtuar edhe une kan deshtuar edhe tjeret per skej meje kaq flm


3391. rexhep (02.09.2012)

selamu alejkum allahu ekber


3390. mazez (31.08.2012)


3389. Selveti (30.08.2012)

jam besimtare, besoj ne ALLAHUN shum dhe vetem ne ALLAHUN megjithate nuk di te falem, nukmekan mesuarkur kam qen e vogel dhe tani me kan percjelle disa tragjedija ne jete, pertecilart nuk dua te flas por tani meintereson te falem, kam nje semurje e cila nuk sherohet dhe eshte ajoqe dobeson memorjen keshtu qe nuk muntem te mbajmend kur te lexoj ndonje roman apo ndonje numer telefoni, e harroj shum shpejt p'ra ky asht tani problemi imi q


3388. Abedin (26.08.2012)

cfar kuptimi ka emri Abedin ne ISLAM


3387. Abedin (26.08.2012)

cfar kuptimi ka emri Abedin ne ISLAM


3386. Abedin (26.08.2012)

cfar kuptimi ka emri Abedin ne ISLAM


3385. Arbėr (26.08.2012)

ADEM LAHAJ QENKE I ZEMRUAR NE VETE,PER FJALORIN DHE SHPREHJET TUA JA BEFSH VETI DHE ATYRE QE TEKAN MESUAR,FEJA TANI ESHT VULLNETARE KUSH KAH TE DOJ POR ME AT QE KA NE KUR'AN TE ZBRITUR PARA 1400 KATOLIKET SOT PO PUNOJN E PO SHPENZOJN MILJARDA PER ME ARRIT NJE FOTOGRAFI ME REALIZUE,TI QOJ FEMIN NE KISHA DHUROJAV PEDOFILAVE DHE JU MESOJN SI DUHET ME SHPENZU KOT SE KOTI DUKE NDERTUAR GUR E VARREZA QE NJE DIT SDO TE KEN VEND SE KU TE LEN MBETURINEN E TRUPIT PAS VDEKJES, DUKE MOS PUNUAR PER ATJE KU SHKON SHPIRTI PAS VDEKJES. KUR'ANI ĖSHT FISNIK DHE DO TE MBETET SE ĖSHT FALA E ALL-LLAHUT MADHERUAR DHE NUK THOT ASKUND SE DUHET LUFTUAR VLLA ME VLLA AS TE BEHESH TERRORIST POR PER KUNDRAZI URDHĖRON NE DASHURI,PAQ E MĖSHIR,TRAGJEDIN (SPROVĖN) ALL-LLAHU E QON ATY KU THEHET FJALA E ALL-LLAHUT E TIJ ĖSHTĖ QKA NĖ TOK E NĖ QIELL. ARBĖR VOKSHI NGA PRISHTINA.


3383. Arbėr (26.08.2012)

ADEM LAHAJ QENKE I ZEMRUAR NE VETE,PER FJALORIN DHE SHPREHJET TUA JA BEFSH VETI DHE ATYRE QE TEKAN MESUAR,FEJA TANI ESHT VULLNETARE KUSH KAH TE DOJ POR ME AT QE KA NE KUR'AN TE ZBRITUR PARA 1400 KATOLIKET SOT PO PUNOJN E PO SHPENZOJN MILJARDA PER ME ARRIT NJE FOTOGRAFI ME REALIZUE,TI QOJ FEMIN NE KISHA DHUROJAV PEDOFILAVE DHE JU MESOJN SI DUHET ME SHPENZU KOT SE KOTI DUKE NDERTUAR GUR E VARREZA QE NJE DIT SDO TE KEN VEND SE KU TE LEN MBETURINEN E TRUPIT PAS VDEKJES, DUKE MOS PUNUAR PER ATJE KU SHKON SHPIRTI PAS VDEKJES. KUR'ANI ĖSHT FISNIK DHE DO TE MBETET SE ĖSHT FALA E ALL-LLAHUT MADHERUAR DHE NUK THOT ASKUND SE DUHET LUFTUAR VLLA ME VLLA AS TE BEHESH TERRORIST POR PER KUNDRAZI URDHĖRON NE DASHURI,PAQ E MĖSHIR,TRAGJEDIN (SPROVĖN) ALL-LLAHU E QON ATY KU THEHET FJALA E ALL-LLAHUT E TIJ ĖSHTĖ QKA NĖ TOK E NĖ QIELL. ARBĖR VOKSHI NGA PRISHTINA.


3382. Adam Lahaj (22.08.2012)

Jau pshursha fen e juve mor mikrrobat Kombit tradhtar Tkombit


3381. Adam Lahaj (22.08.2012)

Eshte shum injoruse kur lezoje,se Kurani na qenka per Shqiptaret fisnik si mund te pretendohet per nje diqka qe nuk ka qene kur Shqiptare se qenka fisnik.Ne jeten Ilire nuk ishte fisnike. Para luftrave Turkomane ishte diqka fisnike Bibla mas sundimit turk u bene permbysjet dhe filluan te marrin vallen Turkomanet.Mejepni per te kuptuar se i vetmi Popull jemi ne Bote qe lejuam te humbin Fene qe na e lan te paret tan trashegimija e huj nuk eshte asgje tjeter perveqse mashtrim i vetvetes,Duke i par fatalitet humbjet e mdha qe nau bene gjat gjidh keture Dekadav padrejtesit luftrat.Pra i vetedishem dhe me deshiren e ti vete zgjedhi Poplli Shqiptar nje fe e cila eshte teper Zhgenjyse per ne.I humbem vet vlerat tona I HUMBEN VET KISHAT DHE SOT NE KOSOVEN TAN NDERTOHEN GJDO DIT MINARET PER MUA ESHTE DRAGJEDIJA E KOMBIT HISTORIJA NA MESOJE NE BANKAT SHKOLLORE SE NEVE JEMI PASARDHES ILIR E JO PASARDHES TURK.UN VIZITOJE KOSOVEN 3 HERE NE VIT PRETENDOJE JU QE E QUENI VETEN MUSLIMAN VIZITONI VENDET E SHEJTA TE FESE KATOLIKE DHE ATO MUSLIMANE SHIHNI PASQUREN E VORREVE TE KATOLIKVE DHE PASQUREN E VORREVE TE MUSLIMANVE VIZITONI KISHEN KATOLIKE DHE VIZITONI GJAMIN E MUSLIMANVE NE SEZONIN VEROR KU RRITEN GJEDHET DHE FILLON BARIMI ATU TREGON KULTURA ATU TREGON RESPEKTI NDAJ FES E JO TA QUENI KURANIN FISNIK E FTUREN E ZEZE PER MUA KTA JAN MIKRROBET E KOMBIT QE MUNDOHEN TA SHTRIN KOSOVEN TJA HUMBIN IMAZHIN TA SHENDROJNE KOSOVEN NE MUGJAHEDIN NE TERORISTA DHE NJI FE KU NUK KA MATE POSHTER SE FEJA MUSLIMANE SHIQONI VENDET EVROPJANE SHIQONI VENDET MUSLIMANE 15 VJET LUFT IRAN IRAK LUFT NE LIBI VLLAU ME VLLA LUFT NE IRAK VLLAU ME VLLA I JU EQUENI KURANIN1[KURACIN]FISNIK PO TE ISHTE POPULLI SHQIPTAR I TER KATOLIK SI ISHTE PARA SUNDIMIT TURKOMAN DOTA KISHTE PSUAR AQ REND NJE SHEKULL DOTA KISHIN LESHUAR QINDRA MIRA SHQIPTAR KOSOVEN DHE SOT BREDHIM SI ZOJT E QYQES NEPER EVROP AMERIK DHE BOTE PRA SHQIPTAR PER ASGJE TJETER PERVEQ KESAJ FISNIKRIJE QE KEMI PAS ME DEKADA PER KURANIN.NESE TI NUK EQMON VETEN MOS PRIT QE TJERET TE QMOJNE 90 PER QIND MUSLIMAN SOT ME KOSOV 90 PERQIND TRAGJEDI NE KOSOV NDEGJON SHEFQET KRASNIQIN SE KENI ME PERFUNDUA MIR NETE ARDHMEN NJI MATRAPAZ NJI HAJN NJE BASHKPUNTOR TE SERBIS DHE PAH SHMANGSHMERI NJI TURKOHARAB E JO RAC SHQIPTARE RENDE I QOFT DHEU I KOSOVS ATI SHQIPTARI QE FLET GHUHEN GEGRISHTE DHE TOSKRISHTE DHE E QUAN KURANIN FISNIK DHE FEN MUSLIMANE SI FE TE VET U MALLKOFT DEN BABA DEN.. Adam Lahaj i lindur ne Leshan Komuna Peje i Merguar qe nga viti 88 jetoje dhe veproje ne Norvegji Nuk kam mendimin tek perqarja por tek vet e verteta e Shqiptarve se kush ishim dhe kush jemi bere sot


3380. selatin  (20.08.2012)

qfar perkthimi ka emri selatin


3379. naxhije (16.08.2012)

I falenderohem Zotit per te gjitha keto te mira qe na i ka sjell.


3378.  (15.08.2012)


3377. Kujtimi (14.08.2012)

programi kompjuteristik a nuk e ka mundsin e degjimit te Kur'an-it ?


3376. hane (13.08.2012)

a mundeni mem tregu cfar kuptimi kan keto emra blendi bleron neron neart elon edion adilon norik


3375. driton  (07.08.2012)

Amunet dikush mem tregu perse kur permenet emri i allhut un kam kshtu terqethje ne trup shum edhe ne kok?


3374. linda (07.08.2012)

a falet gabimi i madh qe e bon me qellim dhe pendohesh menjeher MA JEPNI PERGJIGJJEN TE SAKT.


3373. vlora (03.08.2012)

te lutem me tregoni urgjente, jam ty agjeru edhe kam ni problem shendetsor,doktori um tha me perdor disa barna gjithqyshe, mos me lan me u perhap infeksioni,e tashe jam ne telashe a me prishe ramazanin a jo, hapat i kam qdo 12 ore.dy lloje te antibiotikeve .ju lutna kthemani pergjigjen edhe imella jeme le te jete sekret.ma letsoni mendimin se nuk di qa me bo.


3372. fationa (03.08.2012)


3371. leutrim (03.08.2012)

jam ni djal nga kosova jam fetar qe 10 vite fali namaz jam i inyesuar per marte me vajza fetare qe jetojn jasht vendit


3370. qendrim (03.08.2012)

emri sufjan qfar domethenje ka


3369. halit (01.08.2012)


3367. gjejlane (31.07.2012)


3366.  (31.07.2012)


3365. lavdrim (30.07.2012)

jj


3364. vasillaq (29.07.2012)

bismilaxi raxmani raxim il la xa lai la xu mohamede resullilax.


3363. hidajete (28.07.2012)

a pranohet argjerim nes femrat i kan durt e zbuluara nga brryli


3362. anisa vlasi (26.07.2012)

Allahu i Madhe


3361. alea (25.07.2012)

un jom ALEA qe domethonjen ne kuran e ka DHURATA E ZOTIT dhe jom ni dhurat nga ALLAHU dhe jom krenare qe e kom kit emer dhe e falemenderoj mamin dhe babin per kit emer dhe domethonje kaq te bukur mpuq mami dhe babi


3360.  (24.07.2012)


3359. ismar (23.07.2012)


3358. zoja (23.07.2012)

selam ajlekum e rahmetulla te gjith muslimanve ju uroj muajin e bekuar te ramazanin dhe agjerim sa me te let


3357. Nexhat Sahiti  (23.07.2012)

Eselamu Alejkum te gjith besimtareve mysliman jav uroj muajin e madherishem te ramazanit All-llahu naj lehtsoft agjerimin


3356. petrit (20.07.2012)

nuk ka ma mir se me qen musliman


3355. petrit_dedushi@hotmail.com (20.07.2012)


3354. albert (14.07.2012)

qfardemethenje ka emri albert


3353. sadat limani (11.07.2012)

Allahu ju shperbleft per ket pun


3352. edonita (10.07.2012)

selam alekym du tabej ni pytje aésht emer musliman edonita edhe edunit emri i vdhaut asht nese ban te makthni pergjigjejen


3351. edonita (10.07.2012)


3350. magribe (10.07.2012)

alejlkum selam hoxh inderuar nje pytje nese ban temakthesh pergjigjejen aosht e lejuar nje femen qe ban namaz aka drejt me bajt hajmalin qe eka knu neper shilere edhe nje femen nese asht esmuar qe pin barna 3 her ne dit asht esmuar nga alergjia qe smun te agjeron ramazanin telutem qe mipranon ketu pytjet e mia.


3349. naim (09.07.2012)


3348. ajsel (09.07.2012)


3347. ajlin (09.07.2012)


3346. eliona (03.07.2012)

erdh qika halles tem u murr
me
dram tani shkova ne ferizaj ti gra kerrit shpejtn u qu kerri te perpjet kur shkova te halla ishin kan halla jem gjuzidja dhe fadilja kur me shtin n shtepi halla me tha qekjo esht halla buqe un ja kum nis ne piskat me ka dal gjumi dhe halla ime qe kam par enderr ajo esht e vdekur


3345. gazmend (01.07.2012)


3344.  (29.06.2012)

RETORIK


3343. shpati (28.06.2012)

selam ma lejkum falenderimi i takon allahut dhe se muhamedi alejhi selam eshte rob dhe i derguari i allahut ishalla jemi banore te xhenetit allahu na ruajt nga zjarri i xhehenemit


3342. majmun (28.06.2012)


3341. sina (28.06.2012)

emra vajzash


3340. memet (28.06.2012)

allahu ka derguar nje liber te shenjet dhen nga ajo shum na ka mesuar


3339.  (27.06.2012)

kur esht muji mevludit


3338. blerim (27.06.2012)

selam me intereson dome thanja emrin Trim


3337. blerim (27.06.2012)

selam me intereson dome thanja emrin Trim


3336. shpetim (25.06.2012)

kushe do kuranin

kushe e do buken

cili e do prej ktyre 2yave shperndaje


3335. behxhet (23.06.2012)

personalisht besoj ne allahun kam par shum mrekulli te allahut dhe shum dua mu kan plotsuar qka njeriu sdo te mund ti plotsoj kurr allahu i don robt e tij


3334. ali  (23.06.2012)

sexi


3332. Ejup (23.06.2012)

Selam Alejkum,
Audio nuk funksionon


3331. halil (22.06.2012)

selamu alejkum ju kisha lutur te me jepni nje sqarim per njesin matse ferku apo ne shqip ratla duke u bazuar ne kete hadith

Aishja radijall-llahu anha ka thėnė: “I Dėrguari i All-llahut
sal-lall-llahu alejhi ve sel-lam ka thėnė: “E tėrė ajo qė deh
ėshtė e ndaluar (haram), kurse ajo qė deh nė sasi tė njė
“ferku” 4 , ėshtė e ndaluar edhe nė masė tė njė grushti.”
(Shėnon Ahmedi, Ebu Davudi, Et-Tirmidhiu, tė cilėt thonė se
hadithi ėshtė i mirė, hasen)
4


3330. shanije (22.06.2012)

ishte shum perfekt


3329. besa (20.06.2012)

hahhahaha


3328.  (18.06.2012)

www.riniaislame.tripod.com*index.html


3327. leonita (18.06.2012)


3326. blerina (17.06.2012)

une besoj plotsisht ne allahun ton sepse jam muslimane jo vetem per kete arsye por se besoj qdo fjale te muslimanit se ska zot perveq allahut tone te madherueshem dhe se muhamedi a.s. eshte i derguari i tij.


3325. emrat e djemve me i (16.06.2012)


3324. artan (13.06.2012)

bravo ju qofte


3323. Errona (12.06.2012)

cfar kuptimi ka ky emer dua ta di


3322. Errona (12.06.2012)


3321. tina (10.06.2012)


3320. TINA (10.06.2012)

kurani oshte shume i vlefshem dhe une jam besimtare shume e madhe e Zotit sepse jam muslimane dhe kuranin duhet pasur te gjithe ne duhet ta duajm kuranin sepse kurani osht krijuar nga Zoti qe osht ma i vlefshmi per ne dhe ne kuran besoj edhe pse disa perbejne rrejshem ne te sikur shoqja ime dhe besoj se ajo do ta marr denimin


3319. albina (06.06.2012)

allahu esht q ti mundeson krejt mundesit
nese ti meson pak edhe allahu te ndimon


3318. Shkurte (04.06.2012)

E faliminderoi AllAhun. qe na e munsoi ket mirsi .njiherit edhe programin e juaj. .Zoti. Ju shperbleft.


3317. afrim (03.06.2012)

po pse shkruajn nketa te pa ftyr per kiametin i friksojn fmit dhe grat te pa ftyrit kurr keta njerz mose pafshin driten e zotit me sy te poshter spoju vje morre more mangupt e rrugve


3316. auron (03.06.2012)


3315. shehide (03.06.2012)

kohet e faljeve te namazit


3314. albana (31.05.2012)

dua te di emrin tin ne kuran


3313. Arbnor (30.05.2012)

Qka dmth emri im. Si te keni mundesi tregomeni.

Faliminderit


3312. lejla (22.05.2012)

ju lutem me tregoni nese mendon nje deshir dhe e thua kukvallahun 1001 her a te realizohet deshira


3311. Yllka  (22.05.2012)

...


3310. Asani (22.05.2012)

KISHA DESHIR TE MESOJ DISA DUVAJA SHQIP


3309. lejla (21.05.2012)


3308. qendrim_12@hotmail.com (20.05.2012)

tugnq qendrim_08@hotmail.com


3307. Amar (20.05.2012)

a äshte emri AMAR emer muslimane???


3306. dani shehi (20.05.2012)

dua qe qdo gabim ndaj allahut qe un kam ber dua qe ti korrigjoj dhe ti lutem allahut qe jeten te na e ndriqoj si per mu edhe per tgjith vellezrit e motrat musliman. allahu eker allahu ekber allahu ekber


3305. dani (20.05.2012)


3304. festime (18.05.2012)

kam deshir qe ta dij se a eshte emri im ne kuran nesa ka mundesi dhe qfar kuptimi ka emri im


3303.  (18.05.2012)


3302. florijana (17.05.2012)


3301. florijana (17.05.2012)


3299. xhevaire (16.05.2012)

mfal dutadi unejom kan emartume mnivend
po ashtpunamkan rre
sejom kan shtat zame maken ek beben aunejomkan fajtor a ato


3298. rama (15.05.2012)

tashmo jam tu lexu shum per fen ismame edhe per shamin qka doTna thonu ju per ket


3297. klodishtoj@YAHU.COM (14.05.2012)

TE THUASH NE ENDERR LAHI LAHI ILADHA QDO TE THOT JU LUTE


3296. klodishtoj@YAHU.COM (14.05.2012)

TE THUASH NE ENDERR LAHI LAHI ILADHA QDO TE THOT JU LUTE


3295.  (14.05.2012)


3294. bashkim (13.05.2012)

Selam... shum bukur gjdo gje vetem se perkthejeni kuranin shqip duke e kenduar arbishte ajet per ajet.. Selam..


3293.  (12.05.2012)


3292. Vazime (08.05.2012)

Emri elsa ka kuptim a mundesh me ja emrtu femijes dhe emri eliza me ndihmoni ju lutem


3291. nora (04.05.2012)

babai mka vdekur qe nji vjet aben ta kendoj kuluvallahun dhe ta bej nijetin zoti tema pranoje aishkon selam babes me tregoni se dua ta di


3290. REVIS MURJA (04.05.2012)


3289. nora (02.05.2012)

Selam alejkum un kam deshir me dit a eshte emri elvira ne kuran eshe me mi shkru disa emra te vajzave qe jan me kuran sa me par qe mundeni..


3288. sara (01.05.2012)

pershendetje hogja i nderuar kam ni oyetje pre ju nje dite isha duke nejt ne errsire dhe ushfaq in gjigh nga muri i nje dhome dhe ra ne doren e majt temen dhe uzhduk deshta pergjigjjen nga ju ju faleminderit


3287. fatime emini (01.05.2012)

me pelqene dove shqipe kame deshire me msu mu fale


3286.  (28.04.2012)


3285. engjell xhangolli (24.04.2012)

Selam alejkum


3283. sami (21.04.2012)

a munet me me tregu qa muna me kur shoh shum enderra e mashum me baben qe e kam te vdekur.a din qak muna me ba se me kahi frik nuk e di pse po me them koka e spo muj me u koncentru


3282. vesa (16.04.2012)

kam nje pytje per ju aki pas mundsi mem ndi mu kam nj djal 1vjet egjysm kur na vin njo dy familje me njet djali kanshum dhe nuk hyn mbenda hiq veq kan .Kur ka qen djali beb ka kajt shum tani pasi ika ba 9 mujak i mshojke podit me kok .ka njonj dua petja kenduar . ju lutem mendimoni


3281. anik  (16.04.2012)

qfar kuptimi ka3280. anik (16.04.2012)


3279. FATMIRE ELLSHANI (16.04.2012)

une per kuran shum kam deshirme dit xhithqka veq ishalla allahi na munson memesu edhe arabisht


3278. arbresha alija  (15.04.2012)


3277. Lejdijan (09.04.2012)

ēfar i vjen 1 emer ne gjuhen Arabe Emri:Lejdijan Ky eshte emri per perkthimin


3275. vesi-pz@hotmail.com (06.04.2012)


3274.  (05.04.2012)


3273. sead (01.04.2012)

selam alejkum paqja dhe meshira e ALLAHUT fuqiplot qoft mbi te gjith muslimanet emri sead ne shqip dmth


3272. sumeja (29.03.2012)

emer musliman qfar domethanje ka alea


3271. ensar berisha (28.03.2012)

selam alejkum a ka shenja te kijametit ne kosov edh a esht afer kijameti


3270. ensar berisha (28.03.2012)

a munt mfal namazin me qat dov qe i di


3269. ensar berisha (28.03.2012)

selam alejkum a ka shenja te kijametit ne kosov edh a esht afer kijameti


3268. ensar berisha (28.03.2012)

selam alejkum a ka shenja te kijametit ne kosov edh a esht afer kijameti


3267. jorida (28.03.2012)

une jam besimtare Tek Zoti dhe te ALLAHU


3266.  (28.03.2012)


3265. lindaa (26.03.2012)

ju pershendes te gjithve juve qe i keni qkru komete nuk e ka prue kiametin zoti po njerzt e kajn prue tuj shkue rruges te keqe tuj u lazdru nuk po e ngojn as baben e as nonen e rrugen e zotit e kajn lshue krejt qaooo ju pershendes


3264. klaudjo (24.03.2012)


3263. florentina (22.03.2012)


3262.  (20.03.2012)

emanuela.


3261.  (20.03.2012)

kam pare ne enderr zotin .c.far eshte


3260. bukurie (19.03.2012)


3259.  (19.03.2012)


3258.  (18.03.2012)

endrra tuj hec hena qka thojn


3257. qendresa (18.03.2012)

neket jetazgje nuk asht perfeket veq kush do merrejt allahi veq veten ekalan perfekt gjdonjeri nga nje breng eka si epasur si ivarfur tenjejtin shpirt ekan kur te vdesin barabart jon


3256. tina (18.03.2012)

une kom qen emartuar 2her po po 2her jom zhgenjuer po tash jom shum keq se mekan humbur tegjitha shpresat besimin nuk ehum bi valla po allahi kafuqi te madhe aj do meshperblej nej dit ishalla


3255. lina (17.03.2012)


3254. Aurora  (16.03.2012)

kur'Ani


3253. samuel (15.03.2012)


3252. laila (15.03.2012)


3251. laila (15.03.2012)


3250.  (15.03.2012)


3249. ERDI (15.03.2012)

ERDI ESHTE EMER MYSLIMAN NEKURAN


3248. biti_erdi@hotmail.com (11.03.2012)


3247. rita (11.03.2012)


3246. zekir (11.03.2012)

ekemi nje mrekulitecilen shumica nuk e din e ajo mrekuli eshte kurani leconi se ne ditin met vershtir juv ban drit te cilin drit shum shum kan me lip po skan me gjet ishala allahu ju ben prej a tyre qe e lexoni kete liber amin amin


3245. ramadan (10.03.2012)

kurani


3244. bashkim (10.03.2012)

feja katolike esht ma e mira ne bot po vet jam muslimane


3243. agnesa  (10.03.2012)


3242. Alije (10.03.2012)

Jam e fascinuar qe e paskeni vene Kur"an-in MP3, kysmet prej Zotit do ta shkarkoj ne Ipod-in tim dhe shpresoj ta degjoj qdo dite. Faleminderit shume, Zoti ju bekofte dhe ju ndihmofte.


3241. ordogan  (09.03.2012)

mirdita juve . jam shqiptar musliman .dhe desha ta di cfar domethanje ka emri ( erdi ) asht nr kuran ki emer ?
ju faliminderit. ju pershendes


3240. Besim Nuha (09.03.2012)

Selam alejkum faqe e nderuar pse nuk kini faqe zyrtare ne faebook sepse atyy do te mund te ju vizitohet shum faqja e juaj sepse eshte shum e mir mirepo ata nuk kan dijenii per ket faqe Selam aleikum Allahu ju shperbleftt per punen tuajj :D


3239. agron (08.03.2012)

a do bohet kjamet ne vitin 2012


3238. Anik (07.03.2012)

Qfar dotethot emri (ANIK) ne islam.


3237. ardit (07.03.2012)

selam alejkum vllėxer dhe motra pershendetje te gjithve emri im ėsht ardita nese mundeni me dit se q'far d.m.th emri im ju faleminderit


3236. gruajaanonk (06.03.2012)


3235.  (06.03.2012)


3234. tonii (05.03.2012)

ma gjeni nje tekst nga ligjirata e drejt


3233. rina (04.03.2012)


m


3232. filloreta (02.03.2012)

a bohet kjamet ne 2013


3231. Burim (02.03.2012)

Dua te mesoj shkrim leximin Arab.
Arsyeja thjesht te lexoj Kuran.


3230. gazmend  (01.03.2012)

une jam gazmend the jam musliman dhe dua te di se qfar domethenie ka emri im ?nese mundeni te pergjigjeni jua di per nder falemnderit


3229. DonjeTa (01.03.2012)

ALLAHU ESHT NJE.BESO NE TE!


3228. afrdita miftari (01.03.2012)


3227. pajtim (29.02.2012)

?


3226. shaban (27.02.2012)

selamu alejkum.


3225. amir (26.02.2012)


3224. adisa (26.02.2012)

dua te di se cdo te thot emri im adisa


3223.  (25.02.2012)


3222. erblina_kiki@live (25.02.2012)


3221. allnon (25.02.2012)

ju pershendes te gjith muslimanet


3220. hajrije (24.02.2012)


3219. refki (22.02.2012)

ju peshdese nga refki shatri prejtomocit tung


3218. suel (21.02.2012)

dua me mesu si behet sexhdeja kur lexojm kuran


3217. suel (21.02.2012)

kurani sherim shpirtror


3216. suel (21.02.2012)


3215.  (20.02.2012)


3214. enis (20.02.2012)

harrimi i problemeve nuk eshte zgjidhje


3213. Emrah (18.02.2012)

a bon me dit qfar domethene ka emri EMRAH ne Kuran e dij qe eshte por me intereson me diit q doamethene


3212.  (17.02.2012)


3211. Rabit (16.02.2012)

eselamu ajkum qfar domethenje ka ne gjuhen shqipe emri Uvejs.


3210. uvejs (16.02.2012)


3209. fatos (15.02.2012)

eh a ben dovat qe ti thom ne gjuhen shqipe sepse arabisht nuk po di e as kuptimin e tyre nuk po jau di keshtu qe shqi edhe i kuptoj se qka them


3208. FADIL  (15.02.2012)


3207. vjosa (14.02.2012)

menyra m e eleht me mesu kuranin


3206. florind  (12.02.2012)


3205. samir pllana (12.02.2012)


3204.  (12.02.2012)


3203.  (08.02.2012)


3202. bajram (07.02.2012)

Allahu ju shperblefte per punen madheshtore qe e beni.

Kjo wepfaqe eshte drite per shpirtin qe eshte ne eresire ne fund te pusit


3201. bajram (07.02.2012)


3200. beli (05.02.2012)

A esht edhe versioni i kauranit nė shqip pėr Mac


3199. ilir (05.02.2012)

kisha pas deshir te me ndihmoj ndokush qe mundet me me ndihmu
djalin e kam 6 vjeqar e prej se ka hy ne foshnjore ketu ne gjermani ja ka filluar me belbezu njeher ne gjuhen ton amtare shqipen e tash edhe ne gjuhen gjermane
a mundet kush te me ndihmoj. apo keshtu ja ka shkruar perendija djalit tim kam qen neper hoxhallar ketu ne gjermani e besa edhe ne kosoven lindore prej nga edhe vijna familja.po kok nuk po ka permisime.


3198.  (05.02.2012)

kisha pas deshir te me ndihmoj ndokush qe mundet me me ndihmu
djalin e kam 6 vjeqar e prej se ka hy ne foshnjore ketu ne gjermani ja ka filluar me belbezu njeher ne gjuhen ton amtare shqipen e tash edhe ne gjuhen gjermane
a mundet kush te me ndihmoj. apo keshtu ja ka shkruar perendija djalit tim kam qen neper hoxhallar ketu ne gjermani e besa edhe ne kosoven lindore prej nga edhe vijna familja.po kok nuk po ka permisime.


3197. adisa (04.02.2012)

une dua ta di se cfar do te thot emri im adisa dhe ta di se si te them kur te me pyesin tjert se cfar kuptimi ka emri im adisa


3196. Nazire (03.02.2012)

allahu ekber


3195.  (02.02.2012)


3194. mehmeti  (01.02.2012)

une do te doja qe te di me shumm per fejen muslimane


3193.  (01.02.2012)

une do te doja te dija me shumm per fejen muslimane


3192. besjana (01.02.2012)

kam deshir te meosj perkthimin e surev ne gjuhen shqipe


3191. sadria (31.01.2012)


3190. astrit (30.01.2012)

jam besimtar edhe kam deshir te njifem per martes me nje besimtare te sinqert astrit-peja@zbavitu.com


3189. astrit (30.01.2012)

jam nje besimtar nga peja 2 endrra i kam pa qe nuk i harroj kurr e kam lut allahun sa her e kam fal namazin e jacis e kam lut allahun me pa ne anderr pejgamberin muhamed alejhi selam edhe nje nat mu ka plocu deshira e kam par enderr te derguarin e zotit ju kisha lut ta besoni allahun muhamedin alejhi selam kuranin edhe gjith te derguarit e me hershem , un jam nje besimtar qe kujdesem per xhamin e pastroj vetem per fisebilila per hir te allahut


3188. gjelbrim (29.01.2012)

shume te mira kam qef me lexu


3187. FISNIK (29.01.2012)

Pėrshėndetje!
Iu Pėrshėndes tė gjithėve si dhe kėrkoj Kėshilla nga Kurani!


3186. ALBAN  (29.01.2012)

ALL-LLAHU JU SHPEBLEFT


3185. shqipe  (29.01.2012)


3184. shkendije (28.01.2012)


3183. jeton (27.01.2012)

selam alejkum allahu ju shperbleft per perkthimin e kuranit ne gjuhen shqipe mp3 se nona ime nuk din te lexoj dhe tash allahu dhul xhelal ja beri te mundshem me ndegjue kurani ne gjuhen shqipe selam alejkum


3182. edona (27.01.2012)


3181. valmir  (26.01.2012)


3180. kahltrina (25.01.2012)


3179. ximi-fort@hotmaill.com (25.01.2012)

allahu osht 1 libri im osht kurahni pejgami im osht muhameti alhi selam


3178.  (24.01.2012)


3177.  (20.01.2012)


3176. raif (20.01.2012)

ju lumt shum por un dua te shijoj videon


3175. Meriton (20.01.2012)


3174. adis (20.01.2012)


3173.  (19.01.2012)


3172.  (19.01.2012)

dua te di cdo te thote emri mesuara


3171. ardijana beqiri (19.01.2012)

selam alejkum deshta nje pytje qka do me than ne gjuhen shqipe emri Ezel ju pershendes .


3170. fatmir (18.01.2012)

do doja ta lexoja


3169. liridon (18.01.2012)

dua ta lexoj


3168. liridon (18.01.2012)

dua ta lexoj.


3167. edonis (18.01.2012)

une jom edonis ahmeti nga livoqi i
ult dhe e kisha qef kuranin
dhe kurani fisnik eshte qe te bhen te mir njerzit


3166. edonis (18.01.2012)

une jom edonis ahmeti nga livoqi i
ult dhe e kisha qef kuranin
dhe kurani fisnik eshte qe te bhen te mir njerzit


3165. edonis (18.01.2012)


3164.  (17.01.2012)


3163. ardit (16.01.2012)

kur knon hoxha ne drek me xhemat a duhet edhe ne qe ti thojm dovete


3162. gjenis (16.01.2012)

ma te mir se kurani fisnik nuk ka


3161. LIRIDONA (16.01.2012)

KAM DESHIR TE KEM..


3160. genta (15.01.2012)

un kisha pasur deshir ti mesoj edhe disa dova


3159. fisnik (14.01.2012)


3158. fisnik (14.01.2012)


3157. uvejs (14.01.2012)

une isha pasur deshire ti mesoj disa sure nepermes kuranit fisnik ese kish a mem tregue se qka eshte surja
edhe nese kish ba mem tregue a eshte emri uvejs emer musliman apo jo??


3156. uvejs (14.01.2012)

kurani fisnik eshte nje kuran per fene islame i cili i detyron njerezit qe jane pa fe eqe ti kthejne po ata njerez ne fene toe muslimane??


3155. florinda (14.01.2012)

prsh do doja tme ndihmon te msoj sure,te di gjithcka rreth fese islame


3154. florinda (14.01.2012)

prsh do doja tme ndihmon te msoj sure,te di gjithcka rreth fese islame


3153. mergim ujkaj (12.01.2012)

cfare don me thane fjala alea


3151. hiti (10.01.2012)

qka dot thot fjala erdi


3150. hiti (10.01.2012)

www qka dot thot fjala erdi qka dot thot ne kuran aka donj tkeqe


3149. hiti (10.01.2012)

www qka dot thot fjala erdi qka dot thot ne kuran aka donj tkeqe


3148.  (10.01.2012)

www qka dot thot fjala erdi qka dot thot ne kuran aka donj tkeqe


3147. regjep (10.01.2012)

9


3146. kefsere (08.01.2012)

dua te mesoh meper fen islame


3145. bukurije (08.01.2012)


3144. kur"ani fisnik (08.01.2012)


3143. kur"ani fisnik (08.01.2012)


3142. zgjidhshendet@hotmail.com (08.01.2012)


3141. omer (08.01.2012)


3140. omer (08.01.2012)


3139. omer (08.01.2012)


3138. omer (08.01.2012)


3137. omer (08.01.2012)


3136. gresa (07.01.2012)


3135. qendrim (03.01.2012)

Eselamu alejkum amundi me dit qendrim a esht emer musliman se nje hoxh me ka then se esht musliman dhe nje shok i muhammedit s.a.v.s e ka pas dhe domethenjen e ka luftar ju lutem ve tregoni


3134.  (02.01.2012)


3133. elvisi (02.01.2012)


3132. rahime (31.12.2011)


3131. qenan (30.12.2011)


3130. fuat  (30.12.2011)


3129. fuat koka (30.12.2011)


3128. lira (27.12.2011)

genta veq vatzhdo ma e mira je je yll ma e mir se shum kongtare tjera si p.sh dafina dhe nora veq vazhdo lira i love you genta


3127.  (27.12.2011)


3126.  (27.12.2011)


3125. elsa (26.12.2011)


3124. Samir (24.12.2011)

Pershendetje Kur'Ani Fisnik une e shkarkova Kur'Anin Fisnik mire po nuk po funksionon qfare duhet te beje une per te me funksionuar programi Kur'Ani Fisnik |Eselamu ALEJKUM|


3123. Kaltrina (24.12.2011)

Es-Selama Alejkum.!
Ju lutem a ben ta dije Kuptimin e emrit Kaltrina.?
All-llahu ju Shperbleft.!


3122. rabije (23.12.2011)

tung


3121. albina (23.12.2011)


3120. nermina (22.12.2011)

ju lutna jam shtazané e emri altina mé pelqen shum po kam deshir qe te jet edhe pak ne fejen muslimane aka munsi aosht ki emer musliman pak a iq ju falemenderoj shum pér pergjegjen


3119. elfedi muhagjeri (20.12.2011)


3118. esma  (16.12.2011)

perkthimi i emrit Esma ne gjuhen shqipee.d.m.th


3117. h. sherif ahmeti (12.12.2011)


3116. si lindi fmia tuj tha allah (12.12.2011)


3115.  (12.12.2011)

ca jan kto pralla .


3114.  (11.12.2011)


3113. mr  (11.12.2011)

hhhh


3112. Blerentina (10.12.2011)

Selam Alejkum


3111. altina (09.12.2011)

julutna jam 7 zan e dua tadije emri altina aosht musliman


3110. rina (09.12.2011)

qfar domethanje ka emri rina


3109. arlinda (09.12.2011)

dua te mesoj cdo gje ne lidhje me fene islame


3108.  (09.12.2011)

selamun alejkum vlla
faleminderimit i takon allahut
salavatet qofshin mbi pejkamberin alejhis selam ...?
jam shum ne hall ne coft se mundemi te shkruhemi neper mjet ti si mendon dhe se sa me leht e bejm.?
nese ka pergjigje prej juve ju lutem me dergoni ftess selamun alejkum.......


3107. blend (07.12.2011)

ilir


3106. diellza (07.12.2011)


3105. diellza  (07.12.2011)


3104. diellza  (07.12.2011)


3103. diellza  (07.12.2011)


3102. diellza  (07.12.2011)


3101. diellza  (07.12.2011)


3100. diellza  (07.12.2011)


3099. diellza  (07.12.2011)


3098. diellza  (07.12.2011)


3097. diellza  (07.12.2011)


3096. diellza  (07.12.2011)


3095. diellza (07.12.2011)


3094. eron (07.12.2011)

deshiroj te degjoj sure arabisht por te shkruara ne shqip e deshiroj suretu el kadr


3093. is-haku (06.12.2011)

All-llahu e din se sie e shpėrblen at person qe e ka ba ket programm, shumė i mir, All-llahu ua shkruajt prej veprav te mira ...selam alejkum


3092. shtoni (06.12.2011)

dua te mesoj gjdo gje per fen islame


3091. veton (06.12.2011)

anisa
asas
veton
halla


3090.  (05.12.2011)


3089. tina (04.12.2011)

o zot i madh i dashur i adhuruar te lutem ma largo ket pikellim qe e kam ne shpirt.SOT gjyshi ka vdekur dhe une jam shum e shqetesuar sepse pos tij nuk kam askend tjeter andaj gjyshin dergoje ne gjenet e mua me ndihmoh .


3088.  (04.12.2011)

une mendoj qe kurani esht libri me i shenjet dhe me i mir qe ka egzistuar ndonjeher


3087. shkurta (02.12.2011)

Pyetja,cilat lutje behen me shume per fat dhe per femije? Nese mjeket thone se nuk do te kesh femije,a vlen te mos e humb besimin se Allahu nje dite do te gezoj......


3086. vasilios (02.12.2011)

allahu axbar,allahu axbar,bismillaxi rahmani raxim il la xa lai la hu mohamede resullilah.shukran zhazilan.


3085. vasilios (02.12.2011)

allahu axbar,allahu axbar,bismillaxi rahmani raxim il la xa lai la hu mohamede resullilah.shukran zhazilan.


3084. ajronda  (01.12.2011)

oo zot nimom se aj je vetem ti qe te me ndihmosh je ma i madhii


3083.  (29.11.2011)


3082.  (29.11.2011)

kuptimi i emrit vlera


3081. egzona (27.11.2011)

selamun alejkum uen qe nuk di dova uen di mumu fal jomtu fal am nuk di dov asht xhena? edhe nuk di bash mri me fol am jom tu bo namz po du me dit naten emir


3080.  (26.11.2011)


3079. enisa-bardhi@hotmail.com (26.11.2011)


3078. enisa-bardhi@hotmail.com (26.11.2011)


3077. Granit Meri (25.11.2011)

Selam alejkum ju ne Kur“ani Fisnik..

Deshta tju them se po ka probleme me zanin kur pe prekim play.. Nuk po funksionon leximi.. Nuk e di a asht pse e kemi computerin e ri me windows 7 dhe nuk mundet me bashkponu programmi me kete version te windowsit a qka, nuk e di hiq.. A dini ju qka me ba per kete problem? a nashta e boni ni version te ri keti progammi per windows 7 a?
Selam t“gjitheve..


3076. kanida (25.11.2011)

cok gizel ame misliman hic bishejsen tamam eselemu alejkum gile gile


3075. arbnoi  (24.11.2011)

oh majr ja ke bo se kto smajrin vesh ship kto shiptar


3074. lejla (24.11.2011)

ku jeni o m usliman luftoni per ket fe se kjo fe asht e vertete allahu ju shperblefte eselemu alejkum


3073. semra (24.11.2011)

kurani libri allahut kurse ne njerzit duhet ta mesojm dhe ta lezojm bukur dhe paster


3072.  (23.11.2011)


3071. elmedin (22.11.2011)

a esht e vertet se emri ARDI esht i biri i pejgamberit BUJAMIN?me tregoni a esht emer musliman dhe a ka dhomedhenie te mir? si dhe emri ajan cfar kuptimi ka?


3070. emir (22.11.2011)

rregullat eleximit te kuranit idgam bila guneh iklab idh,haridgam mela guneh


3069. emir (22.11.2011)

kuranikerim


3068. suat (20.11.2011)

Vela haule (kuptimin e kesaj fjale)


3067. sy (19.11.2011)

dmth e emrit xheladin?


3066. faik (17.11.2011)


3065.  (16.11.2011)


3064. shaqir  (16.11.2011)


3063. dovt 33 dov (16.11.2011)


3062. dovt 33 dov (16.11.2011)


3061. dovt 33 dov (16.11.2011)


3060. dovt 33 dov (16.11.2011)


3059. dovt 33 dov (16.11.2011)


3058. dovt 33 dov (16.11.2011)


3057. nita  (15.11.2011)

jam e martuar qe 3 vite punoj dhe e ndihmoj burrin tim aq sa mundem dhe kam fuqi por a me ka humbur shpresa dhe mendoj qe sdo te kem femije kurrishalla allahi me shperblen


3056. osman (15.11.2011)

emri sufjan


3054. shakira (14.11.2011)

ju lutem mos i prishnin shpresat qe do ti keni mos i thoni vetes un nuk mundem te mesoj sepse ato qe i thoni do te dalin ne shesh mos i harroni shpresat por mbani ato me te fuqishme zoti do tu a plotsoj deshirat qe doni ti keni besoni zoti sepse ai vetem ai eshte me i madhi dhe askush me i madh se zoti nuk ka ne bot


3053. qrilim (14.11.2011)

wdrg bhjinb ghugfcx kjkjnnnnjjj qa ppo dinj cjicnjin ndueiqqaaqmlkdndi ndjdb hdheybd gyevte gdvdted fdddgydvd ee fdrdqrewt gsujdkdkdlps. p[;d.d,pep-eoo0opo.,mlklkjjuyug cgftr ffrr gytygh


3052. agim miftari (12.11.2011)

Allahu ekber


3051.  (12.11.2011)


3050. Musliman123 (12.11.2011)

Eselamu-alejkum desha te bej nje pyetje nese ka mundesi:
A eshte emer Musliman emri Jetmir?


3049. erdis (11.11.2011)

dua te mesoj kur'an


3048. blend (11.11.2011)


3047. jeton (10.11.2011)

silleni shehadetin faleni namazin para se te falin gjenazen


3045. ariton (09.11.2011)


3044.  (09.11.2011)


3043. ardita (09.11.2011)

a mundeni me mi perkthy dovt ne shqip arabisht i di po nuk e di qka dmth kuptimin e tyne nese mundeni me mi perkthy elhamdurilahin kuluvallahun suphaneken inata inat etjatulilahin shahadetin salavatet allahube rabena tina allahume enetes nese mundeni me ma qu perkthiimin e ktynev dove ne imell ose net me qit flm per mirkuptim


3042. Aid (07.11.2011)

adem ramadani


3041. mirsad (07.11.2011)

cfar kuptimi ka emri AURORA???FLM


3040.  (06.11.2011)


3039. admir guzina (06.11.2011)

dua te lexoj kuranin


3038. sami (05.11.2011)

1 pytje ne sa ora falet bajrami ne LONDER JU LUTEM


3037.  (05.11.2011)


3036.  (05.11.2011)


3034. besim (05.11.2011)

un jam besi nga kosova jam i intersuar per martes jam 23


3033. urim (05.11.2011)


3032. andina (03.11.2011)

qfar kuptimi ka thenja:ia kam friken njeriut qe ka lexuar vetem nje liber.


3031. behari  (02.11.2011)


3030. Meri (02.11.2011)

selam alejkum, desha te pyes qe 5 muaj me ka dek babgjyshi ende 6 muaj nuk i ka ber a mundem me pre kurban apo jo shpreosj ne pergjigjje sa me te shepjt, selam a lejkum...


3029. selvete (02.11.2011)

emri ALINDA a eshte emer musliman , edhe qfar kuptimi ka te lutem kthema ne email


3028. strellci (02.11.2011)

O perkthe ndoni abetare he ta qifsha kuranin he derr.


3027. basri (01.11.2011)

deshta te di se qfar kuptimi ka emri ASENAT dhe a osht emer musliman


3026. basri (01.11.2011)

deshta te di se qfar kuptimi ka emri ASENAT


3025. lindita (31.10.2011)

nje leter personale falimnderimmi


3024. ergys (31.10.2011)

nje leter personale falimnderimmi


3023. ergys (31.10.2011)

nje leter personale falimnderimmi


3022. hafize  (30.10.2011)

dua te me tregoj dikush se si esht emri ih vertet ih zotit se dikush po thot eh ka emrin jahova po nuk po besoj ju lutem te me tregoni


3021. hafize  (30.10.2011)

dua te me tregoj dikush se si esht emri ih vertet ih zotit se dikush po thot eh ka emrin jahova po nuk po besoj ju lutem te me tregoni


3020. gaetano (29.10.2011)


3019. Fadile (27.10.2011)

Ky eshte shum e qelluar, besoj qe te gjithve ju pelqen. erkthimi eshte i mir dhe shum i qart e pergezoj at qe e ka qit Kuranin ne ket faqe.. ju pershendes,


3018.  (27.10.2011)


3017. ferid jaha (26.10.2011)


3014. alejna (23.10.2011)


3013. ardit (22.10.2011)

selam alejkum nese ka mundsi cfar perkthim ka emri ariana.flm per mirkuptimin .selam alejkum.


3012. blerina (19.10.2011)


3011.  (18.10.2011)


3010. rrahman (18.10.2011)

Allahu xheleshanehu, njeriut ia dha lirin por ia zgjodhi dy rrug 1, besimin ne ALLAHUN xh.shanehu, dhe pejgamberet ne veqnti MUHAMEDIN aleiselam dhe ne 2,kuranin famelart,
ne fund prap dy rrug @xheneti@ dhe ,xhehnemi,.


3009. rrahman (18.10.2011)

Allahu xheleshanehu, njeriut ia dha lirin por ia zgjodhi dy rrug 1, besimin ne ALLAHUN xh.shanehu, dhe pejgamberet ne veqnti MUHAMEDIN aleiselam dhe ne 2,kuranin famelart,
ne fund prap dy rrug @xheneti@ dhe ,xhehnemi,.


3008. violeta  (14.10.2011)

e duaa alllahun e duaa fen muslimane


3007. albana (14.10.2011)

shka duhet me than kur falim


3006. albana (14.10.2011)


3005. elona  (14.10.2011)

qfar domethenje ka emri elona


3004. donika (13.10.2011)

kurani esht libra e zotit ... ne duhet ti besojm zotit dhe te jemi ne drejtim te zotit. ALLAHU eshte i madh te sheh me sy kete ne duhemi ta kuptojm .. mos e shkelni fehjen islame


3003. Blerim (11.10.2011)

emri a čsht emer muslimane,
Hirisha ose Hirishae .


3002.  (08.10.2011)


3001. Vogoqinca (08.10.2011)

Per deri sa ju ne veprat e juaja nuk i kushtoni hapsirė njeriut ma tė madh tė kombit tan Dr. Ibrahim Rugoves, tė gjitha ato vepra tuajat janė letra per ta ndezur stufen...


2999. Adi (04.10.2011)

Cfar kuptimi ka ky emer.


2998. nita (02.10.2011)

qka na meson libri


2997.  (02.10.2011)

qka na meson libri


2996.  (02.10.2011)

qka na meson libri


2995. arbenita (01.10.2011)

shejtani cfar ngjzre ka


2994. arbenita (01.10.2011)


2993. arbenit (01.10.2011)


2992. shpresa (30.09.2011)

a esht emer musliman emri AMAR...ju lutem mtregoni


2991. Eran Ademi (30.09.2011)

eselamun aleykum cfar vlere ka tespi namazi dhe sa e ka vleren nese mudnet pergjigje selam allahu ju shperbleft


2990.  (30.09.2011)

pidhi saa


2989. adem (30.09.2011)

selamalejkum


2988. valbonakaramanovic (29.09.2011)

duha te di a me prihet mbar per pune ne itali a po jo


2987. Mevlan (27.09.2011)

Cfar domethenja ka emri FADLAN ?


2986. Riki (26.09.2011)

A mund tė mė tregoj dikush ne sa ora duhet ti falim Nmazin nė zvicer. Ju flm


2985.  (26.09.2011)


2984. albijona daku  (26.09.2011)

dua te di pe prind ghe dhot kurani
pe nan dhe bab


2983. nexhdet (25.09.2011)

selam alekem nena ime sod ika 52 qe ka vdekur qka duhet per te lexuar nga kurani per lehtsimin e saj per pranimin e allahut ne xhenet per falejen e gabimeve te qdo personi musliman selam alek


2982. ardita (23.09.2011)

a mund ta di kuptimin e emrit tim


2981. ardita (23.09.2011)

a mund ta di kuptimin e emrit tim


2980. ,lklklokik (23.09.2011)

hfoin mbuob kul kv nt ,uryghj


2979. burim (20.09.2011)

a kam gjynah te allahu nese punoj per te mbajt familjen e nuk kam koh te falem faleminderit


2978. cajo-m@live.com (20.09.2011)


2977. qefser-erce@hotmail.com (20.09.2011)

ju lutem emer musliman per vajza.a esht DEA EMER MUSLIMAN


2976. shpresa (20.09.2011)


2975. agni meta (17.09.2011)


2974. anita (16.09.2011)

deshiroj qe ta di kuptimin e emrit tim a mund te me ndihmoni?


2973.  (16.09.2011)


2972. monika (13.09.2011)

qka do te thot me pa ne enderr nje grua duke thene qe kurr ske me gjet femij


2971. valbona qoqaj (11.09.2011)

ju kisha luter per zemer sisht qe te ma dergoni tespi doven dhe shahadetin ju pershndes shum


2970. albulena (10.09.2011)

pershendetje emri TOANA asht pika e par eshiut ne gjenet


2969. rrahman  (06.09.2011)

allahu juv shperbleft me perkthimin e kur,anit shqip


2968. emira  (05.09.2011)

cka duhet me ba kur njeri mendon shum


2967. merita (02.09.2011)

s.a Allahu ju shperbleft nese mundeni te me ndihmonni ju kisha lut kam disa ilahi qe i kam shkruar vet jan shum te mira nese ka dikush me i ble i jap me qmim shum te volitshem 17 jan gjithsej 3 prej tyre jan ngjarje te verteta nese ka mundesi mem tregu sa me par qe mundeni me ma kthy nje pergjifjje s.a


2966. Alaudin (01.09.2011)

I Love Qur'an


2965. Orhan (30.08.2011)

Eselamun alejkum ve rahmetullah ve bereket!
E kam njė pyetje..
Kush mundėt tė m'tregone se cila dovė duhėt me e lexu kurė tė lindėn njė fėmijė?


2964. AFRIm  (29.08.2011)

Mirmrema :). Me fal mund tme ndihmon dikush menje info: sa ora falet bajrami ne zvicer , VD ( lausanne. Flm.


2963. vlera (29.08.2011)

shum bukur


2962. arbresha (29.08.2011)

cka do tč thot


2961. besa (28.08.2011)

selam paqja dhe meshira e ALLAHUT qofshin mbi Muhamedit a.s familjes se tij shokve te tij dhe te gjith muslimanve jam shume e kanaqur dhe e faleminderoj ALLAHUN qe po jem pjes e kesaj faqje. ALLAHU ju shperbleft me gjith te mirat qe e keni formulu kete recitim te bukur te Kuranit.


2960. alma (28.08.2011)

dua qe ta mesoj emrin arabisht alma


2959. alban (27.08.2011)


2958.  (27.08.2011)


2957. lajqi nazife (26.08.2011)


2956.  (26.08.2011)

selam alejkum allahu je shperbleft juve qe ju ndihmoni atyre qe kan nevoj


2955. dafina gashi (25.08.2011)

E SELAMU ALEJKUM ALL-LLAHU I UDHEZOFT TE GJITH ROBERIT E TIJ LUS TE MADHIN ZOT QE MOS TE KET PADREJTSI URREJTJE VRASJE MENDONE U JU NJEREZ SE ALL-LLAHU U A NDALOJ SHUM VEPRA PENDOHUNI PARA SE TE JET SHUM VON ALL-LLAHU NA UDHEZOFT Allahu eshte i madh mund te zbritur vulen e profeteve muhamedin alejhi salatu ue salam eshte ,mrekulli e madhe


2954. dafina gashi (25.08.2011)

E SELAMU ALEJKUM ALL-LLAHU I UDHEZOFT TE GJITH ROBERIT E TIJ LUS TE MADHIN ZOT QE MOS TE KET PADREJTSI URREJTJE VRASJE MENDONE U JU NJEREZ SE ALL-LLAHU U A NDALOJ SHUM VEPRA PENDOHUNI PARA SE TE JET SHUM VON ALL-LLAHU NA UDHEZOFT Allahu eshte i madh mund te zbritur vulen e profeteve muhamedin alejhi salatu ue salam eshte ,mrekulli e madhe


2953.  (24.08.2011)


2952.  (24.08.2011)


2951. Mustafa (24.08.2011)

Kurani eshte fjala e Allahut zbritur mbi vulen e profeteve Muhamedin alejhi salatu ue selam eshte mrekullia me e madhe e zbritur eshte kushtetuta e cdo personi qe déshiron fitore ne te dyja boterat kush e zbaton ate ka shpetuar kush e e hedh pas shpine ka per te kerkuar te bėhet dhe diten kur nuk ben dobi pendimi.


2950. Mustafa (24.08.2011)

Kurani eshte fjala e Allahut zbritur mbi vulen e profeteve Muhamedin alejhi salatu ue selam eshte mrekullia me e madhe e zbritur eshte kushtetuta e cdo personi qe déshiron fitore ne te dyja boterat kush e zbaton ate ka shpetuar kush e e hedh pas shpine ka per te kerkuar te bėhet dhe diten kur nuk ben dobi pendimi.


2949. Mustafa (24.08.2011)

Kurani eshte fjala e Allahut zbritur mbi vulen e profeteve Muhamedin alejhi salatu ue selam eshte mrekullia me e madhe e zbritur eshte kushtetuta e cdo personi qe déshiron fitore ne te dyja boterat kush e zbaton ate ka shpetuar kush e e hedh pas shpine ka per te kerkuar te bėhet dhe diten kur nuk ben dobi pendimi.


2948. fjolla (24.08.2011)

te dua shum o ALLAHU im shum shum lehi hi lehi ilallah muhamed resulu lla


2947. shukri bexheti (23.08.2011)

selam alejkum.
deshta ta dij cfar kuptimi ka emri VENESA
a eshte gjuna


2946. valentina (21.08.2011)

selam alejkum allahu i udhzoft gjith muslimanet ne rrug te drejt


2945. ylber (20.08.2011)

SELAMUN ALEJKUM


2944. elham (19.08.2011)

sit ka munsi me ma qu domethenjen e emrit elham ne islam qka do em than edhe duat tjera
sit ka munsi ju lus me mi qu te adresa jeme ??


2943. seda (17.08.2011)

du te msoi me u fal


2942. mirvet (16.08.2011)

sifalet namazi ithegjutit dhe saka vler ky namaz


2941. albulena (13.08.2011)

desherij te pyes diqa se me intereson te di nga dikush qe ka lexu kuranin qa dmthn fjala toana ne kuran


2940. Dukagjini (13.08.2011)

Selamu Alejkum.
Allahu e meshiroft ate qe e ka kriuar kete faqe ne internet.
Un e pata nje pyetje.Pėrkthimi i Kurani ne mp3, pėrkthim i kujt ėshtė?
Selamu Alejkum.


2939. Dukagjini (13.08.2011)


2938. ermira  (11.08.2011)


2937. ajshe (11.08.2011)

:p


2936. angjelina (11.08.2011)

du me di ma shu se di pak du dim ti teje


2935. kadri (09.08.2011)

allahu e meshiroft ate qe e ka hapur kete faqe ne internet


2934. Nexhati  (08.08.2011)

Es-selamu Alejkum jav uroj muajin eshenjt te Ramazanit te gjith besimtarve Mysliman ane mban botes


2933. Leotrim Mavraj (08.08.2011)

Selamu Alejkum

Ju pėrshendes e inshalla Allahu ju shpėrblen pėr kontributin e jashtėzakonshėm qė lexuesve dhe tė udhėzuarve nė rrugėn e dritės tua dhuroni kėtė program tė mrekullueshėn si "Kurani Fisnik". E kisha njė sugjerim pėr ju qė do tė ishte vėrtet njė shtytje dhe nxitje edhe mė pėr leximin mė tė leht dhe tė shpesht tė Kur'anit qė do tė ishte programin Kurani fisnik tė ishte nė njė mėnyrė edhe pėr pėrshtatjen e tij nė telefona mobil apo diq tė ngjashme pėr leximin e kuranit nė gjuhėn shqipe. Ju uroj tė gjitha tė mirat e shėndet.


2932.  (08.08.2011)

per epo peorl peoldpeo eporldpeorplpe peoldpeoerFirdevs se vrį epoe peoldperoldpeoreldpeor peeo peorlpdeorlpdeorlpdeorlpdeorldpe eprldperoeldperolpdeorldpeoepor peroldpeorelpdeolpedorldpeoreldpeorldpeorldpeor eprdl peroldpeor eporldpeoldpeoerlpdeorlpdeorpldpelpe


2931. skembim s (07.08.2011)


2930.  (06.08.2011)


2929.  (06.08.2011)


2928. Muhamet (05.08.2011)

shum mir


2927. bejtulla (29.07.2011)


2926.  (27.07.2011)


2925. iliri teuta vetem ti je ne ket bot (27.07.2011)


2924. behar (25.07.2011)

selamu alejkum
mfal pse nuk mundem ta ndegjoj me ze a mund te me ndihmoni


2923. ALBULENA (20.07.2011)

PAQJA BEKIMI DHE SHPETIMI I ZOTIT QOFT MBI JU ALL-LLAHU NA SHPERBLEFT NE GJENNET INSHALLAH FALEM O ZOT FALI TE GJITH MUSLIMANET


2922. ALBULENA (20.07.2011)

O JU NJEREZ PERSE NUK SHKONI NE GJAMI APO PER JUVE KJO SKA RENDESI MOS MORE VLLA SI DO TE DALESH PARA ZOTIT KUSH TE FALI JET KUSH TE JEP SHENDET KUSH TE DHA FAMILJE PASURI KUSH TE SHPETOJ KUR TI ISHE NE RREZIKUN QE TE NDODHI KUJTO O VLLA PENDOHU SE ALL-LLAHI PRANON PENDIMIN


2921. ALBULENA (20.07.2011)

NAMAZI SHPETIM
FALENI NAMAZIN SE ALL-LLAHU NA BERI OBLIGIM GJENNI KOH PER NAMAZ


2920. albulena (20.07.2011)

E SELAMU ALEJKUM ALL-LLAHU I UDHEZOFT TE GJITH ROBERIT E TIJ LUS TE MADHIN ZOT QE MOS TE KET PADREJTSI URREJTJE VRASJE MENDONE U JU NJEREZ SE ALL-LLAHU U A NDALOJ SHUM VEPRA PENDOHUNI PARA SE TE JET SHUM VON ALL-LLAHU NA UDHEZOFT


2919.  (20.07.2011)

ne jemi me te miret.-....?


2918. valentina (20.07.2011)


2917. valentina (20.07.2011)


2916. valentina (20.07.2011)


2915. gentrit (18.07.2011)

libri qe dhuroi i derguari i allahut muhamed alej selam nga fuqia e allahut solli kete liber dhe ra nga qielli guri i zi iqabesqe mijra musliman qe kane mundesi te shkojne atje do te thirren hogjollar ose hagji


2914. Vin lusha (16.07.2011)

kul hu allahu e hed allahu samed lem ju lid ue lem ju led uelem jekul lehu kufuen e had


2913. altina (15.07.2011)

un dua te mesoj arabisht per tu falur


2912. altina (15.07.2011)


2911. blerina (12.07.2011)

qka don te thot emri blerina


2910.  (12.07.2011)


2909. Gentrit vllasa (08.07.2011)

Eh zoti ja u baft kabull krejtve qka falni


2908. rafaela-alb@hotmail.com (08.07.2011)

ok


2904.  (06.07.2011)

SDO KAM SHUM KAM SIJE KAM SE


2903. niti (04.07.2011)

po pergjigjem ne ato tri pyetje per aeistet materia gjithmone ka egzistuar jena e gjalle u shfaq kur kishin kushte si ajer uje dhe ambient te nevojshem dhe mos mendoni se njeriu eshte bere prej balte nga allahu se kjo eshte krejtesisht e pamundur nese eshte bere prej balte si dhe kush ja dha jeten
ju pershendes


2902. florent (03.07.2011)

ftr45er4vfry[fdrylrfy'r


2901.  (30.06.2011)

ring meg med en gang


2900. qendrim bajrami (28.06.2011)

perveq allahut nuk ka tjeter ska shok askend osht vetem nje dhe na mbron njerzit nga e keqja dhe i derguari i allahut osht muhamdedi a.s..... islami osht fe te cilen all-llahut ia shpall tere njerzimit neper mjet prejgamberit te vet. muhamedit. islam do te thot perkushtim ndaj all-llahut.ky perkushtim arrihet: duke besuar,duke i zbatuar detyrat fetare dhe duke ber sjellje te mira..?" besoj dhe deklaroj qe vetum all-llahut esht zot dhe besoj dhe deklaroj qe muhamedi osht rob i zotit prejgamber i tij''?*?*


2899. qlirim (25.06.2011)

allahu esht nj dh nuk ka dyshim ne ta


2898.  (25.06.2011)


2897.  (25.06.2011)


2896.  (25.06.2011)


2895. maire (24.06.2011)

s.alejkum ju lutem me tregoni si mund ta mar kuranin ta donladoj me zee kendim kurani se me del vetem per ta lexu


2894. DRILON  (23.06.2011)

neese besoo ne zoot
zot ndimo
te marr nje cop buk
me ndimo te mos me djek furra te lutem
me ndimo veq do buk e sheqer
ose kryp NDimo te lutna


2893. liridona (23.06.2011)

OO MEE KURAANN SDII SHkaa e kann qeel MA miir shko qinuu ni qik e nii djal djali haja qikes cicat e qika djalit karin shum seksii eshte shije e mrekullushmemm qinuu knaqesh nja 24 ore mos u nalni


2892. arbresha Ismajli (23.06.2011)

BEsoo ne kuran


2891. Valbona rexhaj  (23.06.2011)

Kuraani eshte gjeja ma e miia o zoot falmaa nii qik


2890.  (23.06.2011)


2889. leutrimi (22.06.2011)

jeni shum te mir


2888.  (18.06.2011)


2887. liri nga Memealiaj (17.06.2011)

Ju falenderoj per punen tuaj. Lutem ofroni nje mundesi per te gjetur nje ajet apo nje sure duke kerkuar si ne google permes nje fjale.


2886. qazim (07.06.2011)

selam alekum armetullah
u val a bon me dit qysh em fal lan kompjterin me me or mu fal se po kam qef se edhe une mfalna qi din naj kush te lunmtem det um kallxon ja aadd jeme ja :
ximi-fort@hotmail.com


2885.  (07.06.2011)

selam alejkeum uju pershendes fen muslimane


2884. ferid jaha  (07.06.2011)


2883. TinA (04.06.2011)

Selam Alejkum Te Gjitheve!


2882. Vjosa (04.06.2011)

Se pari ju pershendes me pershendetjen e muslimaneve"Selam Alejkum" dhe ju lutem mos e keqpordorni ket web faqe sepse nuk eshte nje web faqe e lojrave por web faqe kushtuar Zotit tone ju lutemm mos boni hajgare behuni me te vetedijshem!
Selam alejkum!!!


2881. nuriamet (31.05.2011)

faqe e bukur S.A


2880. gimmi (30.05.2011)

kurani esht i vetmi liber ne boot edhe esht i derguari allahut


2879. kastriot (30.05.2011)

cka na duhet nr i tel-it ton kurse ktu askush nuk e shikon ket web
me tregoni se si hyni plidhje ne ket web


2878.  (30.05.2011)


2877. xhevat qenaj (27.05.2011)

qe tel +38649489070
qenajxhevat@hotmail.com


2876. xhevat qenaj (27.05.2011)

tung nga xhevat qenaj


2875. luljeta (27.05.2011)

nje liber eshte i vleshme per gjdo gje qe sdim ne liber mesojm si duhet te mesojme ne libri eshte shum shum i vleshme per ne.


2874. fortesa (26.05.2011)

kurnai eshte nje liber shum e vlefshme dhe gjdo gje qe shkruani duhet te mos e bosh beso ne kuran......


2873. fortesa (26.05.2011)

Kurnai eshte nje dhurat nga zotin nuk duhesh te ureshh asnjher dhe duhet te besosh ME fal nese kam ber ndonje gabim....


2872.  (24.05.2011)

vellezer duhet te lutemi qe ne ket web faqe te kthehet faruku i cili ka qen me heret ai eshte ne france me nuk shenon komente por ai eshte me i zgjuari.....


2871. drita shala (19.05.2011)

e kam ni qik e i lutem zotit mema rujt e deshta ti lutem te lumit alla tema fal ni djal te shendosh si qiken


2870. esjaxhika (17.05.2011)

kurani


2869. esjaxhika (17.05.2011)

kurani


2868. arbenita (14.05.2011)

me pelqe shum kurani edhe feja i islame edhe veq zoti i besoj me shum se njerut kjo komenti im edhe


2867. almir (14.05.2011)

almir shabani


2866. gTlYJvlARZ (12.05.2011)

YMMD with that anwser! TX


2865. gTlYJvlARZ (12.05.2011)

YMMD with that anwser! TX


2864. gTlYJvlARZ (12.05.2011)

YMMD with that anwser! TX


2863. Florentina (12.05.2011)

Zgjohu rini

A s'mė thua o njeri
Pse Allahun e harrove
Pse nuk shkove rrugės sė Tij
Por shejtanin e pasove.

Pse harrove amanetin
Nė Ezel qė ia ke dhėnė
Pse ti ike prej rahmetit
U mashtrove me dynjanė.

Pse s'u ndale me mendue
Se n'kėtė botė je udhėtarė
A harrove o i mjerė
Para Zotit qė ke me dalė.

Nė kėtė botė ti veē punove
Pa mendue se ke me vdekė
Fjalėt e Zotit i harrove
Se n'dhe trupi ka me t'u tret

Po ti dije ore vėlla
Pėr pendim kurrė nuk ėshtė vonė
Me lot nė sy gjithė duke qarė
Ktheju Zotit mėshirėplotė

Fytyrėn tėnde ti ndriēoje
Me namaz dhe ibadet
Jetėn me Kur'an kaloje
T'jesh i lumtur nė Ahiret.


2862. Florentina (12.05.2011)

Kjo zemra ime gjithnjė po vajton,
mėshirėn Tėnde Allah po e kėrkon
dhe nėse Ti atė s’e mėshiron,
do tė jetė e ngrata e humbur gjithmonė!

Kjo zemra ime shumė ėshtė duke u frikėsu,
natėn e varrit si ka me kalu?
Dhe nėse Ti Allah varrin s’ke me ia zgjeru,
ky trup i ngratė shumė ka m’u dėmtu.

Kjo zemra ime, ditė e natė po qan!
Dhe faljen Tėnde Allah po e kėrkon.
Dhe nėse Ti atė nuk e falė,
do tė jetė e ngrata pėrgjithmonė nė zjarr!

Kjo zemra ime shumė po shpreson,
nė ditėn e Mahsherit prej teje ndihmė kėrkon
dhe nėse Ti Allah rahmet pėr tė bėn,
do tė jetė e shpėtuar dhe e lumtur gjithmonė!

Kjo zemra ime lutjet kurrė s’i ndalė,
Prej Teje Allah xhenetin Firdevs kėrkon
me pejgamberė dhe shehida qė ta bashkosh
dhe kėnaqėsinė Tėnde, Allah, t’ia dhurosh.

O Allah, Ti qė je i Mėshirshėm,
na mėshiro!

O Allah, Ti qė je Mėkatfalės,
mos na dėno!

O Allah, Ti qė bėn rahmet,
na shpėto!

O Allah, Ti qė gjithēka ke,
Xhenetin na dhuro!.


2861. yllzon (04.05.2011)

TANJA I SANJA NA IZLETU Na izletu su:mama,tata Tanja i Sanja


2860. yllzon (04.05.2011)


2859. ardita (30.04.2011)

selem alejkum o ju musliman ndegjoni urdhrat e allahut djeleshanehu ai esht zoti yn i qofshim fal ati mos beni gabime sepse zoti ju she ku do qe te jeni


2857. lulja (29.04.2011)


2856. enis  (24.04.2011)

allahu esht nje nuk ka me te madh dhe me te fuqishum allahu djelushanuhu esht 1


2853. Gzimi (20.04.2011)

SELAM ALEJKUM VLLEZER E MOTRA MUSLIMAN ALLAHU JU SHPERBLEFT VLLEZER TE DASHUR MUSLIMAN AKISH PAS MUNDSI MEM TREGU ARSYJA E PROGRAMIT SESHT KA BON KA SHUM KOH SPOBON PROGRAMI PE DOWNLODI SPOBON SIKUR ME PAR SPOMUJ MI LESHU SURET MI NGU ASHTUT SI PERPARA SELAM ALEJKUM


2852. biza (19.04.2011)

qfar do te thot emri ramize dua ta di?


2851. xhelil (15.04.2011)

te gjitha dovet


2850. xhelil (15.04.2011)


2849. xhelil (15.04.2011)


2848.  (13.04.2011)


2847. arta (10.04.2011)

selam alejkum o njerze duhet me i ndjek urdhrat e allahut


2846. dafina (10.04.2011)

o njerėz mos shkruani fjalė per facebook ketu fjalė qe nuk shkruhen po duhet me i ndegju urdherat e ALLAHUT atij i kofshum falė dhe me deshmu se Muhamedi ėshtė i derguari i tij, qe feja myslimane e kurani janė prej ALLAHUT tė madhėruar o ALLAHU im na i falė mekatet


2845. liridon (01.04.2011)

tung ju pershendes emaili me i veqanti ne facebook eshte kastrioti_96@hotmail.com imituesi i majkell xheksoni ju lutem merreni ket adress selamun alejkum


2844. valmir  (30.03.2011)

une pe instaloj mir krejt mbasi po klikoj mbi to po ma qet

Run time error 429

ActiveX component can't create objekt. mesazhin ktheme ne emeail.


2843. agon (30.03.2011)

dua perkthimin e tespidoves


2842. gresa arifi (29.03.2011)

alahu ju ndihmof


2841. Alban (26.03.2011)

Elhamdulilah jam i knaqur me ket qe keni ber Allahu ju shperbleft me te mira ne ket bot dhe xhenet ne boten tjeter Selamu alejkum


2840. bedri selmani (24.03.2011)


2839. Labinoti (21.03.2011)

Gjithkund Allahu e ka kriju te miren dhe te keqen, edhe ktu ne forum e paskemi shejtanin edhe meleqin. Edhe ne ket websajt kurani fisnik qe ish dasht me pas vetem musliman te sinqertė, shejtani nuk po na len rahat(komentet e "kastriotit" po me befasojn, qka po kerkon ky ne ket websajt te kuranit fisnik)Allahu na udhėzoftė tė gjith Shqiptarėt.


2838.  (20.03.2011)


2837. raif (20.03.2011)

nese ke mundesi suren el furkan te ma dergoni mas qeti emailli ju lutem se kam nveoj disa ajete me i tregu njerzve qe ti besoni ne meshiren e zotit ton


2836.  (20.03.2011)


2835.  (20.03.2011)

vallahi sdim qka me te than


2834.  (19.03.2011)

Selam Alejkum , qka do te thot me pae veten tu dek e din kush? ni nat kesh ne gjum dhe e pash veten tu jap shpirt, po qaq u gzofa shum qe nrova jet, se e kisha prit qe sa at moment, e pasha trupin tim ama krejt e perjetova si mu dul shpirti, qaq u gzova thash e kryva edhe ket qe sa e kam prit te ndroja jet,i harova te gjith as me bike nermend per thmi as per prind as per kon,edhe kur me dul ajo si gjys gjumi se njofsha kon ne at moment, po me than dy vet ket e kryve ama ki me hije qet der tash aty e ki te shkrume krejt qka ke bae e qka ske bae, nata me del gjumi , edhe kur me del gjumi u shkue nja ni or une skam mujt me kthye frymen qysh duhet, kisha zor me mar frym, a dini qka do te thot kjo me pae veten ne ener kshtu, ama mue medoket krejt si ngjganer jo si nander , qashtu qyshe kam perjetue.


2833. Blerim (17.03.2011)

Selam
ju lutem tw rishikoni drejtshkrimin dhe sintaksen e fjalwve tw ajeteve Kuranore...
psh: ajeti i 104 i sures En'am(6) pervec qw ka gabime drejt shkrimore, ne fjalin e fundit nuk ka fare kuptim... Permirsojeni nese prisni shperblim nga Zoti per punen qe keni bere...
All-llahu ua bekoft punet e mira


2832. Blerim (17.03.2011)

Selam
ju lutem tw rishikoni drejtshkrimin dhe sintaksen e fjalwve tw ajeteve Kuranore...
psh: ajeti i 104 i sures En'am(6) pervec qw ka gabime drejt shkrimore, ne fjalin e fundit nuk ka fare kuptim... Permirsojeni nese prisni shperblim nga Zoti per punen qe keni bere...
All-llahu ua bekoft punet e mira


2831. Ibrahim (15.03.2011)

Dėshmoj SE ska ZOt tjeter Per veq All-llahut Dėshmoj Se Muhameti.a.s. ėsht Rob DHe i dėrguari I tij..


2830.  (14.03.2011)


2829.  (12.03.2011)


2828. fetije farizi (10.03.2011)

po sigurisht qe muslimani ka te drejte te kete shoqe apo shok por ti kete te mire te sjellshem sepse prej shoqeris se mire ke dobi sepse ti meson dicka prej tyre dhe ata dicka prej teje a prej shoqeris te keqe nuk ke kurre fare fitimi per vec humbjes .


2827. fetije  (10.03.2011)


2826. kastriot  (09.03.2011)

ka pe gjoni ket web faqe ju bre shok edhe nalnu pak e lexojni komentet se spo marrim vesh asgje


2825. Sabit (09.03.2011)

Selam Alejkum We Rahmetullahi we Berekatu.
Faqe shume e mire shume e lehte per ti kerkuar gjerat e duhur,
Allahu ju shperbleft me Xhenetul Firdaus.


2824.  (07.03.2011)


2823. elmedina farizi (04.03.2011)

all-ahu esht i gjith mshirshm na ka mbushur jeten me knaqsi kur e falemderojm ne mebremje mshirsit na shton


2822. sherif (04.03.2011)

a lejohet qe muslimani apo muslimanja me pas shok apo shoq


2821.  (04.03.2011)


2820.  (04.03.2011)


2819. fetije farizi (03.03.2011)

o ti kosovar edhe pse jam muslimank All-llahu na e ka ndalu me i shajt fet tjera sikur ti .edhe feja Islame eshte nder fet me te mira qe egzistojne edhe kete fjale nuk e tham une prej gojes time por kete fjale e thot Allahu ne Kuranin Famelarte


2818. elmedina farizi (03.03.2011)

ai njeri icili mban hajmali eshte njesoj sikur te bej shirk ndaj allahut .dhe pejngamberi a.s ka thene ;ai njeri i culi mban hajmali ishalla all-llahu nuk ia ploteson deshirat.


2817. fetije farizi (03.03.2011)

hej ju si nuk ju vjen turp prej all-llahut,a nuk i frigoheni all-llahut qe shajni


2816. SEDAT (02.03.2011)

ME NDEGJU KURANIN KOMPLET SI KISHA MUJT


2815. halide (02.03.2011)


2814. burim (26.02.2011)

o burim a po e lexom kuramin


2813. hida (25.02.2011)

allahi ju shperbleft per keto qe jeni tu ba


2812. fetije farizi (23.02.2011)

nese me tregon dikush se a mund ta falin edhe grate xhumane ju lutem deri ne zot kush e di le te ma tregoje por ju lutem te verteten


2811. sadush (23.02.2011)

o ju qe keni jetima aty afer perkedhelni se zemra e tyre pikon gjak vendojeni edhe ju veten ne vendin e tyre dhe do ta shikoni


2810. fetije farizi (23.02.2011)

o zot ti je fales dhe fali gjithe muslimant kur bejne gabime me dije dhe pa dije


2809. kastriot (18.02.2011)

ku osht nje far faruki cili spo doket ma hiq ne ket web se e prishen ket web faqe krejt


2807.  (17.02.2011)

ejani te mesojme KUR`ANIN Famelartin


2806.  (16.02.2011)


2805. YMWE MORINA (16.02.2011)


2804. fadil (15.02.2011)


2802. fatmir (15.02.2011)

Eselamun Alejkum.Allahu ju bekoft e ju ndimoft gjdo her ekeni regulluar shum bukur faqen dhe qa kerkojm gjem qofshi gjdo her te dashur tek Allahu.


2801. fatmir (15.02.2011)

Eselamun Alejkum.Allahu ju bekoft e ju ndimoft gjdo her ekeni regulluar shum bukur faqen dhe qa kerkojm gjem qofshi gjdo her te dashur tek Allahu.


2800. mervete (14.02.2011)

selam ajlekym jam e knaqt me gjith zemer te lexoj ne fen islame


2799. manjola rrahmani (13.02.2011)

o kastriot rexha dr.mic besoj se se shpejti do te bisedojm je valahin ma i miri te pershendet manjol arriano


2798.  (12.02.2011)

o zot na i fal gabimet tona dhe na drejto ne rrug te drejt


2797.  (11.02.2011)

nuk kam komente


2796. kastriot (08.02.2011)

budall jeni ju eheheh


2795. ramazan jusufi (08.02.2011)

na fal o zot gabimet na udhzo ne rrugen e drejt


2793. egzona nga mitrovica  (07.02.2011)

peershendesqit afrin husenin e ideshiroj qdp temir nejet se tekoka nerrug teallahut allahu esh perbleft


2792. egzona (07.02.2011)

vallah une jam ni vajz ere po iagjeroj ramazanat e mufal nukdije po veq mar avdes ekthehna kakipla eilutem allahut qe temifal mekatet po e dhe hozha kur etherret ozanin nalem e bije shehadet
kam shum deshir mumesu mufal se aj njeri qe nuke don fen evet ato jame bindur qe as allahu nukedon sod per sod femrat tona jendal myleti allahu idenoft ne naten evorrit


2791. afrim hyseni (06.02.2011)

e ilum aj qe e njek rrugen e allahut po une ku jem?????? o allah i dashtun falmi gjynahet qe kam bae ,,,,boll kam bae teper bille ...a thua asht gyrbeti fajtor ? jo pasha te lumin allah vet une jem ,,,, qdo besimtari mysliman allahu i dhuroft rahmet ne shpirtin e ti po o i lumi allah edhe mua mos me largo nga rroga e mshira jote i idashuri allahu im


2790. niko (04.02.2011)


2789. selime  (01.02.2011)

mirdita kam disa pytje
a kish pas musi mem treku
si ndahen reqatet per falje t namazit.
si bohet njeti.
edhe si bohen lutjet n fund.


2788. minire (31.01.2011)

minire osht emri i bukur31.1.20112787. loti (30.01.2011)

nanen jav qifsha familjes gani krasniqit nga carraluka


2785.  (27.01.2011)


2784.  (26.01.2011)


2783.  (24.01.2011)


2782. enver (22.01.2011)

Allahu ju shperblefte me Xhenet


2781. BLERIM (21.01.2011)


2780. artani  (20.01.2011)

o sa mir eshet ehde shum bile ehde pse duhet me kenduar ne gjyhen arabe po edhe shqipe eshet tungi


2779. meriton korpuzi (19.01.2011)

allahi gjeelesha e hu esht ma i miri ne bot esht kriusi jon te gjith njerzieve te gjithvee dua allahin shum


2778. meriton korpuzi (19.01.2011)


2777. meriton (19.01.2011)

un e dua allahin shum me shum se veten o alla te lutem shum


2776. elmi morina  (14.01.2011)

eselamu alejkym besimtar islam so esht dit e veqant dit e gjuma lumi aj qe shkon e fal namazin e gjumas ti lajm te gjitha e te shkojm te falum se ekem per detyr te behem njerz te drejt ejo te mos falum e te mirrem me thash e theme qdo njeriut i doket qe mir po ban me kto fjal qe mirret ama veq qe a demton vetveten bre lumi aj qe falet lumi aj qe ka resekt per besimtart islam lumi aj qe e kqyr baben e nanen bre faluni te dalum pra zotit ikofshum fal me ftyr te bardh ejo te mos falum te dalum para zotit me ftyr te zez me pluhur bre mendoni shummm senen skemi ku me shku para allahut kemi me dal perqdo sekond e minut kemi me dhan llogari qa kemi ba allahu na din fshetsit e tona veq aj e din qa kem ne zemer ton per ket arsyje veq nja esht ne ket bot ska zot tjeter musliman umfalni qe e teprova ama spo muj pa fol me mbajt ne zemer po du me ni qe jem tuj shku rrugs se allahut eselamu alejkym


2775. asenat (09.01.2011)

Eselamu alejkym

Allahu ju shperbleft per kete faqe.
Dhe te gjith ata qe e pebuzin fjalen e Allahit jan te mallkuar nga Allahu xheleshanuhu.

Alejkym selam


2774. asenat (09.01.2011)

Eselamu alejkym

Allahu ju shperbleft per kete faqe.
Dhe te gjith ata qe e pebuzin fjalen e Allahit jan te mallkuar nga Allahu xheleshanuhu.

Alejkym selam


2773. elmi morina  (07.01.2011)

deshta me ju pershendet nag zemra dhe ju falenderoj shummm per ket faqe qe ekeni ba vrejte nuk kam jam i lumtur qe jam musliman dhe ju kisha lut besimtarve islam te besojm ne ne zot se te aj ekem kthimin nuk ka zot tjter perveq ti ju lutem musliman te shkojm ne rrug te drejt mos te mirrem me fjal te kqija mos ta domtojm vetin apo tjetrin te behem njerzt te drejt se qdo njeri ka me dhen pergjegjsin para allahut ju lutemi musliman te dashur te lexojm sa ma shummm kuran e te besojm te alluhu i ter botes um falni nese e teprova


2772. kastriot (07.01.2011)

hec more mshile gojen more njeri tullusum trus qaty


2771. kastriot (07.01.2011)

hec more mshile gojen more njeri tullusum trus qaty


2770. bojan (05.01.2011)

MIRE MIRE SI JENI


2769. Nexhat Lipjanasi  (01.01.2011)

i pershendes te gjith muslimanet e botes me pershendetjen me te bukure me Es-selamu Alejkum We remetullahi We berekatuhu i pash disa komente jo fjal te mira por ne fund te fundit secili e tregon veten dhe familjen e ti se se pari nuk eshte aspak e ndergjegjshme


2768. arianit (01.01.2011)

hallal juv koft ma te mirt jeni do zoti edhe juv ndimon


2767.  (30.12.2010)

o ti ffisnik ku e dim ne ne sa ora falet namazi i italis a njeri ma mend
je a
nuk menoj qe je ashtu po shum ptje pa lidhe je kjo eshte qyyyy...


2766. fisnik (27.12.2010)

ne sa ora falen namaziet ne itali


2765. tita (27.12.2010)

mai miri qe ka fol ne qito komente osht jeton fetahu sepse ka te drejt


2764. tita (27.12.2010)

qai kastrioti edhe kosovari spi ju vjen marra ju se pari duhet me respektu shpien e zotit e jo mu perla per fe


2763.  (24.12.2010)

Ti teuta si me kon vet e dyta gjith pra , si me kon edhe me naj kon ne an te majt , kur ndodhin kshtu gjerat don me thon se koke vet e dyta


2762. JETON FETAHU (23.12.2010)

Zoti ju bekofte per kete zbulim te mrekullueshem, Zoti ju udhezofet ne rrugen e drejte dhe ne shpetim nga denimet e xhehenemit dhe u takofshim me Muhamedin a.s. ju qe na e keni te be te mundur kete mrekulli bashke me familjet tuaja, neve qe e ndjekim rregullisht, edhe inshalla edhe femijt tone e ndjekshin kete rruge shpetimtare,paqa dhe bekimi i Allahut qofte mbi ju AMIN


2761.  (21.12.2010)

ju jeni nje grup budallenjesh perpos keti rebelit kastriotit


2760.  (21.12.2010)

valla teut shum e quditshme kurr spaskun ni ksi sene po nuk e di se qeshte kjo


2759. teuta (20.12.2010)

Me ju pyt diqka , asht e quditshme , kur une jam ngat dikuj gjith ndodh diqka keq, si prsh me kon ngat naj shoqje ose me to e kom vrejt se i prishet diqka , ose si punon diqka kur jam une ngat, a keni pergjigje, edhe so hera e par e kom vrejt qe sa her ndosh kshtu kur jam ngat naj kujt


2758. kastrioti (20.12.2010)

poa ok pse mu pra e pse spo guxoni me i than qati kosovarit qe ju shajti ren a


2757. ersa (19.12.2010)

o kastriot mos fol shum se ke me pagu te Allahu se ti me rejt po perlajshe qfar lloj njeri je ti kshtut hhaha kuptonje her(1) e mir ok...


2756. nderim  (18.12.2010)


2755. kastrioti_96@hotmail.com (18.12.2010)

o dyt shkoni n'rrot t'somes


2754. anonim (17.12.2010)

ti kosovar edhe un jam pa fe amo nuk i kundershtoj kaq shume fet e tjera e ffeja jote keka kurveria


2753. meyrem berisha (17.12.2010)


2749. benn (13.12.2010)

eselamun alejkum


2748.  (13.12.2010)


2747. shabani (13.12.2010)

eselamun alejkum kam 2 pytje aj lejohet gruas me u shminkat para grave se si e kan zanat te ne esht e mbulume dhe mundohen me praktiku isllamin por te ne po i thojn se ti duhesh me u shminkat se je nuse.pytja tjete si duhet nusja me u sjell atje kur nuk asht burri prezent po mendoj me praktikim islam allahu ju shperbleft


2746. kastrioti_96@hotmail.com (13.12.2010)

hej o ti jsran mos na shaj ka robt se deknit e asaj nane qe i ki ne vorr krejt ti qi a morre vesh ndash me fol si njeri fol mos ndaq nrrot te somes Bulashat pa takat emrin dojn me ma pershklli
Trillojn rrena me killa po badihava e ki
Merre numrin e inatqorve dhetfisho me 1000
Del numri i atyne qe per mu kan dashni
Dersa eci ne luginen e hijes se mortit
Kthehna ne ket loje me ju kallxu kush eshte ma i forti
Dost nuk jam vet kam ushtar abnormal
Qoft qe sjep perspekt une vi e nanen ta mar
Se sa here qe boj hapa kurr s'kthehna mrapa
Unikkatil eshte Hunlesh ne kllapa
Skam dalje dote per ty une jam zot
Puthe nanen sot se kom me ja mush syt me lot


2745.  (12.12.2010)

o ti kosovar ste vjen marre prej Allahut me fol ksi sene e sidomos qe thave feja me e keqja eshtefeja muslimane por feja me e ira ne bote eshte feja muslimane a nuk e din se pas vdekjes ki me dhan llogari te Allahu a nuk e din ti do te hysh ne zjarrin e xhehnemit qe eshte shum i fortte 100000000 ma i forte se ne qe e kallim


2744. Kosovari (11.12.2010)

ooooooooooooo juve jau qekerdhefsha robt tonve me ren edhe jau dhefsha emnat muslimuta a spo keni emra shqip o te bit e te bijat e kurvave.
feja ma e flliqta ne bot osht feja cigane pra feja muslimute.
sa shtete muslimute e kan njoft kusoven oooooooooooo njerz te prisht edhe te pa ftyr.


2743. vjosa (07.12.2010)

ti imbrl hin ne google dhe shkruje emra te bukur muslimanesh edhe ka shum edhe per vajza edhe per djem


2742. imbrli (06.12.2010)

emer per vajz


2741. hazbije (01.12.2010)


2740. gani  (01.12.2010)


2739. kastriot (30.11.2010)

me falni edhe nje her po une skam sha apet se i kom lan kto te shane s.a


2738.  (30.11.2010)


2737. kastriot (28.11.2010)

hej kush keni hi ne emer tem edhe po fyni me fjal une kto fjal i kom lan kom kerku falje kush po munohet mem prish edhe me shok le te kallxon ma mir se nuk kom fy une me falni po une as qe me ka shku ne mendje ma me fol fjal te kqija mfal mehmed po skom sha une po kom kerku falje ma posht osht ajo fjal edhe apet kerkoj falje me falni se skom fy une kallxo kush osht ne emer tem qe po shan


2736. kastrioti_96@hotmail.com (28.11.2010)

eyoo sot kesh ne gjami i bona nja dy tri lutje thash kti zotit nalt nimom me vazhdu tutje m'ra ni pik shi ne form realiteti tha ti djal i mir pse lyp drit prej kiameti jeta si makush po ngajke shpejt nga jeta ec shlir mos me tu bo njejt po a pet ka dallim qfar ardhmerie kom edhe pse tqon n'stom une tgjun te bon llom naten flej ma mir kur kom heker ngat se gjithmon dikush bon plan mem lan sakat nuk po thom qe jom urtu se me men hala hajvan ka ni her qe i refuzoj senet si politikan s'kom qkame bo shoh gabime krejt shoh edhe dredhina aty ku doket drejt mvjen keq MEHMED e ngushllime pa faj paq me shku po natyra jem sum len fe tkujt me besu


2735. kastrioti_96@hotmail.com (27.11.2010)

me kraht e shqiponjes vlerat e shkronjes SH shqiptari shqiptar per drejt zones kom gjak iliri si guri i atdheut un foli shqip se jom biri i skenderbeut urime 28 nentori te gjithve s.a


2734. kastriot (27.11.2010)

mir e ki mehmed flm


2733. kastriot (27.11.2010)

mir e ki mehmed flm


2732. Mehmed (27.11.2010)

Selam Alejkum. Nė kėtė sajt mos boni hajgare frigojuni Allahut nė qoft se jeni besimtar tė sinqert.


2731. Mehmed (27.11.2010)

Selam Alejkum. Kisha desht me ja u dhan disa kshilla. Nė kėtė sajt mos boni hajgare frigojuni Allahut nė qoft se jeni besimtar tė sinqert.


2730. Mehmed (27.11.2010)

Selam Alejkum. Kisha desht me ja u dhan disa kshilla. Nė kėtė sajt mos boni hajgare frigojuni Allahut nė qoft se jeni besimtar tė sinqert.


2729. Mehmed (27.11.2010)

Selam Alejkum. Kisha desht me ja u dhan disa kshilla. Nė kėtė sajt mos boni hajgare frigojuni Allahut nė qoft se jeni besimtar tė sinqert.


2728. kastrioti_96@hotmail.com (26.11.2010)

hej o ti egzon maliqi mos fol shum pash allahin se ja kom dhan njanit besen mos mu rrok ma mos me shti me shkel


2727. egzoni (26.11.2010)

all-ahu na shpelbleft te gjith muslimanve


2726. kastrioti_96@hotmail.com (26.11.2010)

alejkum selam


2725. Egzon Maliqi (26.11.2010)

heyyy p koktula mos u shani se s'ban se kur dilni ne diten e gjykimit se dini qa ju gjan ma mir mos bani hajgare


2724. dabullgji (26.11.2010)

selam alejkum


2723. dabullgji (26.11.2010)

selam alejkum


2722. kastrioti_96@hotmail.com (26.11.2010)

une mas pari du me i kerku falje allahut qe ju kom fy sa here qe mu ka jap rasti pastaj juve mfalni qe ju kom fy kurr ma ska mu perserit kjo krejt kem me bashkpunu si thot islami me fal edhe ti mehmed


2721. egzon (26.11.2010)

mos boni hajgare me namaz namzin duhet ta falim dhe te mos te shkoni te keqijjat ose te rrahemi me shok*shoqe dhe mos boni hajgare edhe njeher po ju them


2720. kastrioti_96@hotmail.com (26.11.2010)

o mehmed hin pak ne ket web


2719.  (22.11.2010)


2718. kastrioti_96@hotmail.com (21.11.2010)

oj vjos mos harro me ton kta mitila jon do te rrall si une qe qellojn kafira qe kan ma shum se veq nje qellim ne jet veq ne andrra tona munesh me pa naj dit te qet e di qe prej mejeki shum pengesa veshtir u kujdesa jeta jeme osht edhe ukan plot ngatrresa I sho 1 milion persona, qe pe dojn vendin tem
Pom vjen keq shoki jem, e di qe ty po t`dhem.
Skom qat boj, ti je konkurence edhe kto jon gara.
Prej dites qe u ktheva, dola 1000 hapa perpara


2717. arta (21.11.2010)

eshhedu ene lahilae ilalla


2716. vjosa (21.11.2010)

po mshele vet


2715. kastriot (20.11.2010)

oj shot shot o mshile gojen se as ti sdin sen po trus pash all-llahin qaty se ti sdin sen per veti i ke msu qeto pytje e tash pome livdohesh une i di une i di trus se sdin kurgjo se sma nin per njeri tgjall se jom trim budall eyoo ate kujtohet qysh ka than aj plaki i vjetri shqiptarit jepja armen e kta myten nermjet veti po do shqipar si qekjo vjosa pernime lypin dajak shesin mangupllak injorant si tarak


2714. bsnik (19.11.2010)


2713. vjosa (19.11.2010)

poa flm per pkl hajt thuj ti ta kqyri se a pi dish aa hat se po me ze budallic hajt te kshyrmi ty a pi di.Ti as mrekullin e Muhamedit a.s sedi e lejema te pejngambereve te tjer se ti nuk di sen per fe amo ke hi ne kete web vetem por mu pelah me njerz se qashtut po shihesh sipa ffjaleve qe po i ja thu njerzeve qepo japin pyetje


2712. kastriot (19.11.2010)

poa shyqyr qe pi dishe moj budallic


2710. vjosa (14.11.2010)

hej a nuk po i dini askush qeto pytje aaa se une i di keto pytje po po tu me kshyr a e dini juu


2709. azra (13.11.2010)

vallaa un du me dit si duhet nje grua dhe nje burr te ken nje jet se valla nuk di ajam per martes,du ta kem nje jet ashtu siq ka dhan feja islame.


2708. si ndahen reqatet (13.11.2010)


2707. kastrioti_96@hotmail.com (13.11.2010)

poa qy qy une spe disha per qka osht veq ti ke met mem kallxu a bon me mshel llopaqken ti


2705.  (12.11.2010)

mos e shpreh ate qe e ki ne zemer ti kastriot ne kete web se sesht per keto gjera


2704. kastriot (10.11.2010)

u bo jeta monoton nuk po rrihet me kerkon


2703. hida (07.11.2010)


2702. MUHAMED (03.11.2010)

SELAMU ALEJKUM,FALčNDEROJM ALLAHUN XH.SH.Qč NA DHA ISLAMIN FE,Mč E PASTčR.ALLAHU NA UDHčZOFT Nč KčT FE DERI DITčN E GJIKIMIT.SELAMU ALEJKUM.


2701. MEDIHA  (03.11.2010)

BESOJ DHE DEKLAROJ QE VETEM ALLAHU XH.SH. ESHTE ZOT DHE SE MUHAMMEDI A.S ESHTE PEJKAMBER FEJA ISLAME ESHTE FEJA ME E PASTER LUTM NA PER KET FE MUSLIMANE QE NA KA KRIJU ALLAHU I MADH LAILAHE ILALLAH MUHAMMEDEN RESULULLAH


2700. vjosa (01.11.2010)

kush i din kto pergjigje hallah i koft edhe qai duhet mu kan musliman aq i forte sa i do Allahu po do te ja baj edhe shum shum pyetje tjera selem alejkum


2699. vjosa (01.11.2010)

qfare mrrekullie i ndodhi Isaut a.s


2698. vjosa (01.11.2010)

qfare mrrekullie i ndodhi Musaut a.s


2697. vjosa (01.11.2010)

qfare mrrekullie i ndodhi Muhamedit a.s


2696. vjosa (01.11.2010)

qfare mrekullie i ndodhi Ibrahimit a.s


2695. vjosa (01.11.2010)

qfare mrekullie i ndodhi Junusit a.s


2694. vjosa (01.11.2010)

me qka shquhej Davudi a.s a)me zerin e bukur b)me fytyren e bukur c)me dituri


2693. vjosa (01.11.2010)

qa do te thot fjala kafir


2692. vjosa (01.11.2010)

kush e ka shpetuar Muhamedin a.s kur kane qene duke e ndjekur babesimtaret


2691. vjosa (01.11.2010)

qka jan xhinet dhe nga kush u krijuan a)drites b)zjarrit c)dheut


2690. vjosa (01.11.2010)

nga kush u krijuan melaqet a)drita b)dheu c)zjarri


2689. vjosa (01.11.2010)

pyetje per ju ... cili pejngamber u quajt babai i pjengambereve


2688. kastriot (01.11.2010)

vallah bre ti me emrin muslimane po me vjen keq boll po une sa per veti nuk di sen e kta tjert nashta din najsen se edhe une e kam ni antar te familjes me smundjen epilepsia u kan ne shum hoxhallar te mir po ska pas dobi ishalla zoti te sheron amin


2687. shefqet  (01.11.2010)


2685. muslimane (30.10.2010)

selam alejkum dashta me pyt ni hogj qe sheron me kuran jam e semuar nga lukthi dhe nje lloj alergije ne fyt deshta vet a muna me u sheru nga ni hogj qe lexon kuran as vet nuk di kam qen neper mjek krejt analizat me kan dal mir po une nga alergija ne fyt veq si nuk kopi amos ban me pas te bane nga gjint apo nuk di as vet ju lutem me ndihmufaliminderit


2684. ili (27.10.2010)

sherim alergi ne fytju lutem permes kuranit fam lart sherim kam qen te mjeku po skam pas fat


2682.  (25.10.2010)

musliman pse nuk pi leni kto te rrokne ok


2681. kastriot (25.10.2010)

kesh deri ne xhami i bona nja dy tri lutje thash allahit nalt nimom me vazhdu tutje me ra nje pik shi ne form realiteti tha ti djal i mir pse lyp drit prej kiameti jeta si makush po ngajke shpejt nga jeta hec shlir mos me tu bo njejt po apet ka dallim qfar ardhmerie kom edhe pse tqon ne stom t'gjun te bon llom
her do kur ka me ndodh veq nje dallim do prej neve keshin e do shkojn ne pikllim a ta qe e kan buzen gaz folin qka menojn se e din qe fjalt e tyne per gjithmon ekzistojn dost mos harro me ton kta mitila jon do te rrall si une qe qellojn katila qe kan ma shum se nje qellim n'jet veq ne andrra tyne mujn me pa naj dit te qet


2680. Hatip (24.10.2010)

Dicka nuk punon me windows 7 me thote error acured for creating a icon for Kurani Fisnik?


2679. Naser Ramadani (24.10.2010)

Esselamu alejkum ue rahmetullahi! Ju pershendes te gjith atyre qe shkruaj diqka te dobishme per kete Islam,por pash diqka qe sme pelqeu ketu te postimet, disa shkrime te pahijshme,kshtu qe e kisha lutur webmaster-in e ksaj faqe te mrekullueshme ti pastroj postimet te cilat skan tbejn ne kete faqe. Allahu ju shperbleft eselamu alejkum...


2678. VLORA (24.10.2010)

jam e martuar kam 2 femi po burri po me rraj po du e u nda


2677. kastriot (23.10.2010)

eyoo fat zi shum gabim eki se qaty ku nuk ka tut qaty ka anarki sa per moralin qe thojn qe njerzt e kan e kom ni lajm tkeq per ty kerkujt ka... si han


2676. fadlan aliu (19.10.2010)

fmija 1 vjeqar duke than allahu egber


2675. ladi (19.10.2010)

diqka me shu per fen islame


2674. ladi (19.10.2010)


2673. Elvedin  (18.10.2010)

a mundte te me tregoj dikush pse nuk me instalohet komplet Kurani ......me ne fund me del erorr dhe nuk dalin lexuaesit me mirkuptim Selamualejkum


2672. amar (17.10.2010)


2671. zubejr (17.10.2010)


2670. zubejr (17.10.2010)


2668. gentrit (17.10.2010)

te falem


2667. kastriot (17.10.2010)

eyoo o faruk qite emrin mos u tut se spo te mysum a po te vjen marre a hahahahaha a majmuni qe ishe ti


2666.  (16.10.2010)

arsen ke gabuar apo jo qysh e ke shkru a falet kush ndone ghynah aa


2665. ARSEN (15.10.2010)

SELAM ALEJKUM SI FALET


2664. kastriot (14.10.2010)

e bre shok une edhe ti per xhehnemit te kokshum rrit e pasknum pas te shkrune mos me pas nat as dit hahahahahaha


2663. bashkim (14.10.2010)


2662.  (14.10.2010)

heheheheh


2661. kastriot rebeli (13.10.2010)

kishe po thom une diqka hahahhaah


2660. kastriot rebeli (13.10.2010)

hahahahahaha mir' ja bone kti sahitit bravooooooooooooooooooo


2659. Rimi KS (13.10.2010)

Es-selamu alejkum per ju.
Fillimishte, desha qe te ju pergezoj
per kete web-faqen tuaj.
Eshte faqe shume e mire mendoj.
All-llahu ju shperblefet per kete qe beni.
Por, kam nje verejtje te vogel ndoshta pak sa.
Problemi eshte se, per nuk po mundem te downlondoj KUR'AN-IN MP3?
Deri 53 perqind po shkon, dhe po ndalet. D.m.th. Nuk po mundem te donwlondoj.
Kete kisha pase deshire qe te me tregoni si ta zgjidh kete problem, dhe te mundem te donwlondoj KUR'AN MP3.
E kam provuar ne RAPIDSHARE.COM
Por, spo di si tia bej.
Me tregoni ju lutem a keni ndonje metod tjeter per donwlondim?
Es-selamu alejkum. All-llahu ju shperblefte inshallah.


2658.  (12.10.2010)

hhahahahha se sen spo kuptosheshhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh ti sahitttttttttttttttttttttt:S:S
2657. Sahiti  (11.10.2010)

arianit pergjegjija jote ka qen me vones se kosoven e kan njoft vetem 7 shtete muslimane duke e perfshi edhe shqipren qe ben pjes ne konferencen islamike ku bejn pjes 54 shtete ne ket konferenc.
kurse si shtete arabe e kan njoft veq 2 nga 20 sa jan shtete arabe.
TURP TURP PER TE GJITHA SHTETET MUSLIMANE APO MA MIR ME JU THAN MUSLIMUTE.
7 shtete muslimane e kan njoft kusoven nga 54 sa jan kjo don te thot se shqiptaret e kosoves duhet ti kthehen fes se stergjysherve te tyre fes katolike.


2656. Arianiti (11.10.2010)

Pėr Sahitin: Deri mė tani pavarėsinė e Republikės sė Kosovės e kanė njohur afro 20 shtete myslimane nė botė. Sė shpejti pritet qė edhe pothuajse tė gjitha shtetet tjera islame do ta njohin pavarėsinė e Republikės sė Kosovės. Por njė gjė duhet ta dimė tė gjithė se pavarėsia e Kosovės duhet tė jetė vėrtetė sovrane dhe e pavarur, dhe jo siē ėshtė tash e enklavizuar dhe e ndarė, siē ėshtė pjesa veriore e saj. E lusim Allahun e Madh qė tė na ndihmojė e tė na udhėzojė qė t'i arrijmė objektivat tona, nė mėnyrė qė Kosova vėrtet tė jetė e pavarur, sovrane dhe demokratike, pėr ēka derdhėn gjakun mijėra e mijėra dėshmorė (shehidė).


2655. Arianiti (11.10.2010)

E lus redaksine e kėsaj web-faqeje qė t'i heq tė gjitha komentet tė cilat nuk meritojnė tė jenė nė kėtė faq, ngase ato kanė tendenca talljeje me fenė islame. Selamalejkum e rahmetullah we berekatuhu! pėr tė gjithė shqiptarėt myslimanė dhe pėr gjithė mylimanėt kudo qė janė nė botė!


2654. Blerton (09.10.2010)

a muni me me tregu ju besimtart mas luftes ka sa pare ne muj poju pagujn..


2653. Hatip (08.10.2010)

Kam problem me instalimin ne windows 7 sdi pse !


2652. kastriot (08.10.2010)

o shok nuk pe din kerkush kit pytje o hajvan


2651. Sahiti (07.10.2010)

a ka munsi te me tregoni sa shtete muslimane e kan njoft kosoven se nuk pe di.
e di qe 70 shtete e kan njoft kosoven krejt.
kush e din ju lutem tregomni.


2650. arlind  (06.10.2010)

un jam arlind reshani


2649.  (06.10.2010)

popo hec tiiii hehehe


2647. kastrioti (01.10.2010)

ndersa kastrioti heci ne luginen e hijes se mortit
Kthehet ne ket loje me ju kallxu kush o' ma i forti
Dost nuk jam vet kam ushtar abnormal
Qoft s'e s'jep respekt une vi e at nan ta marr


2646. shpresa  (30.09.2010)

Allah Allah I LEXOVA SHUMICEN E KOMENTEVE DHE SPO MUJ ME BESU SI MUNDEN NJERZIT ME SHKRU GJERA PALIDHJE, KY WEB* NUK ESHTE FACEBOOK APO SI E MERNI JU, KENI KU ME BO HAJGARE E JO KTU KU LEXOHET KURANI MARE DUHET ME JU ARDH RESPEKTONI EMRIN E ALLAHUT O TE SHKRET. PA EDUKAT RRUGAQA, KENI FRIG ALLAHUN,


2644. kastrioti_96@hotmail.com (29.09.2010)

po qe sa here qe je tu pyt per kto shtete dy her ne ket web niher ne faljaenamazit.com ke pyt edhe mospyt ma se se din kerkush


2643. Sahiti (29.09.2010)

a ka munsi te me tregoni sa shtete muslimane e kan njoft kosoven se nuk pe di.
e di qe 70 shtete e kan njoft kosoven krejt.
kush e din ju lutem tregomni.


2642. feta (29.09.2010)

kurani fisnik


2641. kastriot (28.09.2010)

po tish kan gjall majkell xheksoni e kisha marr per bajram me kendu e juve sju kisha vet hiq


2640. esra (28.09.2010)

pershendetje dua ta di qfar kuptimi ka emri im nese ka mundesi ta di ju lutem


2639. pranvera (28.09.2010)

me pelqen shum kjo faqe ngase gjdo qe qe ka te bej me fen ton islame eshte shum epreferur tek un


2638.  (28.09.2010)

kteo e din qellimin pse e kan ba me muzika


2637. astriti  (28.09.2010)

E keni bėr programin festiv tė bajramit si me qen programi festiv i vitit tė ri me muzik , nuk jan tė islamit kėto gjėra.


2636. Astriti (28.09.2010)

Muzika me islam ėsht haram nuk e di a e dini apo nuk doni me dit qė keni qit muzik me ndegju nė faqen tuaj tė internetit .


2635. Selim Bajrami (28.09.2010)

Selam Alejkum Vllezer musliman,eshte shum faqe e qelluar Allahu ju shperbleft me Gjetin Firdevs per ket kontribut te shenjt,SLA


2634. vjollca (27.09.2010)

allahu eshte me i madhi besoni atij sepse nuk mund qe nje njeri ti beson dikujt qe vet e ka ndertuar psh jezu krishtit merreni si diqka te vertet edhe ju krishtere qe keni zere end ne kete web faqe


2633. kastriot (26.09.2010)

po ty qfar dove te vyn kur smunesh me kthy grun te ti zoti edit per qka t ka ik aja gru se ti kurr nuk kishe hi ne ket web per qef po per zor qeshtu e kan shqiptart e tani pi thu vetit burr hahahahaha allahile mos na shti me kesh


2632. nexhmedin (25.09.2010)

kerkoj nje dov per ta kthyer gruan te une (apo ndoji thenje se nuk po dexhon ) se u ka sprapen diqka


2631. nexhmedin (25.09.2010)


2630. kastriot (24.09.2010)

po ti vet je mesa doket ne zvicer hapi syt e kqyr a ka naj nja qysh munet njeri ty me ta gjet prej ks ne zvier hoxhen more ju ja kini nis pom thomni bal bonu real adin qka hiqmu k.... ozdral


2629. jetmir (24.09.2010)

krkoj ndim a dini ndonj hoxh tmir n zvicr mdimoni


2628.  (21.09.2010)

73


2627. Sahiti (21.09.2010)

a ka munsi te me tregoni sa shtete muslimane e kan njoft kosoven se nuk pe di.
e di qe 70 shtete e kan njoft kosoven krejt.
kush e din ju lutem tregomni.


2626. fatmiri (18.09.2010)

kurani eshte fisnik i dardha


2625. Kosovari (16.09.2010)

qka ju keni leshue ne shpin keti kastriotit si ujqerit e qartun bre.
po edhe ky kastrioti ka te drejten e tij mu shpreh si don ai apo qka nuk ju pelqen juve nuk asht e mire gabim jeni nese mendoni keshtu sepse gjdokush e ka te drejten e vet mu shpreh si te doj.
Zoti i ndihmoft Shqiptarėt kudo qe jen.
Miresi dashuri dhe begatia e Perendis qofshin me Shqiptarėt


2624. Kosovari (16.09.2010)

qka ju keni leshue ne shpin keti kastriotit si ujqerit e qartun bre.
po edhe ky kastrioti ka te drejten e tij mu shpreh si don ai apo qka nuk ju pelqen juve nuk asht e mire gabim jeni nese mendoni keshtu sepse gjdokush e ka te drejten e vet mu shpreh si te doj.
Zoti i ndihmoft Shqiptarėt kdo qe jen.
Miresi dashuri dhe begatia e Perendis qofshin me Shqiptarėt


2623. Kosovari (16.09.2010)

qka ju keni leshue ne shpin keti kastriotit si ujqerit e qartun bre.
po edhe ky kastrioti ka te drejten e tij mu shpreh si don ai apo qka nuk ju pelqen juve nuk asht e mire gabim jeni nese mendoni keshtu sepse gjdokush e ka te drejten e vet mu shpreh si te doj.
Zoti i ndihmoft Shqiptarėt kdo qe jen.
Miresi dashuri dhe begatia e Perendis qofshin me Shqiptarėt


2622.  (14.09.2010)

hec more mshele gojen


2621. Afrim Ademi (14.09.2010)

Selam alejkum
Ju tė staff-it tė kėtij webi, ju lutem kontrolloni komentet! Nėse nuk jeni nė gjendje tė mirėmbani atėhere mbyllne!
Ju komentues, ju lutem, kėtu bėhen komente vetėm rreth kėtij webi... ndoji pytje e shkurtė.... ndonji ndihmė...!!!
Kėtu nuk ėshtė vendi tė bėhen biseda tė rėndomta, aq mė pak tė ketė kėtu sharje.. fyerje!!!
Ju lutem keni kujdes dhe kini frig Krijuesin tonė sepse Ai tė gjitha bisedat tė gjitha veprat i shehė dhe i regjistron, e tė gjitha tė kėqijat janė kundėr neve !!!!
Ju lutem keni kujdes!
InshAllah keni parasysh kėtė vėrejtje!
Zoti ju ndihmoftė qė bėheni gjithmon mė tė mirė.


2620. kastriot (13.09.2010)

oj femen ne shpin temen po don me ba emer veq emrin qe ta dho ka mu kan emer i nemun kejt kan me kesh me ty po ma mir shuj ok se sa se flliqi krejt ket web oki


2619.  (13.09.2010)

perinati kastrot o kastrotttt


2618. kastriot (12.09.2010)

mfal po emrin kastrot nuk e kam ok


2617.  (11.09.2010)

nccncnc subhanella kuku per ty qa tkish qet ooo kastrotttt kukkuuuu ncccc offf


2615. brikena (10.09.2010)

e dua fen time


2614. kastriot (10.09.2010)

Adhurus? ni milion a ka shqipe qe sum don edhe ai qe xhelozon thell n'zemer m'adhuron Edhe qka osht ma keq shqipe un e di kjo zili qe e ki tka qerru o fatzi Ndaq zgatma doren ndaq mos ska ndryshim se ton ky idhnim um kallxon qe ti e dinqe ski guxim


2613.  (09.09.2010)

po nuk guxon se po tu tutet ty shummm ma bane hesap se ti po mendon se krejt tu tuten hahhahhaahah


2612. shkelzen (07.09.2010)

Esselamu alejkum,per verejtje nuk aspak por spari ju persherndes dhe inshaallah All-llahu ju shpeblen per punen qe e keni bere,kurse kerkesa ime eshte kur e ndegjoj Kur'anin qe e lexon lexuesi tash une nuk po kam mundesi me ndegjue te gjithe suren edhe po ndalem dhe po e perfundoj,tash kur po e filloj nuk po muj me ja nis prej ajetit ku e kam lene dhe te vazhdoj aty dhe lexuesi te lexoj pa u ndal duhet te kete edhe ndalesa ju pershendes


2611. kastrioti (07.09.2010)

popo hahahaha se mas mu nxeh kta te mysin edhe ky faruki osht ktu qe po mrroket po spo guxon me qit emrin


2610.  (07.09.2010)

faleminderit shum shum regjep


2609. Rexhep (06.09.2010)

te gjithve besimtarve musliman ju uroj festat e ramazanit e te bajramit ata qe ka agjeru allahu i bekoft por edhe ata qe e kan fen ne shpirt gjithashtu allahu i bekoft ju uroj qe shum ramazana te tjer na dhash zoti jet per shum pritje te ramazanave pershendetje.


2608.  (06.09.2010)

hahhahahhah nxehu hej se sbon pa u nxehhh ahhahahhahahahhheheeh


2607. kastriot (06.09.2010)

hej masi ja keni nis pra bajeni se tash nxehna nuk te harroj une o vlla po nuk u kry hala Krejt mashkujt e shpis yo kom me ti vra
Se ke dasht bela e belanė e gjete
Ke dhan familjes nje mi kijamete
I ke shti njerzt nalt e posht me shku
Diqysh tu munu me mue mu pajtu
Po Anton Qeta ka dek e kerkush sum pajton
Gjaku jem i nxeht dost tash po vlon
E ke pas nje deshire me pa atdhen e lire
E pave m'vjen mire po tash thuj lamtumire


2606.  (06.09.2010)

o ti kastriot mos e ze bre vetin dishka sse kurkush nuk je krejt kete web faqe ti e ke prish duke na thene neve shkamos marre duhet me te ardh


2604. Hajrulla Osmani (05.09.2010)

selamu alejkum


2602. Enis Ismaili (05.09.2010)

All-llahu ju shperbleft


2601. kastriot (05.09.2010)

hahahahahah shum faleminderit per ket koment qe ma ke dhan a nuk e din ti qe une jam ma i vogli ne ket web faqe qe jap komente e ju rrokeni me mu po qka ju bona une juve mos jav myta baben a nanen a mos te shajta ty qe po munohesh mu mum hanger ne sy Qe shok po t'kallxoj se kom jet pa pik tzeza se jom me praktik jo veq teoria a teza mfalni se kaniher bohna poet per ata qe skuptojn mfalni mos u bohni kunder meje pash allahin


2600. vjosa (04.09.2010)

*Meshkuj-Femra*

Adem Asija
Ahmed Amina
Arib Anisa
Asadallah Amana
Aslam Baria
Ashraf Bakira
Adil Basira
Azam Belkiza
Akbar Duha
Amin Dija
Aminudin Fatiha
Bader Fatime
Burhan Firdeus
Badri Falak
Bilal Fahima
Bahadin Gada
Daud Gazala
Fuad Ganija
Faik Haida
Fatih Haxhere
Ferhan Hala
Fahim Huda
Gani Hatixha
Gufran Hilal
Harith Hana
Hakim Hind
Hamidullah Ihsan
Husaamedin Ihlas
Hamza Ikball
Hanan Ilham
Hanif Iman
Ibrahim Jasmina
Ismael Jamina
Isak Jusra
Ikball Jamama
Ikram Jusrija
Iljaz Kasima
Jasir Kunuz
Jamin Kijan
Jusuf Latifa
Junuz Lamia
Kasim Laila
Kamal Lina
Kamaledin Lutfija
Kauther Mumina
Latif Malika
Lutfi Medina
Llukman Marva
Mumin Merjem
Malik Musada
Mubarak Munira
Muxhahid Maliha
Muhsin Nadija
Muhamed Nadima
Mustafa Nazima
Muslim Nabiha
Makbull Nexhmija
Manar Naxhiba
Mensur Nazaha
Nadur Nisrina
Nadim Nasima
Nasir Nasrija
Nabil Nafisa
Nasredin Nur
Naim Naura
Nizamedin Nurija
Rauf Rabija
Rasid Rashida
Ragib Rahima
Rafid Rukaja
Rahmetullah Remzija
Razin Raihana
Ramadan Rauda
Rafik Ruhija
Ruhi Ramiza
Rajad Rima


2599.  (04.09.2010)

ti kastriot dmth qe na qel vorrin me bager ppo ketu e tregove dobesin tende se mos u mono me na qel vorrin me bager po me dorrrr ti ishe nje tip i veqant qe ishe shummm shummm i rrept po ti edhe prindeve te tu ja kthen keshtu fjalt Subhanella mjeri nena jote qe ka lind femij kaq te poshter kaq idiot qe e zen vetin qe eshte pale se kushi a se din qe eshte nje njeriiiii shummmmm i keqqq qe njerzit sun e perballojn o Allah ndimoji kete djali sepse nuk eshte ne vete


2598. vjosa (04.09.2010)

emer fetar per vajz eshte ersa Malika Medina Marva Merjem Munira Maliha Nadija po nese nuk te pelqen asnjeri prej ketyre emrave munesh me shkru ne google emra te bukur muslimanesh


2597. vjosa (04.09.2010)

emer fetar per vajz eshte ersa Malika Medina Marva Merjem Munira Maliha Nadija po nese nuk te pelqen asnjeri prej ketyre emrave munesh me shkru ne google emra te bukur muslimanesh


2596.  (04.09.2010)


2595. kastriot  (03.09.2010)

eeehehehehe normal allahu osht ma i madhi edhe ma i forti po per juve jav qeli vorrin me bager a hahahahaha


2594.  (03.09.2010)

po du nje emer fetar per vajza
2593.  (02.09.2010)

ti faruk ku je qe hiq spo hi ma ne kete web faqe a


2592.  (02.09.2010)

ti kastriot dmth ishe ma i forti aaaaaaaa hahahahhahaha Alllahu eshte ma i forti e ti je me i dobeti


2591. shqiponja  (02.09.2010)

nuk kam ka shkruj vet me mir me shkur se disa po ben shakea e po shkrun se zot eshe nje e nuk ka tjere po zot qe duhet me besue njete


2590. Vlora  (02.09.2010)

Kurani fisnik ne shqip


2589. kastriot  (01.09.2010)

nuk me vjen hiq marre se qka thom po ktyne duhet me ju ardh marre qysh rroken me mu e se din qe muj mi sakatu


2588. MUSLIMANJA (01.09.2010)

ALLAHU VU SHPERBLEFT


2587. vjollca (01.09.2010)

ALLAHU ve Meshiroft


2586.  (01.09.2010)

a ste vjen marre qfar fjale fol ne kete web faqe aaa subhanella


2585. kastriot (31.08.2010)

hej une nuk i thom qkas mos shokut ok po i thom shoki ati i cili han shum oki shoqeeeeeeeeeeeeeeee ok


2584. muharrem (31.08.2010)

ALLAHU ESHTE I MADH VETEM ATIJ I BESOJM DHE NDIHM KERKOJM FALENDERIMI I TAKON VETEM ALLAHUT XH.SH.MUHAMEDI A.S ESHTE I DERGURI PEKABERI I ALLAHUT BESONI ALLAHUN
AI ASHT NJE
QKA SHOHIM KREJT ME SY IKA KRIJUAR KRIJUSI I YNI ALLAHU XH.SH.


2583.  (31.08.2010)

hhahhahah po tutna hey shum bre shumm haahahhahahhah a e di se ty tu ka garantu xhehnemi edhe nuk jam dajl po jam vajz hahah nuk jam qai shoku jot bile as afer sejam qati e ti pomendon se jam shkuoku jot hahhah po nuk jam e ti je ka ja lidh nalt mo ato qe ja lidhin nalt xhenemin e kan te garantuar edhe ti ju bashkangjitesh banesimtarve dhe drejt ne xhehnemmmmmm


2582. kastriot (30.08.2010)

hahahaha edi qe nuk je tu besu qe jan rima te mia une nuk i marr prej tjerve shoki ok ngoe kta tash e mso
OSHT ARSYETIMI JEM SMA NIN HIQ QE PO TDHEM TI JE VEQ NI VIQ QE PO RREN DUHESH MU RU JE TU TRANU EDHE BOTA MU SHEM JOM I TRENT SUM KERSET PER SEN SHQIPE MAJE NMEN


2581.  (30.08.2010)

a mendon o kastriot qe je dikushi qe e keshkru qeta se e di qe e ke mor prejt teksteve te huja kshtu ashtu nuk mundesh me me ber budall hahhah


2580.  (30.08.2010)

hahah shummm po tutna ooooooooo kastriot dishka shumm mm prejt teje po tutna hahahahhahahahhahahah shum qesharak je ti ahahhahah zoti ti bruft mend se sen hiq bash hiq ndynja spo dishe hahahah


2579.  (30.08.2010)

mase te hish ne fazen e pubritetit


2578. dea (30.08.2010)

eselamu alejkym
ne cilen mosh duhet te mbulohet femra?


2577. kastriot (29.08.2010)

Allahile qa po thu* ti pom doket je tranu* kishe ti mu* po don mem sakatu* Kqyr bajat* rri rahat* ski takat* me mu mu shty* me terrnakop si nfshat* ta daj kryt n'dy* Kur bohet terri* mos um kqyr per seri* dialekti jem ta qeli vorrin si bageri*
Un' nuk jom reper me aksione t'shkurta une jom poet qe t'mush me fjal t'urta Edhe pse k'to fjal jon t'pshtjellne me idhnim hulumtoj mir e noshta e gjon at qellim
Ky nuk osht hiphop as loj me top une jom per tekst si qobani per lop


2576.  (27.08.2010)

a je mor mir ti kastrot qfar fjale fol ti kshtu po ti edukaten e prindeve te tu je duke e kallxuar subhanella


2575. kastriot (26.08.2010)

e nanen e qlepqit te doket vetja ma i miri te ka nis zoti me t ba femer tka ba mashkull pahiri ahahhahahahaha ti e din qe sta qet mos je qaq pi... nane po qka k... po pret veq emrin kallxoma ok shoki se ta qiva nanen


2574.  (26.08.2010)

ti ekraem shum faleminderit qe na ke treguar keto por ti nuk i ke thene nga mendja jote d.m.th(qe i ke mesuar permendesh)por ned faljen e namazit s.a


2573.  (26.08.2010)

o zot i madh jepi njerzve mend se nuk po kan qysh more me ba pytje a gabojn melaqet Subhanella Allahu ta shtoft dijen ty moj moter ajshe se nuk i paske punet mir me fene islame


2572. Ajshe (26.08.2010)

A bajn ndonje gabim Melaiket


2571.  (26.08.2010)

hehhehehe ej po tutna shum dishka qe edhe koment nuk po muj me jap hehhehhe mos u livto shuum se kurkush nuk je hehehehh qfar budalle je tiiii hehehhe


2570.  (26.08.2010)


2569. kastriot (25.08.2010)

hajde nese je trim kallxoma emrin a mos je blendi a najkush tjeter qe pome thu ti mu kshtu
o budall ti me vjen me ni mahall po mahalla jem osht ma e madhe o te rrxoj me ni kokall ngo shoki mos me jep ti mu komente kush je se me ba me te shti niher ne dor as allahit ma si vyn ok mshile heren tjeter edhe qite emrin


2568.  (25.08.2010)

s.a ska nevoj te kjo wep me ba hajgare se seshte web faqja per lojna po eshte per Allahun kujdes sipas fjaleveeee


2567. kastriot (24.08.2010)

s.a blend flm shum per ket koment prej teje po po kam qef pak me bo hajgare a po kupton s.a


2566. blend (24.08.2010)

All-llahu ju shperbleft per ket te mir


2565.  (24.08.2010)

po ndoshta edhe i ke 24 ore jet ti kastriot e mos mendo keshtu


2564. kastriot  (23.08.2010)

mi pas pas une 24 or jet kisha dek ne or te 23 deri ate her kerkon mos me vet


2563. taulant (23.08.2010)

Nemer te allahuut xh.l lot i ndimon rropt e ve peor edhe remer mirt ky mezazh i perket allahut xh.l ...


2562. taulant (23.08.2010)

Nemer te allahuut xh.l lot i ndimon rropt e ve peor edhe remer mirt ky mezazh i perket allahut xh.l ...


2561. kastriot (23.08.2010)

mi pas pas une 24 or jet kisha dek ne or te 23 deri ate her kerkon mos me vet


2560. vjosa (22.08.2010)

ndoshta edhe i kam 24 or


2559. kastriot  (21.08.2010)

ni pytje per krejtve juve qka do te beje po ti kishe 24 or jet


2558. kastriot (21.08.2010)

me sa pom doket mu qekjo web faqja te ko bo sikur radio zeri i shtimes per qet shakmiren gjithashtu mesa kjo pi pershendetka krejt une du me jav bo ni pytje krejtve juve qka kishi bo mi pas pas 24 or jet


2557. shakmira@hotmail.com (20.08.2010)


Es-SeLaMU aLeJkUm

All-llahu xhel-le shanuhu
JU shperbleft me Xhennet Firdeus...
JU pershendes juve po ashtu e pershendes MAMIN HABIBIN VLOREN VALONIN EMIREN*3 ju dua shumm per All-llah
NGA GoOoNa DiAmAnT (SHAKMIRA)


2556. shakmira@hotmail.com (20.08.2010)

**8467;**963;v**1108;**9679;**1203;**824;**1202;**824;**1203;**1203;**824;**1202;**824;**1203;**1203; **9679; (Es-SeLaMU aLeJkUm) **9679;**1203;**824;**1202;**824;**1203;**1203;**824;**1202;**824;**1203;**1203;**9679; **8467;**963;v**1108;


All-llahu xhel-le shanuhu
JU shperbleft me Xhennet Firdeus...
per kete WEB
JU pershendes juve po ashtu e pershendes MAMIN HABIBIN VLOREN VALONIN EMIREN*3 ju dua shumm per All-llahun
NGA GoOoNa DiAmAnT (SHAKMIRA)


2555. shakmira@hotmail.com (20.08.2010)


**9734;**9733;**9734;**9733;Es-SeLaMU aLeJkUm**9734;**9733;**9734;**9733;
All-llahu xhel-le shanuhu
JU shperbleft me Xhennet Firdeus...
JU pershendes juve po ashtu e pershendes MAMIN HABIBIN VLOREN VALONIN EMIREN*3 ju dua shumm per All-llah
NGA GoOoNa DiAmAnT (SHAKMIRA)
**9829;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9829;
**9829;**9617;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9829;
**9829;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9829;
**9829;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9617;**9829;
**9829;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9829;
**9829;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9619;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9619;**9619;**9617;**9617;**9829;


2554.  (19.08.2010)

a je mor mir ti qfar fjale e thu ne kete web po kjo nuk eshte per asi fjal te ndyta por kjo eshte per fjal te kira edhe te Allahut e jo asi fjal qe e perdore ti Zoti te udhezof ty qe kurkun nuk te kokshe Subhanella subhanella subahella


2553.  (19.08.2010)

mut


2552. XHELADIN (18.08.2010)


2551.  (18.08.2010)

eselamalejkym


2550. leotrim ashte emer muslimon (18.08.2010)


2549. jahja (17.08.2010)

ishalla zoti jav pranon agjerimi


2548. jahja (17.08.2010)

ska fe ma emir se mukan musliman ishalla zoti irun gjithe muslimant nga dora e jahudise


2547. jahja (17.08.2010)


2546.  (17.08.2010)


2545. avni llojan (17.08.2010)


2544.  (17.08.2010)


2543. diti (16.08.2010)

me rasitn me fillimin e muajit e ramazani te shenjet zoti do tju ndimoj nese fal 12 rekate allahu do ti ja ndertoj nje shtepi ne gjenet


2542. diti (16.08.2010)


2541. vjosa (16.08.2010)

s.a po mundet me u sheru ama nuk duhet me vepru ma kete verper te shejtanit nese ju lutesh Allahun te ta fshij kete mekat nuk duhesh qe edhe njeher ta veprosh te njejten sepse tel Allahu do te kesh denim e rend selem alejkum


2540.  (16.08.2010)

allahu ju shperbleft me te mira ne kete bot dhe ne boten tjeter


2539. faruk (15.08.2010)

gjdo gje ce flitet rreth fes islame esht e buker ju flm ce keni muncuar kuranin. ne menyr online media pller ju flm shum All-Ahu ju shperbleft


2538. sejmiri (15.08.2010)

s.alejkum.a mund dikush me me tregu a eshte edhe marja e droges-narkomanija veper e shejtanit dhe e mund me u sherru me ndihmen e rukjes.flm


2537. gzim (15.08.2010)

si duhet te ruhet njeri prej mekateve nese nje femer te thote se po me pelqen e nuk don me u martu me ta qka nese thote veq po du me bo ate pun qka duhet me vepru une


2536.  (15.08.2010)


2535. Prizrenasi (15.08.2010)

Ne TV BESA keto dite po jipet:Leximi(audio) i Ku,anit ne gjuhen arabe me posht sureja,ajeti dhe faqja e nen to perkthimi ne shqip.A mund ta kam kete edhe une.Ju pershendes.


2534. Prizrenasi (15.08.2010)

Ne TV BESA leto dite po jipet:Leximi(audio) i Ku,anit ne gjuhen arabe me posht sureja,ajeti dhe faqja e nen to perkthimi ne shqip.A mund ta kam lete edhe une.Ju pershendes.


2533. pa emri (14.08.2010)

o kastriot ate mejten thikat qe ti dhash at dit


2532. mirvete (14.08.2010)

bismilahe bahmane rrahim
pytja ime esht kjo
si falet namazi itehzbihihit dhe sa kavler aj namaz deshiroj te di ju falemnderit pres pergjigjjen


2531.  (13.08.2010)


2530. emileda metko (13.08.2010)


2529. vjosa (13.08.2010)

ju lutem mos e shfrytezoni kete web faqe per hajgare se muslimaneve nuk ju intereson me imitu majkell gjeksonin ju lutem keni kujdes kur te jepni komentin se kjo eshte vetem per musliman dhe mos bani hajgare edhe hini ne web-at e tjera qe interesohen per majkell gjeksonin se kjo web diktohet qe eshte per musliman edhe emri tregon www.kuranifisnik.com ju lutem mos e shfrytezoni kot ket web faqe ...


2528. toni_a@live.com (13.08.2010)


2527.  (12.08.2010)


2526. kastriot (12.08.2010)

ti michael jackson qe po thu me imitu ata une e imitoj une di me imitu me qfar dush muzike ndash me smooth criminal ndash me beat it ndash me (jam) ndash me thriller etj po kto pytje nuk pohen ne ksi web te muslimanve nese je i interesun ta jap emailin tung shoki


2525. launora (12.08.2010)

me vjen keq por mos ban pyetje se muslimanve nuk i intereson per majkell gjeksonin ok edhe tung


2524. michael jackson (12.08.2010)

tung si jeni a jeni mir deshta me jav bo ni pytje cili prej juve ne ket web faqe din te kercej si majkell xheskoni me tregoni nese ka nje njeri te zoti qe e imiton majkell xheksonin


2523. faruk (11.08.2010)

Es-selamu alejkum.
Juve moter Agnesa me mir eshte me u zgju ne syfyr dhe me marr pak ushqim me ngran,ose te pakten bile nje got uj para se te mbaroj koha e syfyrit sepse kjo konsiderohet ibadet (adhurim)nese njeriu e prish gjumin dhe rahatin vetem e vetem per ta respektu nje urdher te All-llahut,gjithashtu edhe porosite e Muhamedit s,a,v,s,por te mos zgjohesh fare nga gjumi dhe ke vendos te axherosh pa syfyr edhe keshtu ban,por nuk eshte menyre me e mire kjo dhe nuk eshte kjo nga praktika e Muhamedit s a v s.prandaj ne jemi te urdheruar qe ta ndjekim rrugen e tij,dhe duhet veprojm njejt sikur Rresulullahi.Kjo eshte menyra me e mire e praktikimit te fes ton Islame.

Kurse ju moter Shpresa me te vertet per kete pytjen e juv me mir eshte qe ai*ajo qe e ka kete problem me lukth duhet te konsultohet me mjek Musliman dhe ti tregon atij mjekut per problemet me lukthin dhe ate duhet ta pyes direkt: A me keqesohet gjendja e lukthit pasi qe une kam vendosur te agjeroj? Nese mjeku ia ndalon nje gje te tille ateher me mir eshte te mos agjeroj,por kete duhet ta kompenzoj diteve te tjera pasi ti eshte permiresuar gjendja shendetsore.
Es-selamu alejkum.


2522. agnesa  (11.08.2010)

selamun alejkum a mund te agjeroj nese nuk zgjohem ne syfyr vetem me bo nijet s.a


2521. kastrioti (11.08.2010)

s.a faruk falmenderit shum shum allahu te shperbleft me xhennetin me te lart s.a


2520. edona (11.08.2010)

a e kam me borgj me nin kur ti kesh 10 vjet


2519. elvira (11.08.2010)

besimtaret duhet tejen te mbuluar duhet me argjeru


2518. elvira (11.08.2010)

besimtaret duhet tejen te mbuluar duhet me argjeru


2517. shpresa (11.08.2010)

nesejemi te smut prej lukthit asht igjajgj me inu ramazanin


2516.  (11.08.2010)


2515. LONI (11.08.2010)

ders


2514. rreze pllana (11.08.2010)

shume mire


2513. kastriot (11.08.2010)

s.a faruk falmenderit shum shum allahu te shperbleft me xhennetin me te lart s.a


2512. faruk (10.08.2010)

Es-selamu alejkum.

Flm per mirkuptim Kastriot,te lumt. Ska gje per ate duhet te jemi vllezer ta keshillojm njeri tjetrin.
Ai qe me keshillon,dhe nuk me le te gaboj,ai per mua eshte dashamiri im.
All-llahu na pastroft zemrat tona nga qdo mekat.AMIN.

Es-selamu alejkum.


2511. kastriot (10.08.2010)

o faruk mė fal per krejt kto qe jav kom ba te betohem se mė nuk kam mu sjell keq me ju s.a vella faruk per verejtjen qe ma ke dhan me fal per allahin


2510. faruk (10.08.2010)

Es-selamu alejkum.

shum leht e ki me u msu me fal NAMAZIN.
Vetem shkruje: SI TA FALI NAMAZIN dhe tu paraqiten videot ku mundesh edhe me e pa si falet,edhe me zee asht bile me ndegju,dhe e ki edhe me fjal te shkrune ne gjuhen Arabe,edhe te perkthyne qdo fjal ne gjuhen shqipe. Pra ki mundesi edhe me pa si ndahen reqatet dhe eshte shum shum shum e qart dhe e leht per me u msu.
ALL-LLAHU te shperbleft per interesimin per msimin e NAMAZIT.
ALL-LLAHU ta mundesoft qe sa me shpejt te fillosh me NAMAZ. AMIN.

Es-selamu alejkum


2509. minirefrizi (10.08.2010)

undeshiroj temesohem tafalinamazin po nuk di ti daj reqatet


2508. faruk (09.08.2010)

Es-selamu alejkum.

O vella Kastriot pash All-llahun ndalu pak e mendo qa je tu shkru, dhe qa ki per qellim me qeto shkrime qe po i ban,une me te vertet nuk po muj me te kuptu kurgja,po aq me keq qe une po kam frik se ti ndoshta mos po ben mekat me kto shkrime sepse nese e ke per qellim MELEKUN e shpalljeve XHIBRILIN alejhi selam,aty kur thua ti se ne shkallen e shtat eshte xhebraili qe asht krejt i trent e budall.SUBHANALL-LLAH.
O vella Kastriot, te lutem lej kto gjana se kto nuk jan te natyres se nje Muslimani te sinqert.Kur te permenet XHIBRILI Meleku me i urti i All-llahut, ne qe i themi vetes Musliman eshte obligim te biem Salavate per te sikur per Muhamedin s,a,v,s.
Mu me vjen keq per kete vrejtje te vogel qe po ta bej nese mundemi me qujt vrejtje,por une e ndjej obligim moral jo vetem ty po qdo kend kur e shoh se eshte duke gabu diqka, me i tregu se kjo nuk ben duke i argumentuar se vertet nuk ben te thuhen gjera te tilla,edhe pse e kam parasysh moshen tane shum te, re dhe e di qe te gjith njerzit jemi gabimtar.Nese me kupton une e pata per qellim mos te la ty me u zhyt ne mekat sepse edhe Muhamedi s,a,v,s ka thene:Ndihmoji ati icili gjendet ne mekat,shoket e tij i than te habitur!! si ti ndihmojm njeriut qe ban mekat o i Derguar i All-llahut? Muhamedi s,a,v,s tha:Duke e penguar nga mekatet ndihmohet ai njeri.
Ma ban hallall Kastriot se une e pata veq per kete qellim dhe asgje tjeter.
Te pershendes me pershendetjen me vllazerore,me pershendetjen e banoreve te XHenetit ty dhe te gjitheve vllezer dhe motra.

Es-selamu alejkum.


2507. kastriot (09.08.2010)

shkalla par shkalla dyt shkalla tret shkalla katert shkalla pest shkalla gjasht e shtata prej krejtve osht ma e gata aty pres un edhe plot tjer me shpata pret xhebraili qe osht krejt i trent osht budall qe moti koh e kan lan ment tlajn ment ti me bo me pa ket ven po ti duhesh me dit se tash jena ne xhehnem jemi krejt bashk tash jem tut prit veq ty sun po pres me ta kput at kry te shkalla shtat ma i forti jam un qe u myta tu pre edhe nuk qes kanun kjo osht pun qetash un e punoj ne ket dynja qe hiq nuk pushoj


2506. faruk (08.08.2010)

Es-selamu alejkum.
Na falni, JU MINUN:
Suretu JASINE:
BISMIL-LAH Veseveun alejhim e endhertehum em lem tundhirhum le JU MINUN.

Perkthimi:

Ne u kemi vene edhe para tyre pende e edhe mbrapa tyre pende dhe ua kemi mbuluar syte,prandaj ata NUK SHOHIN.(Jasine:ajeti 09).

Tash besoj qe e din se qe don te thot JU MINUN.

Es-selamu alejkum.


2505. faruk (08.08.2010)

Es-selamu alejkum .

Insha-allah ti moter Diellza je MU'MINUNE.

MU'MINUNE do te thot: Besimtar*Besimtare.
Mund ta gjeni edhe ne KU'RAN suren e cila titullohet:
SURETU EL MU'MINUNE,qe don te thot KAPTINA E BESIMTAREVE, gjindet veq pas SURETU EL HAXHXH. Besoj se do te mbetesh e kenaqur me pergjegjen.ALL'LLAHU na udhezoft ne rrug te drejt insha-allah.AMIN.
Te faleminderit per mirekuptimin.

Es-selamu alejkum.


2504. diellza (08.08.2010)

qe do te thot fjala ju,minun


2503. diellza (08.08.2010)

o ti faruk sipas fjaleve po shihesh qe je i zgjuar veq vazhdo se shum mir i tu shku selem malejkum


2502. kastriot (08.08.2010)

fal ti ersa a kush je une nuk jam tu u bo xheloz per farukin as nuk pom vjen inati po ky nashta as ne shpi t vet nuk fol gramatikisht kshtu qe ma mir osh me fol qysh fol gjith edhe une qysh jom therr qysh e permene ti une e kom therr ata se jo aj mu s.a


2501. Visar Isufi (08.08.2010)

selam alejkum , Allahu ju shperbleft per punen per din te Allahut, kurani nuk punon ne 64 bit windows ,, sidomos ne windows 7 64 bit...


2500. kastriot (08.08.2010)

m fal ti ersa a kush je une nuk jam tu u bo xheloz per farukin as nuk pom vjen inati po ky nashta as ne shpi t vet nuk fol gramatikisht kshu qe ma mir osh me fol qysh fol gjith edhe une qysh jom therr qysh e premene ti une e kom therr ata se jo aj mu s.a


2499. El-Kasim (07.08.2010)

Eselam alejkum te gjitheve, un sapo e gjeta kete web faqe, dhe pata deshire qe te behem edhe un pjese e vllezrise islame apo si te them te kyqem per biseda islame Allahu ju shperblefte me xhennet inshallah-te-ala dhe i lexova disa komente Allahu i shperblefte gjithe ata te cilen mundohen me gjithe zemren e tyre dhe shpyrte qe te keshillohen mes veti dhe te jap shpjegime dhe pergjigje njeri tjetrit,Elhamdulillah i lexova edhe disa kritika,mirpo Elhamdulillah qe ka edhe qesi lloj kritika sepse ato naj forcojn imanin kurse ata i udhezofte Allahu-te-bareke-ve-te-ala ne Islam dhe jav forcofte imanin e tyre, vllezer dhe motra ma ban hallall se ndoshta pak e teprova po pa qellim te keq, Allahu e di me se miri,Eselam Alejkum


2498. faruk (07.08.2010)

Es-selamua alejkum

Me gjith respektin qe kam jo vetem per juve moter Diellza,por edhe per gjith te tjeret,un nuk mundem me ua dhan imelen tem,per arsye se nuk deshiroj ta shfrytezoj ket web-faqe per qellime te tjera,po une dua qe ta shfrytezojm per te miren e njeri tjetrit, duke shkembyer pyetje e pergjigje te cilat na interesojn rreth Dinit Islam, dhe vetem per qellime te mira insha-allah.edhe njeher ju kerkoj falje siqerisht por nuk mundem edhe pse une nuk e dij qellimin,pse ju e kerkoni imelen time.
Ma ban hallall moter Diellza.
ALL-LLAHU na udhezoft dhe na pastroft nga qdo mekat.AMIN.

Es-selamu alejkum


2497. diellza (07.08.2010)

o ti faruk shum po dishe po hajt tung edhe ama imelen tane se po du me ti than nj a dy llafe ok ok
ktheje


2496. VJOSA (07.08.2010)

SELEM ALEJKUM.FALENDERIMI I TAKON ALLAHUT TE MADHERUR KRIJUESIT TE GJISIS ATIJ I TAKON FALENDERIMI DDHE LAVDERIMI MBI GJDO SEND,PAQJA DDHE MESHIRA QOFT MBI MUHAMEDIN A.S DHE MBI FAMILJEN E TIJ DHE MBI SHOKET E TIJ FISNIK.O ZOT TI JE NJE SKA ZOT TJETER PERVEQ TEJE TI JE NJE TI E KRIJUVE GJITHSIN TI NA KRIJOVE NEVE KAFSHTE E E GJITHE RRUZULLIN TOKSOR.PSE NE MOS ME TE BESU TY QA NA KE BA TI NEVE QE MOS ME TE BESU E MI BESU NJE NJERIUT SIKURSE AI ESHTE ZOT SI PERSHEMBULL FARAONI.NDOSHTA KENI NI PER TA PO KA EDHE TREGIME TE SHUMTA ME TA EDHE AI I KA THENE NJE PEJNGAMBERI POR NUK PO MU KUJTOHET CILIT PEJNGAMBER QE KA ME NREQ NJE MUR TE MADH E KA ME VIZITU ALLAHUN ESHTE EDHE NJE TREGIM SHUM I MIR POR NUK ME CEKI TASH NDONJE DIT TJETER NDOSHTA E TREGOJ. SELEM ALEJKUM


2495. ersa (07.08.2010)

PYETJE PER SHEFQET KRASNIQIN.KAM QENE DUKE E FALUR NAMAZIN E JACIS DHE ME SHKUAN SYT NE DRITAR DHE NE QIEJ ME KAN DALUR DO FIGURA SI: KURANI ,NJE FYTYR E NJE VAJZE ,DHE TE NJE KURBANI, A ESHTE SHENJE E KEQE APO E MIR.


2494.  (07.08.2010)

ti kastriot mos gjelozo te faruki sepse ti nuk mundesh mu krahasu me kta se ty marre mos me te ardh qe je therr maspari e leje ma peer pergjigjet qe i ke than ne kete web faqe edhe pamarr parasysh a fol ne shtepi as fol faruku po gjdo njeri per Fene Islame duhet me fol gramatish se ti gjysh je tu fol SUBAHNELLA SELEM ALEJKUM


2493. faruk (06.08.2010)

Es-selamu alejkum.

Sot rreth ores 15:00 ne Xhamien e Algjerianeve ne Gromar te qytetit Rouen te Frances,nje djal i ri i moshes 25 vjeqar,i cili deri ne ate ore ishte i besimit te krishter,sot ai e pranoi Islamin si fe te vetme per te.
pas keti akti te konvertimit, te gjithe vllezrit musliman ne ate Xhami e perqafuan duke i uruar Islamin ketij djaloshi francez.
une pata rastin te jem prezent dhe kam bere nje video inqizim te shkurter rreth dhjet minutave.
ELHAMDULILAH.KY ESHTE RASTI I TRETE QE SIVJET SHOH TE RINJTE FRANCEZ DUKE U KONVERTUAR NE iSLAM.

Es-selamu alejkum


2492. kastriot (06.08.2010)

l am a danger that can break beware


2491. kastriot (05.08.2010)

o faruk ngo leje gramaiken se as ti nashta nuk fol gramatikisht nshpi tane e kishe ktu po foli


2490. avni (04.08.2010)

All-llahu te shperbleft o vella
i Lartmadhesuai All-llah qoft i kenaqur me ty


2489. faruk (04.08.2010)

Es-selamu alejkum.

Syki, kjo qa po pyt ti nese duam te dim te verteten,e verteta eshte qe jo mu fal, po edhe pa u fal fare nje femer me nejt e veshur me veshje te shkurta edhe ne rrug me dal ashtu nuk ban, e leje ma me dal para All-llahut ashtu,por se paku bile kur te falet le ti mbuloj pjeset te cilat duhen te jen te mbuluara edhe pse gjat dites ndoshta prap vishet me te shkurta,gje qe edhe ashtu eshte e ndaluar simbas Islamit.

Es-selamu alejkum


2488. kastriot (04.08.2010)

po qysh munet o shok me vesh ni qik miniq e tani kishe po falna


2487. syki (04.08.2010)

ju pershendes te gjithve deshta ni pytje a munet mu fal nje femr nese vishet shkur do te thot jo qysh duht por ka deshir te falet


2486. launora (04.08.2010)

qiki qe po jep komente ne qet web keka therr po ai a e din se nje musliman nuk duhet mu therr qysh ne fillim e kam verejtur keta qe nuk eshte musliman e lun me fene islame se kur i bajshin pytje ky ishe shum i rrpt ja ktheke pergjigjet katastrof shum falinderit per kete qe na tregove2485. pa emer (03.08.2010)

mbrėme ne oren 11 te nates jan rrahur dy djem me thika njeri prejt tyre eshte kastrioti i cili shenon komente ne ket web ai mbrem eshte therr si dhe tjetri kastrioti e din kush jom un


2484. faruk (02.08.2010)

Es-selamu alejkum te gjithe juve motra dhe vellezer musliman kudo qe jeni.Me besoni me vjen shum mir kur i lexoj keto shkembime pyetjesh dhe pergjigje te ndryshme,te cilat une mendoj se te gjitha jane qellimmira,edhe pse ndodh qe pergjigjet nganjeher te mos jen edhe aq te sakta,por megjiithate po shifet nje vullnet shum i mir i te rinjeve dhe te rejave muslimane per te kerkuar njohuri Islame.ALL-LLAHU ju shperbleft me te gjitha te mirat ne dunja e ahiret.AMIN.

Eriola na ka pytur se a eshte shenje e mir, apo e keqe pasi qe ajo frigohet shum nga bubullima.

Une them se bubullima shkaktohet vetem me urdherin e ALL-LLAHUT dhe te askujt tjeter,andaj te kesh frik nga ndonje goditje nga ai normal se eshte shenje e mir por kjo nuk don te thot se me kaq na mjafton qe ti frigohemi Krijuesit,sepse ai nuk e don vetem friken kur ne gjindemi vetem ne ndonje rrezik por ALL-LLAHU kerkon nga ata qe kan besu te ken frik ate qdo dit edhe kur jemi ne ditet pa bubullim,thjesht per ta kuptuar me mir ALL-LLAHU nga te gjith ka kerkuar e veqanarisht nga besimtaret qe te kene frikrespekt per te, e kete me se miri mund ta deshmojm nese ne i permbahemi urdherave te tij,nese e falim Namazin nese agjerojm,dhe qdo veper e mir qe behet vetem per hir te ALL-LLAHUT duke besuar se per veprat e mira do te shperblehesh ,dhe per veprat e kqija do te denohesh,ateher ne kete menyre ne te gjith keshtu mund ta kultivojm nje frik dhe respekt te sinqert ne zemrat per Krijuesin e gjithesise,dhe e them me plot pergjegjesi se nje frik e ketille e lartpermendur eshte e cekur ndoshta edhe me qindra her ne KUR'ANIN Fisnik,per fund frikrespekt per krijuesin eshte qe ne te veprojm ashtu si na meson KUR'ANI dhe Suneti apo porosit e Pejgamberit s,a,v,s,ndersa te ndalojm nga gjerat te cilat jemi urdheruar,kjo eshte frika dhe respekti me i mire te cilen ALL-LLAHU e kerkon nga roberit e tij.

Es-selamu alejkum.


2483. kastriot (01.08.2010)

epse mu nuk um rroket kerkush e din qe jam shun njeri i smut edhe qkas thash lexojeni posht pak xhebrailin une jam ma i forti plako


2482. anita (01.08.2010)

ti oj anonime me vjen keq por e ki haram ti ushqehesh me haram.


2481. anita (01.08.2010)

ty idriz desha te ta kthej pergjigjjen po sipas meje mundesh me i prere floket


2480. anita (01.08.2010)

me vjen shume mire per ty faruk qenke shume i menqur dhe po shihet se e adhuron allahun teper selem alejkum


2479. endrit (01.08.2010)

kurani esht shum i mir per gjithqka


2478. Nexhat (31.07.2010)

Mirėmbrema te nderuar ju uroj per punen qe keni bere por kemi problem me ndegjimin e sureve te programi kur'ani Fisnik.exe edhe pse kemi lidhje ne internet nuk mundemi ti ndegjojm suret . Me Nderime

Nexhati , Zoti ju shperbleft


2477. namik (29.07.2010)


2476. valmir hyseni nga penuha (29.07.2010)

s.a faleminderit kujtim hyseni per pershendetjen allahu ju shperbleft
s.a


2475. valmir hyseni nga penuha (29.07.2010)


2474. vjosa (29.07.2010)

selem alejkum.ti kastriot nese je ka flet per xhennetin xheneti i ka 8 dyer e jo 7


2473. kastriot (29.07.2010)

shkalla par shkalla dyt shkalla tret shkalla katert shkalla pest shkalla gjasht e shtata prej krejtve osht ma e gata aty pres un edhe plot tjer me shpata pret xhebraili qe osht krejt i trent osht budall qe moti koh e kan lan ment tlajn ment ti me bo me pa ket ven po ti duhesh me dit se tash jena ne xhehnem jemi krejt bashk tash jem tut prit veq ty sun po pres me ta kput at kry te shkalla shtat ma i forti jam un qe u myta tu pre edhe nuk qes kanun kjo osht pun qetash un e punoj ne ket dynja qe hiq nuk pushoj


2472. kujtim hyseni nga penuha (28.07.2010)

shum te mir jeni allahu ju shperbleft


2471. Kujtim (28.07.2010)

ju pershendes me fjalen s.a per ket vebfaqe sdi qte them veq allahu ju shperbleft shum shum e mir


2470.  (28.07.2010)


2469. kastriot (27.07.2010)

flm per pershendetjen tung shoki


2468. Nexhat Banulla  (26.07.2010)

ju pershendes me pershendetjen me te bukur me Es-selamu Alejkum we remetullahi we berekatuhu


2467.  (26.07.2010)


2466. besar (26.07.2010)

o vellezer pse se lexon suren tek une ?


2465. besar (26.07.2010)

o vellezer pse se lexon suren tek une ?


2464. Qendrim (25.07.2010)

shum faliminderit per kete webfaqe me ka ndihmuar shume


2463. vjosa (23.07.2010)

jo se mu ma merr menja qe eshte gjunah po hoxha thot qe qe sesht gjyna


2462. kastrioti (23.07.2010)

pse a ti pi lyshe gishtat a qe po thojshe a osht gjynah


2461. vjosa (23.07.2010)

a eshte ghynah me ly gishtat me llak


2460. vjosa (23.07.2010)

a eshte ghynah me ly gishtat me llak


2458. faruk (22.07.2010)

Es-selamu alejkum. ti Gane me siguri paske degjuar se kete pushim veror ndonje Hoxh paska shku ne Durres apo Ulqin dhe ndoshta kjo ka zgjuar kureshtjen tende per me dit se a duhet te shkoj Hoxha ne Durres,apo ne Ulqin.Une mendoj se gjithkush ka te drejt me shku ku te doj,por nese eshte per qellim qe aishkon atje ne plazh ku atje jan njerzit po thuaj fare te gjveshur, ateher kjo eshte tjeter qeshtje,por kuptohet se ajetet Kur'anore qe kan zbritur me qellimin ku njerezit qortohen te gjithe nga ato ajete ne menyre qe te ruhemi nga shiqimet e ndaluara (haram),ateher si ka mundesi njeriu te ruhet ne nje ambient ku prezentojne thuaja te gjithe me vetem nje te treten e trupit te tyre te mbuluar,eshte e pa mundur,por nese eventualisht dikush e din ndonje rast se filan Hoxha ka qen ne Durres apo Ulqin,ateher ne duhet te mos paragjykojm se ai ne fjal ka qen ne mesin e te qveshurve po them kushtimisht,sepse une njoh Hoxhollar qe shkojn neper plazhe me grat e tyre por jo assesi ne mesin e atyre njerezve,por ne nje pjese te plazhes ku nuk frekuentojn njerezit neper ato pjese te plazhit,dhe kjo eshte shum e logjikshme per mendimin tim, nese eshte qellimi qe edhe te zhfrytezojm plazhet per qellime tona ,dhe njekohesisht duke mos e renduar shpirtin me mekate duke shiquar trupin e dikujt tjeter gje e cila eshte e ndaluar.
kjo eshte shum e lehte per ta bere, por mvaret se nga ti se kujt i jep perparesi, a nxitjes se djallit, apo urdherit te All-llahut mvaresisht prej Imanit(Besimit)njeriu zgjedh si te doj vet.Es-selamu alejkum.


2457. faruk (22.07.2010)

Es-selamu alejkum. Jo nuk ka pasur Profete anje femer ndersa, All-llahu e din me se miri arsyen pse nuk ka derguar Profete femer.All-llahu alem.Es-selemu alejkum.


2456. vjosa (22.07.2010)

selem alejkum. ti gane qysh seshte gjynah moj


2455. ganja (21.07.2010)

a eshte gjynah me shku hoxha ne durrs a ulqin


2454. ganja (21.07.2010)

allahu qoft i kenaqur me ju
SUBHANOLLAH


2453.  (21.07.2010)


2452. altina (21.07.2010)

selem alejkum a ka pas profete femra


2451.  (20.07.2010)


2450. kastriot (19.07.2010)

po qfar emri paske ti xhoi na shqip spe marrum vesh mir e leje ma arabisht


2449. idriz (19.07.2010)

desha te pies femra muslimane me mbules a mundet ti prese flokt e vete


2448. xhoi (19.07.2010)

si mund te shkruaj emrin tim ne gjuhen arabe


2447. xhoi (19.07.2010)

xhoi **8466;**8500;**8897;**8455;


2446. Gazmend (17.07.2010)

Zoti ju shperbleft per kete faqe e ju ndihmoft deri ne kijamet.s.a.


2445. fitim idirzi (16.07.2010)

podujev


2444. xhevdet (12.07.2010)


2443. xhevdet (12.07.2010)

selamun alejkum


2442. korab (10.07.2010)


2441.  (09.07.2010)

Allahu ju shperbleft me XHenet te gjitheve qe keni dhene komente dhe pyetje Allahu ju shperbleft,Allahu ju shperbleft,Allahu ju shperbleft me XHennet te adnit dhe firduaus


2440. samira  (09.07.2010)

selam alejkum
allahu ju shperbleft me xhennet

selam alejkum


2439.  (09.07.2010)


2438. florentin (09.07.2010)


. WEL-’ADIJATI DEBHĘN
2. FALMURIJATI KADHĘN
3. FALMUGIRATI SUBHĘN
4. FE’ETHERNE BIHI NEK’ĘN
5. FEWESETNE BIHI XHEM’ĘN
6. ‘INNEL-’INSANE LIREBBIHI LEKENUDUN
7. WE ‘INNEHU ‘ALA DHALIKE LESHEHIDUN
8. WE ‘INNEHU LIHUBBIL-HAJRI LESHEDIDUN
9. ‘EFELA JA’LEMU ‘IDHA BU’THIRE MA FIL-KUBURI
10. WE HUSSILE MA FI ES-SUDURI
11. ‘INNE REBBEHUM BIHIM JEWME’IDHIN LEHABIRUN
si mud ta pekthej shqip


2437. anita (09.07.2010)

a eshte gjynah me i pas dikujt inati pytje per shefqet krasniqin selem alejkum nga anita


2436. eriola (09.07.2010)

selem alejkum un frigohem prej mumurimes a eshte shenje e keqe apo e mire


2435. ersa (09.07.2010)

selem alejkum,kam qene duke ue falur namazine jacis dhe me shkuan syte ne qiell dhe e pash nje kurban dy sy te nje vajze dhe Kurani a eshte shenje ekeqe apo e mir


2434. neim (08.07.2010)

selam alejkum, te nderuar vllezer kam zbritur kete program per ndegjimin e kuranit po r koh pas kohe kam problem sepse nuk po mundem ti ndegjoj te gjitha suret dhe ajette kuranore, e zgjedhi edhe lexuesin po r nuk funksionon, ju lutem me tregoni cfar te bej, selam alejkum


2433. egzona (08.07.2010)

fjalt e allahut gjeleshane hu


2432. egzona (08.07.2010)


2431. egzona (08.07.2010)


2430. esra (08.07.2010)

es-selemu alejkum qfare eshte nata e Miraxhit pytje per hoxhe shefqet krasniqi selem alejkum


2429. avni nga belqika nuk pojdi vaktin kurh mef (08.07.2010)

aka munci mumkalcu vakt enamazit kurh folen alluh ju shprbleft


2428. avni nga belqika nuk pojdi vaktin kurh mef (08.07.2010)

aka munci mumkalcu vakt enamazit kurh folen alluh ju shprbleft


2427. kastriot (07.07.2010)

hajvan azgan me zemer krejt luan qe ..... nuk i han se e ka fal zoti krejt hajvan


2426. faruk (07.07.2010)

Es-selamu alejkum. ALL-LLAHU te shperbleft me XHENNETUL-FIRDEUS oj Fatime,por te lutem kujdes sepse tekstin me te cilin une ju ke pergjigjur, dhe qe i kam kerkuar falje motres ton Tunes, ju sdi qa keni ber por po e shoh se i teri eshte kopjuar nga ju, dhe tani teksti eshte ne emrin tend. Ju lutem mos i beni keto me qellim.Faleminderit per mirekuptim.Es-selamu alejkum


2425. faruk (07.07.2010)

Es-selamu alejkum. ALL-LLAHU te shperbleft me XHENNETUL-FIRDEUS oj Ftime,por te lutem kujdes se tekstin me te cilin une ju kam pergjigj dhe i kam kerku falje motres Tunes ju sdi qa keni ba ashtu veq po e shoh se i teri asht kopjuar nga ju dhe tani eshte ne emrin tuaj.kujdes te lutem mos i beni keto me qellim. Flm per mirekuptim. Es-selamu alejkum


2424. kastriot (07.07.2010)

oj ti fatime qka e kopjove at qe e tha faruki


2423. fatime (07.07.2010)

Ue Alejkum selam Tuna.sdi ndoshta jam edhe i till,po se di me qka ju kam nevrikos juve moter,por nese po, ateher un se pari kerkoj falje nga ALL-LLAHU qe ju kam ber te mendoni kshtu per mua, dhe gjithashtu falje ju kerkoj edhe juve moter nese vertet kam qen i tepert me ndonje fjal qe une vet nuk e di qe e kam ofenduar dikend. une jam i gatshem ti pranoj edhe vrejtjet e juaja pse jo, asgje nuk jam me shum se ju,dhe as se te tjeret,nese kam keshilluar dikend e kam pas me qellim te mir,pasi qe edhe une kam nevoj per keshillat e dikuj tjeter dhe u jam shum mirenjohes atyre qe me keshillojn,dhe qe me korrigjojn, sepse nga keto une perfitoj nga ju,por edhe ju qe me vrejtjet e juaja me ndihmoni edhe mua qete jem me i vemendshem gjat shkrimit tim, ne menyre qe herave tjera mos te ndjehet dikush keq per shkak te asaj qe mendoj une. Sa i perket asaj qe that se une po ja lidhi shum nalt,perkundrazi mundohem te jem shum modest me secilin,edhe pse e dij qe edhe modestia dikujt mund ti duket KIBR (Mendjemadhesi)gje te cilen nuk ja kam deshiruar kurr vetvetes,sepse e kam parasysh edhe Hadhithin e MUHAMEDIT A.S per te cilen ka then: NUK DO TA SHIJOJ AS AROMEN E XHENNETIT AI I CILI NE ZEMREN E TIJ KA KIBR (mendjemadhesi) QOFT EDHE SA NJE KOKERR MELI. Me pyetet edhe per leximin e KUR'ANIT se a e kam lexuar ndonjeher,Elhamdulilah me modesti po te them po, dy her negjuhen Arabe, dhe tri her ne gjuhen shqipe,kete e them bile me keqardhje sepse nuk do mburrem me kaq lexim te KUR'ANIT,po Inshaallah do te vazhdoj edhe ne te ardhmen me leximin e tij.kerkoj falje Tuna sa i perket ksaj te fundit kjo ishte pyetje e dikujt tjeter rreth leximitte KUR'ANIT se a e kam lexuar apo jo,ma ban hallall per ate nervoz qe ua kam shkaktuar.Es-selamu alejkum


2422. fatime (07.07.2010)

zoti ju ndihmoft muslimanve


2421. fatime (07.07.2010)

une dua ta them nje dov nkra djatht rash nkra djatht o qofsha vorrrit tem selam i qofsha vorri jem rahmetli fill ne xhenet me na shti oj fatimja e muhametit qili dyrt e xhnetit dyrt e xhenetit qilen vet kush osht durk per muhamet a j shkon fill ne xhenet une i kam 9 vjeqar jam


2420. anonime (07.07.2010)

o musliman selam u alejkum kam ra me nje sprov ku bashkshotit tim ja dopsu imani jetoj ne girbet po ketu e ka hap ni restorant ku shitet mishi indalum edhe pijet e ndalume po kerkoj nje keshil perej maotrave me me tregu a e kam haram me u shqi me ato teholla ju pershndes me selam


2419. pirokjane nga maqedonija (07.07.2010)

se lamu alejkum shum faqja e qelluar po kur ndegjoj se rinija jon shum po hin ne islam po veqse ka edhe qe nuk dojn me ni per derse te fes muslimane po prap se prap duhet me pas durim me ju lut ZOTIT te gjithsis ju pershndes me sela gjithve


2418. shiprim (07.07.2010)

ishalla bon


2417. altina (06.07.2010)

selem alejkum.ti faruk kekshe shume i menqur ,,]dhe i ditur ,dhe te kekshe shum musliman .Allahu te shperbleft selem alejkum


2416. faruk (05.07.2010)

Es-selamu alejkum.Civilizimi i sotshem per te cilin shum na therrasin qe te hym ne ket loj te rrezikshme,i ngjan sikur ai pronari i nje anijes se madhe afer bregut te detit,i cili del dhe i therret njerezit qe te hipin ne ate anije duke ju premtuar se gjat udhetimit me ate anije neper detra, do te defrehen me ushqime e pije me te mirat, me kenge e valle e shum begati tjera gjat atij udhetimi,por nese njeri nga udhetaret del dhe e pyet pronarin e kesaj anije se per ku te qon kjo anije? ateher ai thot nuk e dij as un! Ateher cili nga ne me mendje te shendosh vall do te kishim guximin qe te hipim ne kete anije te cilen nuk e dim as ne, dhe as vet pronari i kesaj anije se ku do te jet piksynimi apo stacioni i fundit i kesaj anije. Pa dyshim fundi i saj do te jet fundosja.Pra kjo eshte anija e sotshme qe emrin e mban CIVILIZIMI EVROPIAN qe fatkeqesisht shum vllezer dhe motra tona kan hipur ne te pa ju interesuar fare qe ta pyesin vehten se ku do te jet stacioni i fundit i kesaj anije.Jooo!! ne Muslimanet qe piksynim e kemi te dalim para ALL-LLAHUT me fytyra te zbardhura, nuk duhet ta lejojm vehten tone qe te na mashtrojn ata te cilet as vet nuk e din se ku shkojn. RRuga e vetme, dhe e drejt qe eshte shpetimi i vertet, eshte ajo te cilen e zgjodhi ALL-LLAHU per robt e tij qe i perfillin urdhrat e tij,e ajo rrug emrin ALL-LLAHU ia tha SIRATAL-MUSTEKIM. Elhamdulilah ALL-LLAHU na udhezoft ne ket rrug Inshaallah te gjith vellezrit dhe motrat tona. AMIN,AMIN,AMIN. Es-selamu alejkum


2415. faruk (05.07.2010)

Es-selamu alejkum.Nje dijetar Musliman ka then. Nuk eshte diq ne rregull me ate njeri,i cili ne mes te dites kerkon ti argumentohet se eshte dit. Faik Konica ka then: Po mos te ishte ISLAMI Shqipetaret do te ishin me shum ne numer,po jo Shqipetar. Es-selamu alejkum


2414. faruk (05.07.2010)

Es-selamu alejkum. Te jetosh si njeri i devotshem ne ISLAM do te thot: Te lundrosh lumit perpjet,po u ndale, lumi te shpie te posht. Es-selamu alejkum


2413. faruk (05.07.2010)

Es-selamu alejkum. Pejgamberi Muhammed a,s ka thene : Ai i cili eshte i permbajtur ne hidherim,eshte njeri nga roberit me te dashur te ALL-LLAHUT. Te verteten e ka thene RResulullahi a,s,sepse SABRIN (Durimin) ALL-LLAHU e ka permendur mbi 90 her ne KUR'ANIN Fisnik.ALL-LLAHU EKBER. Es-selamu alejkum.


2412. liridon halili (05.07.2010)

mirmrama selam alekum allahu ju shperbleft te gjithve ju deshiroj shum fat ne jet te gjithve veq du me ju than shpresoni ne allahun te gjithve ju falimindrit te gjithve qe jepni pergjigjje kan nevoj njerzit me marr dije ma shum allahu ju rujt selam alekum


2411. kastriot (05.07.2010)

s.a tuna jo osht pa ne shkrim se qka ke than


2410. tuna (05.07.2010)

nuk po du mu sha po veq e japa mendimin tim per farukin gjithashtu edhe per kastriotin edhe pse nuk e kish shkru


2409. kastriot (04.07.2010)

per ktė ki te drejt s.a faruk


2408. faruk (04.07.2010)

Es-selamu alejkum.
HASBIJALLAHU LA I LAHE ILA HUE,ALEJHI TEUEKELTU UE HUE RABBUL ARSHIL ADHIM : (Me mjafton mua ALL-LLAHU,ska te adhuruar tjeter per veq tij.Tek ai jam mbeshtetur,dhe ai eshte ZOTI i ARSHIT te madh.) Es-selamu alejkum.


2407. kastriot (04.07.2010)

s.a faruk jo kurr mos i le kta met than qka mos se shqiptari kur t gjon te urt me mujt t myt edhe e sheh ajo tuna qe osht e dobt e kqyr mu rrok me ata qe osht i fort ne fe s.a faruk


2406. kastriot (04.07.2010)

s.a e ti tuna kush je qe i thu farukit ashtu a menon qe je naj kush a jo kerkush hiq sje edhe ti sdi bre vlla qka ju vyn ktyne njerzve me hi nkto web faqe kur se din mas pari per qka osht fjala si e shohin ni njeri qe osht shum i mir falet e nuk bon sene t kqija ja bojn shumpi ja majshe nalt kqyr ti tuna kjo web faqe nuk u hap mu sha po u hap me fol si njerz nese don mush shaju me mu nese don mu rre rrehum me mu ta kallxoj vendin ku rri ose vi n ven tan edhe i zgjidhum problemet ok ose me email nese don mu sha


2405. faruk (04.07.2010)

Ue Alejkum selam Tuna.sdi ndoshta jam edhe i till,po se di me qka ju kam nevrikos juve moter,por nese po, ateher un se pari kerkoj falje nga ALL-LLAHU qe ju kam ber te mendoni kshtu per mua, dhe gjithashtu falje ju kerkoj edhe juve moter nese vertet kam qen i tepert me ndonje fjal qe une vet nuk e di qe e kam ofenduar dikend. une jam i gatshem ti pranoj edhe vrejtjet e juaja pse jo, asgje nuk jam me shum se ju,dhe as se te tjeret,nese kam keshilluar dikend e kam pas me qellim te mir,pasi qe edhe une kam nevoj per keshillat e dikuj tjeter dhe u jam shum mirenjohes atyre qe me keshillojn,dhe qe me korrigjojn, sepse nga keto une perfitoj nga ju,por edhe ju qe me vrejtjet e juaja me ndihmoni edhe mua qete jem me i vemendshem gjat shkrimit tim, ne menyre qe herave tjera mos te ndjehet dikush keq per shkak te asaj qe mendoj une. Sa i perket asaj qe that se une po ja lidhi shum nalt,perkundrazi mundohem te jem shum modest me secilin,edhe pse e dij qe edhe modestia dikujt mund ti duket KIBR (Mendjemadhesi)gje te cilen nuk ja kam deshiruar kurr vetvetes,sepse e kam parasysh edhe Hadhithin e MUHAMEDIT A.S per te cilen ka then: NUK DO TA SHIJOJ AS AROMEN E XHENNETIT AI I CILI NE ZEMREN E TIJ KA KIBR (mendjemadhesi) QOFT EDHE SA NJE KOKERR MELI. Me pyetet edhe per leximin e KUR'ANIT se a e kam lexuar ndonjeher,Elhamdulilah me modesti po te them po, dy her negjuhen Arabe, dhe tri her ne gjuhen shqipe,kete e them bile me keqardhje sepse nuk do mburrem me kaq lexim te KUR'ANIT,po Inshaallah do te vazhdoj edhe ne te ardhmen me leximin e tij.kerkoj falje Tuna sa i perket ksaj te fundit kjo ishte pyetje e dikujt tjeter rreth leximitte KUR'ANIT se a e kam lexuar apo jo,ma ban hallall per ate nervoz qe ua kam shkaktuar.Es-selamu alejkum


2404. tuna (04.07.2010)

selem alejkum.ti faruk shume pja lidhshe nalt mos u shit qe jam ddikushi se kurkushi sje , komente me te kqija se te tuat nuk kum pa me vjen shum keq qe po e tham kete po po te vertotoj se shum shumm shummm shummm nalt pja lidhshe tungtung


2403. tunaa (04.07.2010)

selem alejkum pe shoh sa hini ju ne kete wep qe 3 ore jam e asni komente i ri nuk erdh e kallxuat qe sa jeni musliman
tash po e vertetoj sa shume e doni Allahun ju qe 1 here njav hini ne kete web faqe selem alejkum w


2402.  (04.07.2010)

selem alejkum. o ti faruk a e ke lezu ti KURANIN a?????


2401. faruk (03.07.2010)

Es-selamu alejkum.oj ti moter Fatlume nese vertet je e interesuar per Fen Islame aq shum, ateher ti duhet te fillosh edhe me literatur qe elhamdulilah sot nuk kemi arsye per me than qe kam deshir me dit ,por spo di ku me msu,sepse per mes leximit nga libri meson me shum,por edhe interneti e ka efektin e vet,sepse per mes internetit mund te degjosh edhe shum ligjerata te ndryshme qe jan nje ndihmese e madhe per ata qe kan nevoj te pajisen me IMAN (Besim).Por librin assesi mos e ler,bile fillo nga libret qe jan me te leht per nga permbajtja ne menyr qe ato mos te jen ngarkese e madhe per fillim,e pastaj vazhdo edhe me libra tjer e deri ne KUR'AN e Inshalla ALL-LLAHU ta mbush Zemren me IMAN. Es-selamu alejkum.


2400. faruk (03.07.2010)

Es-selamu alejkum vllezer dhe motra musliman.ju lutem mos e shfrytezoni kete web-faqe vetem sa per te bere kritika ndaj njeri tjetrit ,por duhet te jemi me tolerant sepse dikush nese na keshillon me diqka te mir dhe te hajrit ,edhe pse ndoshta per ne jan te njohura ato keshilla,me randesi asht qe jan keshilla te mira me vend ,dhe ne duhet njeri tjetrin ta nxisim edhe me shum ne te mir ,e jo assesi te mundohemi ti konsiderojm ato si te pa vlera ,sepse kurr nuk behet shum dhe teper duke thirrur ne vepra te mira.Moter Altina ashtu eshte pajtohem edhe une me ty se duhet te jemi te kujdesshem qe mos ta hidherojm njeri tjetrin me fjal,por ketu ne kete web-faqe marrin pjes edhe shum persona qe ende jan shum te rinj per nga mosha,por elhamdulilah per ate edhe ALL-LLAHU e ka zbritur dinin ISLAM ne menyr qe ne ta edukojm vehten tone mbi baza te ISLAMIT,prandaj edhe kjo edukate gradualisht ndertohet tek secili person me durim,duke e arsyetuar vellaun apo motren edhe nese ata ndonjeher mund te gabojn,apo nese edhejapin ndonje pergjegje paksa me ashpersi. ju lumt vazhdoni vllezer dhe motra shkembeni pyetje pergjigje vetem ne menyre qe te perfitojm njohuri dhe ndihme nga njeri tjetri , dhe assesi per qellime tjera.Es-selamu alejkum


2399. FATLUMJA (03.07.2010)

SELEM ALEJKUM A MUNDENI ME ME TREGU NAJ WEB FAQE TJETER PER FENE ISLAME SEPSE JAM SHUME E INTERESUAR PER FE JU LUTEM SE KUSH DI NAJ WEB ME TREGONI SELEM ALEJKUM MUSLIMAN


2398. FATLUMJA (03.07.2010)

SELEM ALEJKUM A MUNDENI ME ME TREGU NAJ WEB FAQE TJETER PER FENE ISLAME SEPSE JAM SHUME E INTERESUAR PER FE JU LUTEM SE KUSH DI NAJ WEB ME TREGONI SELEM ALEJKUM MUSLIMAN


2397. ALTINA (03.07.2010)

SELEM ALEJKUM KASTRIOT MOS U BE KAQ I RREPT SEPSE MUSLIMAN MOS I THUAJ VETES KUR JE KAQ I RREPT SEPSE MIMOZA VEQ E KA THENE NJE KESHILL SELEM ALEJKUM


2396. altina (03.07.2010)

SELEM ALEJKUM DARDAN KJO QE I PASKA NDODHUR SHOKUT TEND KJO ESHTE SPROVE E ALLAHUT...SELEM ALEJKUM


2395.  (01.07.2010)


2394.  (01.07.2010)

kurani t tragon gjithqka


2393. blerina (01.07.2010)

po ashtu duhet edhe falja e namazit


2392. blerina (01.07.2010)

ndihmoju t varferve zoti t shpreblen


2391. kastriot (29.06.2010)

s.a mioza a mimoza qysh e ki emrin t lutna mbaj komentet per veti se krejt e din se kur duhet me lexu kuranin s.a


2390. mioza (29.06.2010)

lexojeni sa me shum kuranin o ju besimtar


2389. armir emini (27.06.2010)

allahu eshte i madh dhe meshirush i jemi te falur


2388. kastriot (26.06.2010)

Es-selamun alejkum faruk un jam 14 vjeq po ti ja vjet i ke


2387. faruk (25.06.2010)

Es-selamu alejkum Kastriot .jo nuk kam qen ne Kosov prej 15 shtator 2008 asnjeher prej se kam ardh ne Franc.Une jam nga fshati Komogllave i Komunes se Ferizajit.Es-selamu alejkum.


2386. kastriot (25.06.2010)

Es-selamun alejkum vella faruk e ne kosov a ke ardh prej vitit 2008 dhe se ne cilin vend te kosoves banon


2385. egnis (25.06.2010)

kendimi i kuranit faqe 75


2384. faruk (24.06.2010)

Es-selamu alejkum Kastriot. po jam ne Franc ne qytetin ROUEN (RUA) qe nga viti 2008.Es-selamu alejkum Kastriot.


2383. kastriot (24.06.2010)

selamun alejkum faruk aje ti ne franc a


2382. kastriot (24.06.2010)

selamun alejkum faruk po pot nervozojn po fol niher si njeri e jo facebook facebook une sdi ksi njerz qe po hin ne ket web faqe osht gjunah selamun alejkum


2381. mehdi (23.06.2010)

ALL-AHU ju shperbleft ju nderoft qe nket mnyr kaq tmir pe perhapni dijen per rrugen e drejt selam alejkum verahmetulla


2380. faruk (23.06.2010)

Es-selamu alejkum.O Semir Ademi po shkruj be burr diqka mos ke frik,qa po don me than se facebook-un ne nuk e njohim,ALL-LLAHU te udhezoft. Kastriot mos u hidhero nga provokimet. Es-selamu alejkum.


2379. kastriot (23.06.2010)

qka facebook a qka


2378. semir ademi  (23.06.2010)

facebook


2377. faruk (22.06.2010)

O Blendi do ta japim pergjegjen ateher kur ta formulojsh pyetjen me mir, sepse une nuk po e di qa po don me pyt sepse nuk eshte e kompletuar pyetja e juaj. por nje pergjigje deri dikund po mundohena me ta dhene. te gjith popujt kan pas Pejgamber qe ju kan ardh me qellim qe te jetojn sipas urdherave te krijuesit te gjithesis,por te gjitha besimet tjera perveq ISLAMIT jan te devijuara dhe qe kan bere ndryshime neper librat e tyre te shejt,duke e futur doren e vet njerezit ne fjalet e ALL-LLAHUT dhe duke ua pershtatur interesave te veta te dynjallekut(dmth ata kan hequr shum qka nga librat e shejt te ALL-LLAHUT dhe i kan zavendesuar me fjal te cilat u shkojn deshirave te tyre dhe keto gjera jan shum te qarta edhe ne KUR'AN ku ALL-LLAHU ua qiti ne shesh te gjitha ato qe u munduan ti fshehin te krishteret dhe te tjeret,prandaj edhe te krishteret than per Isain A.s se ai ishte i biri i ZOTIT kurse ALL-LLAHU ne KUR'AN vetem me Suren Ihlas (Kulhuvallahun) te gjitha keto shpifje te te krishtereve ua hedhi ne mbeturina, sepse ai ALL-LLAHU nuk ka nevoj per djem e as vajza sepse qka ka ne tok e ne qiell jan te ALL-LLAHUT. BLENDI vellau im, ka shum arsye te tjera pse nuk eshte e njejt besimi i krishter dhe DINI ISLAM, por keto ishin veq nje shkeputje e vogel nga shum arsye te tjera qe e dallojn ISLAMIN prej krishterizmit. Vallahi te gjith te tjeret na e kan lakmi qe ne jemi MUSLIMAN po krenohuni me kete DIN te paster nga krijuesi qe na ka zbrit,sepse une po i shoh me syt e mij ketu ne France me te madhe duke u kthyer te krishteret ne ISLAM. Es-selamu alejkum


2376. kastriot (22.06.2010)

o ti blend o trullan po ku jan njejt fet bre po mos fol palidhje pash allahun ksim pytje si kan ba as hazreti muhamedit


2375. dardan (22.06.2010)

Es-selamun alekum vella faruk do ta vizitojm ne ket hoxh me ndihmen qe na dhe ti falemnderit shum ty zoti te shperbleft me xhennet amin


2374. blendi (21.06.2010)

pse feja katelike nuk eshte sifeja musliman


2373. faruk (21.06.2010)

Es-selamu alejkum Dardan une personalisht nuk kam pas rast me shku as per veti te ai Hoxha dhe as per dikend tjeter ,por nje kusherij i imi ka pas po thuaj gati te njejtin problem me at te shokut tend, dhe ai ka qen te Hoxh LLukmani, dhe ne fillim pas disa seancave qe i ka pas me Hoixhen ne trajtimin e tij nga Hoxha,ai kusherini im vet thoshte se jam ndie shum ma mir pasi ai filloi me namaz dhe filloi te ruhet edhe nga haramet qe per fat te keq ai deri ateher ishte shum i pa kujdesshem dhe me keshillat e Hoxhes LLukmanit dhe me ndihmen e ALL-LLAHUT pa dyshim,gjendja e tij ndryshoi shum pozitivisht dhe ai ishte shum krenar,por nuk kaloi shum kohe e gjat, dhe ai pasi u ndie mir dhe e hjeku at problem, ai harroi dhe filloi te kthehet prap ne gjendjen qe ishte si me par duke mos pas fare kkujdes as per namazin, as per ndalesat qe jan haram filloi ti shperfill keshillat e Hoxhes dhe atij prap iu kthye semundja qe e kishte me par.une personalisht kam pas rast ta shoh kushen tim me nje iftar qe e kishin pregatitur vllaznit ne ferizaj, ne menyre shum te organizuar dhe pas iftarit kur e falem namazine akshamit ku ate namaz na e fali Hoxha i nderuar Dhulkarnejn Ramadani nga Maqedonia pasi qe edhe ai ishte ftuar ne at iftar filloi te na e mbaj nje ligjerat dhe papritmas une e hetova kushen tim se ai ishta zverdhur dhe ishte shum i rraskapitur sa mezi u ngritnekemb dhe me tha se me duhet te shkoj sepse nuk po mundem ti degjoj keto fjal nga ligjerata e Hoxhes, sepse siq tha ai po me pengon diqka ne mbrendi dhe po me sjell shum mundime dhe nuk jam fare i qet,,une nuk e mora shum seriozisht edhe pse e pash qe ishte zverdhur shum por ai pas 20 minutave e kam thirrur ne tel mobilin e tij dhe me tha se un tani jam ne ambulant ketu ne ferizaj.te nesermen me tregoi me gjeresisht per problemet qe i kishte pas ai edhe me heret qe un me pare nuk i kam ditue ato gjera.ai me tregoi se per ket problem kishte qen disa herte LLukmani por ai tregon se kur ka fillu ti shperfill te gjitha keshillat e tij ai prap eshte kthyer ne gjendjen e me hershme.ma ban hallall se une e zgjata pak po me qellim per me te informu se vertet ai kishte pas sukses te Hoxh LLukmani por faji ishte i vet kushes tem qe pasi u sheru prap filloi me kengen e vjeter duke harruar namazin agjerimin duke mos pas kujdes nga haramet dhe qe dy vite qe jam ne franc nuk dij per gjendjen e tij,por kryesorja asht qe ai e gjeti terapin adekuate te Hoxha por ai vet nuk e perdori siq e keshilloi Hogja,e vella Dardan kur mjeku te pershkruan barna dhe tii merr ne farmaci dhe ato i gjuan me nje qoshe dhe nuk i perdor ,ateher eshte shum normale qe dhe nuk mund te sherohesh ose ndoshta po por mund te zgjat shum.nese keni mundesi mos e leni pa e vizitu ket Hoxhen.Es-selamu alejkum


2372. faruk (21.06.2010)

Es-selamu alejkum Dardan une personalisht nuk kam pas rast me shku as per veti te ai Hoxha dhe as per dikend tjeter ,por nje kusherij i imi ka pas po thuaj gati te njejtin problem me at te shokut tend dhe ai ka qen te Hoxh LLukmani dhe ne fillim pas disa seancave qe i ka pas me Hoixhen ne trajtimin e tij nga Hoxha,ai kusherini im vet thoshte se jam ndie shum ma mir pasi ai filloi me namaz dhe filloi te ruhet edhe nga haramet qe per fat te keq ai deri ateher ishte shum i pa kujdesshem dhe me keshillat e Hoxhes LLukmanit dhe me ndihmen e ALL-LLAHUT pa dyshim,gjendja e tij ndryshoi shum pozitivisht dhe ai ishte shum krenar,por nuk kaloi shum kohe e gjat dhe ai pasi u ndie mir dhe e hjeku at problem ai harroi dhe filloi te kthehet prap ne gjendjen qe ishte si me par duke mos pas fare kkujdes as per namazin as per ndalesat qe jan haram filloi ti shperfill keshillat e Hoxhes dhe atij prap iu kthye semundja qe e kishte me par.une personalisht kam pas rast ta shoh kushen tim me nje iftar qe e kishin pregatitur vllaznit ne ferizaj ne menyre shum te organizuar dhe pas iftarit kur e falem namazine akshamit ku ate namaz na e fali Hoxha i nderuar Dhulkarnejn Ramadanipasi nga Maqedonia pasi qe edhe ai ishte ftuar ne at iftar filloi te na e mbaj nje ligjerat dhe papritmas une e hetova kushen tim se ai ishta zverdhur dhe ishte shum i rraskapitur sa mezi u ngritnekemb dhe me tha se me duhet te shkoj sepse nuk po mundem ti degjoj keto fjal nga ligjerata e Hoxhes sepse siq tha ai po me pengon diqka ne mbrendi dhe po me sjell shum mundime dhe nuk jam fare i qet,,une nuk e mora shum seriozisht edhe pse e pash qe ishte zverdgur shum por ai pas 20 minutave e kam thirrur ne tel mobilin e tij dhe me tha se un tani jam ne ambulant ketu ne ferizaj.te nesermen me tregoi me gjeresisht per problemet qe i kishte pas ai edhe me heret qe un me pare nuk i kam ditue ato gjera.ai me tregoi se per ket problem kishte qen dis


2371. dardan (21.06.2010)

Es-selamun alejkum vella faruk po a munesh me tregu qe aka ndodh a e ke pa ti najkon me kit fatkeqsi qe e ka rrok shokun tim


2370. faruk (21.06.2010)

Es-selamu alejkum Dardan vella.nese ende nuk e keni qu shokun te as nje Hoxh une po ju them te shpejtoni me shum dhe mos ta lini ket pun me u vonu sepse me vone eshte me veshtir te sherohet por shkoni sa me shpejt qe esht e mundur.kerkojeni se pari Hoxh LLukmanin nga Gjilani nese nuk mund ta gjeni at ju keni edhe hoxhollare te tjer si ne KOsove ashtu edhe ne Maqedoni.une personalisht nuk po diqa muj me ju ndihmu diqka edhe me shum sepse une nuk jam ne kosove per momentin jam france qe dy vite por e hapa ketweb faqe dhe pash ate qe keni kerku nje ndihm per shokun dhe nuk munda te rri pa uthene se paku bile per ket Hoxhen LLukmanin.Es-selamu alejkum


2369. dardan (21.06.2010)

Es-selamun alejkum vella faruk nuk e kemi pasur kerkun shokun tim as neper hoxhallar ty te falimnderit shum nese muni me ndihmu per hir t zotit ndihmoni nese doni ua jap edhe emailin selamun alejkum


2368. faruk (21.06.2010)

Es-selamu alejkum velle Dardan.me vjen keq per gjendjen e shokut tend,dhe vellaut ton,por une se pari nuk pe di nga jeni ju dhe shoku i juaj,dhe nuk pe dij a e keni pas ndonjeher te ndonje Hoxh per kete problem.une ju preferoj qe ta qoni te nje Hoxh ai quhet LLukman dhe eshte nga GJilani,per fatte keq mbiemrin nuk ja dij ,po nuk eshte problem me gjet se kur te shkojsh ne GJilan cilin do nga taksistat atje ne GJilan me pyt ata te gjith e njohin dhe mujn me te qu deri atje te Hoxh LLukmani, i cili e dij fort mir se kan pasur sukses shum te rij e te rejanga ndihma qe ju ka ofruar ai me ndihmen e ALL-LLAHUT. Nese keni qen te ky Hoxh LLukmlani dhe nuk ka pas sukses shoku i juaj,ateher provo dhe qoje ndokund ne Maqedoni se edhe atje ka Hoxhollar te fort te cilet mirren me sherimin e ketyre personave me kesi lloj problemesh.Une vella Dardan nuk di ma shum qa met te than por ta bejme nje dua te gjith qe jemi ne kete web faqe per shokun tend dhe vellaun ton qe ALLAHU me meshiren e tij ta meshiroj me deshiren e tij ta udhezoj,dhe inshalla sa me shpejt ALL-LLAHU ta sheroj. AMIN AMIN AMIN.Es-selamu alejkum.


2367.  (21.06.2010)


2366. dardan (21.06.2010)

eselamun alejkum deshta me jav bo jni pytje krejtve juve qe jeni ne ket web faqe un e kam nje shok po aj sosht bash mir kohve te fundit ka qen shum besimtar i mir po tash nuk po fal ma as namaz sepse e ka nje mundim te rende aj thot se spo muj mu fal prej nje zeri i cili po me thot ne vesh se nuk ka zot dhe se nuk eksiston ndonje bot tjeter kur te vdesim jam mundu mi than se ka zot aj eshte allahu po nuk po munet me bisedu hiq ju kisha lut jeve qe te ma beni nje zgjidhje se edhe familja e tij jan bere shum merak per te


2365. kastriot (21.06.2010)

selamun alejkum faruk po kjo nuk osht normale per ate blerten e cila po thot per at djal leje krejt at budall hiqu ti se si tja nissh mu fal edhe zoti ta bjen naj nja ma t mir hiqu ti


2364. faruk (20.06.2010)

Es-selamu alejkum. o vella Kastriot, nuk ka dert pse Blerta motra jon kerkon ndihme per kete qeshtje edhe ne rubriken e temave Islame, sepse Islami eshte i gjer dhe ka vend edhe per te ne ket rubrik,ani pse tema nuk ka te bej per qeshtjet fetare, por Blerta mendoj se edhe nga ne do te mund te marr ndonje pergjegje pozitive dhe te hajrit inshaallah. une moter Blerta po mundohem ta jap nje pergjegje shum reale per kete gje, pasi ajo edhe vetvetiu asht shum e qarte,pasi qe ju vet that se me ka dashur dhe un e kam dashur por tash nuk me don e sdi qka te baj a me shpresu apo jo per te.moter Blerta njeriu i ndershem njeher dashuron me sinqeritet,ndersa sot e ke shum veshtir te gjesh njerez te sinqert sepse ne at e zemer qe nuk ka aspak frikrespekt ndaj ALL-LLAHUT aty edhe esht e pa mundur te gjesh nje sinqeritetqe per fatte keq sot po na mungon shum e si pasoj e kesaj mungese te sinqeritetit kemi shum vuajtje sot populli yn, rinia jon, e ne veqanti motrat tona shqipetare-muslimane qe bien pre e ketyre mashtrimeve dhe genjeshtrave te shum qe ju shkaktojn ne emer te dashurise se sinqert,por per mos me te merzit une shum me fjal,po te them nese don me hjek kete breng se pari fillo ti zbatosh urdherat e ALL-LLAHUT FALE NAMAZIN nese nuk ke filluar ende,veje mbulesen me te ciilen besoj pa dyshim veq sa do te zbukurohesh edhe me, agjeroje muajin e shenjt te RAMAZANIT KIE FRIKRESPEKT ndaj ALL-LLAHUT, mos u zhyt ne mekate dhe nese i permbahesht te gjitha ketyre te cilat i cekem me lart,ajo qe eshte mbi te gjitha ,se pari do te doj ty ALL-LLAHU ty inshaallah e pastaj do te don edhe njerzit te cilet e dojn ALL-LLAHUN dhe nga keta njerez nuk do te mashtrohesh, nuk do te vuashdhe nuk do te tradhtohesh kurr,sepsederi sa njeriu e ka friken nga KRIJUESI e jo nga krijesat nuk jan qe mashtrojn dhe tradhetojn,e aq me pak vuajtje dikujt ti shkaktojn. Tash Moter Blerta mendo.ALLA-LLAHU te udhezoft.AMIN.Es-selamu alejkum


2363. dardan (20.06.2010)

falemnderit shum vella fidaim nese munesh me tregu ku ndodhet aj hoxh dhe pak me tregon historin e shokut tėnd a eshte njesoj si e shokut tim nese do mujm me fol edhe me email selamun alejkum falemnderit shummmmm


2362. kastriot (20.06.2010)

me fal qe po te thom ty moj blerta po kjo faqeosht hapur per fen ton islame qe e kemi e jo per dashuri a m don a sme don kto fjal shko thuja atij djalit quturiz a me don a sme don nese po vazhdoni nese jo ka djem plot kosova mfal per sjelljen time jo normale veq desha qe ti me kuptu selamun alejkum


2361. fidaim  (19.06.2010)

we selam alekym vllazri edhe motra deshta mete than vlla dardan qoje qat shokin tane ne prezren teni hoxh shum i mir asht valla iknon ruke edhhe me emrnin e ALLAHUT BOHET MIR SE EDHE UNE EKAM PAT NJE SHOK QESHTU EGJINET NUK E LASHIN AT MU FAL


2360. faruk (19.06.2010)

Es-selamu alejkum

ELHAMDULILAH DJE FRANCEZI I KRISHTER E PRANOI ISLAMIN NE GJAMIEN E ALGJERIANEVE NE GROMAR TE ROUEN-it NE FRANCE KU GJATATIJ KONVERTIMI TE TIJ NE ISLAM PATA RASTIN DHE NDERIN TE JEM PREZENT VEQ PAS FALJES SE XHUMAS AI E SHQIPTOI SHAHADETIN TRI HER ME NDIHMEN E IMAMIT TE XHAMIS DHE AI TASH ESHTE MUSLIMAN.ISHTE KENAQESI E MADHE KUR NJE DJAL I MOSHES PO THUAJ 22 VJEQAR DUKE QEN NJEHER I KRISHTER PRANOI FEN E VERTET ME PLOT BINDJE SE KJO ISHTE FEJA E VERTET PER TE PASI AI VET DEKLAROI SE KISHTE LEXUAR PER DININ ISLAM DHE KISHTE ARRIT TE BINDET SE VERTET ISLAMI ESHT NDRYSHE NGA AJO SE Q'KISHTE MENDUAR ME PAR.ELHAMDULILAH ES-SELAMU ALEJKUM


2359. feridja (19.06.2010)

Me emrin e Allhut meshiruesi meshireberesit falnderimi i takon alluhut,Zotit te botrave meshiruesit,meshireberesi sunduesit te dutes se gjykimit vetem ty te adhurojme dhe vetem perj teje ndihme kerkojm udhezona ne rrugen e drejtne rrugen e atyre ndaj te cileve ke bekimi.jo ne te atyre qe je i hidhurar,dhe qe kane Humbur Amin


2358. albert (19.06.2010)

paqja dhe bekimi i allahut qofshin mbi ju dhe pejgamberin e tij dhe tonin MUHAMEDIN a.sdhe te gjith ata qi e pasojn me te mir deri ne diten e kijametit


2357. blerta (19.06.2010)

pershendetje per ju rubrika vendos ket tem te shkruaj pak per veten time nese keni mundsi te me tregoni pak me piak te shkurta se qfar fati kom kam taku nje djal si e dua shum edhe aj ne fillim me ka desht por tani nuk me don aspak nuk e dij sa kom fat te ajo ajo qka me shpresu tek ajo tung klm nese ke mundsi me trego ne pergjigjen a ju pershendet blerta


2356.  (19.06.2010)


2355. faruk (18.06.2010)

Es-selamu alejkum.po oj ti moter Selvije me vjen keq per ketesituaten tende qe e ke paraqitur rubriken e komenteve,por une mund ta jap nje keshille te mir per te dalur nga kjo gjendje e cila te mundon nese don ALL-LLAHU inshaallah.beja vetes obligim NAMAZIN pasi qe kete ALL-LLAHU na e bari obligim te gjitheve elhamdulilah,sepse kjo eshte forma me e mire dhe me efikase per tu qetesuar shpirterisht dhe ne shum e shum aspekte te tjera gjat jetes,dhe mos harro qe para se te biesh per te fjetur merr abdest dhe fali se paku dy rekate NAMAZ dhe ashtu me abdest duke qene filloje gjumin,me gjithese ka akoma gjera tjera qe mund ti praktikosh para se te biesh ne gjum ne menyre qe te jesh e mbrojtur nga qdo e keqe qe mund te te ngacmoj gjat nates.Nese je e interesuar edhe me shum ju mund te gjeni ne literature edhe dua (lutje) tjera qe jan enkas per kete qeshtje ne menyre qe ti te jesh e mbrojtur nga qdo ngacmim i mundshem nga te kqijt. une kam edhe nje keshille tjeter pasi qe une nuk posedoj aq njohuri,por me se miri eshte tia tregosh hallin tend ndonje Hoxhe ne menyre te drejtperdrejt (sy me sy) dhe ai inshaallah do te keshilloj edhe me mir per te dalur nga kjo situat vetem me kusht qe ju ti respektoni keshillat e Hoxhes dhe me ndihmen e ALL-LLAHUT ju do tia dilni dhe inshallah ju do te keni sukses AMIN. Es-selamu alejkum


2354. faruk (18.06.2010)

Es-selamu alejkum vellezer dhe motra musliman.ALL_LLAHU ju shperbleft te gjith juve qe po i jepni keto komente dhe lutje per keta vellezer qe me te vertet jan duke ber nje pune shum te madhe me qellim qe te na ofrojn sa me shum njohuri rreth DINIT ISLAM,por dhasht ALL-LLAHU qe keto te mos na mjaftojn vetemsa per te lexuardiqka apo per te shkruar diqka por qe per mes ketyre njohurive qe po na ofrohen te mesojm shum gjera dhe ajo qka eshte shum ma me rendesi te mesojm nga keto mesime me qellim qe keto ti praktikojm ne jeten ton te perditshme sepse nuk e dimaskush a kemi mjaft koh per ti mesuar dhe per ti praktikuar farzet me te cilat jemi obliguar nga ALL-LLAHU si dhe me sunetet e njeriut me te dashur te ALL-LLAHUT fuqiplote.Vellezer dhe motra ti kemi parasysh te gjitha keto sepse po e shohim se nuk paskemi as nje arsye qe ne diten e gjykimit te themi para ALL-LLAHUT se nuk e kemi ditur kete apo ate por e tere barra na ngarkohet mbi supet tona andaj une shpresoj se me meshiren ALL-LLAHUT ne do te behemi te kujdeshem qe nga keto mesime qe na u jan ofruar nga vellezerit tan te perfitojm nga keto dhe Inshaallah ALL-LLAHU do te na e ndryshoj gjendjen e Muslimaneve ne teresi per te mir por me kusht qe ne duhet filluar se pari ta ndryshojm gjendjen tone per te miren ton dhe nuk ka dyshim se ALL-LLAHU e mban premtimin e vet per besimtaret e drejt. vellezer dhe motra musliman une me keqardhje ju ftoj te gjitheve qe jeni te interesuar te jipni komentet e juaja te jeni me te kujdeshem gjet shkrimit ne menyre qe komentet e juaja te jen te lexueshme dhe me te qarta.ma bani hallall per ket vrejtje te vogel nese mund ta quajm vrejtje. ALL-LLAHU na udhezoft ne SIRATAL-MUSTEKIM nese nuk jemi te udhezuar,e nese po atehere ALL-LLAHU na forcoft dhe na beft te paluhatshem ne kete rrug deri ne momentin e vdekjes AMIN AMIN AMIN. Es-selamu alejkum


2353. selvije (18.06.2010)

selam alekum ekam nji hal ju lutem me dimen e allhut te me dimoni siq tja baj kur vjen nata smundem te bahem raht ter naten ri pa gjum vetum kur bahet ora 4 po pes me mer gjumi pak edhe qona menjer kur bi smundem me nejt rat edhe kam qef ter naten me hec ju lutem me kshiloni ne pytje


2352. feridja (18.06.2010)

Allahu ua shperbleft me te mirat e kesaj jete dhe te jetes e perhershme me kete faqe.na ben shum dobi dhe na ndihmon ne jeten e perditshme nese kerkojme diēka reth haditheve dhe KuranitShum ide e mire.Allahu na shtoft dijen dhe na bashkoft ne xhennet.


2351. adi (18.06.2010)

all-llahu i shperbleft te gjith ata qe jan besimtar te all-llahut


2350. ardita (17.06.2010)

shum mir se ekini qit kit faq per tu msuar te rinjet per tu falur sepse vetem kjo osht rruga e drejt zoti ju bekoft


2349. arta (16.06.2010)


2348. Shuajb (16.06.2010)

shume e mire fantastike.Allahu ju shperblefte me xhehnet


2347. kastriot (14.06.2010)

po ja kue ke moter albulena e ke lart ku lexon kuran pun shum e leht eshte e


2346. albulena (13.06.2010)

spo mundem te marr kuranin jam shum e interesuar te lezojjj qe mundeni te me ndihmoniii kishit ba shum mir ketu ku jam un smundem ta gjej kuranin shqip si mund te shkarkoj ker program me ndihmooo te lutem zoti ju shperblef fe familje ne ruget e juaj tung


2345. merjem (13.06.2010)

un dua te di per kuranin ne gjuhen shqipe.


2344.  (13.06.2010)


2343. alban (13.06.2010)

kurani me i miri ne bot


2342. dardan (12.06.2010)

falemnderit motėr vlora por i kom than po aj edhe ne vitin 2008 e ka pas pas shum ket zėr atėher e ka pas ma shum sa qe tu ardh prej shkolles u ndalke edhe u mundojke me vjell se shum e ka pas at zė e tash ju ka hjek pak nese mujn kta vllezrit e motrat te tjer qe jan ne ket web faqe le t e me ndihmojn per hir te allahut edhe ty te falemnderit shum selamun alejkum


2341. albana  (11.06.2010)

selam alejkun....musliman te nderuar..un kam shum besim te allahu sepse ai na ka krijuar dhe vetem atij i besojm.....flinderohuni allahut sepse ai ju krijoi juve...selam alejkun.ALLAHU EKBER--ALLAHU JU RUAJT


2340. vlora (11.06.2010)

dardan un nuk kam zjidhje por dua te te them diqka.....ai esht pak i merzitur shejtuni i thot ashtu qe te mos besoj...por ti duhet ti thuash hiqi ato mendime se vetem shejtuni i shtin njerezit keshtu...ju pershendes


2339. vlora miftari (11.06.2010)

o njerez,o motra e vllazen degjoni....allahu ju krijoj juve dhe a ja do te na merr...faluni dhe lutjuni allahut sepse vetem atij duhet ti besojm...ai esht me i madhi .....ne jemi robet e tij

silluni mir sepse kjo jet esht vetem prov.


2337. shaban (09.06.2010)

falja e namazit


2336. avdyl (09.06.2010)

ti moter merita per gjyshen tende mundesh me qu te mjeki njeher edhe tani qoe edhe nje her te nje hoxh i mir s.a


2335. merita (09.06.2010)

mirdita une e kam njo gjyshe po thot qe ka m kime ne goj tani ajo nuk ka kim e ne goj ajo as nuk falet as kurgjo i ka than motra vet falu tash nuk e di qka ju ka ba qajo goj ju faliminderit


2334. luli (08.06.2010)

Allahu ju shperbleft per mundin qe keni dhenė, keni bėrė punė tė madhe.


2333.  (07.06.2010)

te gjithat hadithet e kuranit


2332.  (06.06.2010)


2331. enes (06.06.2010)


2330. emi (06.06.2010)

Selamun alejkum une i pershendes te gjith ato qe i perkasin fese islame dhe une jom e bindshme se kjo eshte nje fe e e cila na udhzon ne rruge te drejt...


2329. fatime selimi (06.06.2010)

s.a.
ju pershendes f.s.tegjithve qe po jepni komente ne ket faqe dhe pyetni diqka qe nuk dini se nuk esht turp temos dini por esht turp temosdoni te dini All-allhu jushper bleft me xhenetul firdaus (amin-amin)


2328. faruk (06.06.2010)

Es-selamun alejkum vllezer dhe motra musliman.une vertet nukkam ndonje koment per ket pune te madhe qe po beni ju,por kam nje lutje te sinqert drejtuar ALLAHUT krijuesit te gjithesise qe te gjith ata qe japin kontributin e tyre te mundshem per ta ngritur ket DIN LLAHU i shperbleft me XHenetul Firdeus AMIN. Es-selamun alejkum.


2327. dardan (04.06.2010)

selamun alejkum deshta me jav bo ni pytje krejtve juve qe jeni ne ket web faqe une e kam nje shok po aj nuk eshte bash mir kohve t fundit ka qen shum besimtar i mir po tash nuk po fal ma as namaz sepse e ka nje mundim tė rėndė aj thot se spo muj mu fal prej njė zėri i cili po m thot nė vesh nuk ka zot dhe nuk eksiston ndonje bot tjeter kur te vdesim jum mundu me ja hiq keta duke i than se ka zot ai eshte allahu po nuk po munet me bisedu hiq ju kisha lut juve qe te ma gjeni ndonje zgjidhje atij se edhe familja e tij jan ber shum merak per tė


2326. kastriot (03.06.2010)

selamun alejkum jeni shum t mir krejt prej t parite deri te fundit


2325. jakup (03.06.2010)

ne qoftese me shikim lagesh a do me than se je pa la
xhunub


2324. blerta (03.06.2010)

Ju faleminderoj shum per kete faqe sepse qdo dit e shikoj dhe nga kjo jam mesuar edhe te falem Zoti ju shperbleft gjithmon me te mira


2323. dija (02.06.2010)

zoti qof me ju gjithmon o robt e zotit zoti e krejoj token njeriun te gjitha faliminderit per te gjith ata qe jan kujdes per ket faqe si kjo duhet te ket edhe shum faqe tjera per ti mesur te rinjeve se qka esht zoti edhe qka na dhuron zoti ... vetem zotit ju kofshim fal ai na dha te gjitha kurse ne besimin qe kemi ndaj ti mo nuk kam qfar te shtoj ne ket koment veq te ju them besoni ne zot edhe keni besim tek ai se ai esht ma i madhi ne bot ju faliminderit per mirkuptim


2322. dija (02.06.2010)

zoti qof me ju gjithmon o robt e zotit zoti e krejoj token njeriun te gjitha faliminderit per te gjith ata qe jan kujdes per ket faqe si kjo duhet te ket edhe shum faqe tjera per ti mesur te rinjeve se qka esht zoti edhe qka na dhuron zoti ... vetem zotit ju kofshim fal ai na dha te gjitha kurse ne besimin qe kemi ndaj ti mo nuk kam qfar te shtoj ne ket koment veq te ju them besoni ne zot edhe keni besim tek ai se ai esht ma i madhi ne bot ju faliminderit per mirkuptim


2321. abdulla (02.06.2010)

selam vllezer e motra krkoj ligjerata me shkrim arabisht


2320. kastriot (01.06.2010)

eshte vizita ime e par ne ket web faqe por ju jeni shum tmir allahu t gjithve juve ju shperbleft me xhennet ishalla ju largon prej xhehnemi selamun alejkum vllazen e motra


2319. kastriot (01.06.2010)

eshte vizita ime e par ne ket web faqe por ju jeni shum tmir allahu t gjithve juve ju shperbleft me xhennet ishalla ju largon prej xhehnemi selamun alejkum vllazen e motra


2318.  (01.06.2010)


2317. arta (30.05.2010)

selam ajlekum asht ni veb i qelluar allahu ju ndomoft te gjithve.


2316. ramadan (28.05.2010)


2315. fatmir (28.05.2010)

jukisha lut hogjes shefqet krasniqi qe me nimon mu kthy ne imam te allahut edhe mem mesu meu fal falimiderit per mir kuptim allahu te qoft ne gjenet
2314. lide (26.05.2010)

shum niceeeeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaaaaaaaaa


2313. lide (26.05.2010)


2312. elsa shabani (23.05.2010)

Allahu e degjone ate qe e falemenderon o,Zot me beje prej atyre qe pendohen me beje prej atyre qe pastrohen


2311. elsa (23.05.2010)

o,Zot ti je ai qe di te fshehetat dhe te dukshmet krijusi qijev dhe i tokes ska zot tjeter per veqe teje kerkoj qe te me mbroshe nga e keqja e vetes sime dhe nga e keqja e shejtanit dhe nga ajo me se ai shpie ne shirik


2310. fitim (23.05.2010)

tung tung


2309. Nexhat Banulla  (23.05.2010)

i pershendes te gjith muslimanet e botes me pershendetjen me te bukur me Es-selamu Alejkum we remetullahi we berekatuhu All-llahu i shperblefte te gjiyh ata qe po punojn per te miren e islamit e ishkatroft ata qe pona perqeshin


2308. farush (23.05.2010)

selam alejkum allahu ju shperbleft per mundin qe po e beni selam alejkum


2307. VJOSA (22.05.2010)

O ALLAH JE ME I MADHI SHUM E MIR KJO WEP FAQE VAZHDONI KESHTU ALLAHU JU SHPERBLEF ME XHENNET


2306. VJOSA  (22.05.2010)

selem alejkum musliman kush eshte musliman ne ta msun kete dua permendesh sepse ne diten e kijametit eshte shum e vlershme kjo dua ska te adhuruar perveq allahut nje dhe i pashoq atij i takon sundimi dhe lavderimi ai eshte i plotfuqishem mbi gjdo send nese e thuani kete 100 her i ki 100 sevape dhe tu fshihen 1000 mekate selem alejkum ju lutem mesoni kete mir edhe mos te harroj qe nese e thuani kete 10 her apo 1 her kur te pritoi e thuani 10 her ose 1 her


2305. VJOSA (22.05.2010)

O ALLAH JE ME I MADHI SHUM E MIR KJO WEP FAQE VAZHDONI KESHTU ALLAHU JU SHPERBLEF ME XHENNET


2304. vjosabavitu.com (22.05.2010)


2303. Halil (21.05.2010)

Allahu ju shperbleft nuk njoh web faqe ma te mir se kjo veq vazhdoni Allahu ju ruajt


2302. Fitim (20.05.2010)

Allahu ju ruajt te gjitheve


2301. xhevda (19.05.2010)

selam alejkum ky liber eshte ndriques e udhzues per njerz dhe kjo eshte fjala e ALLAHUT DHUL XHELAL dhe e meriton respektin maksimum ky liber kur-ani kerimi andaj punoni me ta ALLAHU na ruajt e na forcoft selam alejkum klm


2300.  (19.05.2010)

slm ekam 1 pytje hoxh ind kur po eboj urinen mas 5 minutave pokam serpikje dhe qfar te bej ne se ka munde si jam kon te mjeku asgj spo me bajn the akam denim ne se kam marr avtes ene namaz kur kam bo sezhde kam pas seter pikje te urines


2299. ebubekri (19.05.2010)

slm ekam nje pytje hoxh inderua kur pe poj urinen masandej po kam seter pikje shum qfar te boj nese ka mundesi metregu te akam denim nese kma fal namz keshtu


2298.  (18.05.2010)


2297. aa (18.05.2010)

eselamu alejkum shum mirr


2296. mia (18.05.2010)

kjo faqe me pelqen shum sepse flitet per librin ton te shejte kurani


2295. bona (18.05.2010)


2294. sadije (18.05.2010)

lus allahun qe tju shperblej per ket faqe te internetit,deshiroi qe kto fjal te bukra te kuranit te ndikojn ne zemer e ne shpirim tim.


2293.  (17.05.2010)

o vllezer e ju motra a mund te me ndimoni deni dov apo naj send tjeter se per fmi me intereson diqka per msysh kur mer fmia
edhe ne gjum trishton smunet me flejt


2292.  (17.05.2010)

selam alekim


2291. fatmir (17.05.2010)


2290. nashirja  (17.05.2010)

une besoj shum kurani esht zbritur prej allahut subhana vetala allahu asht 1 dhe i pashoq selam alkem


2289. bedri (17.05.2010)

sghum mir Allahu ju shperbleft


2288. xheneta (17.05.2010)

kurani eshte liber i Allahut


2287. xheneta (17.05.2010)


2286. berat ibraimi (15.05.2010)

allahu ekber allahu coft mbi ju


2285. albert (14.05.2010)

mshira dhe rahmeti i allahtu qoft mbi ju dhe gjith imetin muhamed


2284. albert (14.05.2010)

mshira dhe rahmeti i allahtu qoft mbi ju dhe gjith imetin muhamed


2283. radio kosova (14.05.2010)


2282. altina (14.05.2010)

selajm ajekem u enedua allahun me shum se veten une e dua allhn ma sh muse jeten une e dua allahum me zemer e me shpirt edua shum


2281. fatlinda (14.05.2010)

mua me pelqen shum libri i shejnt te cilin na tregoi allahu xheleshenehu


2280. fatlinda (14.05.2010)

nuk kam koment po ekam nje komplimne tper te gjith shqipterat kudo qe jan qe te fanil namzin ashtu si n ala allahu xh.sh ju lutem serpektoni fen te cilen alluha naka dhuru me tek fjal une mak deshir te respektof jen ton


2279.  (12.05.2010)

kjo faqe mua me pelqen shume sepse flitet per librin tone me te shejte kuranin fisnik


2278.  (11.05.2010)


2277. kadire (11.05.2010)

selam alikum


2276. Shkupjani (10.05.2010)

All-llahu ju Shperbleft per Rifreskimin e Linkut Kurani Fisnik(Administratori )
Vella Hallall e ke.


2275. ARIAN (10.05.2010)


2274. Administratori (09.05.2010)

Tash mundeni ta zbritni programin Kurani Fisnik nga ballina. Na bėni hallall.


2273.  (09.05.2010)

alija


2272. alipeja2008@hotmail.com (09.05.2010)

kurani foto


2271. ali (09.05.2010)

komenti


2270. pokrami (09.05.2010)


2269. isalmi (09.05.2010)


2268. gresa gashi (09.05.2010)

e selamu alejkumm kalofshi mir


2267. elvira jahija (09.05.2010)

selamu alejkum allahu ua shperbleft mundin tuaj e kam nje propozim:''kthehuni ka feja muslimane edhe ju pabesimtaret ndaj allahut sepse do ta shpetoni veten e juaj kjo bote eshte vetem nje sprove qe allahu jua ka dhene kurse bota tjeter eshte me e mir edhe e pafundme ska fund ju duhet qe te shkoni ne rrugen e drejtte allahut qe te jeni ne xhehenet ne ate bote keshtu qe faleni namazin besone allahun te rriturit shkoni ne haxh mesoni te lexoni librin e shenjet te allahut ''kuranin'' e selamu alejkum nga elvira


2266. elsa jaha (09.05.2010)

webi ashte shuum i mir me pelqen shummm-shuummmm


2264. mirsad muqaj (05.05.2010)

Es elamun alejkum ? Allahu jau shperbleft me xhennet punen e juaj.Kėrkoi simbas mundėsive tė ma dergoni tefsirin e suretu ali imran nga Shejh Dr.Shefqet krasniqi Allahu u ruajt


2263. hamit  (05.05.2010)


2262. shkupjani (04.05.2010)

SELAM ALEJKUM


VELLEZER A KA DIKUSH QE E MIRMBAN KET FAQE..?????

JAN BERR SDI SA KERKESA PER SHKARKIMIN E KURANIT FISNIK::

NUK MUNDEMI ME E SHKARKU KET PROGRAM

A DO“TA NDREQNI LINKUN (RIFRESKOJENI LINKUN PER SHKARKIM)

NE QOFT SE KENI PROBLEME TEKNIKE NA TREGONI.

VELLEZER JU QE E VIZITONI KET FAQE DHE E KENI SHKARKU KET PROGRAM NE FILLIM KUR ESHTE VENDOSUR LINKU VALID NE QOFT SE E KENI PROGRAMIN ENDE,VENDOSENI PROGRAMIN NE RAPIDSHARE APO DIKUND TJETER QE TE KEMI MUNDESI TA SHKARKOJ EDHE NE QE SE KEMI KET PROGRAM:

ALL-LLAHU JU SHPERBLEFT

SELAM ALEJKUM


2261.  (04.05.2010)


2260. shkupjani (02.05.2010)

SELAM ALEJKUM

MUNDESHISHT LINKUN ME E RIFRESKU SE NUK MUNDEMI ME E SHKARKU KURANI FISNIK Versioni aktual: 5.0.17SELAM ALEJKUM


2259. flora gashi (30.04.2010)

leximi i kuranit fisnik


2258. aida (28.04.2010)

deshiroj te lexoj kuranin dhe ta mesoj shkelqyshem .disa profesora nuk deshirojne te na japin maksimumin..disa here e kam filluar dhe e kam len pergjysem..se kisha shum nevoj per mesues.mbetet enderra ime me e madhe leximi i kuranit ne gjhen arabe mesimi permendesh.me pelqen miqesi me besimtare te allahut duke pranuar edhe keshilla dhe sygjerime.es selam alejkum


2257. adem  (27.04.2010)

selam alejkem feja islame esht feja me e verteta ne bot e dua dhe e adhuroj shum fen islame jam i lumtur se jam musliman allahu i shperbleft gjith muslimant


2256. mondiduli (27.04.2010)

Es'selamu Alejkum. Deshiroj ta shkarkoj programin e Kur'anit por nuk shkarkohet. Ju lutem a mund te me sqaroni si duhet te veproj. All'llahu jua shperblefte me xhen'net.


2255. Florian (26.04.2010)

selam alejkum qysh jeni a jeni mir qysh po kaloni kisha pas qef me dit qysh muj mi shkarku suret ne formatin mp3 se i kom nja 2 sure te mishary en telefon edhe ktu po ma qet qe prej web-it www.kuranifisnik.net osht shkraku kisha pas qef mi shkarku krejt allhu ju shperbleft selam alejkum


2254.  (26.04.2010)


2253. shpetim (25.04.2010)

pershendetje

nuk kam mundesi te shkarkoj kuranin


2252. fisnik krasniqi (25.04.2010)

feja muslimane osht feja me e sjejt ne bot edhe me e mira ne bot ja vlen ta kesh nje fe si feja islame e du allahun i dua vellezrit e mi musliman i them qe te pastrohen prej te kqijav


2251. shkurte (24.04.2010)

shum i mir po me pelqen


2250. ferkim (24.04.2010)

selam alykym vllazer musliman un jetoj ne franc dhe ifali 5 vakte jam 2 vjet franc gjithmon kam dasht allahun sa kom qen ne kosov kam falur vetm gjuman tasht elham durila vllazer rruga evertet esht namazi jam ilumtur kam ni djal te cilit falemenderimi i takon allahut selam alykum vllazer emotra


2249.  (21.04.2010)

sheti gjilan


2248. sheti (21.04.2010)


2247. nijat osmani (20.04.2010)


2246. Nexhmedin (19.04.2010)

Eselamu alejkum ,Zoti ju dhafte te gjith atė mirat nė kėtė botė dhe nė botėn e amshueshme ,I madhi Allah ju Shperbleft pėr krijimin e kesaj Faqeje aq tė mir dh e tė Bekuar,zoti ua ruajt familjet e juaja dhe zoti i ruajt te gjith besimtarėt*et e besimit musliman te cilet e perzgjodhen rrugėn e drejt Islamin fejėn e vėrtetė ,Amin.


2245. faton  (19.04.2010)

selam alejkum nuk jam ka muj me marr as ni hadithe po as ni video apo ndonje pjes te kuranit me e downlodu nuk munemi me i marr apo keni naj problem ju lus qe te ma ktheni ndonj pergjigje


2244. dorentina (17.04.2010)

i vetem je ti o zot e o allah


2243. dorontina (17.04.2010)

o Allah ti je nje ti je vetem nje
ti je i vetmi qe na dergove ne kette botttttttttttttttttttttttttt
vetem ti je
o ALLAH me nje fjel Allah TI JE I SHEJT O ZOT o ALLAHU i immmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm ti je i imimi dhe i te gjithve


2242. dorontina (17.04.2010)

o Allah ti je nje ti je vetem nje


2241. dorontina (17.04.2010)

o Allah ti je nje ti je vetem nje


2240. dorontina (17.04.2010)

o Allah ti je nje ti je vetem nje


2239. ummi (07.04.2010)

asalamu alejkum

Allahu ua shperbleft me te mirat e kesaj jete dhe te jetes e perhershme me kete faqe.na ben shum dobi dhe na ndihmon ne jeten e perditshme nese kerkojme diēka reth haditheve dhe KuranitShum ide e mire.Allahu na shtoft dijen dhe na bashkoft ne xhennet.


2238. ummi (07.04.2010)

asalamu alejkum

Allahu ua shperbleft me te mirat e kesaj jete dhe te jetes e perhershme me kete faqe.na ben shum dobi dhe na ndihmon ne jeten e perditshme nese kerkojme diēka reth haditheve dhe KuranitShum ide e mire.Allahu na shtoft dijen dhe na bashkoft ne xhennet.


2237. ummi (07.04.2010)

asalamu alejkum

Allahu ua shperbleft me te mirat e kesaj jete dhe te jetes e perhershme me kete faqe.na ben shum dobi dhe na ndihmon ne jeten e perditshme nese kerkojme diēka reth haditheve dhe KuranitShum ide e mire.Allahu na shtoft dijen dhe na bashkoft ne xhennet.


2236.  (06.04.2010)


2235. valdrin bikliqi (06.04.2010)

u po komentoj se kurani esht nje liber i shenjt dhe duhet ta ndjekim fen islame


2234. ARGJENDI (06.04.2010)


2233. ARGJENDI (06.04.2010)


2232.  (05.04.2010)


2231. mumin (04.04.2010)

pse muhamedi as asht martu meni vajz 9 vjecarer


2230. drita (04.04.2010)

Esselam Alejkum Vlezer dhe Motra Muslimane Allahu ju shperbleft mer mundin si po ebani inshallah Allahu nuk na ehumb mundin enarun nga shejtani se jemi tu jetu me mje koh te veshtirr shum lus Allahun qe tna mbron krejt muslimanve ne krejt boten kudo qejon tna meshiron.Esselamun Alejkum Vlezer dhe Motra Drita nga Zvicra.


2229. drita (04.04.2010)

Selam Alejkum Allahu ju shperbleft me xhenet.Esselam Alejkum


2228. avni (03.04.2010)

mrekullit e vitit 1015 e allahut


2227. shkupjani (03.04.2010)

Selam Alejkum
Vellezer deshta ta instaloj ket program ne pc ,Problemi eshte qe smuj me e shkarku???
keni problem me linkun nuk mundem me e shkarku.


2226.  (02.04.2010)


2225.  (02.04.2010)


2224. fetah (01.04.2010)

pomundohemte falna ponukpo di si tja nisi prej filimit ju lutemme ndimoni


2223. Agron Hashani (26.03.2010)

Selam Ualeikum


2221. hamit  (05.03.2010)

Selam Alejkum te gjit te mirat e ketij programi qe ju a dedikoni besimtarve islam nepermjet te ketij programi islam te PC-ise allahu u u shperbleft eselam alejkum ve rametullahu veberekatuhu


2220. agon (02.03.2010)

selam lejkum a jeni mir o musliman si po ja kalon me shendet une dua qe te regjistrohem ne kurani fisnik e selam alejkum


2219. valon (26.02.2010)

Selam- alejkum web faqet e tilla me bejn te ndihem shum mir , mirpor dua te me ndihmoni e kam deshiren qe te marr Suret e Kuranit ne sqip a mund me me ndihmoni apo te mi dergoni ne msn tim ju faleminderit per mirkuptim ,Zoti ju Shperbleft kaloni mir


2218. Bahri (18.02.2010)

Kurani ėshtė rrga mė e drejt daj Allahut


2217. besnik-rrukaj (17.02.2010)

selam alejkum...te gjithve...muslimanve ne evrop kudo qe jan.te shikoj edhe te gjelozoj...,?


2216. shkelqesa (10.02.2010)

Kur`ani-i derguar nga Muhamedi a.s


2215. abedin  (09.02.2010)

EsSelamAlejkum.Allahu xh.sh.jushperbleft me te mira ne ket bot dhe boten tjeter


2214. shkelqim (08.02.2010)

tung jam shkelqimi


2213. agon _daci@freskohu.com (07.02.2010)

namazin eshte shtylla e fejes eselam alejkum


2212. ensar (05.02.2010)

namazin duhet ta falim Urdhė e ZOTIT DUHET TA FALIM NAMAZIN


2211. avni (04.02.2010)

kerkoj kuranin shqyp


2210. ISMET (04.02.2010)

PERSHENDETJE NGA ISMETI DESHTA ME JU PYET SE SI DUHE ME BER AMIN PERSHEMBULL PER NET TE MDHA


2209. saha (02.02.2010)

pranoje prej medos


2208. avni (25.01.2010)

EsSelamAlejkum.Allahu xh.sh.jushperbleft me te mira ne ket bot dhe boten tjeter jeni te mrekullushem.


2207. ismet (21.01.2010)

Es Selamun Alejkum Lus Allahun xh.sh.qe tju shperblej me te mirat e tja gjithnji ne ket bot dhe ne boten e ardhme .
Allahu xh.sh. ju shperblefet me xhenetin e Firdeusit per gjithe ket pune te madhe qe e keni ber.Allahu ju dhurofet shendet dhe suksese ne punen e ma tutjeme .
Kame nje luteje te me tregoni se si mundem me donlladuar Kuranin fame laret nje ajet kuranore ne gjuhen Arabe dhe ne ajet kuranore ne gjuhen shqipe me perkethim ne word,ju lutem te me mesoni si duhet bere kete . ju jame mirenjohes .
Shume selame


2205. BEJZAD (11.01.2010)

selam alejkum zoti ju shperbleft me xhenet ferdeus...


2204. dora (11.01.2010)

JU LUMT QA KA MUSLIMON QE SHKRUJN KUMENTE
PER FEN TON TE BUKEUR AHLL LLHU JU SHPERBLEFE ME TE MIRAT E VETA PO DESHTA ME DIT NGA JU VLLAZEN MUSLIMON A BESONI NA JETEN TJETER NAHIRET PO A A JO JU LUTNA KTHENE
KUMENTIN
OK


2203. sefer (11.01.2010)

Shum mir qe na keni munsu ne net te kem njohuri mbi kulturen ISLAME, ZOTI ju shperbleft me respekt seferi.


2202. toli (09.01.2010)

Selamu Alejkum vėllezėr dhe motra besimtare uroj qė e gjith bota tė besoj nė Islam dhe uroj qe te gjith te mesojn Kur'anin sa me shpejt e sa me mir qė munden,me ndimėn e All-llahut xh.sh.(Amin)


2201. ruzhdi morina (08.01.2010)

dy bashkatdhetareve te mij qe po pyesin se ku munden me gjet kuranin me perkthim dhe si ta ruajn ne dokumente :te gjitha mund ti gjeni lart ne kete faqe ku shkruan download dhe aty i gjeni te gjitha pastaj zgjidheni librin te cilin e pelqeni ta shkarkoni (dowenload-oni)


2200. ruzhdi morina (08.01.2010)

komplimente .ndoshta do te ishte mire tu vihej ne shqip edhe perkthimi i titujve (sureve).falenderoj per mirkuptim


2199. lutfi mustafa (08.01.2010)

selamun alejkum ju dėshiroj punė tė mbar ishalla Allahu jav paguftė kėt pun ,po mė intereson ku mundem me gjet me ble kuranin arabisht me pėrkthim shqip dfhe me shkronja shqip a teksti arabisht.


2198. sali (02.01.2010)

kurani fisnik


2197. sali (02.01.2010)

leximi i kuranit


2196. beta (01.01.2010)

shum deshiroj te mesoj me shum per kuranin asht nje liber i jashtzakonshem


2195. ekrem (27.12.2009)

a keni mundesi me me tregu se si me e gjet e me rujte te dokumentet kuranin fisnik ne gjuhen arabe me shkronja shqipe dhe ne cilen faqe te internetit mundem me e ruajte kuranin me shqiptim shqip


2194. memet (19.12.2009)

si duhet te jemi te mir


2192. bekir (17.12.2009)

nuk instalohet dhe del ky gabim aty*
loglife: c:*windows*st6unst.006'.
error number is 7


2191. bekir (17.12.2009)

nuk instalohet, del nje error


2190. Besimtari (17.12.2009)

Selamu Alejkum vėllezėr,Allahu ju shpėrbleftė pėr kėtė program tė K`uranit kaq tė mirė punuar dhe tė dizajnuar.A ose(pse nuk mund)ta lėshojmė kėtė program qė ta lezoj tėrė K`uranin pa ndėrprerė e jo vetėm pėr ēdo Sure ta lėshojmė(klikojmė) pėr ta lezuar? Allahu ju shpėrbleftė,Eselamu Alejkum.


2188. Muhamed (15.12.2009)

Esselamu alejkum !
Poashtu edhe unė ju uroj Vitin e Ri Hixhrij.


2187. Haxhi Rexha (15.12.2009)

Esselamu alejkum !
Urime Viti i Ri Hixhrij tė gjithė besimtarėve dhe besimtareve musliman*e.


2185. zehra (15.12.2009)

selam pranojum edhe lexoje kuranin


2182. Haxhi Rexha (13.12.2009)

Esselamu alejkum o ju besimtarė muslimanė kudo qė jeni


2177. Muhamed (10.12.2009)

Esselamu alejkum !
All-llahu ju ruajtė insha'Allah.Amin...


2161. abedin (05.12.2009)

eselamun alejkum ymetit muhamet s.a.v shum u shumua syneti gjith boten edhe ne kosov qe thot udhehtsija ekosoves imami punon u hejek shamija vothet vesh vothi kethiz emuzika eloloj tjerash kejo asht synet i njeriut etash shumohet feja sedot luftohet luft fetare


2159. sali (04.12.2009)

Selam Alejkum vllezer musliman ALLAHU ju shperbleft se qe shum kohe jam duke e kerkuar ta donwlodoj KUR'ANIN.ALLAHU ju ruajt


2157. Haxhi Rexha (03.12.2009)

Esselamu alejkum !
All-llahu ju shpėrbleftė me xhenet insha'Allah.Amin


2153. asejla (01.12.2009)

allahu xheleshanuhu eshte ai i cili meriton adhurim si dhe muhamedi a.s eshte rob i derguar i tij i fundit


2152. Rexhep (29.11.2009)

Esselamu alejkum !
Urime Festa e Madhe e Kurban Bajramit.


2146. arjan (27.11.2009)

kur"ani per mua esht nje liber qe nuk krahasohet me asnje dhe se kur"ani fisnik esht libri i muslimaneve qe eka derguar "ALLAU"gj.sh


2144. artan  (27.11.2009)

selam alejkum te gjithve une spo di qk ame ju than juve ju jeni ma t emirt All-llahu ju shperbleft per punen qe jenu duke e bere se me ket veb na keni knae zemrat beso me gjith shpirt jom ka foli po na knaqni sidomos me mp3 kuran kendim aty shumicen e kohes e kaloj tu ngu kuran no koment per punnen e juaj edhe nje her All-llahu ju shperbleft me xhenetet me te larta selam alejku te gjithve


2143. zeqirja (26.11.2009)

pr qfar arsije nuk instalohet ne kumpjuter ki program


2142. gafurr (25.11.2009)

Ju lusemm qysh mundem ktu meu rigjistru


2141. xhevahir kojku (18.11.2009)

SELAM ALEKUM VELLEZER DHE MOTRA MYSLIMANE
ALL-LLAHUME JA RABI NA FAL NEVE O PERNDI . ALL-AHUME JA RABI NA FAL NEVE O PERENDI.NA JEP TE MIRA NE KETE DYNJA NAHIRET ZOT NA SHPETO.NA JEP TE MIRA NE KET DYNJA NAHIRET ZOT NA SHPETO. NA FAL NEVE BAB E NEN FALI GJITH KETO BESIMTAR NA FAL NAVE BAB E NEN FALI GJITH KETA BESIMTAR. BEJM IBADET PA JA NDA NA PRONO ZOT KETE DUA.BEJM IBADET PA JA NDA NA PRANO ZOT KETE DUA.NA FAL JETEN TE REHATSHME EDHE VDEKJEN TE REHATSHME .EDHE SHPIRTIN ME NA MAR KEMI QEN NE BESIMTAR ...................ZOTI JU NDIMOFT NE TE MIRA.....


2140. fatlinda  (16.11.2009)

une e dua kuranin sa gjithqka ne jeten teme e dua me zemer e shpirt kurani osht gjithqka per muma ....


2139. bekim (15.11.2009)

po kurani eshte uj eshte zemer oksigje gjak buk pa te jeta do te ishte pa sy pa vesh pa hun.lum aj qe e lexon e studijon e i permbahet un qaj kur e lecoj e dua por niheri edhe e kam ushqim se di a do te mun ta kaloja ni dit pa e lexua


2138. bekim (15.11.2009)

po kurani eshte uj eshte zemer oksigje gjak buk pa te jeta do te ishte pa sy pa vesh pa hun.lum aj qe e lexon e studijon e i permbahet un qaj kur e lecoj e dua por niheri edhe e kam ushqim se di a do te mun ta kaloja ni dit pa duran


2137. agim (13.11.2009)

kam deshir te lexoj kurranin kerim per duat qe pranohen


2136. LUTFI MUSTAFA (13.11.2009)

Selamun alejkum i falenderoj tė gjith ata tė cilėt punojnė pėr islam dhe kan prkthy kuranin,Allahu i shprbleft me xhenetin firuz.jam i knaqun shum ,me faqen e kuranit fisnik.


2135. Besir Rushiti (08.11.2009)

kur mundohem ta celi programim Kurani fisnik ma paraqet ket problem error 3706 kerkoj ndihmen tuaj, Falemenderit


2134. ekrem (08.11.2009)

dĖrguari i Fundit, Muhammedi a.s. ka thĖnĖ:

“Gjėja e parė pėr tė cilėn do tė japė llogari robi (i All-llahut) nė Ditėn e Ringjalljes ėshtė namazi. Nėse i ka kryer namazet sipas rregullave, atėherė do tė jetė i shpėtuar dhe ka korrur sukses. Nėse namazet do tė jenė tė paplota (tė mangėta), do tė pėrjashtohet nga mirėsia dhe do tė jetė i humbur. Nėse do tė ketė diēka tė paplotėsuar nga farzet (obligimet e domosdoshme), All-llahu i Lartmadhėruar do t'u thotė (melekėve):
-Shihni se a ka kryer robi Im ndonjė namaz vullnetar, me tė cilin do t'ia kisha plotėsuar farzin.
Pastaj edhe veprat tjera do tė gjykohen nė tė njėjtėn mėnyrė.”

Gjithashtu ka thėnė:
“...Shtylla e fesė ėshtė namazi...”

Dhe:
“...Islam ėshtė:
1. Tė dėshmosh se s'ka hyjni tjetėr pos All-llahut dhe se Muhammedi ėshtė i dėrguari i Tij;
2. Ta kryesh faljen;
3. Ta japish zekatin;
4. Ta agjėrosh muajin Ramadan dhe
5. Ta kryesh haxhin nėse ke mundėsi.”KUSHTET PĖR VLEFSHMĖRINĖ E NAMAZIT

-Nuk bėn tė jesh xhunub - i (e) papastruar nga pėrjetimi seksual ose (vlen vetėm pėr femrat) e papastruar nga periudha mujore. Qė tė pastrohesh, duhet ta lash tėrė trupin.
-Nuk bėn ta kesh kryer nevojėn (qoftė tė madhen ose tė voglėn) dhe tė mos e kesh larė vendin me ujė. Nėse je stėrpikur (ndotur) me nevojė, duhet ta lash teshėn ose tė veshish tjetėr.
-Namazi nuk vlen pa marrė abdest. Abdesti mirret kėshtu: Duke patur pėr qėllim marrjen e abdestit, thua Bismil-lah dhe i lan nga tre herė: duart, gojėn, hundėn, fytyrėn, krahėt deri nė bėrryl, i fėrkon me dorė tė lagėt flokėt dhe veshėt, dhe i lan kėmbėt deri te nyjet. (Gjatė larjes sė gjymtyrėve binjake si duart dhe kėmbėt, sė pari ia nis duke larė gjymtyrėn e djathtė.)
-Me njė abdest mund tė falen disa namaze, ndėrsa abdestin e prishin kryerja e nevojės, lėshuarja e gazit, gjumi, etj.
-Gjatė faljes mashkulli duhet ta ketė tė mbuluar trupin sė paku prej kėrthizės deri te gjunjėt, ndėrsa femra duhet ta mbulojė tėrė trupin, pos fytyrės dhe duarve.
-Para se ta fillosh faljen, kthehesh kah Kabja dhe vendosesh para ndonjė sutre (sutre mund tė jetė muri, druri, shpina e njeriut, guri pak mė i madh ose ndonjė objekt tjetėr jo i gjallė).
-Gjatė faljes ndalohet tė folurit, tė qeshurit, tė shikuarit lartė ose anash dhe e gjithė kjo ka pėr qėllim koncentrimin sa mė tė madh tė falėsit, sepse ai vendos kontakt me Krijuesin e tij, i Cili meriton lavd-falėnderim dhe frikėrespekt tė denjė.
-Para se tė fillosh faljen, duhet tė kesh pėr qėllim faljen e kohės sė caktuar. Nėse tė ndodh qė ta falish ikindinė, ndėrsa pėr qėllim ke patur faljen e drekės, duhet ta pėrsėrisish namazin.
-Namazin e falė nė kohėn e vetė.KOHĖRAT E FALJES

1. Sabahu (Fexhr) falet nė agim, prej kur fillon dallimi mes errėsirės sė natės dhe dritės sė zbehtė tė mėngjesit, dhe vazhdon deri para lindjes sė diellit.
2. Dreka (Dhuhr) falet pasi qė dielli lėviz prej zenitit, deri nė atė pozitė kur hija e objektit fiton gjatėsinė e objektit.
3. Ikindia (’Asr) falet pas mbarimit tė drekės dhe vazhdon deri para perėndimit tė diellit.
4. Akshami (Magrib) fillon pas perėndimit tė diellit deri nė errėsimin e horizontit.
5. Jacia (’Isha) falet pasi qė horizonti errėsohet plotėsisht, deri para agimit.TABELA E REKATEVE

Namazi pėrbėhet nga pjesėt e quajtura rekate.
Nė vazhdim po tregojmė nga sa rekate kanė namazet:

LLOJET E NAMAZEVE

Ēdo namaz, qoftė farz ose sunnet falet pėr hir tė Zotit dhe askujt tjetėr.
Namazet farz janė obligim nga Zoti pėr ēdo musliman tė vetėdijshėm, dhe pėr mosfaljen e tyre pa shkak pason dėnimi nė kėtė jetė dhe pas vdekjes.
Namazet sunnet ėshtė mirė qė tė falen ngase ato i ka falur edhe Muhammedi a.s. gjithmonė kur ka patur mundėsi. Nė tabelė janė cekur 12 rekatet sunnet qė Muhammedi a.s. zakonisht i ka falur dhe e ka lavdėruar faljen e tyre duke thėnė: “Ēdo musliman qė vullnetarisht falė 12 rekate gjatė ditės pėr hir tė All-llahut pos farzeve, All-llahu do t’ia ndėrtojė njė shtėpi nė Xhennet.” Ndėrsa nė njė rast ai ka thėnė: “Katėr rekate para dreke, dy pas dreke, dy pas akshamit, dy pas jacisė dhe dy para sabahut”. Transmetohet se ai ka falur namaz edhe pas ikindisė dhe para akshamit. Ai ka thėnė: “Ndėrmjet ēdo ezani dhe ikameti ka namaz” dhe kėtė e ka pėrsėritur 3 herė, pastaj ka thėnė: “Pėr atė qė dėshiron.”
Namazi i vitrit nuk ėshtė mirė tė lihet pa falur, edhe pse nuk ėshtė farz. Muhammedi a.s. atė nuk e ka lėnė pa falur.
Pėrveē kėtyre namazeve, Muhammedi a.s. ka falur edhe namaze tė tjera vullnetare, si pėr shembull ėshtė ēuar natėn dhe ka falur namaz nate, ose ka falur namaz pas lindjes sė diellit, ose kur ėshtė zėnė dielli, ndėrsa ndonjėherė ka falur namaz para se tė ndėrmarrė ndonjė vendim tė rėndėsishėm pėr ndonjė ēėshtje tė kėsaj bote. Kėto janė namaze vullnetare dhe kryerja e tyre edhe pse nuk ėshtė e domosdoshme, ēmohet shumė.FALJA E SUNETEVE

Falja e suneteve dy rekatėshe bėhet si falja e sabahut, ndėrsa falja e suneteve katėr rekatėshe bėhet si falja e drekės, me atė qė duhet patur pėr qėllim (nijet) faljen e tyre.
Disa nga thĖniet e Muhammedit a.s. rreth faljes


-Ēka mendoni, sikur tė ishte njė lumė para derės sė ndonjėrit prej jush, nė tė cilin do tė lahej pėr ēdo ditė nga pesė herė, a do tė mbetej nė tė ndytėsi? Thanė: -Nuk do tė mbetej kurrfarė ndytėsie. Lajmėtari a.s. tha: -Ky ėshtė shembulli i pesė kohėve tė namazit. All-llahu me faljen e namazeve i shlyen mėkatet. (579)

-Pesė namazet prej njėrit deri te tjetri, namazi i xhumasė prej njėrit deri te tjetri dhe prej njė ramazani gjer nė ramazanin tjetėr, janė pastrues tė mėkateve nė mes tyre, nėse ruheni prej mėkateve tė mėdha. (96)

Abdull-llah ibn Mes'udi r.a. ka thėnė: -E kam pyetur tė Dėrguarin a.s.: Cila punė ėshtė mė e dashur te All-llahu i Madhėruar? Tha: Namazi nė kohėn e vet. -I thashė: Pastaj cila? Tha: -Bamirėsia ndaj prindėrve. -I thashė: Pastaj cila? Tha: -Xhihadi nė rrugė tė All-llahut. (205)

Njė njeri ka thėnė: -O i Dėrguar i All-llahut, mė trego pėr njė punė qė do tė mė shpie nė Xhennet dhe do tė mė largojė nga Xhehennemi! I Dėrguari a.s. tha: -Ta adhurosh All-llahun dhe tė mos i shoqėrosh asgjė, ta falėsh namazin, ta ndash zekatin dhe t'i mbash lidhjet farefisnore. (214)

-A dėshironi t'ju tregoj se me ēka All-llahu i shlyen mėkatet e juaja dhe me ēka i lartėson gradat tuaja? Tė pranishmit i thanė: -Po, o i Dėrguari i All-llahut! I Dėrguari a.s. u tha: -Marrja e abdestit edhe atėherė kur ėshtė vėshtirė, shkuarja e shpeshtė nė xhami dhe pritja e namazit pas namazit. Kjo ėshtė fortifikatė, kjo ėshtė fortifikatė. (572)

-Namazi i njeriut nė xhemat ėshtė mė i vlefshėm se namazi i tij nė shtėpinė e tij apo diku tjetėr pėr njėzet e disa shkallė. Kush merr abdest nė formėn mė tė mirė, pastaj shkon nė xhami me tė vetmin qėllim qė ta falė namazin nė xhemat, duke mos i interesuar asgjė tjetėr, pėr ēdo hap tė tij i shtohet nga njė gradė dhe i shlyhet nga njė mėkat derisa tė hyjė nė xhami, e kur tė hyjė nė xhami, atėherė nė namaz ėshtė aq sa i ka marrė kohėn namazi. Secilin prej jush e bekojnė engjėjt, derisa tė gjendet nė vendin ku ėshtė falur namazi, ata thonė: "O Zot, mėshiroje! O Zot, fale! O Zot, pranoja pendimin". Engjėjt veprojnė kėshtu pėrderisa njeriu tė mos fillojė t'u pengojė tė tjerėve, apo ta prishė abdestin nė xhami. (8)

-Kush e fal namazin e jacisė me xhemat, ėshtė sikurse ai qė gjysmėn e natės e kaloi nė namaz. Ndėrsa ai, qė e fal namazin e sabahut me xhemat, ėshtė sikurse ai i cili ėshtė falur tėrė natėn. (591)

Aisheja r.a. ka thėnė: I Dėrguari a.s. ēohej natėn (dhe falej) aq gjatė saqė kėmbėt iu patėn ėnjtur, andaj unė i thashė: Pėrse po vepron kėshtu o i Dėrguar i All-llahut, kur t'i ka falur ty All-llahu mėkatet e mėparshme dhe tė pastajmet? Ai tha: A tė mos jem rob falėnderues? (70)

-Kush merr abdest bukur e mirė, pastaj shkon nė namaz tė xhumasė, atje hesht dhe dėgjon (hutben), i falen mėkatet e bėra ndėrmjet dy xhumave dhe tri ditė mė tepėr. Kush argėtohet nė xhami me rėrė (dhe gjėra tė tjera), e ka zhvlerėsuar dobinė e xhumasė. (94)

-Zotimi i cili na ndan neve dhe ata (pabesimtarėt) ėshtė namazi, andaj ai qė e lė atė ka bėrė mosbesim. (97)

-Pėr dyfytyrėshit nuk ka namaz mė tė rėndė se namazi i sabahut dhe i jacisė, e sikur ta dinin se ēka ka nė ta, do tė vinin nė xhemat nė kėto dy namaze edhe rrėshqanas. (93)

-Kush e fal namazin e sabahut, ėshtė nėn mbrojtjen e All-llahut, andaj mos i kundėrvihet askush kėsaj me diēka, sepse kush i kundėrvihet kėsaj, All-llahu do ta arrijė atė, dhe pastaj do ta gjuajė me fytyrė nė zjarr tė Xhehennemit. (245)

-Kush e lė namazin e ikindisė, i humb e tėrė puna e tij. (583)

-Urdhėroni fėmijėt tuaj pėr namaz kur t'i kenė shtatė vjet, kurse detyroni me forcė (rrihni) kur t'i bėjnė dhjetė vjet dhe ndajini nė shtretėr (tė veēantė). (199)

Marrė nga pėrmbledhja e haditheve “Rijadus-Salihin” (versioni i xhepit).


Lavd-falėnderimi i takon All-llahut,
qoftė paqja mbi tė Dėrguarin e Tij
si dhe mbi tė gjithė shėrbyesit e mirė tė Zotit

2133. besa (06.11.2009)

Me emrin e Allhut meshiruesi meshireberesit falnderimi i takon alluhut,Zotit te botrave meshiruesit,meshireberesi sunduesit te dutes se gjykimit vetem ty te adhurojme dhe vetem perj teje ndihme kerkojm udhezona ne rrugen e drejtne rrugen e atyre ndaj te cileve ke bekimi.jo ne te atyre qe je i hidhurar,dhe qe kane Humbur Amin


2132. besa (06.11.2009)

Selam Alekum
Besimi duhet me pa ndaj allahu sepse dueh me pat besimi se aj na ka kriju besim duet me pat ndak zotin besim duhet me pat ne driten e zoti besim duet me pat ne engjuj besim ne liber edhe une dua allahu sepse i besoj shun neta qau ju preshndes the gjith islamet ken besim ndaj allahut gjelesha he hu


2131. vahid (03.11.2009)

selamu alejkum


2130. fatlum  (01.11.2009)

duu me lexuu kuranin kurani osht i muslimanve duhet me pas vetbesim te allahu ati i kofshum fal edhe kuranit.


2129. xhevi (01.11.2009)

SELAM ALEKUM UE RAHMET ULLA UE BAREKETUHU.FEJA ISLAME ESHTE FEJA PEQES DHE HARMONIS .VELLEZER DHE MOTRA FEJA ISLAME BAZOHET NE PES SHTYLLA.
1)BESIMI NE ZOT .
2)BESIMI NE ENGJUJ .
3)BESIMI NE LIBRA
4)BESIMI NE PROFET
5)BESIMI NE DITEN E GJYKIMIT

QDO BESIMTAR DUA TE SHQIPTOJ SHAHADETIN

ESHEDUENN LEE I LEEHE IL"ALLA E SHEDUENN MUHAMMED E RESULULLAH

BESOJM DHE DEKLAROJM SE NUK KA ZOT TJETER PERVEC ALLAHUT DHE BESOJM DHE DEKLAROJM QE PROFETI MUHAMED.A.S.PAQJA DHE BEKIMI I ALLAHUT QOFT MBI TE SHOKET E TI DHE MBI TE GJITH ATA QE NDJEKIN RUGEN E TIJ DERI NE DITEN E GJIKIMIT ESHT I DERGUARI I FUNDIT I NJERZIMIT DERI NE DITEN E GJYKIMIT.
E SELAM ALEKUM E RAHMET ULLA U BERKETUHU


2128. blerina nuha (30.10.2009)

la ilahe ilall-llah muhammed ve resulall-llah


2127. egzon (30.10.2009)

komenti im isht se nuk ka zot tejter per pos allahut dhe se muhamedi esht rob dhe i derguar i tij dhe se deja jon esht islami fej e paq e leht Xoni ALL-LLAH EKBER


2126. egzon (30.10.2009)

komenti im isht se nuk ka zot tejter per pos allahut dhe se muhamedi esht rob dhe i derguar i tij dhe se deja jon esht islami fej e paq e leht Xoni ALL-LLAH EKBER


2125. elhame (28.10.2009)

Un jom shum krenare qe ket faqe kan qitur ne net sepse shumica e te rinve rin kot kshtu qe mund te mesoj ma shum per fen islame un jom 14 vjeqare kam deshir shummmmmmmm qe ta vendos mbulesen por ne kosov nuk ka gjera speciale per kta kshtu qe ju kisha lut te gjithve te rinjeve qe tmos miren me gjera qe i then deshirat e zotit si psh( doga alkuoli duhani etj) por te kthen ne rrugen e duhur sepse kur te vi dita e gjykymit dot i bon pishman amo dot jet shum von por zoti asht Falsi i gjdo gjėje Amin


2124. MIRJETA (28.10.2009)

Un jetoj qe 10vjet ne spanje kam shum probleme dhe jam e fejume por me te fejumin kam shum probleme. familjes time ju kam trego por ata idalin zot ati mu pom lajn anesh gjith. Une nje dit dola peji shpis dhe nuk uktheva ma jetoj pak ma lerg familjes edhe nuk di qka dote bej. Kam nevoj per dihmen tende edhe kam nje djal qe me don serjozisht po nuk di qka te bej se nuk esht shqiptar.Te lutem ndimom ama nje rrug te heci para


2123. egzona (28.10.2009)

ju deshiroj jet te lumtur


2122. vlora (27.10.2009)

besoje zotin e fen islame me zemer e mos ta the kush besimin qou e falu e bonu sa ma e qet se kush falet me sinqeritet zoti eshperblen me qetsin shpirtrore qashtu mendoj une vlora


2121. selman (26.10.2009)

selam alajkom. zoti e shperblefta ato qe me ndihmon per nje problem. kam nevoj per ni njeri qe di nga kurani mem ndihmuu jam shume ne hall all-llahu ju shperblefte. rexistroni imellin tim do folim dhe me kshillonii


2120. abdula (25.10.2009)

duhet te besojm ne fshefsin


2119. alban (24.10.2009)

Ai qe do knaqesi ate do ta gjej vetem ne fen Islame.E falenderoj Allahun xh.sh qe jom musliman.


2118. hida (24.10.2009)

Ai ia dhuron hikmetin atij qė do, e kujt i ėshtė dhėnė hikmeti, i ėshtė dhėnė mirėsi e shumtė, por nuk pėrkujtohet askush pos tė menēurve.


2117. hida (24.10.2009)

O ju qė besuat, jepni nga mė e mira e asaj qė e fituat dhe nga ajo qė ju dhamė prej tokės, e mos nxitoni ta jepni atė mė tė pavlefshmen nga ajo, e qė ju nuk do ta pranonit pėr vete pos symbyllas. Dhe dijeni se All-llahu nuk ka nevojė pėr ju, ngase ėshtė i Madhėruar.


2116. egzon fazliu (24.10.2009)

kurani fisnik


2115. sadri (24.10.2009)

selam alajkom gjith vellezve musliman


2114. flamur (19.10.2009)

nuk vrejtje asgje vetem se me ka pelqyer shum ky program dhe ku lloj i kuranit zoti ju shperbleft


2113. blerina (18.10.2009)

ska asgje me te vlefshme se Kurani


2112. betim (13.10.2009)

qa eshte kjo faqe a ben me dit bre


2111. aziz (09.10.2009)

nuk ka asgje ne bot me te mir e me te vlefshem se kurani qe na shpie d r


2109. lutfi mustafa (07.10.2009)

selamun alejkum Allahu ju shprblevt per ket pun qi keni ba ne ket faqe per gjttha gjanat islame, po ju pys prse nuk asht shkru ,Allahu por,ELLAHU NE KURANIN ME SHKRONJA SHQIP DHE FJALT ARABISHT,krkoj prgjegjje prej juve.


2108. Haxhi Rexha (04.10.2009)

Eselamu alejkum !
All-llahu ju shpėrbleftė me xhenet insha'Allah.Amin
Shumė faqe e mirė,vetėm vazhdoni kėshtu !
www.solidariteti.ch
Ue selamu alejkum !


2107. driton (04.10.2009)

shum faqe e mir


2106. visar (03.10.2009)

kjo leter osht nga kurani fisnik nuk bon me qesh me kuranin nuk bon me sha e tjer ky osht nje koment se vetum uneee e kam zbuku kete komeent qa tju qoj nga kurani osht mos julutemi mos keshni se boni gabimmmm te madh


2105. Patriot (30.09.2009)

-Es-selam alejkum-
Un jam nga vushtrrija dhe kisha propozu te falemi edhe ta besojm ALLAHUN dhe pejgamberin MUHAMEDIN alejm selam sepse ne ket bot shkon koha shum shpejtt ne at bot osht bot e perjetshme Inshalla do te shkojm ne Xhenet sepse atje ka mrrekullira te shumta qe i ka falur ALLAHU te falemi te mesojm edhe te punojm un jam 14 vjeqar edhe falem i fali 5 vaktet edhe ja kam nisur se 4 muaj te falem por tash eshte gjdo gje e let edhe ALLAHU me ndimon ne gjdo send ne gjdo gjee falenderimi i takon ALLAHUT Amiin!

ne ket bot nuk jemi te perjetshum ne ket bot shkoon shum shpejtt ndersa ne Xhenet ka mrekullira te shumta qe i kam lexuar ne Kur'an
ka shtepit prej ARI ka lumej me qumshtė,me mjalt,edhe me VERė po nuk eshte ver-ė si ketu ajo ver-ė eshte shum e shijshme as nuk te trullav as nuk te dhemb barku as koka ajo eshte shum e shijshme.

-Un jam 14 wjeqar edhe kam nisur te mesoj per ALLAHUN per te adhuuruarin ton edhe per te derguarin ton MUHAMEDIN alejm selam ishalla allahu na fal gabimet edhe na drejton ne rrug te ti po ju lys prap te faleni edhe te besoni ne ALLAH-un edh ne MUHAMEDIN alejm selam Ammmiinn
-Zoti ju shperbleft me Xhenet
www.faljaenamazit.com


2104. www.solidariteti.ch (28.09.2009)

Es-selamu alejkum !


2103. mile (27.09.2009)

mile hsts,hvtfkvnikanid id ud ufd jhshjjks hjs js jlkfjjikd kijg jkgkljkgyh uyjkh uyiuouyiouy iyiiuyiiiiiiiiiiy uouyoyiyyoiyuu yhjfufjjv8d;pf ug nuf gu gu jg ui fog juh haga uf jhohdf ruglhggikdhygukmlea,juhyfgjhvkk iugkhy mjjiyhftrd yjhfyhyybfitg lhhg ji]u890-pjhg ioiop


2102. klintoni (26.09.2009)

pr rinin e sotit kisha propozu vetem ni te xhuma te shkojn ne xhami ta shikojn a esht mir dhe do te bindeni dhe dote kthehni ne rrug te drejt sepse disa djem kur kaloj rrugve spse une falem i ndegjoj duke than qysh more me u fal ne xhami marr po nuk esht morr jo sepse ata qe tallen me neve ne diten e gjykimit para allhit do ta paguajn shtrejt
vallahi po se munoi jon nuk ka me shu huq jo as agjerimi jon se rinija sotit po pin duhan e duhni esht mekt


2101. klintoni (26.09.2009)

selam alekym ju them te gjithve qe te kthehen ne rrugen e allahit sepse per ata qe nuk e besojn ate o te jet denimi i allahit shum i ran


2100. Rexhep (26.09.2009)

Es-selamu alejkum !
Pėr MOTRA
Faljen e namazit e gjeni te faqja
www.faljaenamazit.com


2099. Rexhep (26.09.2009)

www.solidariteti.ch

Es-selamu alejkum !
All-llahu ju shpėrbleftė insha'Allah. Amin !


2098. MOTRA  (25.09.2009)

ju lutem ne emrin e zotit te me tregoni si ta gjej ne internet nje faqe qe muj me msu faljen e namazit duat i di po vetem menyren dhe qfar duhet te them kur te ulem dhe te ngrehem ne kemb sepse gjindem jasht shtetit dhe skam libra qe te mesohem


2097. elmaze  (25.09.2009)

ALLAHU ESHT NJE SKA ZOT TJETER PER VEQ TIJ I LUTEM QE TE NA NDIHMOJ QDO DIT SEPSE KEMI NEVOJ PER NDIHMEN E ZOTIT ATIJ I QOFSHIM FAL


2096. ilir  (24.09.2009)

Bismilah RRAHMAN e RRAHIM

SELAM ALEJKUM VLLAZNI E MOTRA

MUSLIMAN KUDO QE GJENDENI DHE

E LEXONI KETE KOMENT TIMIN

ALL-LLAHU A.Z.XH Dit e ju shperbleft o vllazni se na keni pru secilit njeri ne shpi KUR^AN dhe Hadithe te Muhamedit s.a.w.s sa per tu frymzu kah e mbara ka hajri me u largu nga e keqja e nga harami e ndoshta dikush hyn ktu e tu lexu Hadithe e KUR^AN e i zbutet zemra e kthehet ne rrug te hajrit e ta hallallit e prej namazit e deri ne haxh INSHALL-LLAH
na bashkon ALL-LLAHU e naj shton imanin e naj forcon DININ ISLAM sa ma shpej e baft ALL-LLAHU ME UDHEHEQ KUNDER PABESIMTARVE KUDO QE GJENDEN ALL-LLAHU na rujt prej sherrit shejtanit te mallkuar prej munafikve prej pabesimtarve prej veseve te vetes e te tjerave se na nuk i dim por qe jan ne dam tonin e ato i di vetem i madhi ALL-LLAH pershendetje nga Essnaf-djal

Franc - Saint Etienn -

**andrezieux-boutheon**

42163 *2 Rue Branly

ILIR TMAVA

**LLUGAXHIA**


2095. MiSS.GoOoNa.DiAmAnT (23.09.2009)

ø.·°Æ°·.ø.-*Es-selamu Alejkum
We Rahmetull-llahi We Berekatuhu
()__()
(_'.'_)
(")_(")

Alll-llahu ju shperbleft me te mira ne jete po ashtu ne ahiret
Rabbena lekel hamd(Zoti yne,Ty te takon falemderimi)
DESHTA mir perhsendet njerzt qe i dua ma se shumtiiii

*3 HABIB VLORA VALONI EMIRA *3
Betimi bukuroshja{celja} bjondja {hasime} Bardha {PxT}PETRITI EKREMI{MitrO} {Meddy}Muhammedi {BELLKA}EMINE {Bella}ARBENITA SunO Nehatii Uthmani Toti Xoni ju dua shuumme kiSs

:)duemi pere All-llahu


2094. GoOoNa DiAmAnT (23.09.2009)

Selam alejkum**
All-llahu xh.sh ju shperbleft
shuem web i mir hehehhe
ju perhsendes shume


2093. donja (23.09.2009)

selam alekum jam ni moter muslimone jam duke u mundar me msu namzin por kam problem me bashk shortin ma ka hup kontrollin as vet nuk di se qka me bo


2092. reshat (21.09.2009)

selam alejkum allau jushperblevt nuk ka fe mate paster se islami dhe muhammedi esht i dergumi i allaut alejkum selam


2091. reshat (21.09.2009)

selam alejkum allau jushperblevt atyre qe e mundsuen ket web faqe mendoj se nuk duet teshkruen fjal pa kuptim siq ishin disa veq germa e tj


2090. merita (18.09.2009)

selam ajlekum vllezer e motra nese vertet besoni se egziston nje zot ateher zoti ju shperbleft me te mirat e ksaj dynjaje e neat bot ju shperbleft me xhenet se duhet me besu ne zot se aj asht nje edhe aj esht qe fal mekate qe te ndimon per te mir te udhzon ne rrug te tij qe ti te jesh ne fund njeriu me i dashuni i allahut xheleshan e hu. zoti ju ndimoft zoti ju shpetoft ne diten e gjykimit se gjith kemi me vdek e andej zoti na ndimoft e na i dhuroft xhenetin (AMIN)se prej skaj dynjaje ska sen veq kush e flet ni fjal te mir e kush ban mir lum aj per veti......?


2088. emir durmish (16.09.2009)

selaumun alejk kush e lexon kuranin zoti e shperblef me xhenetin firdaus.nuk egziston liber me te lexuar se kurani.zoti va pranoft lutjet ne ket nat te K A D R I T.gjith muslimanve.


2087. endrit (16.09.2009)

ilahija


2086. engjell (14.09.2009)

tung


2085. timja (14.09.2009)

eselamualejkem zoti qoft me ju ata qe do ta perparoni fen ton all-llahu ju ndihmoft n gjdo aspekt sepse ju e kini dhe do ta perparoni fen ton es-selamu.alejkum we rametullahuwe berekatuhu


2084. perparim (13.09.2009)

e selemualejkem zoti qoft me ju se ju jini ata qe do ta perparoni fen ton all-llahu ju ndihmoft ne gjdo aspekt sepse ju e kini dhe do ta perparono fen to e selemualejkem ve rahmetullahi ve bereketuhu


2083. perparim (13.09.2009)

e selemualejkem zoti qoft me ju se ju jini ata qe do ta perparoni fen ton all-llahu ju ndihmoft ne gjdo aspekt sepse ju e kini dhe do ta perparono fen to eselemualejkem erahmetullahi vebereketuhu


2082. DONNA (10.09.2009)

ESSELAMU ALEJKUM PUN SHUM EMIR ALLAHU JU SHPERBLEFT PER PUNENE QE EBENI NO KOMENT GJITHQKA ESHT PREFEKT


2081. ali (10.09.2009)

eselamualejkym pun shum e mir zoti ju shperbleft me te mirea. Nese ka mundsi qe edhe nji radio live te bashksis islame te kosoves ta kem kishte me qen pun shum e mir e mos ti degjojm kto radiot private qe nuk ju dihet misioni. selam elejkym


2080. muhamedin (08.09.2009)

feja islame eshte nje nder fjate me te bukur dhe te pasur ne bot jam i lumtur qe e kam emrin e derguarit te allaut a.s.mashum gje msoj me shum me dridhe zemra pr ket fe te psur.


2079. xhezair (04.09.2009)

bismilahi rramonarrahi zoti ju shperbleft per punen qe ekeni bo


2078. arlinda (03.09.2009)

mua me pelqen kuran me se shumti prej librave


2077. xhemile (02.09.2009)

eselamu aljekum


2076. gjyshi (24.08.2009)

Selamalekum urime ramazani 2009 gjith muslimanve


2075. medina (23.08.2009)

Selamun Alejkum ALL-LLAHU ju ndimoft


2074. falja (22.08.2009)

tung?
urime ramazanin


2073. nazmi (21.08.2009)

e SELAM ALEJKYM per te gjith muslimanet an e mban bots.ju uroj te gjthve mujin e bekuar te RAMAZANIT,spe esht nje muaj i medh edhe me i dalluari naga te tjeret o vllzer.


2072. muhamet (20.08.2009)

kurani eshte liberi me i shenjete i muslimanve kush e din qe azdret muhamedi esht adhurues i allahut do te jet i mirseardhur te allahu


2071. valdrin (20.08.2009)

veq vazhdoni


2070. Rexhep (18.08.2009)

Esselamu alejkum vėllezėr dhe motra nė Islam !
Po ju lus tė gjithėve nė emėr Tė All-llahut,lėreni kėtė fėlliqėsirė tė prishtė me nofkėn "kosovarė"mos polemizoni me atė,sepse ai kėtė ėshtė duke e bėrė kaherė,andaj le tė hajnė sa tė dojnė,sepse e ka kotė.
Selam !!!


2069. Rexhep (18.08.2009)

Esselamu alejkum !
Urime Muaji i Shenjtė RAMADAN ...
All-llahu xh.sh.na mundėsoftė ta presim me tė mira dhe gėzime,ta agjėrojmė me tė mira dhe gėzime e harmoni,dhe ta pėrcjellim me tė mira dhe me shpresė se kemi dalė tė pastėrt nga mėkatet tona,me agjėrim tė pranuar,me lutjet,duatė dhe adhurimet tona tė pranuara.Amin.
Selam !!!


2066. abdusselam_gv@hotmail.com (14.08.2009)

Kosovarė o ti kosovare kjo eshte faqe islame dhe seshte katolike posaqerisht kjo eshte faqe kuranit e jo e bibles(kure them e bibles se kam fjalen per tevratin,zeburin dhe inxhilin por per keta qe i kan shkru vet) si e dita i ti shoq nese oshte feja jote e te pareve ti sje atehere krishter po feja e te parve ton ka qen (ata nuk kan pas fe kan besu ne puta ) e ti te keshilloj nese je musliman te pendohesh po nese nuk je musliman mere biblen dhe kuranin dhe lexoj edhe shiko krahasimin me Batilit(Genjeshtres) dhe fjales se ALL-LLAHUT se ska nevoj ketu per polemika krejt ne regull me bjer fakte se krishteret jan fetar dhe se te paret ton kan qen katolik nese(nese lidhesh per skender(Beun) apo per Lek dugagjinin atehere shko bre shoq ki islam eshte drit nese do me leshu shko nese don ta majsh mahe po ta dish mos shaj njerez mos ofendo se ALL-LLAHU te sheh nese beson ne te dhe e dita sa e don Arianiti apo une kosoven ti se do se ti ta kishe dash do ishe 10 para qlirimit dhe masanej ne luft me ato si e kan dash ok
esselamu alejkum ALL-LLAHU te udhezoft mu dhe ty dhe tan muslimanet inshALL-LLAH ALL-LLAHU na zbut zemerat dhe na jept nga te mirat e kesaj bote dhe te mirat e Ahiretit AMIN.


2065. neta (12.08.2009)

sa shum faqe fantastike bravo ju koft


2064. egzon (12.08.2009)

une kam qef per lezimin ekuranit se si lezohet


2063. behar (11.08.2009)

shum mire veq tespidoven qe ste koka shume keq


2062. NORA (11.08.2009)

all-llahu ju shperbleft aj qe e ka qelen ket faqe zoti ju falenderoft qao nora


2061. raif (11.08.2009)

Allahu ju ndihmoft dhe ju udhezoft ne udhen e drej dhe ne udhen e mbar se shum shum Web sajti eshte i mir Allahu ju shperbbleft inshallah ne keb bot dhe ne boten tjetr Ahiretin Amin


2060. leorant (10.08.2009)

Mirė mirė krejt qė lutėni nė perndi po mendimi imė ėshtė qe lutjet tė jen nė gjuhen tonė tė pastėr SHQIPE.
Nėse ne populli shqiptarė jemi bijt e pėrndisė pra edhe neve na takonė te lutemi ne gjuhė tonė SHQIPE.
Nuk kemi nevoj pėr lutje nė gjuhėn cigane (arabe) deri sa pėrėndia na ka dhuru gjuhėn tonė tė bukur dhe tė pastėr SHQIPE.
PO t'na donin arabo coganet do ta pranonin tė gjithė KOSOVĖN shtet.
Po shumica e shtetėvė arabo cigane nuk e kan njohur KOSOVĖN shtet.
Edhe as qė kan dėshirė ta paranojn shtetin e KOSOVĖS edhe ato shtete arobo cigane qė nuk e njofin KOSOVĖN kan derguar prova kundėr pavarėsisė sė KOSOVĖS ne gjykatėn ndėrkombėtare edhe ju i dini cilat jan ato shtete arobo cigane


2059. Deemokrat (10.08.2009)

Allahu ju ndihmoft dhe ju udhezoft ne udhen e drej dhe ne udhen e mbar se shum shum Web sajti eshte i mir Allahu ju shperbbleft inshallah ne keb bot dhe ne boten tjetr Ahiretin Amin


2058. Arianiti (07.08.2009)

O ti me nofkėn Kosovarė, duhet ta dish se ne jemi shqiptarė myslimanė e jo kosovarė, siē thua ti. Si nuk tė vjen turp tė fyesh aq brutalisht gjuhėn arabe. Me kėtė ti e ke fyer edhe pejgamberin tonė s.a.v.s. Ndėrsa sa i pėrket shteteve myslimane, ti duhet ta dish se shumė shtete arabe dhe myslimane e kanė njohur Kosovėn "shtet". PO e fus nė thonjėza fjalėn "shtet", ngase dihet fort mirė se Kosova ende nuk ėshtė plotėsisht e pavarur, demokratike dhe sovrane, ashtu siē po trumbetojnė politikanėt e Kosovės, tė cilėt mė shumė e pėrdorin alkoolin sesa ujin! Pra duhesh ta kesh ti ore "kosovarė", siē po nėnshkruhesh, se shtetet arabe dhe ato myslimane e shikojnė edhe kėtė detaj, pra i shikojnė politikanėt "tanė" si e konsumojnė alkoolin dhe si nė pikė tė ditės gjatė muajit tė madhėrishėm Ramazan organizojnė dreka me ēafirėt (pabesimtarėt). Edhe njėherė po tė them ne jemi shqiptarė myslimanė e jo kosovarė, siē po nėnshkruhesh ti. Sepse nė Kosovė, pėrveē neve shqiptarėve, jetojnė edhe minoritetet pakicė siē janė turqit, boshnjakėt, serbėt, malazezėt, ashkalinjtė etj., prandaj nėse ti e quan veten "kosovarė", atėherė e bajsh me shėndet kėtė "komb" tė ri, sepse as vetė nuk do ta dijsh pas njė kohe se cilės pėrkatėsi kombėtare i pėrket. Allahu i Madh na ndihmoftė, na udhėzoftė nė rrugėn e drejtė tė gjithė shqiptarėve. Sajuesit e kėsaj faqeje Allahu i shpėrbleftė me tė mira nė kėtė botė, ndėrsa nė ahiret me xhenetin Firdeus.


2057. Arianiti (07.08.2009)

O ti me nofkėn Kosovarė, duhet ta dish se ne jemi shqiptarė myslimanė e jo kosovarė, siē thua ti. Si nuk tė vjen turp tė fyesh aq brutalisht gjuhėn arabe. Me kėtė ti e ke fyer edhe pejgamberin tonė s.a.v.s. Ndėrsa sa i pėrket shteteve myslimane, ti duhet ta dish se shumė shtete arabe dhe myslimane e kanė njohur Kosovėn "shtet". PO e fus nė thonjėza fjalėn "shtet", ngase dihet fort mirė se Kosova ende nuk ėshtė plotėsisht e pavarur, demokratike dhe sovrane, ashtu siē po trumbetojnė politikanėt e Kosovės, tė cilėt mė shumė e pėrdorin alkoolin sesa ujin! Pra duhesh ta kesh ti ore "kosovarė", siē po nėnshkruhesh, se shtetet arabe dhe ato myslimane e shikojnė edhe kėtė detaj, pra i shikojnė politikanėt "tanė" si e konsumojnė alkoolin dhe si nė pikė tė ditės gjatė muajit tė madhėrishėm Ramazan organizojnė dreka me ēafirėt (pabesimtarėt). Edhe njėherė po tė them ne jemi shqiptarė myslimanė e jo kosovarė, siē po nėnshkruhesh ti. Sepse nė Kosovė jetojnė minoritete pakicė siē janė turqit, boshnjakėt, serbėt, malazezėt, ashkalinjtė etj., prandaj nėse ti e quan veten "kosovarė", atėherė e bajsh me shėndet kėtė "komb" tė ri, sepse as vetė nuk do ta dijsh pas njė kohe se cilės pėrkatėsi kombėtare i pėrket. Allahu i Madh na ndihmoftė, na udhėzoftė nė rrugėn e drejtė tė gjithė shqiptarėve. Sajuesit e kėsaj faqeje Allahu i shpėrbleftė me tė mira nė kėtė botė, ndėrsa nė ahiret me xhenetin Firdeus.


2056. drita (06.08.2009)

leximikuranor pastron shpirtin enjeriut,


2055. magbule (05.08.2009)

bismilahirrahmanirrahim jam krenare qe jam muslimane e dua fejen time shume ju faleminderoj shume per kete faqe te mrekullueshme jeni me te miret me kto ide duhet te vazhdoni


2054. erblina (04.08.2009)

valla shumm mir


2053. Blendi (03.08.2009)

All-llAHU JU SHPERBLEFT ME TE GJITHA TE MIRAT ALL-LLAHU JU RUAJT JUVE DHE FAMILJEN E JUVE E JU DHUROFT TE GJITHA TE MIRA E KURR INSHALL-LLAH ALL-LLAHU I PLOTFUQISHEM NUK JU LARGON KURRE NGa rruga etij LE ILEHE ilAllah


2052. tina (03.08.2009)

shum mir


2051. rasim hajdini (03.08.2009)

s.a shum faqe e mrekullueshme


2035. muhamed  (23.07.2009)

elhamdulilah
zoti ju shperbleft inshalah


2022. ferihan (20.07.2009)

slm jeni te mrekullueshem vesh vazhoni kshtu allahu ju shperbleft me xhenetin firdeuss slm


2021. visar (20.07.2009)

selam alejkum vllazen musliman allahu ju sjperbleft per kit faqe internetit amin


2020. riza  (20.07.2009)

eselam alejkum gjith besimterve e besimtarev urime miraxhi


2019. esssss (19.07.2009)

kur-ani liber ishejt


2017. suejda (18.07.2009)

kuje shka po ban aje mir


2016. suejda (18.07.2009)

kuje shka po ban aje mir


2015. suejda (18.07.2009)

emrin e asaj qikes


2014. fati (18.07.2009)

allahu numer 1 ska tjeter


2013. amir (16.07.2009)

falemenderimet e allahut qofshin mbi ju te cilet t krijuat ke radio-pendimin te e cila e zbusni zemrat e besimtarit paqa dhe meshira e allahut qoft mbi te gjith muslimanet qe i falen allahut dhe i kerkojn te falur allahut eselamu alejkum


2012. Argjent (16.07.2009)

eselamualeikum deshiroj qe tec gjith ta lexoin kete faqe sa ma tepernjeres skam cka te shtoj pe allahu ju shperbleft me xhehnet krej muslimanet ALLAHUEKBER.................


2011. Qendrim (13.07.2009)

Vertet kjo faqe eshte e mir po pse te mos bindesh more Florjana kur e sheh ktu te gjitha faktet flm per at qe ka hapur ket Web faqe


2010. florjana (13.07.2009)

me pelqen shum kjo web faqe besa fillova te bindem


2009. adelina (12.07.2009)

allhu esht i madh


2008. linda (11.07.2009)

jeni me te miret vetem vazhdoni keshtu sepse me met faqe me keni ndihmuar shum mu dhe shum te tjereve Zoti ju shperbleft


1978. Nexhat Sahiti nga lipjani  (23.05.2009)

es-selamu alejkum veq deshta tju pershendes me pershendetjen me te bukur me es-selamu alejkum we remetullahi we berekatuhu


1914. kushtrim (22.05.2009)

besoni ne zot


1913. kushtrim (22.05.2009)

besoni ne zot


1878. Gezim (21.05.2009)

eselam alejkum.allahu ju shperblefte me xhenet.


1750. kushtrim (18.05.2009)

Selam Alejkum,
Programin e downlodova po nuk po bon me instalu , po ma qet qe nuk po bon spo di pse!
Si do qe te jet ,
Selam Alejkum


1746. Nexhati Banulle Lpjan kosove  (17.05.2009)

ju pershendes me pershendetjen me te bukur me es-selamu alejkum we remetullahi we berekatuhu All-llahu ju ndimoft All-llahu ju shperbleft me xhennetin FIRDEUS es-selamu alejkum


1700. ximi (16.05.2009)

selam alejkum ena ximi kejfe hue ipershendes krejt muslimant veq qeta memjekrra ikam tullusum sbahen hiq kur tjanisin me fol elexova ni koment maselame


1643. endriti (15.05.2009)

selam alekum a jeni mir bash mir ke bo per fen islame zoti te rujt


1642. arbresha (14.05.2009)

patjeter duheshe ta lezoj kuranin te gjithe allah i madherishem


1641. arbresha (14.05.2009)

patjeter duheshe ta lezoj kuranin te gjithe allah i madherishem


1640. Kosovarė (14.05.2009)

Unė e kam njė pytje pėr tė gjith.
Pytja ėsht pse nė kuran nuk shkruan apo nuk ka thenje per Dėborėn (BORĖN).
Korkoj nga ju pėrgjigjje tė saktė.
Zoti i bekoft shqiptarėt kudo qė janė.
Mirėsia begatia dhe dashuria e Pėrėndisė qofshin me shqiptarėt.


1639. Kosovarė (14.05.2009)

Unė e kam njė pytje pėr tė gjith.
Pytja ėsht pse nė kuran nuk shkruan apo nuk ka thenje per Dėborėn (BORĖN).
Korkoj nga ju pėrgjigjje tė saktė.
Zoti i bekoft shqiptarėt kudo qė janė.
Mirėsia begatia dhe dashuria e Pėrėndisė qofshin me shqiptarėt.


1638. hana (14.05.2009)

Bismilahi RRahmani RRahim


1637. hana (14.05.2009)

Bismilahi RRahmani RRahim


1636. Blerimi (14.05.2009)

Selamalejkum e rahmetullahu ue berekatuhu!
E kam njė lutje pėr administratorin qė tė mos flini, rregullojeni faqen, shikojeni, pastrojeni prej gabimeve teknike. Allahu na ndihmoftė e na udhėzoftė tė gjithė shqiptarėve myslimanė dhe tė gjithė myslimanėve nė kėtė botė, ndėrsa e lusim Allahun qė tė na shpėrblejė me xhennet nė ahiret.


1635. arlind (13.05.2009)

esht liber hynor i shejt qe allahu permes ti jaka treguar njerzimit rrugen e drajt


1604. besim (11.05.2009)

liber islame ne se mundet


1583. agron (11.05.2009)

si te behem mysliman


1582. agron (11.05.2009)

cilin liber mund te lexoj per tu kthyer ne islam


1581. agron (11.05.2009)

si te behem mysliman e vertet


1542. imran (10.05.2009)

kurani fisnik qe itakon fejes muslimane.dhe popullates muslimane


1493. Dardan (09.05.2009)

shum bukur e ke bo halla njeri super se ka pas nevoi qetu me gjet shum sene te reja je numer 1 faliminderit prej teje


1457. Fisniku (08.05.2009)

Selam Alejkum ,Allahu ju shperbleft juve ,ju dhasht te mira ne ket bo dhe ne ahiret.
Aminnnnn!!!!

Fisniku


1338. dardan (05.05.2009)

kto foto jan shum te mira ju falemderit


1332. ismete (05.05.2009)

si te jem elumtur


1258. medina  (03.05.2009)

eselamalejkum ALLAHU ju shperbleft edhe aka mundsi alfabetin ne gjuhen arabe shkronjat maleht mei msu fmija eselamu alejkum nga medina.


1213. leotrim (02.05.2009)

allahu eshte me i madh i famshem je vetem ti o allahu im dhe falenderimi te qoft ty i lart eshte emri yt dhe madherija jote eshte shum e madhe nuk ka zot tjeter perveq teje.


1176. linda (02.05.2009)

une dua qe te shoh poezi nga allahu?


1171. Nexhat Sahiti nga lipjani  (01.05.2009)

wes-selamu alejkum te gjith muslimanve ku do qe jetojn ipershendes te gjith stafin e radio pendimit dhe te gjith degjuesit se met vertet po naj qetson zemrat tona wes-selamu alejkum


1107. kujtimi (30.04.2009)

selamun alejkum Allahu ju shperblef per ket pun te madhe vertet ide e shkelqyshme veq perpara Allahu ju ndimoft e ju shperblef per ket mund.selamun alejkum


1087. kushtrim (30.04.2009)

kusha-net


1076. erblina (29.04.2009)

a je mir


1065. sherbet (29.04.2009)

une mendoj se kur`ani eshte jeta e njeriut


1058. arbnor (29.04.2009)

namazi eshte gjė shum e mir qe kemi lexuar ne kuran prandaj ju them fluni o vellezer musliman


1036. Shpendi (28.04.2009)

Fjalet e allahut jan te verteta qka thuhen ne kuran dhe te drejta qka gjykojn ato


1035. Shpendi (28.04.2009)

Fjalet e allahut jan te verteta qka thuhen ne kuran dhe te drejta qka gjykojn ato


1034. Shpendi (28.04.2009)

Fjalet e allahut jan te verteta qka thuhen ne kuran dhe te drejta qka gjykojn ato


1033. Shpendi (28.04.2009)

Fjalet e allahut jan te verteta qka thuhen ne kuran dhe te drejta qka gjykojn ato


1032. Shpendi (28.04.2009)

Fjalet e allahut jan te verteta qka thuhen ne kuran dhe te drejta qka gjykojn ato


1031. vullkan (28.04.2009)

kuranin e dua sepse éshté libri i i paré i ALLAHUT xh.sh


1030. mevlyde (28.04.2009)

Lutju Zotit te madhrushem ne qdo hap dhe faluni omuslimon 5 vakte qa ika falur Muhamed a.s per veq 5 vakteve falni edhe 12 synete mbrena dite


1029. mevlyde (28.04.2009)

Lutju Zotitte madhrushem ne qdo hap dhe faluni omuslimon 5 vakte qa ika falur Muhamed a.s per veq 5 vakteve falni edhe 12 synete mbrena dite


1028. orhan (28.04.2009)

selam aljkum abbn femija 13 vjet te dal davd


1027. dafina (27.04.2009)

faleminderit qe na mundesuat te lexojm kuranin edhe ne internet


1026. sadri (25.04.2009)

eselam alejku vllezer musliman ALL--ALL-HU ESHTE ME I MADHI DHE VEQ ATI I TAKON LAVDRIMI NUK KA TE ADHERUAR TJETER ME MERIT PERVEQ ALL-HUT FUQIPLOT. KUSH JU MBESHTETET ALLAHUT NUK KA BRENGOSJE PER AT NJERI AS SKA PSE TE BRENGOSET SE AJ I SHPETUN ESHTE NE KET BOT DHE NE BOTN TJETER. ALLAHU E MPOSHTE ARMIKUN E MUSLIMANVE AMIN


1025. sadri (25.04.2009)

eselam alejku vllezer musliman ALL--ALL-HU ESHTE ME I MADHI DHE VEQ ATI I TAKON LAVDRIMI NUK KA TE ADHERUAR TJETER ME MERIT PERVEQ ALL-HUT FUQIPLOT. KUSH JU MBESHTETET ALLAHUT NUK KA BRENGOSJE PER AT NJERI AS SKA PSE TE BRENGOSET SE AJ I SHPETUN ESHTE NE KET BOT DHE NE BOTN TJETER. ALLAHU E MPOSHTE ARMIKUN E MUSLIMANVE AMIN


1024. clirim (25.04.2009)

pik se pari ushkruaj ESELAMU ALEJKUM edhe pse jam ivogel po zotin ebesoj sepse ai na krijoi dhe kuranin duhet ta mesojme sepse jemi feja muslimane ju pershendes nga veleshta ime.


1023. clirim (25.04.2009)

pik se pari ushkruaj ESELAMU ALEJKUM edhe pse jam ivogel po zotin ebesoj sepse ai na krijoi dhe kuranin duhet ta mesojme sepse jemi feja muslimane ju pershendes nga veleshta ime.


1022. clirim (25.04.2009)

pik se pari ushkruaj ESELAMU ALEJKUM edhe pse jam ivogel po zotin ebesoj sepse ai na krijoi dhe kuranin duhet ta mesojme sepse jemi feja muslimane ju pershendes nga veleshta ime.


1021. lumja (24.04.2009)

lexoni kuranin se ato eka shpallur imadhi zot dhe te ai ktheheni se ai eshte idishmi meshirues meshireberes eselamu alejkum.


1020. gjelohanja (24.04.2009)

alahi eshte shume i mire


1019. toni (24.04.2009)

qfar teme eshte bre qeky palidhje mas mirti me kan katolik krejt popelli shiptar bre se musleman me kan me doket shum fliqt allah nans juaj


1018. besa (24.04.2009)

jam besa nga prishtina shum mir tema por kur do ta qitni nje tem per fen katolike se dyqysh edhe ajo asht ma e nitersant se qikjo e juja ok ju pershendes ju pregezoj per tem


1017. yllka  (24.04.2009)

valla nuk po di per qka asht kjo tem banle.veq ikisha lut gjith popullin ta lexojn biblen se ajo asht ma e mir se gjith keto


1016. qenan luma (23.04.2009)

ne emer te allahut meshiruesit kurani esht muxhize per ata qe besojn ne allahun nje qe asht dhe i pa shoq kurani asht udhrefyes per te xhith njerzimin o zot nandimo ne rug te drejt qe te jemi te drejt e te devoqshem kurani asht fjal e allahut dhulxhelal


1015. qenan luma (23.04.2009)

ne emer te allahut meshiruesit kurani esht muxhize per ata qe besojn ne allahun nje qe asht dhe i pa shoq kurani asht udhrefyes per te xhith njerzimin o zot nandimo ne rug te drejt qe te jemi te drejt e te devoqshem kurani asht fjal e allahut dhulxhelal


1013. mir (23.04.2009)

pidhi


1012. maigona rama  (23.04.2009)

kurani eshte nje nder librat me te shejt te fes myslimane ate e ka shkruar i nderuari yn alje selam muhameti i cili ate e shkroj ne gjuhen arabe muhameti ishte i dreguari i zotit. kurani me von kishte filluar te perktheht edhe ne gju te tjera te botes pasi filoj dhe mbaroj te perktheht edhe ne gjuhen shqipe qdo njeri nuk nguuronte dot pa e lexuar sepse ishin shum kureshtar te dini permbi fen e tyre me shum se qkishin ditur.ANDAJ EDHE UNE PO E LE KETU NJE MESAZH:KURANIN MOS E KEQPERDORNI AI ESHTE QDO GJE PER NE ANDEJ JU KISHA LUTUR TE GJITH TE FES SON TA LEXOJN EDHE TI NDJEKIN ATO QE JAN SHKRUAR NE ATE LBER TE SHEJT TE KURANIN


1011. Blerim Halili (22.04.2009)

Eselamen Alejkum Erametulla Ovllezer Musliman Baninamaz Dhelutje Tezoti Sepseveq Aj Mund Tjundimoj Dhetju Qon Nerrug Tembar Sepse Skazot Tjeter Perveq Allaut Gj,SH Dhe Muhameti Asht I Derguari I Ti


1010. beka (22.04.2009)

SELAMUN ALEJKUM KUR'ANI FISNIK ASHT SHUM I MIR NADAKJ ASHT MIR TA LEXOJM KA SHUM GJENA QE MUNDEMI TE MESOJM LEXO MOR VELLA KUR'AN MBUSHE ZEMREN PLOT IMAN.SELAMUN ALEJKUM.


1009. beka (22.04.2009)

SELAMUN ALEJKUM KUR'ANI FISNIK ASHT SHUM I MIR NADAKJ ASHT MIR TA LEXOJM KA SHUM GJENA QE MUNDEMI TE MESOJM LEXO MOR VELLA KUR'AN MBUSHE ZEMREN PLOT IMAN.SELAMUN ALEJKUM.


1008. Hava (21.04.2009)

valla shum te mrekullueshem ini.Hallall u koft zoti ua falt gjenetin


1007. randaaa (21.04.2009)

heyyy


1006. albiona (21.04.2009)

kurani eshte libri me i bukur ne bote dhederi tani nuk ka mundur asnjeri te shkruaj nje liber me te mir se ai
ne kuran jane te dhena te gjitha ligjet e allahut te madheruar.
fjalet te cilat jane shkruarne kuran janefjalet te cilat i ka thene muhamedia.s te clit ia solli engjulli prej zotit kur ai ishte vetem 40 vjet.


1005. elmaze (20.04.2009)

tė gjitha faljet e zotit
etj.. mos ti perseriti

te gjitha

ju falemnderit


1004. reny (20.04.2009)

kuraii osht fisnik per njeri


1003. Bahtir Uka  (19.04.2009)

ES SELAMU ALEJKUM WE RAHMETULLAHI WE BEREKATUHU ALLAHU XHELE XHELALU HU JU SHPERBLEFT ME XHENNETIN FIRDEUS PER PUNEN TUAJ NE KET FAQE DHASHT ALL-LLAHU QE VLLAZNIT DHE MOTRAT TE KEN DOBI QE TE MEMORIZOJN SA MA SHUM KURAN INSHA ALLAH .ESELAMU ALEJKUM


1002. ertan (19.04.2009)

Kurani fisnik por edhe qe se kam lexuar po tregon nga emri KURANI FISNIKK.


1001. sehare (17.04.2009)

eselamu alejkum vllezer dhe motra muslimane po ju shkruaj me gjith shpirtin ezemres dhe ju falemenderojn qe po shkruhet edhe per librin tone te shenjt kur'anin ne rjetin e internetit dhe ne si besimtar musliman duhet te kemi hapsiren ton qe ti tregojm botes se cfar feje te bukur kemi dhe sa besimtar jemi ju falemenderoj dhe zoti ju bekoft eselamu alejkum


1000. Anda (17.04.2009)

dua qe te mesojdisa ajete twe kuranit arabisht


999. Anda (17.04.2009)

dua qe te mesojdisa ajete twe kuranit arabisht


998. leotrimi (17.04.2009)

si je a je mir selam alejkum


997. jehona (17.04.2009)

Abdullah iben Mesudi (Allahu qofte i kenaqur me te!) ka thene: "Kėrkoje zemrėn tėnde nė tre vende:

1- Kur tė dėgjosh Kur'an
2- Nė rrathėt e pėrkujtimit [tė Allahut] [vendtubimet e diturisė, mexhliset] dhe
3- Kur tė jesh i vetėm


996. albert (15.04.2009)

selam alejkum un veq kisha me ju than Allahu ju shperbleft per ket pun qe po e bani e selam alejkum


995. genti (15.04.2009)

FALENDERIMI I TAKON ALL-LLAHUT ATE E FALENDEROJME DHE VETEM PREJ TI NDIHME DHE FALJE KERKOJME


994. samir (14.04.2009)

komenti im dot ishte qe Kur-an kerimi eshte fjala e Allahur (c.c)dhe sic thot edhe vet Allahu c.c qe ne kete liber nuk ka dyshim dhe per at shkruesin qe ka then qe jezusi eshte bir i Allahut (estagfirullah)Allahu as nuk ka lind askend e as nuk eshte i lundur ai eshte pa fillim dhe pa mbarrim e ISA a.s (Jezusi) nuk eshte asgje tjeter se vetem rob dhe i dergum i Allahut qe tjav terhek vrejtjen pa besimtareve (kafirav) per ne fund inshaAllah Allahu ju udhezon sepse siq ka tha Allahu c.c nuk ka fe tjeter te pranuar te Allahu pervecse feja ISLAME inshaAllah edhe 1her Allahu don e ju udhezon ne fen e Tij ne fen me te bukur te MUHAMEDDIT a.s te IS-es a.s e te gjith perjgamberve tjer qe ishin paqa dhe shpetimi i Allahut qoft mbi te gjith muslimant dhe muslimanet e Allahu na forcoft zemrat kunder pa besimtarve dhe na mundesoft qe 1dit te triomfojm dhe t'na mundesoft qe fjalen laa il-lahe il-lallah muhammedun resulullah(deshmoj qe nuk meriton askush tjeter te adhurohet perveq Allahut dhe se muhammedin a.s eshte rob dhe derguar i Allahut c.c)ta perhapim dhe tena flej ne zemrat e gjdo biri te ademit a.s Allahumme AMIN AMIN AMIN


993. osmani (14.04.2009)

Allahi ju shprbleft ket bot edhe ne Ahiret shum e qellume perpara vetem ..selam alejkum


992. blerimi leci (09.04.2009)

selam alejkum .shum jam i kanqur qe ket faqe evizitova edhe me ka pelqye shum.tung tung


991. lona (07.04.2009)

shum mir


990. jetmir (05.04.2009)

selamalekym te gjithve vlLAZRE DE MUTRAVE MUSLIMANVE DHE JO UROJ SUKSE DHE ZOTI JU SHPER BLEFT SE KOKA NI FAQE SHUM E MIRE


989. muharrem qava (05.04.2009)

un e rrespektoj shum allahun xh.hu dhe librat e allahut xh.hu dhe pejganbert dhe melaiket e allahut xh.hu kuranin eshpalli allahu per te gjall ejo per te vdekur por vlla i dashur duhet ta rrespektojm urdhrat e allahut xh. hu duhet ta kemi parasysh vlla i dashur se allahu asht ai qe e krijoi token dhe qiellin dhe se allahu ifaleminderohemi per te gjith qe ika krijuar selam ua lejkum


988. albion (05.04.2009)

shum mir e paskeni ba shum fort a suksese


987. albion (05.04.2009)

shum mir e paskeni ba shum fort a suksese


986. remzije (05.04.2009)

jeni te mrekullueshem me pelqen


985. sali (05.04.2009)

selam alejkum vllezer dhe motra te dashura musliman
inshalla allahu ju shperblen mete mir sepse sod hyra ne ket web qe ma heret nuk e kam dit e tani e donwlodova faljen e namazit inshalla zoti ju ruan nga qdp kaderr selam alejkum verahmetullahu veberekatehu


984. anila (04.04.2009)

kur'ani eshte libri i shejte i myslimaneve :P:P:P jeni shume te mir huauahauahauhah edhe un qe per here te per e vizitova web faqen tuaj edhe pom me pelqen shum tung ju pershendes!!!!!!:P:P


983. venera (02.04.2009)

pom vjen mir qe ka shum vizitues kjo web faqe veq vazhdoni


982. venera (02.04.2009)

pom vjen mir qe ka shum vizitues kjo web faqe veq vazhdoni


981. almedin (01.04.2009)

kisha pas deshir si te brohemi nga shejtanii


980. saranda (31.03.2009)

disa flal arabisht


979. xhevrije  (31.03.2009)

selamu alejkum ju pershendes te gjith muslimanet ane kend botes kam deshir te ndegjoj kuran nga abdusamed selamu alejkum


978. xhevrije (31.03.2009)

komentimi i kuranit


977. afrim (28.03.2009)

one do te thoja se ka njerz qe se kqyrin me sy se per veti si i kam ba 7 vjet e perpjet kum nis me u fal une i kisha lut te tanet qe tju kthehen islamit ky asht komenti im


976. Florenta (27.03.2009)

selam alejkum shum mirė e kini hap ket webfaqe weq vazhdoni


975. safet (26.03.2009)

eselaumu alejkum un dua te degjoj kuran or kjo nuk me del si munet me elshu lidhjen se un nuk dij me lexu kuran po kam qef me degjudu nje pergjigje eselaumu alejkum


974. nesim terziu (25.03.2009)

ju faleminderit shum qe jeni mund edhe ekeni baket veb faqe se qysh na mu mesuar per me ju lut allahut


973. habib shaqiri (25.03.2009)

ALLAHU JU SHPERBLEFT ME ATE QE E DESHIRONI. PREGADITNI DICKA SI ATO PROGRAMET E TURQVE POR NE GHUHEN SHQIPE.KERKOJM NDJES-ESSELAMUALEJKUM.


972. liri (24.03.2009)

All-llahu esht nje andaj vinju rreth urdhnave te tij mus ju largoni rruges se dretj te muslimanit se na pret dita e gjykimit all-llahu ju shperbleft me te mir
971. tafi (24.03.2009)

shumte te mire jeni veq vazhdoni keshtu
.


970. NERMINE (24.03.2009)

allahu ju madherfot per punen e mir qe po beni...zoti ju ndihmoft dhe ju shperbleft me xhenet.me respekt nermina


969. valon (23.03.2009)

un mendoj se ky ėsht nje web shum i qelluar sepse njerzit kan nevoj nje si kjo webfaqe ather nuk mbetet asgjė tjeter perveq qe tju faliminderoj per nje biblotek librash islame flm shum....


968. enesa (22.03.2009)

selam alejkum...shum gja e mir ktu per fene,shpresoj qe te msoj me teper...ju pershendes!!


967. burhan  (22.03.2009)

elhamdulilah qe i lumi All-llAHU na e ka dhuru KUR-ANIN finik


966. ferat (21.03.2009)

me kuranin kuptoj se nuk duhet te prekim pa marrur avdes nuk duhet te lajm diku posht po lart me mir eshte nuk duhet me prek femijet e vegjel nuk duhem me hedh me hez diku po duhem te leshojm kadale dhe me kujdes nuk duhem te folim fjal te keqija per ta


965. fitimberisha (20.03.2009)

sure bekare


964. medina (19.03.2009)

selam alejkum si duhet te sjellet burri ndajgruas seti sipas islamit osegruja ndajburrit sipasislamit


963. vedat (19.03.2009)

keni prshndetje me prshndetjen islame eselamu alejkum zoti ju shprblevt eselamu alejk


962. elez (18.03.2009)

NEMRT ALLHUT.MSHIRUSIT MSHIRBRSIT JUPRHSDES ME SELAMU ALEJKUM GA ITALIA MJEKRA CFAR VLERE KA DAJ ALLHT.ESA DUHET TERITET ESELAMU ALEJKUM HRAMETULLAHI VE BEREKATU


961. qendrimi (15.03.2009)

kurani


959. burhan (14.03.2009)

pershedetje nga burhani nga vushtrria


957. ivuZQZpGjrMw (09.03.2009)

bfuwropj vkdnpgok ydrymbnb


956. xhevati (09.03.2009)

ropt va qifsha


955. behare ibrahimi (09.03.2009)

Es-eselamalejkum...me emrin e Allahut meshirusit meshir bersit ju pershendes un beharja nga gjermanija,,se pari desha te di se nje femer muslimane a e ka te ndalushme te ja zgjas doren nje mashkulli te pa njofshum???? DHE UN JU PERGEZOJ PER EMISJONI QE ESHT SHUM I QELLUM DHE SHUM I NDEGJUSHUM DHE ISHALLA EDHE METEJ TE VAZHDOJ.......paqja e Allahut qoft mbi ju... tung tung


954. vlera (08.03.2009)

o allah na mbro.se ty je nje dhe pervec teje tjeter nuk ka


952. gqeFGRVAOAitBSc (08.03.2009)

hpxddzxh nudogaiv iaanbbud


951. alban (07.03.2009)

Salaam-Aleikum
Kur'ani Fisnik programi shum i mir po nuk pom bon en WINDOWS VISTA
mundeni mem tregu pse ?

Salaam-Aleikum


950. sherafedin (07.03.2009)

selamun alejkum.... e falenderoj all-llahun qe na mundesoj me dit ne rugen e all llahut dhe ne synetin e pejgamberit muhamedit a.s. mesazi im asht per muslimanet ti kushtojn namazit e mos dalin neper rugica se all llahu she kudo qe shkon e qka vepron e sidomos atyre te moshes rinore qe te falin namazin se ta all llahu ekemi shpreblimin me xhenet kush falet dhe kush ban vepra te mira e ma boni hallal eselamun alejkum vllezer


949. fetah (05.03.2009)

kam deshir te porosis kuranin ne gjuhen shqipe


948. valmir sinani (05.03.2009)

une mendoj se eshete ne fofm shum e mir e komunikimit ,menyl shum e mir te te perhapur fen e allahut un ju pergezoj per ket hep jashtezakonishte te guximshem dhe te menqur urimr allahu ju meshiroft


947. bujar (04.03.2009)

une jam bujari po shum mire qe e paski qite kuranin ne net se jam shum kureshtare de die per te po kam qef me pas nja e me lexue po sjam ka muj me qajte


946. ismet vuthi vrelle istog (04.03.2009)

jame shume iknaqur meket programe shume te domedhanes per ne pore jame shume izhgenjum me ni imam te gjamis sone nefshate se ajie imame nuke hine ne gjami shume rralle dhe zanin e dhirre prej,shpje seshpija eti gjinet ne ni afersi 10 metra pej gjamije keshtu ,kemi ngelur shume ne fshat pa imam qyshe duhet, pra hakun ky hogje ekerkon nese nuke ja pakujne hakun qytetart ,kure te vdes dikushe preje antarve te familes ky imame me emrisa icili vjen eshkon shume shpesh ne nji fshat tecili eka vendelindje ekurre nuke na per krah .eqka asht nikarakteristik se ky hogje rrine ne kafene per gjdo dite, kisha pase deshir emema kthy ket komente qka me ba na me ket imam ju lutem ni koment lidhur me ket shkrim timin kurse na kemi qaqe deshir me ufale ne gjamin ku edhe ekemi renuvu shume mire po skemi kuje mi shku mase jufalimideri per mire kuptim shruar me 4 marse 2009 vrelle kumuna istokut ora 3 20 merrespekte ismeti


944. Nexhad (02.03.2009)

Selam alejkum,
ndoshta gaboj por nese jam ne gabim atehere eshte vetem nga nijeti i mire...
me duket se ne suren e 9 Tevbe ajeti 24 nuk eshte komplet i shkruar, teksi eshte atehere,prisni derisa All-llahu nuk ven ne rrugen e drejt njerizit e prishur.
Perkthimit i mungun kercnimi i All-llahut ku thuhet " ateher pritni vendimin e All-llahut, All-llahu nuk ven ne rruge te drejt njerzit e prishur.
Me deshir sekjo munges do te eliminohet ju pershendes me
Selam alejkum


943. mirvete (01.03.2009)

kometet shum te mira jan sepse per aj kush nuk din me ufa sidomos nuk di mu fal jam e lumtu se e kam shet e po emsesoj e u fal flm se ju ka shku ndermed per kete po kam deshire shum te madhe me u fal


942. arlind (27.02.2009)

shum faleminderit se shum sene me ka tregu KUR'ani


941. Bini (27.02.2009)

Selam Alejkum;)


940. Blerimi (26.02.2009)

Bashkėsia Islame e Kosovės duhet t'i del nė ndihmė dhe ta pėrkrahė Imamin Mulla Shefqet Krasniqin, e jo tė distancohet nga ai, sipas porosive tė politikės ditore e qė aktualisht ėshtė duke shkuar kundėr Islamit nė Kosovė dhe kundėr shqiptarizmės sė vėrtetė.


939. i drejti  (26.02.2009)

shikoni vellazen shiptar musliman e katolik mos e shani njeri tjetrin se jeni vllezer por edhe mos degjoni ata qe flasin keq per te tjeret se eshte njejte sikurse te flasesh vet per te ,andaj behuni njerze te devotshem besoni ne ate qe besoni nuk dua qe t'ju ndaj ne fe por nje Zot kemi duajeni te madherishmien qe krijoi qdo gje ne ket bote dhe do ta kemi edhe ne boten tjeter poqe se do jemi te mire me njerzit me njeri tjetrin ,edhe imamat edhe priftet le le mesojn te tjert te respektojn e jo te urrejn Zoti qoft me ju


938. vlera (24.02.2009)

shum e mir eshte kur di te folesh apo kur din ti rrespektosh njerzit mua me pelqen kjo edhe pse nuk di mu fal jeni shum te mir


937. amire (20.02.2009)

separi deshiroj ti pershendes te gjith kta comentus te cili e kan dhan menimin e tyre un menoj se aj qe e permen fjalen adha edhe i shperblen allahu ky o mendimi jem tung klm te gjithve


936. kujtime (20.02.2009)

hallall i koft atyre te cilet e permendin allahun suphanu we tuela gjat tere dites


935. venera (19.02.2009)

esht e vertet qe ka vajza ne kosov qe mbulohen me shamia edhe ne mbramje nuk lan gje te keqe pa ba e ky sen o shum i keq ne kosov


934. Drilonii (19.02.2009)

allahu i shperblefte te gjith ata qe ndejkin rrugen e pejgamberit muhamedit s.a.v.s dhpunojn dhe veprojn sipsa synetit te tij dhe kuranit allahu i shperbleft ata qe i luten zotit selam alejkum


933. Blerimi (18.02.2009)

Pėr Hana
Duke e lutur Allahun e Madh qė tė gjiothė shqiptarėve dhe tė gjithė myslimanėve nė botė tė na ndihmojė, tė na udhėzojė dhe tė na ruajė prej momenteve dhe tė punėve tė kėqija, e jap njė web-faqe pėr Hana. www.mesazhi.com


932. hana (18.02.2009)

Zoti ju shperbleft dhe ju ndihmofte te gjitheve ju kisha lutur te me tregoni edhe faqe te tjera ne lidhje per fe do ja dija per nder


931. agnesa (17.02.2009)

nuk kam asnje koment por dua qe ti njoftoj te gjith besimtar te besojn ende ne ALLAHUN xh.sh sepse AI nuk deshiron te na demtoj por AIdeshiron te na larteson dhe te na i hap horizontet e meshires se TIJ


930. Rolandi (16.02.2009)

Pergzime ' per Web-faqen Tuaj.
Allahu-Eshte Nje Ai Meriton Faliminderimn Me Tmadhe Per Tmirat Tona . Dhe Gjithqka Qe Egziston N`ket bote Eshte Nga Allahu i Plotfuqishem
3 Qėshtje Qe Me Brengosin Me Shume Jane..!
Rinia Si Ne Gjinin Mashkullore Ashtu Edhe Ne Femrore.!
Kohen e Lire Qe Kane e Kalojne vetem Neper Kafene e Askujt Nuk i Shkon Mendja .. Te Lexoj Nje Liber Te Shenjt Siq Eshte Kurani Fisnik ' Dhe Qe Jep Udhzime Per Nje Te Ardhme Te Ndritur Duke Besuar Zotin ..!

Qeshtja Dyte Eshte Se Nuk Jam i Pajtimit Me Te Ashtuquajturit Weahabistet Per T'cilet e Kisha Ni Porosi ' Qe Falja Ne Xhami Te Behet Siq Falen T'gjithe e jo Me Mnyra Treja ..!Qe Me Pare Skane Qen Prezente Por Tani Jane..!

Qeshtja e Trete:
Ne Gjithe Globin Kem Besimtare Te Feve TeNdryshme Atyre Musliman . katlok ORTODOKS e ajo Me e Keqja Eshte Tek Njerzt Qe Nuk Jane Te Percaktuar Ne Fe e As Ne Besim Tek Zoti i Plotfuqishem Apeli Jem Per Ate Qe Nuk Besojn Eshte '..Se Gjithqka Ne Ket Bote Qyshe Nga Lin dja e Nje Personi Vjen Dhe Zhvillohet Duke Perfituar Shume Gjera Ne Jeten e Vet Vetem Me Ndimen e Zotit ..!
Por Ket e Kane Harruar Shumica e Rinis Cilte Dite e Me Dite Vetem po Vine Ne Shkatrrim e Siper..!Kaq Kisha..! Ju Pergzoj Per Web..


929. fisnik (16.02.2009)

e selamualejkum vellezer musliman


928. Naser shkupi (15.02.2009)

WE SELAM LEJKUM nje komete per kosovare ti paske mendime te gabushme sepse ne popullsin shqipetare jan pergjethsi ne shqiperi edhe ne kosove ka besimtar katolik edhe ordotks se ne shkup apo iliride nuk ka nese nuk eshte njeru afer fes te ti nk eshte ase afer kombit te ti fea te forcon si ne kombin tend si ne gjithcka te jetes per ate mos sulmo se askush ketu nuk sulmoj asnje fe sepse dota kuptosh kur dote dallesh para allahut te japesh pergjegjsin e kesaj fjale muslimani eshte musliman si arab si shqipetar jemi njet muslimn sikur qe jan katoliket edhe ortodokset selam alejkum


927. Naser shkupi (15.02.2009)

We selam alejkum vllezer dhe motra musliman veshja muslimane eshte veshja qe e dallon njerin se nga cila ndrishimi fes eshte por ti shikojm tek ne vjazat tona ne shkup pergjethsi edhe ne kosove apo shqiperi jan te dalur shum nga kufizimi evropian sepse une kam disa vite qe jetoj ne vende evropian por keshtu si veshje qe vishen tek ne kosove edhe ne shkup nuk kam pa kisha pas deshir nje keshill nese merni parasysh nje kamion i mbyluar me mushamen e ti edhe nje kamion pa mbylesen e dallon se cfar ka mbrenda ne ate kamion edhe ajo femer apo grua qe eshte pa mantill edhe shami eshte dallimi trupit te saj nese ajo femer e dashuron ate persone dhe don qeta vendos jeten me te pse ka nevoj te veshe veshje te shumtuar duke reklamuar trupin e vet duke ba gjynahe ne njerz keshtu njezit edhe zinan e bajn sepse nese kishte si ne vedet arabe muslimane nuk dote ishte si te ne we selam alejkum vllezer


926. Naser (15.02.2009)

WE selam alejkum vllezer dhe motra muliman une kisha pas nje mendim secili njeri ka vepren e ti edhe para allahut dote del vet me dhan pergjegjsin e vet por mos ti shikojm se ajo me shami e ban keshtu e ashtu shikone vetveten te falni namazin te hecim rugen e all-llahut sepse kjo rug e islami nasjell liri edhe knaqesi ne ket bot edhe ne boten tjeter mos ti shikojm shum njerz sesi behen disa nga ne thon hoxha po pi raki ndegjoj fjalet e hoxhes mo i shiko punte e hoxhes slam alejkum all-llahu ju shperblfte me te mira allahu na udhzovfte edhe imanin naj forcoft selam


925. kadri ferizi (14.02.2009)

u bekofsh


923. teuta  (14.02.2009)

Esht shum mir per ne qe esht nje web i till


922. nusret (13.02.2009)

dua ta donlladoj kuranin


921. fidan (13.02.2009)

Une besoj se nuk ka zot tjeter pos Allahut, dhe besoj se pejgamberi im eshte muhamedi s.a.l.s, dhe besoj ne diten e gjykimit ku gjdo njerit do ti tregohen veprat e tij qe i ka bere ne dunja. ju falminedrit per perkthimin e kuranit nga gjuha arabe ne shqip.


920. venera (12.02.2009)

syri lot me pikon zemra me esht piklluar rini ndalu ku po shkon perendin keni harruar
Ardhmeria esht islami zoti siq na ka mesuar rruga e shpetimit esht kurani muhammedi ka kshilluar


919. venera (12.02.2009)

Esht shum mir qe egziston nje web faqe e till ne te cilen mund te mesojm shumqka .Esht shum mir qe te rinjt e kosoves te vetdiesohen me shum per fen e muslimanizmit e cila na dergon drejt shpetimit


917. albion (12.02.2009)

em vjen mir qe osht ni faqe e till per mi ju treg te rinjeve ma shume per fen muslimane komplimente albioni


916. faton (11.02.2009)

nuk instalohet ky program amund tna tregoni pse????


915. shpetim (11.02.2009)

allahun e duha
allahi ashte mai malli ibote ...


914. shpetim (11.02.2009)

allahun e duha
allahi ashte mai malli ibote ...


913. gentrit krasniqi (10.02.2009)

hallall i koft atij qe mendon per vetdijesimin e fese sone se shejt urime


912. a..l..b...a (10.02.2009)

pershendes stafin qe bene ket faqe te mrekullueshme me pershendetjen ma te mir ESELAMU ALEJKUM


911. a..l..b...a (10.02.2009)

ti x.x ki gabu qe the ashtu se femra e devotshme qe i rrespekton rregullat e Allahut nuk ka mundesi me kane ashtu.Ti e ke degju dikon keshtu duke folur keq per femra islame e mendon qe osht pernime keshtu.Nuk besoj qe ki prova asesi por ti ke shku keshtu sepse ki qef qe femrat islame mi pa te zhveshura nga besimi yt i devijum.Ruju nga ato fjale qe ki thane se Allahu osht Ma i Madhi e te shen, ruju nga denimi i tij


910. a..l..b...a (10.02.2009)

Allahu i shperbleft muslimant kudo qe jane e nuk ka rendesi qfare ngjyre ki, po qfare zemre.Per Allahun gjith jemi te barabart per nga pamja fizike.Ai shikon boten e mbrendshme te personit.i pershendes vellezerit e motrat islame kudo qe jane,ata te devotshmit e te cilet i friksohen Atij te Madherishmit dhe i respektojne rregullat e Tij


909. shqiprim (10.02.2009)

un du me dit a kom hi ne gjyna qe spo falna


908. nazife (09.02.2009)

ne kete faqe ju nese hyni hyni ne sevap hhahhahahha


907. nazife (09.02.2009)

ne kete faqe ju nese hyni hyni ne sevap hhahhahahha


906. resa (09.02.2009)

dhikri me i mir


905. resa smajl (09.02.2009)

cili esht dhikri me i miri


904. eminja (08.02.2009)

kur falen vaktet


903. artoni (08.02.2009)

selam alejkum vllezer musliman


902. Visar (07.02.2009)

Bravo :) No commment.. veq 1 sen provova me instalu kuranin fisnik.. s'ma pranoj tha some data are out of your system .. need to update something , qka ka athu ? flm!


901. kushtrimi (06.02.2009)

selam alejkum shum fort e pasket bo qit faqe zoti ju shperbleft per punen tuaj


900. haxi besniku (06.02.2009)

gjer sa ka keshtu shqiptar pa fe qe nuk beson ne allah dot ket keshtu komente ,allahu ju mbarsoft.


899. arlind (05.02.2009)

fort mir kush e ka butu qetė faqe pėr kuranin fisnik


898. semira (05.02.2009)

tung nga une semira te pershendes shume


897. Meefail (03.02.2009)

.E .selam. Alejkim .Per.Te Gjith.


896. alma (03.02.2009)

allah te faleminderoj ty qė mė fale mua


895. alma (03.02.2009)

allahu jonė


894. zejn bajrami (03.02.2009)

ju lutemi ka pasur debate rreth fjales dor te allahut kinse rreth komentimit te kur“anit ka gamime ju lutemi na isqaroni suret.ali imran,ajeti 73 sure el fet-h ajeti 10 sure el hadid ajeti 29 asht vertet seka gabime ne komentim selam alejkum


893. flaka (03.02.2009)

zottt ju dua shum ty dhe kuranin


892. Meefail (03.02.2009)

ZOTI I BEKOFT SHQIPĖTARĖT KUDO QE GJINDEN...gjith.ashtu.elle.vllezerit.muslima.ellemotrat.muslimane.
aedini o njerz se kush esht allau qe na nzen akshami e nuk na qel sabahu valla.
aedini qe me permend denimi ne ket bot me goj esht kollaj valla bila lekura te bjen ne tok veq mi rah per skaj..
Nata e vorrit vllezer.dhe.motra.esht shum Terr. veq e kah Drit aje qe kah temel valla.
MOS E LAKMO PASSURIN E CILA NUK KAH DOBII.
PO LAKMO TEK ALLAU I CILI TE KA KRIJU TY .
SEPSE NUK KAH DYSHIM TEK AI DO TE KTHEMI TE GJITH NJE DIT .
E SELAM.ALEJKIM.


891. Meefail (03.02.2009)

Eselam.Alejkim.per.te gjith.juve.jenu.shum .te.mrekllushem.adhau.ju.shperbleft.per.ket.


890. valmir (03.02.2009)

zoti ju shperbleft me gjith te mirat ne jet


889. lindi (02.02.2009)

ju lumt per kuranin e perkthyer ne shqip jeni me te mirt veq vadhdoni


888. arlindi (02.02.2009)

ju lupt per vebfaqen jeni te shklqyeshm zoti ju rujt


887. arlinda (02.02.2009)

ku me gjet despidoven shqip ne net886. albin (02.02.2009)

allau eshte i madhi i cili krijoi cdo gje. ju lumt qe e bot ket faqe vet vashdoni keshtu.


885. abidin (02.02.2009)

allahu i shperbleft ata qe besuan. ju lumt shum mir e keni be.
po patet mundesi jepni me shum reklama per kete adres le ta lexoj secili musliman


884. abidin (02.02.2009)

allahu ju shprebleft per ket emisjon


883. genc (02.02.2009)

mrekulliteallahit


882. arditmusa (01.02.2009)

allahu ju shprebleft per ket emisjon


881. MUHAMED (01.02.2009)

Esselamu alejkum !

All-llahu ju shpėrbleftė me xhennet insha'All-llah pėr punėn e palodhshme qė po bėni.Amin...

Por kam nji lutje pėr ju staf i nderuar!
Pėr kėta persona tė pa pėrgjegjshėm qė po e njollosin kėtė faqe tė mrekullueshme,t'i shlyeni kėto komente tė pista,ose ta shlyni nė pėrgjithėsi rubrikėn KOMENTI JUAJ.
Shpresoj se do tė hasi nė mirkuptim,ju pėrshėndes me shumė selame.All-llahu ju shpėrbleftė !!!


880. REXHEP BEQIRI (31.01.2009)

ERSSELAMU ALEJKUM STAF I NDERUAR I KĖSAJ WEB FAQE !
LUTENI PĖR HIRĖ TĖ ALL-LLAHUT QĖ TĖ KONTROLLONI KĖTĖ FAQE,DHE NJIHERIT TĖ PENGONI QĖ NGA KEQPĖRDORUESIT TĖ MOS KEQPĖRDORET.

TĖ NDERUAR !
OSE SHLYNI KĖTO KOMENTE TĖ KĖTIJ KEQĖPĖRDORUESI ME NIKNAME "KOSOVARĖ ",QĖ PO E NJOLLOSĖ DHE KEQPĖRDORĖ,OSE T'A HEQNI NGA FAQJA RUBRIKĖN "KOMENTI JUAJ ".

JU PĖRSHĖNDES ME SHUMĖ SELAME.


879. Naser (31.01.2009)

s.alejkum shkelqyshem allau ua shpagoft mundin veq pse nuk mundemi mei shkaku si falmi namazin edhe nje thirrje te bukur te namazit me fut ne ket faqen tuaj.
faleminderit me respekt te sinqert.


878. reshat islamaj (30.01.2009)

ska allaj tjete perveq allahut xheleshan ahu ai na ka krijuar dhe ai na mer prandaj ai qe moti e ka zbritur ket liber te shejnt prandaji falenderohemi


877. almir (28.01.2009)

a mundet ta shtini tek ki programi kuranin qe e cet edhe fotografi edhe zė


876. adisa (28.01.2009)

ju lutem me tregoni se cpo shkruan ne Kura'n


875. Muhamed (28.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!
LUTET STAFI I KĖSAJ FAQE QĖ T'I SHLYEJ KĖTO KOMENTE TĖ KĖTI PERSONI ME NIKUN "KOSOVARĖ"SEPSE PO E NJOLLOSĖ DHE KEQPĖRDORĖ.

JUFALEMINDEROJ PĖR MIRKUPTIM.

UESSELAMU ALEJKUM !!!


874. REXHEP BEQIRI (28.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !

""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """

UESSELAMU ALEJKUM !!!


873. Adnan (28.01.2009)

Selam
Nese keni mundesi ti kontrolloni shkrimet pastaj ti publikoni.

Nese ka mundesi qe ne program te futet edhe teksti origjinal i Kur`anit ne gjuhen arabe.

Eselamun alejkum


872. REXHEP BEQIRI (27.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !
""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """

O TI KOSOVARĖ,SHPORRU NGA KJO FAQE ISLAME E MOS NA PENGO OJ FĖLLIQĖSIRĖ JEHUDE.PO TI KOKSHE JAHUDI BRE ALL-LLAHU TĖ MARROFTĖ HE.


871. korabi (26.01.2009)

Mos u pikello , mos u hidhero se aj ate e do , I prirur eshte dhe te paren e ka , ngacmimin dhe ofendimin , I etur eshte I etur per kete , injorancen dhe mendjemadhesin e perdor kur ate UNE e ka , mos te vjen keq ty per ate , se aj vet kete e deshiron , dhe me deshire e pranon por e mohon , te ban fjale qe aj te mbetet me I miri , por kete koha e tregon kur sprovohet nga durimi , e kur bjen nga sprova e durimit thot qka kom ba , e per kete I bi pishman , por aj prap me ate vazhdon , pas nje kohe behet se asgje ska ndodh me kete mund te mashtron sepse ti harron , ku aj nuk kupton qe veteveten e nenvlerson , e shikon me sy te hapur I kujtohen te gjitha dhe dezhavu thot , sikur kurr ska egzistuar behet se ne enderr e ka pa , sa I etur eshte per dheun , e kur te vjen koha per tu futur ne te nuk deshiron , mundohet te ik prej ti , qe gjat gjithe jetes per te ka nga , e ku po shkon , ti kete e deshirove , per kete ti punove , per kete ti luft kerkove , e tash kete pe refuzon , o shpirti im sa te kam maltretuar , sa here ta kam lenduar , sa here mekat te kam ofruar , sa here me je hidheru por prap ke qendru , per kete falenderim ZOTIT duhet mi qu , o ZOTI madh , sot me shpirtin jam bashku , qe te lutem me na shpetu , nga ajo vetevetes qka I kam ber , qe te dyve me na lehtesu , qe te dyve me na pastru , nga ajo qfar kam pasu , me zemer te shpirtit dhe trupit falje kerkoj , qe te jam I sinqerte dhe te keqen mos ta pasoj , ne kete menyre jam I pendum , falna o ZOT falna , te lutem falna , o I miri im , o I dashuri ZOTI im , vetem ty te lutem per kete , ti mua me ke kriju , kur une jam para teje I nenshtrum I perlotur I permallum , do te pres me rrespekt , me perulje e nenshtrim , per kete zdot humbi durim , dhe I lodhur zdot jem kurr , sepse ti je ZOTI im , gjithmone prej meje dot jesh I falenderum , prej meje gjithmone dot jesh I nderum , dua ta lartesoj emrin tend qe te jam nga ti I bekum , o ZOTI im , o ZOTI im , falem mua dhe shpirtin tim .


870. korabi (26.01.2009)

Krijuesi


Te krijoj o njeri , te lartesoj o njeri , tu perulen te gjithe perveq njerit o njeri , te leshoj u mashtrove gabove o njeri , u zbulove u mbulove me madheshtin e ti o njeri , u qortove sepse nuk besove te terhoqi prej aty o njeri , te tregoj se cili eshte armiku yt I perbetuar o njeri , te leshoj ne nje vend tjeter per nje kohe te caktuar per tu sprovuar o njeri , sepse meshira e ti nuk ka kufi per ty o njeri , sepse je krijes e ti o njeri , po si mbijetove mendo o njeri , te paisi me te gjitha qe deshirove o njeri , ti emertoj ti tregoj te gjitha o njeri , te mesoj te beri mekembes o njeri , por prap mohimin e kishe ne mendje o njeri , qoj syte shiko vetem njehere per rreth o njeri , shiko djellin si rrezon per ty o njeri , shiko henen si te ben te pushosh o njeri , shiko si ti beri shtate rruge permbi ty o njeri , shiko yjet si ti beri zbukurim o njeri , shiko natyren si te jep knaqesi e lumturi o njeri , perseri deshton gabon mashtrohesh nga djalli I cili te mashtroj edhe perpara o njeri , dhe perseri mohon me vendosmeri o njeri , sa I etur e I etur je o njeri , je I humbur o njeri , te verteten e mbulon me te paverteten me genjeshter o njeri , po si keshtu o njeri , po perseri per vete e ke o njeri , mos mendo se do te shkosh larg keshtu o njeri , e ku do te ikesh o njeri , e ku do te fshihesh o njeri , vdekja e verteta do te mberrij gjithesesi o njeri , mendo mendo o njeri , a e gjete se ku do te ikesh o njeri , a e gjete se ku do te fshihesh o njeri , nuk e gjete o njeri , nuk mund ta gjesh o njeri , sepse nuk ke ku ta gjesh o njeri , e per kete a ke mohim o njeri , e per kete nuk ka mohim o njeri , e ti e din mire se ku do te kthehesh o njeri , e ku tjeter o njeri , te krijuesi yt o njeri , te krijuesi I te gjitha botrave o njeri , te krijuesi I te gjitha krijesave o njeri , e ti mendohu o njeri , sepse te gjitha sprov I ke o njeri , pendohu o njeri , per mohimin o njeri , bindju krijuesit o njeri , qe ta kesh leht ketu dhe atje o njeri .


869. Muhamed (26.01.2009)


ESSELAMU ALEJKUM !!!
ALL-LLAHU I MBROJTĖ TĖ GJITHĖ MUSLIMANĖT.

PAQE


868. Gėzim (26.01.2009)

hej oti kosovar:inshalla:allahu te udhzon tutju allahut per ato fjal qi pi fol per musliman e dije se allahu te sheh e dije se inshalla ni dit dota kuptojsh te verteten e allahu te udhzoft e pendohu per ato fjal o inson :selam alejkum


867. Gėzim (26.01.2009)

selam alejkum.jo vrejtje o vllazni po allahu ju shperbleft me xhenet inshalla te ala ..selam alejkum.nakeni.knaq


866. REXHEP BEQIRI (26.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!

ME TĖ VĖRTETĖ MUSLIMANĖT JANĖ VĖLLEZĖR MES VETE .......


865. REXHEP BEQIRI (26.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !

KAPUNI PĖR LITARIN E ALL-LLAHUT


864. EBU MUHAMED (26.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM

FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI.


863. naimi_ dervishi (25.01.2009)

tung
o fekir shala,apo kush kendon eshte be i pasaur nga kendimi etash elen ,muzike pse ka rejt popullin ,jo duhet me u ul ne token eallahut emu ju kthy njerzve paret eme ju kerku falje se allahu thot hajde me mu ne rugen time masi je perul me hasret isen zot amin. ndash mu tu fal gjynahet amin. paqja e allahut me hasret isen zot amin.


862. musliman perjet (25.01.2009)

selam alejkum
per juve qe mbani ket faqe nese keni pa ket shenim te kti te flliquri qe gojen e paska plot urrejtje ndaj muslimanve dhe nuk e keni jek per arsyet qe ju i dini vet ju kisha lut qe nese deshironi qe kjo faqe te vizitohet nga ata qe praktikojn islamin atehetr te kisha lut qe njerzve si ketij me lart qe ka fy aq keq tju ndalohet shenimi dhe tju fshihet shkrimi i tij apo kushdo qoft ai qka i pengon ketij se kush mban mjeker e kush jo mos esht fytyra e ketij qe aq shum esht ka brengoset ketij nuk i pengon motra apo nena apo vajza e tij qe shkojn lakuriqe dhe shesin trupin e tyre ketij si pengojn narkomanet qe sot jan kudo ne mesin tone ketij si pengojn njerzit e dehur qe i shohim kudo ne rruget tona por i pengon nje njeri qe praktikon fen e tij dhe mban mjeker e more zotri me te pas me afer e di se si kisha vepru me ty po ja qe sjam dhe thuaj qka te don zemra se nje me mendje te shendosh nuk flet keshtu por kesisoj flasin njerzit qe nuk kan njohuri per islamin dhe lus Allhun inshallah te udhzon e pastaj vet ti do ti besh kritik vetvetes per te gjitha ato fyerje qe ke be


861. hidajete (24.01.2009)

kurani fisnik


860. REXHEP BEQIRI (24.01.2009)

Esselamu alejkum ue rahmetullahi ue berekatuhu !!!

""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """

""" ME TĖ VĖRTETĖ MUSLIMANĖT JANĖ VĖLLEZĖR MES VETI """.

O ALL-LLAH,UDHĖZOJ TĖ HUMBURIT DHE TĖ DEVIJUARIT JA RABBI,NDĖRSA SHKATĖRROJ ZULLUMQARĖT DHE KUNDĖRSHTARĖT E ISLAMIT. A M I N...


859. hysi (23.01.2009)

falenderimi i qoft allahut qe na dha te hejm e te pijm dhe na beri musliman


858. afrim hoti (23.01.2009)

eselamealejkum vllazer dhe motra musliman paqja dhe meshira e allahut qoft mbi ju pendohui para se te vije vdekja


857. lulebora (23.01.2009)

kush ithot vetit musliman duhrtme licu kurani e aj te udhzon ne rrug te drejt


856. lulebora (23.01.2009)

kush ithot vetit musliman duhrtme licu kurani e aj te udhzon ne rrug te drejt


855. REXHEP BEQIRI (23.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!

""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALL-LLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """


854. hasan selmani (22.01.2009)

allahu eshte me i madhi aji na ka kriju ka vetem nje zot nuk ka 2


853. besmir mehmedi (22.01.2009)

allahu esh14. Ka shpėtuar ai qė ėshtė pastruar,
15. Qė ka pėrmendur emrin e Zotit tė vet dhe qė ėshtė falur,
16. Por ju i jepni pėrparėsi jetės sė kėsaj bote,
17. Ndėrsa jeta tjetėr ėshtė mė e mirė dhe e pėrhershme!”


(ajete nga sureja A’LA)
1. Kanė shpėtuar besimtarėt,
2. Tė cilėt gjatė namazit janė tė pėrulur...
9. Dhe tė cilėt e ruajnė namazin e tyre
10. Tė tillėt janė trashėgimtarėt
11. Trashėguesit e Firdeusit, ku do tė banojnė pėrgjithmonė.


(ajete nga sureja MU’MINUN)

te me i madhi alla


852. REXHEP BEQIRI (22.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!

""" O ALL-LLAH,MOS NA I LAKO ZEMRAT TONA PASI QĖ NA DREJTOVE JA RABBI """


851. jeta (22.01.2009)

jeni te mrekullueshem me kete qe po ju tregoni njerezve se sa vlen feja jone muslimanizmi


850. REXHEP BEQIRI (22.01.2009)

Esselamu alejkum !!!

ESH-HEDU EN LA ILAHE ILALLAH VE ESH-HEDU ENE MUHAMEDEN ABDUHU VE RESULUHU


849. sdi (22.01.2009)

ndegjo e vepro
se allahu eshte nje. dhe nje do jet me hasret isen zot amin.


848. lNuOttlZxqnJyujq (22.01.2009)

UtSkLC hi! its a nice site!


847. genci (21.01.2009)

allahu qoft me te gjith krijesat e tyre


846. REXHEP BEQIRI (21.01.2009)

Esselamu alejkum !
Dėshmoj dhe deklaroj se nuk ka Zot tjetėr pėrveē All-llahut,dhe dėshmoj dhe deklaroj se Muhamedi a.s.ėshtė rob dhe i dėrguari i All-llahut s.v.t

Feja e vetme e pranuar te All-llahu ėshtė ISLAMI.Fe e shpallur nga All-llahu s.v.t.

Andaj kapuni pėr litarin e All.llahut,Kur'anin Famėlartė.


845. memli (21.01.2009)

paqja ezotit
beso dhe shpreso se hasret isa ,eshte ngjall mas 3dite po
beso dhe shpreso se ke hasret isen me ze,er po, kush na nimoi gjat 1999 ,zoti ,por me lutjen ebillit rugoves etj,dhe ndima ezotit me jesusin u realizu ,kujan arabt ,po gaboni kthehuni krejt si per qe ishin te paret tan nji fe, po njeriu i ndajti fet ,krejt jemi fmi te allahut me hasret isen zot amin. lavdi perendis ,ju bekoi me jesusin zot amin,


843. sufjan (19.01.2009)

asdas


842. REXHEP BEQIRI (19.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!

""" O ALL-LLAH,TY TĖ ADHUROJMĖ,TY TĖ BESOJMĖ DHE VETĖM PREJ TEJE FALJE DHE NDIHMĖ KĖRKOJMĖ """

""" O ALL-LLAH.TI JE FALĖS,FALJEN E DON,ANDAJ FALNA NEVE JA RABBI """

WESSELAMU ALEJKUM !!!


841. REXHEP BEQIRI (19.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !
ARDHJA JONĖ NĖ KĖTĖ BOTĖ ØSHTĖ E QARTĖ :
"""NUK I KRIJOVA NJERZIT DHE XHINDĖT PĖR DIQKA TJETĖR POR VETĖM QĖ TĖ MĖ ADHUROJNĖ MUA """ (KUR'AN)

ANDAJ MISIONI YNĖ,DETYRA JONĖ ĖSHTĖ TA ADHUROJMĖ ALL-LLAHUN FUQIPLOTĖ.
WESSELAMU ALEJKUM !!!


840. linda (19.01.2009)

ju pershendes me me pershendetjen islame eselamu alejkum.
o njerez ALL-LLAHU na ka krijuar me e shijuar kete bote se sa munnd te tregohemi ne si njerez sa e perballojm te keqen si e presim te miren.kjo jete eshte vetem si sprov.po jeta e kesaj bote esht shum e shkurter kur e paramendojm por e gjat per ta jetuar
prandaj jetoni cdo mement duke e permendur ALL-LLAHUN xh.sh.beni te mira gjithkujt nderoni gjithekend jetoni per ALL-LLAH e mos u leshoni pas kenaqesive te kesaj bote te rrejshme.mos e qoni kohen posht neper kafene e restorante por falu dhe lutu per ZOT.ndihmojeni te varfurin,ledhatoje jetimin
ALL-LLAH na fal gabimet


839. lindaaa (19.01.2009)

oO ALL-LLAH ti je nje.fuqija jote eshte mbi te gjitha TI je meshirues dhe fales


838. linda (19.01.2009)

deshmoj qe nuk ka ZOT tjeter pervec ALL-LLAHUT xh.sh. dhe MUHAMMEDI a.s esht i derguri i TIJ.ne jemi umeti i MUHAMMEDIT a.s neve ALL-LLAHU xh.sh. na krijoi faliminderimi i takon vetem ATIJ.ELHAMDURULAH qe jemi MUSLIMAN


837. CremeDeLaCreme (19.01.2009)

UN per veti jam musliman sunit por qita qe po i leshojn nime mjekrrat si popa a qka jan aata por a e keni ni ju sterio spasen feja jon o shqiptaria edhe ne nuk duhet me bo fort dallime por nje fe osht eshte islami i vetmi zot o allahu


836. Dashmir beqiri (18.01.2009)

nuk oshte koment por pyetje ,kisha pas nevoj pč kohčn e faljes sč namazit nč itali (veneci)allahu ju shprbleft.


835. luljeta (18.01.2009)

selam alekum une mendoj se kush e lexon kuranin esht musliman edhe duhet mu fal patjeter o ALLAH ndimona neve besimtareve Allah NIHMONA tung nga luljeta makolli ju pershendes dhe besoni ne allah allahu esht nje


834. Muhamed (18.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!
O ALL-LLAH PĖRMBYSE POPULLIN JEHUD DHE PĖRKRAHĖSIT E TIJĖ JA RABBI.

O ALL-LLAH SHKATĖRROJE POPULLIN JEHUD JA RABBI.


833. Muhamed (18.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!
""" O ALL-LLAH TY TĖ ADHUROJMĖ
TY TĖ BESOJMĖ DHE VETĖM PREJ TEJE NDIHMĖ DHE FALJE KĖRKOJMĖ """

O ALL-LLAH PASHĖ EMRAT E TU TĖ BUKUR SHKATRROJE POPULLIN ZULLUMQARĖ JEHUD JA RABBI.

O ALL-LLAH BASHKOJ MUSLIMANĖT KUDO QĖ JANĖ JA RABBI DHE NDIHMOJU TĖ FITOJNĖ KUNDĖR KAFIRAVE.


832. REXHEP BEQIRI (18.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!
""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """


831. REXHEP BEQIRI (18.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM !!!
""" FEJA E VETME E PRANUAR TE ALLAHU ĖSHTĖ ISLAMI """


830. erzen (18.01.2009)

kush e lexon kuranin eshte musliman


829. Ivri (17.01.2009)

dergo


828. muhamet zeqiri (17.01.2009)

me pelqen shume kuranin per ta lexuar


827. aldona demiri (17.01.2009)

un dua ta di se qka thot emri enes ne kuran


826. c.e.z (17.01.2009)

selam alejkum per gjith muslimanet zoti eshte 1 ai na shef dhe allahu na ndihmon dhe kush shkon rruges allahut nuk gabon allahu i ndeshkoft ata qe nuk binden fjales se allahut xh.h. na meshiro o allah na largo nga hilqaret qe nuk te duan ty amin.


825. EBU MUHAMED (16.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM

ALL-LLAHU I SHFAROSTĖ NGA FAQJA E DHEUT KAFIRAT INSHA'ALL-LLAH.AMIN


824. bin Sejdi (16.01.2009)

ESSELAMU ALEJKUM
Falėnderimet i takojnė vetėm All-llahut,Fuqiplotit,Krijuesit tė Gjithėsisė,Krijuesit tė tokės dhe qiejve,Pronarit tė Ditės sė Gjykimit,ndėrsa salavatet dhe selamet qofshin mbi tė Dėrguarin e Tij,Muhamedin s.a.v.s,familjen e tij tė pastėr,mbi shokėt e tij dhe tė gjithė atyre qė e pasonjė rrugėn e tij deri nė Ditėn e Gjykimit.Amin

""" O ALL-LLAH TY TĖ ADHUROJMĖ,TY TĖ BESOJMĖ DHE VETĖM PREJ TEJE NDIHMĖ DHE FALJE KĖRKOJMĖ """

""" O ALL-LLAH,MOS NA I LAKO ZEMRAT TONA PASI QĖ NA I DREJTOVE"""

"""O ALL-LLAH,SHKATRROJĖ ARMIQTĖ E ISLAMIT JA RABBI """A M I N


823. ylber (16.01.2009)

Falenderimi i takon ALLAHUT si na ka zbrit KURANI FISNIK dhe e FALENDEROJM ALLAHUN si na ka ber prej atyre qe e besojm ALLAHUN e joperj atyre qe e muhojn te mirat e ALLAHUT
ALLAHU i shperblevt ata qa pounoj per dinin e ALLAHUT


822. REXHEP BEQIRI (16.01.2009)

Esselamu alejkum !
Feja e vetme e pranuar te All-llahu ėshtė ISLAMI,dhe kėtė fe tė pastėr po e pėrqafon edhe kominiteti krishterė,sepse po e gjejnė rehatinė shpirtėrore dhe shpėtimin nė ISLAM.Padyshim se Islami do tė triumfojė dhe lulėzoj nė ēdo cep tė rruzullit tokėsorė.
Andaj edhe ti me nikun KOSOVARĖ tė ftoj nė FEJĖN E PASTĖR ISLAME,largohu nga bethpalamtė,nga tė humburit dhe tė verbėrit.
DĖSHMOJ DHE DEKLAROJ SE NUK MERITON ASKUSH TĖ ADHUROHET PĖRPOS ALL-LLAHUT,DHE DĖSHMOJ DHE DEKLAROJ SE MUHAMEDI ĖSHTĖ ROB DHE I DĖRGUARI I ALL-LLAHUT PAQJA DHE MĖSHIRA E ALL-LLAHUT QOFTĖ MBI TĖ,KRIJESĖN MĖ TĖ MIRĖ TĖ KĖSAJ BOTE.

TANI ISLAMI NUMĖRON MBI 1.5 MILIARDĖ MUSLIMAN,FEJA MĖ E MADHE NĖ BOTĖ,DHE PADYSHIM NJI DITĖ DO TĖ BĖHET E TĖRĖ BOTA ISLAME.


821. ffllanza  (15.01.2009)

deshmoj qe nuk ka zot tjeter perveq allahut dhe deshmoj qe muhamedi osht rob dhe i derguari i tij


820. ffllanza  (15.01.2009)

deshmoj qe nuk ka zot tjeter perveq allahut dhe deshmoj qe muhamedi osht rob dhe i derguari i tij


819. aulona (14.01.2009)

si duhet te veprojn muslimanet


818. besmir mehmedi (14.01.2009)

allahu eshte me i madhi allahu na ka kriju duhet ti falim 5 kuhet e namazit feja islame eshte feja e paster


817. ermira (14.01.2009)

o a mind te ma hloni bre


816. fatjon domi (14.01.2009)

musliman


815. besmir mehmedi (13.01.2009)

allahu eshte me i madhi duhet ti falim 5 kohet e namazit nuk duhet te besh gjeste ne namaz duhet te falemmi si njerez duhet shkuar ne haxh duhet te thuash fjale te mira per allahun i cili na krijoji..


814. hasan abazi (13.01.2009)

allahu esht m imadhi zoti esht ai i cili na krijoji kush esht musliman e sht rruges se drejte feja islame shte feja e paster


813. endrit vitia  (13.01.2009)

zoti ju bekoft qe e keni bere kete faqe dhe shum njerz musliman duhet te hyjn ne kete faqe qe ta shonin se mun te bejne download kuranin fisnik kaq kish per te thene tung zoti ju bekoft]


812. arbenit lipovica (12.01.2009)

kurani


811. arbenor (12.01.2009)

kurani eshte fjala e alla-hut


810. fatbardha (12.01.2009)

o zot ti je falsit i don falsit tė lutem mė fal edhe mua


809. besnik lajqi (12.01.2009)

ne ty te besojm je me i sigurti per mu ne ty lexojm krejt gjerat te zotit se je per besim edhe per keta te vdekurit jan shku ne paqe krejt nga ti se te kan lexu


808. besnik lajqi (12.01.2009)

je me i miri dhe i beuehsmi i zotit


807. bin Sejdi (11.01.2009)

Esselamu alejkum

A M I N A M I N A M I N
JA RABBELALEMIN


806. Muhamed (11.01.2009)

Esselamu alejkum

All-llahu i shkatrroftė jahuditė insha'All-llah.

O All-llah zhduke popullin jehud zullumqarė nga faqja e dheut dhe tė gjithė ata qė e pėrkrahin.

O All-llah,ndihmoje HAMAS-in dhe popullin e pambrojtur Palestinezėt tė fitojnė kundėr jahudive ja Rabbelalemin.A M I N
Dhe kėsaj duaje thuani tė gjithė ju lutem A M I N.


805. REXHEP BEQIRI (11.01.2009)

Esselamu alejkum !
O vėllezėr dhe motra musliman*e !
Bėni dua pa ndėrpre pėr vėllezėrit dhe motrat tona nė Palestinė.
All-llahu i shkatrroftė jehuditė dhe tė gjithė pėrkrahėsit e jahudive.


804. floriana (11.01.2009)

ska zot tjeter perweq allahut
E’udhu bil-lahi minesh shejtanir-raxhim, bismil-lahir-rahmanir-rahim


Kėshilla motrave muslimane1. Pakushtėsisht besoi All-llahut si Zot tė Vetėm, i cili tė ka krijuar dhe beso se Muhammedi u (paqja qoftė mbi tė) ėshtė i Dėrguari i fundit i Zotit.
2. Mos u mbėshtet nė askė pos All-llahut. Dije se Ai ta cakton fatin dhe fatkeqėsinė. Lutju qė tė tė ndihmojė, por nėse te gjen ndonjė fatkeqėsi, duro.
3. Frikėsoju vetėm All-llahut dhe dije se njė ditė do te japėsh llogari para Tij.
4. Kėrko nga All-llahu falje mėkatesh se Ai pranon pendimin, por tė jesh e vendosur se mė nuk do t’i pėrsėrisėsh gabimet.
5. Ruaju nga mėkati mė i madh - shirku (kur i pėrshkruan All-llahut shok). Ēdo vepėr qė e bėn, bėje vetėm pėr All-llahun, ndėrsa nga shirku kėrkoi ndihmė All-llahut me kėtė lutje:
“All-llah, nė Ty mbėshtetem nga shirku qė e njoh
dhe kėrkoj falje prej Teje pėr shirkun qė nuk e njoh”
6. Shpesh pėrmende All-llahun, se Ai ėshtė me ata qė e pėrmendin.
7. Dije se All-llahu vėzhgon ēdo hap tėnd.
8. Beso se krijesa tė All-llahut janė edhe engjujt (melekėt), tė cilėt i zbatojnė urdhėrat qė ua jep All-llahu.
9. Mėso sa mė shpejt tė falesh (nėse akoma nuk din) dhe filloja tė falurit, sepse ky ėshtė njė ndėr kushtet pėr tė qenė muslimane. Me anė tė tė falurit do ta pastrosh shpirtin dhe trupin, e nga ana tjetėr nuk do tė tė ngelė kohė pėr gjėra tė kota.
10. Agjėroje muajin Ramazan (kjo ėshtė gjithashtu njė ndėr kushtet pėr tė qenė muslimane), ndėrsa ditėt qė tė ngelin tė paagjėruara agjėroi sa mė shpejtė, madje menjėherė pas festės sė Bajramit.
11. Ēdo punė filloje me qėllim tė mirė dhe duke thėnė:
“Bismil-lahir-rrahmanir-rrahim”
(Nė emėr tė All-llahut, Mėshiruesit, Mėshirėberėsit)
12. Lexoje Kur’anin sa mė shpesh qė tė njohtohesh me urdhėrat dhe ndalesat e All-llahut. Gjithashtu lexo libra qė pėrmbajnė Hadithe tė vėrteta (fjalė tė Muhammedit u) sepse kėto mė sė miri e shpjegojnė Kur’anin.
13. Respektoi dhe ndihmoi anėtarėt e familjes (posaēėrisht prindėrit) dhe lute All-llahun pėr to, lutja yte shpejt do tė pranohet nėse do Zoti.
14. Lexo sa mė tepėr se kjo ta pėrmirėson tė shprehurit dhe nėse ke mundėsi studjo ndonjė shkencė.
15. Ruaju nga mendjemadhėsia, se mendjemėdhe­njtė i urren ēdo njeri.
16. Buzėqeshju shoqeve dhe epju dhurata, qė tė shtohet dashuria dhe mėshira mes jush.
17. Mos gėnjej, mos pėrqesh dhe mos u bė dyftyrėshe, se kėto ta nxijnė nderin, ndėrsa i bėn njerėzit qė ta humbin respektin ndaj teje.
18. Asnjeherė mos u bė kokėforte dhe mos hy nė konflikt me shoqet, por nėse vjen deri te konflikti sillu sa mė butė (ashtu siē i pėrngjan njė muslimaneje) se vetėm nė kėtė mėnyrė mund tė ngadhnjesh.
19. Bėhu e drejtė dhe e vendosur, stabile nė qėndrimet e tua, por kur ta shohėsh se ke gabuar, pranoje haptazi.
20. Mos pėrgojo (kjo bėri kėshtu, ajo bėri ashtu) qoftė edhe nėse je nė tė drejtė dhe mos paragjyko, sepse shpesh kėto janė mėkate dhe traditė e injorancės.
21. Asesi mos shpif. Shpifja ėshtė ėshtė mėkat edhe mė i madh se pėrgojimi.
22. Asnjėherė mos u vetmo me ndonjė djalė dhe shmangiu bisedave me djemtė.
23. Gjithmonė kur takon ndonjė tė varfėr jepi diēka sado qoftė e vogėl dhe pėrpiqu qė kėtė ta bėsh fshehurazi duke shpresuar nė shpėrblim mė tė madh tek All-llahu.
24. Pėrpiqu qė sa mė pak tė tė duken pjesėt (islamikisht) tė turpshme tė trupit: mos vish tesha tė shkurta, tė ngushta ose tė tejdukshme. Burri yt le tė martohet pėr bukurinė tėnde shpirtėrore, e jo atė trupore (trupi humb bukurinė pas njė kohe, kurse shpirti ėshtė i pėrjetėshėm).
25. Gjithmonė ha me dorėn e djathtė, ndėrsa tė majtėn pėrdore pėr pastrim.
26. Pastroi dhėmbėt para dhe pas fjetjes, si dhe para ēdo namazi.
27. Mos lexo revista dhe libra me tematikė “tė ndytė”, sa mė pak shiqo filma dhe sa me pak dėgjo muzikė, se kėto ta robėrojnė shpirtin, tė bėjnė tė jetosh nė botėn e ėndėrrave dhe ta dobėsojnė tė mbajturit mend.
28. Shoqėroju me besimtare, qė tė kėshilloheni njėra me tjetrėn.
29. Respektoje ēdo urdhėr tė All-llahut dhe tė Lajmėtarit tė All-llahut r (bekimi dhe paqja e All-llahut qofshin mbi te).
30. Kudo qė je, bėju shembull pėr muslimanet


803. floriana (11.01.2009)

Besoj dhe deshmoj se All-llahu eshte Nje dhe se Muhamedi a.s eshte rob edhe i derguari i Tij.


802. Besarta (10.01.2009)

Besoj dhe deshmoj se All-llahu eshte Nje dhe se Muhamedi a.s eshte rob edhe i derguari i Tij.
Amin....
All-llahu ju shperbleft per kete faqe te mrekullueshme...


801. liman (10.01.2009)

bokesjerri


800. Besar (10.01.2009)

Selamun Alejkum!Te Kurani a.m.i perkthyer ne shqip nuk jane perkthyer SURET!A ka mundesi qe suret e perkthyera t'mi dergoni ne E-mail adresen time ose ta beni perkthimin edhe te sureve te Kuranit famelarte!Ju flm!


799. argjira klaiqi (10.01.2009)

jo vetem une por qdo njeri ne bote duhet ti besojne allahut sepse ai eshte qe na krijoi neve dhe ne vetem atij duhet ti besojme por ne duhet ti besojme edhe kur'anit librit te tij po ashtu edhe pejgamberit i cili eshte rob dhe i derguar i allahut.


798. minire (09.01.2009)

selamun alejkum
me interesojn medit emnin e ditve tejaves arabisht edhe emnin e numrave arabisht P.SH.nji,dy,tre.....


797. florim (09.01.2009)

une jam florim rama jam nga shkupi ju lus a keni jan dov


796. benart  (09.01.2009)

Historia e Isait ne gjuhen shpipe.


795. berrnarrddiii (09.01.2009)

historin e muhametit ne gjuhen shqipe


794. toninjo (08.01.2009)

eshte endra ime te kem kuranin tim per mua esht ligji i perendis qe e jap jeten per ligjin etij


793. hena mozi (08.01.2009)

M
e pelqen shum te lexoj kuran


792. sara berisha  (08.01.2009)

selamu alejkum po ju lutemi me na tregu se ku me mesu kuran per me lexu


791. xoni (08.01.2009)

flala kuran osht e shejt prandaj me pelqen kurani


790. selvie (07.01.2009)

me pelqen shum te lexoje thenje nga kur ani


789. ateisti (07.01.2009)

besimtareve ju uroje nje vite te mbare dhe me shume perkushtim ndaj bindjeve te tyre per Allahun.


788. korab (07.01.2009)

e selam alejkum o musliman te dashur


787. korab (07.01.2009)

Leter per diten e varrimit tim

Ju falenderoj te gjithe qe keni gjetur pak kohe per te me nderruar ne diten e vdekjes time , kam disa fjale per tju thene juve qe gjindeni pran varrit tim , dhe me keto fjale qe ju drejtohem nga goja e tjeter kujt esht mesim per ata qe mendojne , se pari dua te ju kerkoj hallallin te gjithve ketu qe jeni , dhe dua tju mesoj qe edhe I vdekuri paska mundesi te flas nese jeni qe ndegjoni , me rastin e vdekjes time jam I nderuar dhe shikoj qe pasna pasur edhe une miq dhe me keni rrespektuar me ardhjen tuaj , dua tju them qe a nuk shihni qe kjo bote qenka e pavertete , a nuk shihni qe tash une gjindem ner kembet e juaja, kjo eshte kujtim per juve qe jeni te gjalle qe nje dite edhe ju dot vini ne kete gjendje nuk eshte kjo ngushllim per mua kjo eshte kurreshtje per tjau zgjuar vetedijen juve per te menduar per veteveten tuaj , qe te jeni plotesisht te vedisuar , qe kjo bote me te vertete qenka e pavertete , dhe per tju shty juve te shpejtoni ne vepra te mira sepse o njerez a nuk shikoni qe vdekja esht ne brendesin tuaj , me kete leter I drejtohem familjes time dhe shokeve te mi , qe me kete leter jau deshmoj qe jete pas vdekjes ka , dha paska mundesi edhe I vdekuri te flas edhe pse disa ketu pran varrit tim nuk jane ne gjendje ta kuptojne , shoh disa qe jane drejtuar me syte e tyre nga letra ime dhe ndegjojne me vemendje , shoh edhe disa qe I kan kokat e ulura , shoh edhe disa ketu qe jane indiferent ndaj asaj qe per momentin u eshte lexuar , shoh edhe disa qe nuk permbahen nga lotet e tyre , shoh edhe ata qe edhe ne kete moment rrenqethen nga ajo qe u eshte lexuar , dua tju them qe une jam duke ju shikuar dhe shoh qe me te vertete mbreteron nje qetesi e plote per derisa fjalet e mija I thot goja e tjeter kujt , dua vetem nje amanet tjau le te gjitheve qe gjindeni ketu , qe tju tregoj qe Allahu eshte aj qe me ka krijuar dhe kam qene I vetedishem qe tek ai do te kthehem , ka shpetuar aj qe eshte pastruar nga mekatet e ti , ka shpetuar aj qe obligimin ndaj zotit me sinqeritet e ka kry , a nuk shikoni dhe nuk mendoni qe gjdo send eshte I vdekshem qe mbrenda 100 viteve 6 milijard njerez vdesin dhe vetem zoti yni I lartemedheruar Allahu mbetet perseri , kam deshire qe prap tju kam miq ne boten tjeter , por ne ate dite dot ket ndarje ndaj familjes time dhe shokeve te mi qe I deshta me aq dashuri sa qe interesin e zavendesova me dashuri , dot gjykohem nga zoti I cili mka krijuar me urtesi e me aq dashuri , a nuk shihni qe bukurija e jashtme ajo qe duket nuk qenka asgje , e bukur qenka ajo qfar ke pasur ne shpirtin tuaj dhe ajo dot jete e pavdeshme nese ju ndonjehere me kujtoni , kemi per tu gjykuar te gjithe dhe dot ringjallemi per nje dite , kuptimi i jetes eshte qe nuk jemi vetem per te vdekur dhe me kaq merr fund , atehere nuk paska kuptim jeta fare per kete arsyeje edhe ju drejtohem me letren time qe Allahut ti nenshtroheni sepse edhe vet ju jeni deshmitare pran varrit tim qe ikje nuk ka , te Allahu do te kthehemi per tu gjykuar , nuk ka pasur mundesi askush qe te mi lexon mendimet e mija askush preveq ati I cili me ka krijuar , do te thote qe ke per te jepe llogari edhe per ate qfar ke pasur ne kraherorin tuaj ne zemrat e juaja , tash o ju miq te mi qe jeni prane varrit tim dhe trupit tim te pajete , ju dot me leni ketu per nje kohe te caktuar , do ti ndjej hapat e juaj perderi sa ju largoheni ne shtepite tuaja dhe ne punet tuaja , me kete leter desha vetem te jau zgjoj vetedijen ne kete dite te varrimit tim mdoshta do te jeni te vedisuar se qfar veproni ne jetet e juaja , tash me lini mua sepse kam llogari per te dhene para Allahut zotit tim te lartemadheruar , qe I denjt per lavdate eshte vetem aj dhe falenderimet ja qoj vetem ati I cili esht I pushtetshem mbi gjdo send dhe gjdo krijes , zotit te gjithesise , zotit te gjitha krijesave , zotit te gjitha botrave , disa duge u larguar do te bisedojne me miqt e tyre duke u tallur me mua dhe te thone , qfar deshti aj te thot me kete leter , por deshmitar e kam Zotin tim te lartemadheruar , edhe njehere faliminderit qe me rrespektuat ne kete dite te agonis time deri ne afatin e ardhshem te caktuar , do te shihemi perseri deshe te besosh apo sdeshe ti , ky eshte premtimi qe Allahu I lartemadheruar do ta realizon ne diten e rringjalljes amin .


786. korab (07.01.2009)

Krijuesi


Te krijoj o njeri , te lartesoj o njeri , tu perulen te gjithe perveq njerit o njeri , te leshoj u mashtrove gabove o njeri , u zbulove u mbulove me madheshtin e ti o njeri , u qortove sepse nuk besove te terhoqi prej aty o njeri , te tregoj se cili eshte armiku yt I perbetuar o njeri , te leshoj ne nje vend tjeter per nje kohe te caktuar per tu sprovuar o njeri , sepse meshira e ti nuk ka kufi per ty o njeri , sepse je krijes e ti o njeri , po si mbijetove mendo o njeri , te paisi me te gjitha qe deshirove o njeri , ti emertoj ti tregoj te gjitha o njeri , te mesoj te beri mekembes o njeri , por prap mohimin e kishe ne mendje o njeri , qoj syte shiko vetem njehere per rreth o njeri , shiko djellin si rrezon per ty o njeri , shiko henen si te ben te pushosh o njeri , shiko si ti beri shtate rruge permbi ty o njeri , shiko yjet si ti beri zbukurim o njeri , shiko natyren si te jep knaqesi e lumturi o njeri , perseri deshton gabon mashtrohesh nga djalli I cili te mashtroj edhe perpara o njeri , dhe perseri mohon me vendosmeri o njeri , sa I etur e I etur je o njeri , je I humbur o njeri , te verteten e mbulon me te paverteten me genjeshter o njeri , po si keshtu o njeri , po perseri per vete e ke o njeri , mos mendo se do te shkosh larg keshtu o njeri , e ku do te ikesh o njeri , e ku do te fshihesh o njeri , vdekja e verteta do te mberrij gjithesesi o njeri , mendo mendo o njeri , a e gjete se ku do te ikesh o njeri , a e gjete se ku do te fshihesh o njeri , nuk e gjete o njeri , nuk mund ta gjesh o njeri , sepse nuk ke ku ta gjesh o njeri , e per kete a ke mohim o njeri , e per kete nuk ka mohim o njeri , e ti e din mire se ku do te kthehesh o njeri , e ku tjeter o njeri , te krijuesi yt o njeri , te krijuesi I te gjitha botrave o njeri , te krijuesi I te gjitha krijesave o njeri , e ti mendohu o njeri , sepse te gjitha sprov I ke o njeri , pendohu o njeri , per mohimin o njeri , bindju krijuesit o njeri , qe ta kesh leht ketu dhe atje o njeri .


785. adem (06.01.2009)

une te ndegjoj gjdo dit ilahijat e tua se me pelqen si hoxhollar shum i sinqet dhe besoj e ti te percjell fehen e zotit


784. kaltrim (06.01.2009)

mė pelqeu ky web sepse ky web esht tamam per musliman.


783. fatimja (06.01.2009)

selam alejukum vllezer motra muslimane allahu ju shperbleft me gjenetin firus ju pershendet motra e juaj fatimja


782. FATOSI (05.01.2009)

deshmoj dhe deklaroj se nuk ka zot tjetr pėveqe allv-hi edhe deshmoj dhe deklarojse muhameti ėshtė rob dhe i derguer i ti.


781. driton sallahu (05.01.2009)

eselamu alejkum allahu ju shpejrbleft me ket qe po e beni dhe inshalla allahu xh.sh. ju shperbleft me graden me te lart te xhennetit e cila esht xhennetul firdeus


780. shaban (04.01.2009)

jam shaban limani kerkoj kuran shqip


778. rrezart (04.01.2009)

sejlam alejkum si mund ta qes tespidoven amund te me tregoni nese po allahu ju shperbleft ...


777. osmani (04.01.2009)

ku mund ta gjej kuranin me komentim te sherif ahmetit ne teresi elektronik , jo vetm perkthimin e ajeteve, flm. sepse po me duhet shume
selama lejkum


776. feride (03.01.2009)

pershendetje


775. laka (02.01.2009)

me jehonea gashi


773. beti@germanie .com (02.01.2009)

mirdita redaksi e nderuar jam nga bujanovci per ndrishe jetoj ne ger kam deshir tju pis per fejen islame qkam intereson aka mundsi dhe pergjegje ju lus per mir kuptim


772. iliri@toni,de (02.01.2009)

ju lutem amundeni tena ktheni pergjegjen po ose jo ju flm


771. mandarina (31.12.2008)

SKA ZOT TJETER PERVEQ ALLAHUT XH.SH ATI I TAKON FALIMINDERIMI ISHALLA NA NDIHMON NE QDO APEKT TE JETES


770. GANJA  (30.12.2008)

Te jemi te gjithe ne mbrojtje te ALLAHUT.


769. sevdie (30.12.2008)

a ka mundesi
q ne kosove nje here ne jave te kete emision fetar sepse duhet tjau kujtojme rinise, se si duhet jetuar dhe vepruar ne kete bote per ta fituar boten tjeter xhennetin. se me te vertete jemi te humbur dhe nuk kuptojne disa te rinje se si duhet jetuar dhe punuar. e respektoj dhe faleminderoj allahun xh.sh. qe na e ka mundesuar kur'anin famelarte ligj i zotit per njerezit e gjalle e jo per te vdekurit .allahu na shperblefte me xhennet ne boten tjeter ne ahiret
.


768. geni (30.12.2008)

nuk Zot tjeter perveq Allahut dhe se Muhamedi a.s eshte i derguari i Tij.


767. elheme (30.12.2008)

a po don me dit qysh met nimu Allhu bre djal veq falu kthev rrug ZOTI kthehsh Ka Allahu edhe nimon Allhu BRE djal


766. alban  (29.12.2008)

kisha dasht me me nimu naj kush qysh me u kthy ka rruga e zotit ishalla me nimoni bani_277@hotmail.com


765. rita (29.12.2008)

kshilla mund te gjeni te kjo adresa ime rita-1-7@hotmail.com edhi i pershendes shum muslimant dhe mes shumti a.xh e muhamedin dhe jan disa pytje te cilat i pyet zoti


764. elsa (29.12.2008)

kisha dasht me bo shum pytje per ket*.?)( por edhe shum mir


763. nazmije (29.12.2008)

ju pershendes ishalla allhu na qet ne rrug te drejt neve muslimanet


762. lolaa (28.12.2008)

i pershendes te gjith muslimant edhe ti elhem koke dashuru keq beee heheh ishalla ZOTI i nimon krejtev kush eshtezor e shlir klm


761. tina (28.12.2008)

i duu kejtt ata qe jonn muslimann


760. Fikrija (28.12.2008)

Kisha pas qef me diti kur ka lind Muhame aleikumselam sene e dini edhe kush e ka shenu kuranin a e ka shenu Muhameti a kush?


759. elheme (28.12.2008)

DU MI JU THAN EDHE NIHER SE SHUM SHUM JU DU EDHE KUMJU DASHT SHUM GJITH DERI SAT DEKU ISHALLA ME IMAN EDHE . JU DU SHUM EDHE BOMA HALLA SE SHUM JU DU BESOMNI NASHTA UM RA SHUM MU SHPREH PO SPO DI QYSH MU SHPREH DRYSHE SE SHUM JU DU EDHE NER DRRASA KUR HI KUMIJU DASHT E DINI JU :P jU DU SHUM PATE KUMIJU DASHT EDHE MOTRA JEM JU DON SHUM SHYQERIJA PO THET SHUM JU DU EDHE QIKA E SHAIPIT JU DON SHUM JU PERSHNDES SHUM JU DU


758. elheme (28.12.2008)

i du kreit i du qajon muslimon i du sepese i du se falen ZOTI ishalla ju nimon e i kethen rrug te hairit more ZOT kreit muslimont ju pershndes shum ju du


757. MERGIM (27.12.2008)

GIMI


756. yll (27.12.2008)

un gjithmon e dua allahun amin


755. yll (27.12.2008)

kurani eshte imadh meshiruesit ` meshir beresit etj un mbeshtetem te allahu gjele sha nu hu


754. can (27.12.2008)

deshiroj te di se kur ka lindur njeriu i par


753. gentrit gashi (27.12.2008)

ju dua te gjithev dhe qdo sekon i dergoj muhamedit ssalat amin


752. gentrit gashi (27.12.2008)

ju dua te gjithev dhe qdo sekon i dergoj muhamedit ssalat amin


751. gentrit  (26.12.2008)

selam alejkun te gjith veller muslima ZOTIN na udhzoht ne XHENET amin inshalla


750. gentrit (26.12.2008)

selam alejku veq desh tju pershendes


749. agim curi (26.12.2008)

{{Selam Alejkum}} veq vazhdoni kshtu {{Allahu}} ju ndihmoft


748. agim curi (26.12.2008)

{{Selam Alejkum}} veq vazhdoni kshtu {{Allahu}} ju ndihmoft


747. blerim (25.12.2008)

selam alejkum jeni me te miret veq vazhdoni kshtot All-ahu ju shperbleft we selamun alejkum


746. besart (24.12.2008)

un dua ta lexoj kuranin


745. besart (24.12.2008)

un dua ta lexoj kuranin


744. alban (24.12.2008)

kurani ashte ishenjt edhe feja islame ashte me e mira


743. rinor xhekaj (24.12.2008)

SELAMALEKUM nga Rinori ju lutem bėni dua pėr hoxhė qė ka vdekur m.Jakupi


742. rinor xhekaj (24.12.2008)

SELAMALEKUM nga Rinori ju lutem bėni dua pėr hoxhė qė ka vdekur m.Jakupi


741. rinor (24.12.2008)

SELAMALEKUM nga Rinori ju lutem bėni dua pėr hoxhė qė ka vdekur m.Jakupi


740. rinor (24.12.2008)

SELAMALEKUM


739. rinor (24.12.2008)

SELAMALEKUM


738. valmir (22.12.2008)

ES-SELAM ALEJKUM WE RAHMETULLAH WE BERAKATUHU


737. Arsen (21.12.2008)

Selam alekym O musliman te nderuar, Respektoni NJE ALLAH qe kemi ne qdo moment kujtoheni, frigoheni, veprat e keqija largoni, vetem me sjellje,vepra, sinqeritet bereqeto do te na shotohet, me vjen keq, se shum mbrapa jemi duke shkuar nga mos respekti nuk dihet koha e gjumit,zgjimit nga gjumi, koha e sofres kur te shtrohet e te tubohet, e te shtrohet sofra rumbullaket sikurse me par qe eshte shtruar por, edhe bereqeti i Allahut eshte shtruar, kurse sot kjo dite fare nuk me pelqen, se nuk mundemi as me femi te bisedoj, ne menyr te qet e as me te fort, suk di se si te ja bejem nje person falet por tjetri largohet e nuk beson Allahut vetem se me koke te vete veprojn, e i kthejn fjal prinderve, i kthejn dor prinderve, shum sene kam verejtur dhe shumm me mundon, por o ALLAH TI JE NJE , TI KE FORCEN E MADHE PERMISO KETE GJENDEN E ROBEVE TE TU KU NA KA FALUR DHE TE TI DO TE VIJM, O ALLAH NA SHTO BEREQETIN QE KEMI PAS ME PARE, DHE RESPEKTIN FAMILJAR NDAJ FEMIUT, PRINDERIT,FQINJEVE, SHOKEVE, MIQEVE NA KTHE TE MIRAT E TUA SIKUR QE DON ALLAHU, NA SHTO MORALIN E FORT, DHE MEHRAMETIN NDAJ PRINDERVE DHE FEMIJEVE, TE VARFERVE TE GJITHE ATYRE QE JAN MUSLIMAN DHE TE HYJNE NE RRUGEN E MUSLIMANIT, FEJA MUSLIMANE ESHTE NGJYRA E BARDH, E PASTER, DHE SINQAERITET, O ALLAH TI JE NJE, GJDO GJE QE NA MUNDON, GJDO GJE QE KEMI TE MSHEFET VETEM MUNDEMI ALLAHUT TON TE DASHTUR TE I DREJTOHEMI , ALLAHU ESHTE NJE.SELAM ALEKYM


736. Xhemajl Kastrati (25.10.2008)

Tė nderuar Zotrinjė me kėt version tė ri unė ju faleminderoj pa masė sepse e kam pasė versionin e vjetėr qė ka pasė plot gabime por sado qoft ne ngadal e kemi lexue duke i pėrmirsue disa gabime qė kan qenė tė lehta dhe nuk kemi ndejt duarkryq, por kemi lexue sado pak.tani unė nė versionin e ri e kam shtyp mejėher Ja-sinin qė unė e lexoj shumė shpesh.Pra unė ju faleminderoj juve ė gjithve dhe ju dėshiroj shėndet Ødhe gjitha tė mirat nė jetė.


735. genit gashi (13.10.2008)

nje allah eshte nje kete bot dhene ate eadhurojm tegjitha lutjet teka ajiqojm o alla


734. visar muhaxheri (30.09.2008)

un ua ti pershendes te gjithe besimtaret musliman dhe ti a uroj festen e fiter bajramit


733. gentrit gashi (28.09.2008)

allahu esht me i madhi besoni shum


732. esmir (28.09.2008)

me shum argumente per egzistimin e ZOtit


731. bashkimi_nexhmi hoxha imami i vranievcit (22.09.2008)

nese doni te keni shpetim ne ket bot dhe ne boten tjeter ateher axheroni muajin e ramazanit faluni jepni zekatin ndegjoni prinderit


730. Faton Avdiu (21.09.2008)

all-hau ju shperblef me xhenet


729. Faton Avdiu (20.09.2008)

allhau ju shperblef me xhenet


728. sadri (20.09.2008)

urime muaj i bekurar ramazani


727. Besar (09.09.2008)

S.a o besar mso mir ne kuran se te duhet per ne at dunja tjeter.


726. hajrija (25.08.2008)

selam alekim sa i perket rreth kur`anit jeni shum te mir edhe zoti ju shperbleft per te gjith se fal juve edhe zotit une ja kam nis mu fal edhe niher zoti ju ndihmoft per ket program kaq te qelluar


725. Sefedin Muqaj (25.08.2008)

Selam alejkum,

Desha te ju pyes kur po futem te temat nuk po mundem me u kthy prap te suret. A mund te me tregoni si ta bej kete?


724. musli (27.06.2008)

shkoni drejt rruges te zotiti aj ju shperblen me gjith te mirat dhe besoni tek zoti


723. aida (27.06.2008)

falimderimi i takon allauhu gj.sh dhe shokve e ti pekambereve e ti qe na ka dhen ket bot qe te jetojm qe mos ishte kjo bot ne sot nuk ka te egzistonim po mos na kishte dhen zoti ket te mir


722. skifter (27.06.2008)

falimderimi i takon allauhu gj.sh dhe shokve e ti pekambereve e ti qe na ka dhen ket bot qe te jetojm qe mos ishte kjo bot ne sot nuk ka te egzistonim po mos na kishte dhen zoti ket te mir


721. Lulja (25.06.2008)

Falenderimi i Takon Vetem ALLAHUT Se Pa Ndimen e TIJ Sigurisht Qė Nuk Do Ishim Ktu Ku Jemi Sot, Shum Faqe e Qelluar ALLAHU Ju Shperbleft Me Tė Mirat e TIJ.


720. elita (25.06.2008)

Vertet nje pun e qelluar per kete faqe dhe jam i sigurt qe qdo musliman e ka "Kuranin Fisnik" ne shtepi


715. driton (08.07.2009)

ju pershendes kush ka qen isaja ekush jesusidashta me dit


714. driton (08.07.2009)

ju pershendes kush ka qen isaja ekush jesusidashta me dit


713. driton (08.07.2009)

ju pershendes kush ka qen isaja ekush jesusidashta me dit


712. driton (08.07.2009)

ju pershendes kush ka qen isaja ekush jesusidashta me dit


711. Anisa (08.07.2009)

Selam alejkum Elhemdulile sod jom ka e ni veten shum mir se per her te par jam fal me vllaun, e elhemdulile po e ni veten shum mir..ishalla allhi ma bon tmundshme me i fal 5 vaktet...selam alejkum


710. Anisa (08.07.2009)

Selam alejkum Elhemdulile sod jom ka e ni veten shum mir se per her te par jam fal me vllaun, e elhemdulile po e ni veten shum mir..ishalla allhi ma bon tmundshme me i fal 5 vaktet...selam alejkum


709. besii (08.07.2009)

bismilahi rrahmani rrahim ishalla allahi i nimon krej njerzve te cilet kan nevoj


708. fehmi latifi (07.07.2009)

allahu ju shperbleft se shum mir [bukur] selam.


707. nora (07.07.2009)

eselam alejkum mua ku web em ka pelqy shum me ka lan pershtupje te madhe ALLAHU ju ndimoft te gjith besimtareve ALLAHU ju shperbleft me xhenetin ku eshte ma i madhi AMIN


706. bajram (05.07.2009)

eselam e alejku allahu u nmoft te gjith besimtarve islam an e mban botes dhe i udhzoft te gjith ata qe nuk jan ne rrug te allahut dhe i drejtoft ne rrug te allahut se ska rrug tjeter perveq te allaut ati i qofshum fal. edhe juve ju ndimoft allahu per ket faqe shum te bukur qe e kini ba allahu ju shperbleft me gjenet...


705. samir (02.07.2009)

eselam e alejku we rahmetullah ve berekate hu
allahit i qofshim fal ata besimtaret


704. erghim ibrahimi (02.07.2009)

ishalla allahi naj fol kusurat e ishalla na nimon me famiglie me krejt famigliart


703. Lavdim kadrija (02.07.2009)

Allahu i ndimoft te gjithve edhe juve qe per ket faqe shum te bukur po na zdritni zemrat tona pershendetje kini edhe prej meje shum vazhdoni se shum mir kini ba allahu ju shperbleft.


702. nukmund (01.07.2009)

nuk dua me teper se kjo faqe qe keni shkruajtur dhe keni dhen mund me shume me pelqen falja e namazit faleminderit shume!


701. besnik (29.06.2009)

selam alejkum mirdita a mund per hajr te allahut me na lishua kuran kerim nese mundet ikre kuran


700. Abdu Rrahman (29.06.2009)

Allahi na falt gabimet se me te vertet ai osht si fal.


699. xhemajl nga ferizaji (27.06.2009)

Esselamu alejkum !!!
I pėrshėndes tė gjithė besimtarėt musliman kudo qė janė !!!
All-llahu na forcoftė insha'Allah !
Selam


698. xhemajl (27.06.2009)

o ju te fejes islame ki frik allahut


697. arber  (27.06.2009)

a ka fej me te mir se me qene muslimane a ka feste me te mire se bajrami jam krenar qe jam musliman ju faleminderit turqve qe na dhan kete fej dhe muhamedit ali selam


696. vedat (27.06.2009)

leximi i kuranit


695. granit (26.06.2009)

ju pershendes per punen tuaj qe keni ber ndaj kuranit dhe kisha pasur deshir me lexue kuranin permes internetit dhe nese keni mundesi te ma qoni


694. Nexhat Sahiti nga lipjani  (22.06.2009)

ju pershendes me Es-selamu alejkum


693. selvija (21.06.2009)

tem


692. Nexhat Sahiti nga lipjani  (15.06.2009)

ju pershendes me pershendetjen me te bukur me Es-selamu alejkum we remetullahi we berekatuhu All-llahu i shperbleft te gjith muslimanet me xhennetin firdeus


691. qoETeQMpKRPIr (15.06.2009)

Hi,


690. MUHAMED (12.06.2009)

Esselamu alejkum !!!
I pėrshėndes tė gjithė besimtarėt musliman kudo qė janė !!!
All-llahu na forcoftė insha'Allah !
Selam !!!


689. Rexhep (12.06.2009)

Esselamu alejkum !
All-llahu ju shpėrbleftė me xhenet insha'Allah !!!
Selam


688. alinda (12.06.2009)

ZOTI NA SHPERLBLEFT TE GJITHDHE SHUM MIR ESHT WEB-FAQ JU FALEMDERIT QE KA NJE FAQE PER FEN "ISLAME"


686. NJhPtTqa (12.06.2009)

Only best vanessa hudgens sex tape clips


685. LKAGGNFZNkTsz (11.06.2009)

All about transparent bikini model


684. afrim (10.06.2009)

radio pendim eronft gjithmaon jen me emiret ne fltcast


683. mevlude (09.06.2009)

es-selamu alejkum ALLAHU xh.sh.ju shperbleft me te mira ne kete jete kurse ne ahiret me xhenetin FIRDUS


682. valon bytqi (09.06.2009)

ilus terinjet eq ta lexojn kurani ipershendes re gjith muslimanet


681. Kosovarė (09.06.2009)

Unė e kam njė pytje pėr tė gjith.
Pytja ėsht pse nė kuran nuk shkruan apo nuk ka thėnje pėr Dėborėn (BORĖN).
Korkoj nga ju pėrgjigjje tė saktė.
Zoti i bekoft shqiptarėt kudo qė janė.
Mirėsia begatia dhe dashuria e Pėrėndisė qofshin me shqiptarėt.


680. shkurtesa (09.06.2009)

ja e-maili im se harrova t'ju shkruaj tess.1996@live.com


679. shkurtesa (09.06.2009)

selamalejkum si jeni un edhe pse jam 12 vjeqare un di per zotin por me tregojn edhe te familjes por nuk falem ja adresa ime mund te ma shkruani nje mesazh se si mund te falem sepse e adhuroj zotin e dua ti perkulem ne gjdo moment allau i meshiroft te gjith


678. eshtref (08.06.2009)

pse esht i ndaluar alkoholi


677. bobi (07.06.2009)

selam


676. ermali  (07.06.2009)

shum smut a boll mir po knojshe


675. synavere axhaj (05.06.2009)

ju falenderoj radion pendini qe me tregon ma qgjersisht qe mua para disa muja me ka shkruar nje mollte mirr emri i allaut ju lute me tregoni qa ta me than ma gjersisht kjo se un jam shum ne rugen e allaut dhe kam shum emucione te me tregoni ma qersisht


674. dashurija nga vitia (04.06.2009)

selam alejkum zoti ju shperbleft per ket faqe ne net


673. kaltrina  (01.06.2009)

deshira ime me emadhe te mesohem te fal namazin dhe tju lutem zotit per veq zotit ska tjeter zot


672. Katjuaha Pllumbi (31.05.2009)

Kurani fame lart eshte udhezues universal er njerzit dhe ata qe kuptojne relisht jeten.Te letesuar jane ato njerzene kete jete dhe te fituar per jeten tjeter kur ata kuptojne e zbatojne ligjesit e kuranit famelarte


671. donjeta (31.05.2009)

nese do te kesh sevape ndihmo te varferit fale namazin lexo kuranin sjelli mir me te tjeret e sidomos me te moshuarit.Nese do qe te te ruan i madhi zot agjero muajin e ramazanit


670. donjeta (31.05.2009)

nese do te kesh sevape ndihmo te varferit fale namazin lexo kuranin sjelli mir me te tjeret e sidomos me te moshuarit.Nese do qe te te ruan i madhi zot agjero muajin e ramazanit


669. Fatmirja (31.05.2009)

Eselamun alejkum ve Rahmetullahi ve Berekatuhu!

All-llahu a.v.xh. ju shpėrbleftė me Xhenetin Firdeus pėr ket pun qe po ebeni ,Eselamu Alejkum.


668. amem (30.05.2009)

kurani eshte udhezim i allahut per njerezimin


667. valentina (26.05.2009)

mua me pelqen emri adisa a edhe ky emer ne kuran dhe qka domethon adisa ju falemderit per mirkuptim


640. elita (25.06.2008)

Falenimderimi i takon vetem mireberesit meshruesit te gjith botes "Allahut" dhe paqja dhe bekimi qoft mbi profetin Muhamed familjes shokeve te tij


639. elita (25.06.2008)

Falenimderimi i takon vetem mireberesit meshruesit te gjith botes "Allahut" dhe paqja dhe bekimi qoft mbi profetin Muhamed familjes shokeve te tij


638. shyqyri (23.06.2008)

Ku Mund ta siguroi nje Kuran Gratis.
SHYQA.


637. Faton (22.06.2008)

me pelqen shum kjo faqe qe eshte aq e mrekullueshme per myslimanet tani ne ket moment jam duke shikuar kuranin fisnik ALLAHU ju shperbleft me gjith te mirat


636. jetmiri (20.06.2008)

selamun alejkum vllezer te nderum allahu ju shperbleft per mundin me te vertet esht nje faqe e qelluar dhe me material te duhur
allahu jav shtoft imanin dhe dijen selamun alejkum


635. sadria (20.06.2008)

selam alajku si jeni a jeni mir qka po bani jeni te mrekullushem ALLAHU ju shperbleft.


634. niki (20.06.2008)

Rrezimi I kultures , u perhap amoraliteti , imituan nje popull tjeter , filluan te zhvishen me te madhe , dhe ja pra ky eshte denimi dhe shkaterrimi I ati populli . Para nje kohe nuk kishte semundje ne ate popull , kishte rend dhe rrespekt , miresjellje dhe edukate , culture dhe tradite , po ashtu dhe moral te forte. Pas disa viteve ajo u shua dhe u krijua nje tradite qe kurr skishte egzistuar ne ate popull , filluan ti imitonin disa popuj tjere , qe nuk kishin moral por amoralitet , dhe jo rrespekt per veteveten . Filloj amoraliteti haptazi dhe fshehurazi , per disa vite rresht , dhe ja pra sa filluan semundjet te vinin dhe ta pushtonin ate popull pa ndal . Ne fillim ishte knaqesi , por gjithmone pasoja vjen me vone , qregullimi I ati populli ne mase , tash nuk ka ligj dhe mbikshyrje , jane te pakontrolluar dhe te pavetedishem , te papergjegjshem dhe aspak te ndergjegjshem , ku femija si jep rrespekt babait te ti , ku nenen e sheh si nje robereshe e izoluar ne shtepi , ku motrat ikin nga shtepija ne mes nate fshehurazi per tju gezuar epsheve te saj , ku gjyshet dhe gjysherit nuk vizitohen por thojn hajt se jane plak , ku aj popull u be mendjemadh e injorant , ku gjaku me gjakun perzihet , ku familja me familjen e vet vritet , ku fisi me fisin perqahet , ku joshjet dhe provokimet nga vajzat vin e shtohen , ku vete toka nuk te bane dridhet , ku monotonija krijohet , ku njeri tjetrin nga inati e gjelozija mundohen ta shkatrojne , ku gjithmone te paverteten ta thojne , ku lidhja me lidhjen deshtohet nga lakmija , ku pabesija mbretron ne ate popull , ku njeri tjetrin nuk e bajne , ku dashurija ne ate popull nuk egziston e zevendesuan me interes , ku ndjenjat u shuan , ku ka ftoftesi aspak ngrohtesi , ku nga njeri tjetri largohen , ku depresioni zhvillohet , ku drejtesija me para anashkalohet , ku egoja zhvillohet , ku jetimi perqeshet , ku I varferi nuk ndihmohet , ku sakati injorohet , ku ushtari I lirise harrohet dhe me aspak rrespakt nuk perkujtohet , e si mund ta quash kete popull , lirisht mund ta quash nje popull I humbur
m te verteten.


633. kadri brajshori (20.06.2008)

jeni ma te mirtit veq vazhdoni kshtu zoti ju shperbleft
Eselam Alejkum


632. egzoni (20.06.2008)

ne ket faqe mund te gjej gjithqka me te vertet keni ber pun te shkelqyer suksese ne te ardhmen me ndimen e all.ahut . kaloni mir ishalla allahu fuqiplot na mbron prej denimve te xhenemit selam alajkum


631. elhami  (19.06.2008)

ne ket faqe mund te gjej gjithqka me te vertet keni ber pun te shkelqyer suksese ne te ardhmen me ndimen e all.ahut . kaloni mir


630. Fidan ASLLANI (18.06.2008)

ALL-LLAHU e din ma se miri per gjdo gje Eselam Alejkum...


629. tefiki gr (18.06.2008)

zoti ju rujt gjithve oju besimtar ja plocoft deshirat,,,,nu ka ZOT per vec ALLAHUT 1 OSHT


628. xhati (17.06.2008)

weselamu alejkum te gjith muslimanve kudo qe jan shum mir veq vazhdoni ALLAHUN mos e harroni weselamu alejkum


627. fitim (17.06.2008)

shum mir veq vazhdoni je jeni ma te miret


626. shkodran (17.06.2008)

tung qka po ban aje mir is po kalon njs sen tre ka ju bre


625. sadria (17.06.2008)

ishalla allahu fuqiplot na mbron prej denimve te xhenemit selam alajkum


624. sadri (17.06.2008)

selam alajku si jeni vllezer musliman a jeni si po kaloni ju pershendes gjitve selam.


623. bahtiri Fatbardha (16.06.2008)

eselamun Alejkum Motra dhe Vlezer musliman Allahu ju ndihmoft urime Pavarsija inshallah egzojna


622. Bahtiri Drita (16.06.2008)

Eselamu Alejkum Rinija e Kosoves Kdhehnju Fes se shumiza pej jush ekini haru Allahun Vallahi nuk kini kume shku veq pe mashtroni vehten,moni se nuk natakon neve si Musliman Alkoholi Droga etjera


621. Bahtiri Drita (16.06.2008)

Eselam Alejkum Motra dhe Vlezer Musliman falni Namazin vishuni si ekadhan Allahu kujdesuni per jetimat dhe te varfrit se Allahu ju shperblen per keto pune.Eselamu Alejkum.


620. Bahtiri Drita (16.06.2008)

esselam Alejkum Allahu ju shperbleft me xhenet


619. nita (16.06.2008)

tung nga nita


618. nita (16.06.2008)

tunga


617. omer dervisholli (15.06.2008)

hej o vlla moslimon qoma tespitove ne net


616. reshat (14.06.2008)

selamu alejkum si jeni te nderuar te kesaj faqeje mjaft te vyer per mbar rinin dhe njerzimin musliman ju uroj pun te mbar dhe suksese ne te ardhmen
mue shum me pelqen qe kjo web faqe te jet pran qdo rinie muslimane ta ndegjojn dhe ta mesojn kur'anin fisnik... selamu alejkum allahu ju ndihmoft ne qdo pun te hajrit qe bani
me respekt reshat sadiku


615. reshat (14.06.2008)

selamu alejkum si jeni te nderuar te kesaj faqeje mjaft te vyer per mbar rinin dhe njerzimin musliman ju uroj pun te mbar dhe suksese ne te ardhmen
mue shum me pelqen qe kjo web faqe te jet pran qdo rinie muslimane ta ndegjojn dhe ta mesojn kur'anin fisnik... selamu alejkum allahu ju ndihmoft ne qdo pun te hajrit qe bani
me respekt reshat sadiku


614. hakija (12.06.2008)

faluni namaz zeqat mos boni te kqija po te mira se allahu ju run nga kqijat veq ju pershendes dhe lutnu sa te muni dhe lutnu per ata qi skan allahu jav shtoft te mirat


613. rasim (12.06.2008)

selam alejkem komenti im kisha pas deshir te keni nje emosion me hoxhallar qdo te premte secilen her mi ndru hoxhollart e xhdo qyteti e selam alejkem klm


612. Fatmiri (08.06.2008)

Urime shum bukur


611. jeton (08.06.2008)

allahu eshte i madherishum dhe mendon per te gjith ne kshtu qe na duhet ti falemi atij


610. xhati (07.06.2008)

WESELAMU ALEJKUM feja islame esht me paster si loti por ka obligime qe duhet te kryhen por un sa po eshoh ketu ne kosov nuk jan edhe aq te vendosur njerzit un nuk po kuptoj se qfar jan duke ber jan duke dalur thuajse lakuriq te gjith rinia kush e mban pergjethsin per kta femij nuk duhet mbyllur syt para femijeve tan duhet ti kem nen kontroll ejo te heshtim se funi funit nuk kem te bejm me evropen ja jemi hi ne evrop thot ne cilin do qytet tonin nuk i perngjan nje vendi me musliman po thujse nuk kan kur far fee dikush duhet te pergjigjet per kto ata jan prinderit se ndoshta ALLAHU nuk esht iknaqur me ket popull dhe mund ta shkatrroj ALLAHU EKBER WESELAMU ALEJKUM


609. zeburi (07.06.2008)

allahu i do te gjith njerezit qe e perkujtojn emrin e tij ai eshte krijuesi ite gjithbotrave ai eshte ma i madhi prandaj duhet te bini ne shahadet dhe te thoni allahu ekber qe do te thot allhu eshte maimadhi


608. zeburi (07.06.2008)

allahu i do te gjith njerezit qe e perkujtojn emrin e tij ai eshte krijuesi ite gjithbotrave ai eshte ma i madhi prandaj duhet te bini ne shahadet dhe te thoni allahu ekber qe do te thot allhu eshte maimadhi


607. krasniqi (06.06.2008)

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIN ISLAMI ESHT FEJA ME E BUKUR NE RRUZULLIN TOKSOR FALEMDERIMI I TAKON VETM ALLAHUT MESHIRUS DHE MESHIRBERS


606. klodi nga durresi (06.06.2008)

SELAMU ALEJKUM VELLEZER DHE MOTRA HSQIPTARE NE TE GJITHE BOTEN.
Sapoer temen e Bajramit ne lidhje me Myftiun e Kosoves Naim Ternaven, te cilin e kritikon akuzon ,ok mund te qendroj nje gje e tille spse un me te kam pasur dhe fatin ose mundesin qe ta takoj dhe nje gje eshte e sigurte ai po ben dicka dhe se eshte dipllomat pervecse fetarit sepse tani koha eshte se nuk pret qe nje krye myfti cilido qofte duhet te ja tregoje te gjitha strategjite e tija te gjithe shtresave sepse normal qe nuk do ta kuptojne,por ai po punonte dhe po mblidhte fonde per muslimanet kosovare dhe kjo nuk eshte pak velezer dhe motra sepse duhet ta dime se nese ai shfaq te gjitha mendimet e tija ne media edhe ne ne popull ose kudo qofte ate do ta hiqnin sepse nuk duhet te mendojm keq per Ameriken ose perendimin sepse at na cliruan ,por ata jan armiqte e ISLAMIT TE HAPUR TASHME dhe kete NAIMI e din ,por nejse kjo pak rendesi ka ju duhet ta dini se ne ne shqiperi jemi shum keq katandis a kuptoni sepse tek ne na kan hyre si CUNAM nje sekt i ndyre Turqish) qe perfaqesojne NJE FETULLAH GYLEN qe po na e marrin dhe ato pak para qe hyn per muslimanet ne shqiperi a kuptoni vellezer duan ta marrin ata karten e ISLAMIT ne shqiperi per te na prezantuar ne tek Perendimi gje qe ne kosove nuk ndodh,ndaj ALAHU NA ruajte dhe duhet ti shohim gjerat pak me thelle flm.SELAMU ALEJKUM UE RRAHMETULLAH UE BEREKATUHU


605. klodi nga durresi (06.06.2008)

Eselamu Alejkum vellezer dhe motra,mendimi im ne lidhje me kete faqe ,qe Allahu jua shperlblefte eshte qe me teper lajme nga rezistenca e muslimaneve ne te gjith skajet e botes dhe detyrat tona se si ti rezistojm dhe si ta mbrojme fene e Allahut,me teper komentet dhe mendimet e dijetareve te botes ISLAME ARAB TURQ DHE TE GJITH NE LIDHJE ME AKTUALITETIN dhe detyrat tona si muslimane ,sepse kollaj eshte ta ruajm fene ose te japim komente ketej pertej mundimeve por duhet te dime orientimet e duhura edhe pse un ato i marr edhe pa kete faqe ,por mendoj qe nese ju i shtoni keto tema faqja juaj mund te behet edhe me interesante, mos harrojm sepse jan ata te cilet po japin jeten ne GAZA ,NE AFGANISTAN ,NE IRAK ETJER''nuk jam rradikal nuk jam fanatik por jam rrealist,,ju faleminderit


604. korab (06.06.2008)

All-llahu eshte nje perveq ti ska asnje tjeter , AI eshte i pari dhe i fundit , AI nuk ka lindur as qe ka lindur , AI eshte mbrojtesi i gjithkujt dhe nuk i perngjan askujt selam alejkum mos te rrime duke heshtur po te ngritim zerin lart sepse ne jemi me lart nga se jemi me All-llahun , All-llahu ju shperblefte o muslimane kudo qe jeni


603. korab (06.06.2008)

selam alejkum dua tjau qes ne mend vetem nje gje mos pe njihni kete popull

Rrezimi I kultures , u perhap amoraliteti , imituan nje popull tjeter , filluan te zhvishen me te madhe , dhe ja pra ky eshte denimi dhe shkaterrimi I ati populli . Para nje kohe nuk kishte semundje ne ate popull , kishte rend dhe rrespekt , miresjellje dhe edukate , culture dhe tradite , po ashtu dhe moral te forte. Pas disa viteve ajo u shua dhe u krijua nje tradite qe kurr skishte egzistuar ne ate popull , filluan ti imitonin disa popuj tjere , qe nuk kishin moral por amoralitet , dhe jo rrespekt per veteveten . Filloj amoraliteti haptazi dhe fshehurazi , per disa vite rresht , dhe ja pra sa filluan semundjet te vinin dhe ta pushtonin ate popull pa ndal . Ne fillim ishte knaqesi , por gjithmone pasoja vjen me vone , qregullimi I ati populli ne mase , tash nuk ka ligj dhe mbikshyrje , jane te pakontrolluar dhe te pavetedishem , te papergjegjshem dhe aspak te ndergjegjshem , ku femija si jep rrespekt babait te ti , ku nenen e sheh si nje robereshe e izoluar ne shtepi , ku motrat ikin nga shtepija ne mes nate fshehurazi per tju gezuar epsheve te saj , ku gjyshet dhe gjysherit nuk vizitohen por thojn hajt se jane plak , ku aj popull u be mendjemadh e injorant , ku gjaku me gjakun perzihet , ku familja me familjen e vet vritet , ku fisi me fisin perqahet , ku joshjet dhe provokimet nga vajzat vin e shtohen , ku vete toka nuk te bane dridhet , ku monotonija krijohet , ku njeri tjetrin nga inati e gjelozija mundohen ta shkatrojne , ku gjithmone te paverteten ta thojne , ku lidhja me lidhjen deshtohet nga lakmija , ku pabesija mbretron ne ate popull , ku njeri tjetrin nuk e bajne , ku dashurija ne ate popull nuk egziston e zevendesuan me interes , ku ndjenjat u shuan , ku ka ftoftesi aspak ngrohtesi , ku nga njeri tjetri largohen , ku depresioni zhvillohet , ku drejtesija me para anashkalohet , ku egoja zhvillohet , ku jetimi perqeshet , ku I varferi nuk ndihmohet , ku sakati injorohet , ku ushtari I lirise harrohet dhe me aspak rrespakt nuk perkujtohet , e si mund ta quash kete popull , lirisht mund ta quash nje popull I humbur
m te verteten.


602. gena (05.06.2008)

bismil-rramanirr .lutuni gjithmin te zoti se vec ai na degjon veq ai na ndihmon.kini besim te ai ,ai eshte i vetmi me i fuqishemi ne kete bot


601. eminja (05.06.2008)

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIN ISLAMI eshte feja te cilen ALL-LLAHU ia shpalli tete njerzimit ndermjet pengamerit te tij MUHAMEDIT alej selam o zot i madherishen ruaj te gjith muslimanet kudo qe gjenden dheshira ime eshte qe te behen hogjonic dhe ti zbatoj urshrat e zotit ju lumt qe e kini bere tete web
selam alekem600. eminja (05.06.2008)

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIN ISLAMI eshte feja te cilen ALL-LLAHU ia shpalli tete njerzimit ndermjet pengamerit te tij MUHAMEDIT alej selam o zot i madherishen ruaj te gjith muslimanet kudo qe gjenden dheshira ime eshte qe te behen hogjonic dhe ti zbatoj urshrat e zotit ju lumt qe e kini bere tete web
selam alekem


599. eminja (05.06.2008)

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIN ISLAMI eshte feja te cilen ALL-LLAHU ia shpalli tete njerzimit ndermjet pengamerit te tij MUHAMEDIT alej selam o zot i madherishen ruaj te gjith muslimanet kudo qe gjenden dheshira ime eshte qe te behen hogjonic dhe ti zbatoj urshrat e zotit ju lumt qe e kini bere tete web
selam alekem


598. florentina (05.06.2008)

BISMIL-LAHIRR-RRAHMANIRR-RRAHIM
islami eshte feja te cilen ALL-LLAHU


597. edita (04.06.2008)

une deshta me ju pyt se ne diten e kjametit qfar do te behet.me qen se une ndoshta ateher nuk jom po kurr nuk i dihet se allahu i ka punet ne dor e jo na.une besoj ne ZOT se jam ni besimtare e ALLAHUT.edhe deshta me ju than se kush nuk beson ne ZOT,ZOTI ka me jau kthu me te keq si pershembull me ja ndalu te (pamurit e syve siq lexon ne kuran me ja mbull vesh per mos me ni etj)...Edhe e falemderoj ALLAHUN qe me ka kriju ne ket bot dhe me beri te jetoj si te gjith te tjeret.Une jam 13vjeqare dhe kam nis mi lexu KURANIN.


596. Artani (03.06.2008)

Eselam alejkum e rahmetullahu veberekatu per te gjithe shqiptaret myslimane.
Allahu Xheleshanehu te bekuarit i cili na bekoi dhe na krijoi i lutem te ma plotesoi kete lutje : qe te gjithe njerezit e botes te kene jete sa me te lumtur dhe posaqerisht familja ime dhe qe klasen e 6 ta kaloi "SHKELQYESHEM" dhe te jem nxenesi me i shkelqyer ne shkolle dhe te behem nje mjek i mire.Dhe po ashtu kam deshire qe te gjithe njerezit te mos bejne veprime te keqija dhe te veprojne sa me mire ne menyre qe te kene nje jete sa me te lumtur dhe te shkojne ne xhenet. I lutem te madhit Allahut xheleshanehu qe te me plotesoi kete deshire, jo vetem mua por te gjithe atyre qe kan shprehur nga nje deshire.


595. dona (01.06.2008)

allahu i udhzoft te gjith njerzit


594. xhati (31.05.2008)

WESELAMU ALEJKUM ALLAHU na na ruajt prej veseve te shejtanit se ai esht mete vertet armik injeriut ALLAHU naj forcoft zemrat te bejm pun te mira ta falim namazin ta n japim zekatin te agjerojm muajin e ramazanit dhe tju ndimojm te varferve jetimav te semuarve te cilet kan nevoj per ndim ateher ALLAHU dote jet iknaqur me neve WESELAMU ALEJKUM


593. Metaj (31.05.2008)

po more arsim po qysh nuk bon me dit.shejtani munohet me gjdo kusht ta mashtru njeriun.kur vjen vakti i namazit thot ka vakt le bane qet pun se ka vakt tu e ba at pun hajt pa edhe pa e zani i iqendis shkoj dreka shkoj,avdesi esht arma e moslimanit


592. arsim (31.05.2008)

po qysh te mashtron shejtani a bon me dit


591. E:Metaj (31.05.2008)

O besimtar mos i ndjekni gjurmet e shejtanit se aj ju mashtron po pse na mashtron se na ka armik


590. E:Metaj (31.05.2008)

selam alejkum ju pershendes,une ju ftoj vllaze myslimon se te keqes ti dalim ne rrug bashkarisht se te gjith kemi pergjethsi per ket vend dhe per popllin ton bashkarisht ti dalim te keqes ne rrug me doren ton me gjuhen ton me zemren ton edhe ti udhzojm per mir edhe ti udhzojm ti monsojm neser per vllaznit ton per motrat ton per thmit ton qe ta kemi ni vend qe mburremi.


589. Metaj (31.05.2008)

All-llahu ju shperbleft per ket faqe,AlL-llahu irujt te gjith myslimant


588. veli.Metaj (30.05.2008)

Selam alejkum ju pergezoj per faqn qe e kini hap,vetem per para jeni ma te miret


587. besarti (30.05.2008)

Selam alejkum: ju pergezoje per faqen qe e keni hapur pore sa i perket komentit te bajramit eshet shume me vend edhe allahu e shperbeleft. Dhe per sajusin e kesaje faqe e kam nje keshille vellazerore kisha pasur deshir qe te beni komente si nga ana fetre po ashetu edhe nga ana politik ejo te mbeteni vetem me komentet qe pergezojn faqen tuaj edhe ni her ju them allahu ju shperbeleft per faqen qe ken hapure por ju lutem qe te beni komente te nderysheme nga ana fetare dhe politike se dihet mire gjendja e popullit tone ne kosove qfare eshte dhe nga cilet njerez eshet duke udhehequre qe jane kunder iselamit dhe ne anen tjeter bashkesia iselame organizone spektakele per punen 100 ditore te qeverise te korruptuare te qeverise qe lejone martesen e ginive te njejta te qeverise qe pranone Pakon e Ahtisarit qa ne ate pako se permenet fare feja iselami dhe sipas asaje pako Kosova eshet shtet laik dmth, pa fej zyrtare kur dihet ne kosove jemi 98 perqind elham dylilah museliman
mose ta zgjase ma shume ALLAHU ju shperbeleft me gjenetin firdoves
Eselam alejkm rahmetullahu ve berekatuhu .


586. gresa (29.05.2008)

Ju bekoft allahu per kete qe keni bere.. ju lumt


585. Majlinda (29.05.2008)

Selamalejkum
Allahu ju shperblefte per kete faqe shume te mire. Une e perkrahu shume mendimin e Bajramit qe ka thene per Naim Terrnaven, se qashty eshte qysh ka thene Bajrami ne shkrim. Neve shqiptareve muslimane gjithcka po na mohohet. Allahu na forcofte dinin islam dhe Allahu na ndihmofte e na ruajt prej te keqijave. Alahu na shperblefte te gijthe myslimaneve me xhenet.


584. Administratori (28.05.2008)

I nderuar Bajram, kjo faqe duhet tė jetė shprehje e komenteve * vėrejtjeve tė vizitorėve nė lidhje me pėrshtypjet qė i keni pėr kėtė sajt. Tė lutem shfrytėzo ndonjė medium tjetėr publik pėr ta shprehur pakėnaqėsinė tėnde nė lidhje me ēėshtjet aktuale.


583. Afrim (28.05.2008)

ju lumt per ket qe ekeni ber zoti ju bekoft ju shperblet me xhenet


582. flamur (27.05.2008)

jeni shume te mir


581. argjendi (27.05.2008)

Selamu alejkum Alahu ju shperbleft.
Mendoj se kemi nevoj me shum per keso faqesh qe flasin vet se sa per fetfa e mendime te dyshimta qe shpesh po dergojn ne perqarje masive popullin ton.


580. VALBONA (26.05.2008)

O i madhi ZOT ndimoju atyre qė nuk kanė.


579. behat (26.05.2008)

ju lutem te gjith muzlimant te lexoj kuran e jo fjal te kqija


578. blerim (25.05.2008)

prshedetje nga un blerimi


577. DULLA (25.05.2008)

selam alejkum All-llahu ju shperbleft me xhennet.


576. xhati (25.05.2008)

ESELAMU ALEJKUM


575. rinor duriqi (25.05.2008)

eselamu alejkum ju kisha lut qe ti kryjm obligimet qe na i kena obligim psh namazin qe ta kryjm,agjerimin,ta lexojm kuranin, ti ndihmojm te varfrit,dhe te punojm pun te bukra e jo te kqija.


574. jeton shabani (25.05.2008)

eselamu alejkum motra e vllezer tė nderuar ju kisha lut nė emer tė All-llahut qė tė kryejm namazin,tė lexojm kuran dhe tė drejtohem ne rrug te drejt


573. aibe  (24.05.2008)

heyyy lexoooo mushu men


572. xhati (24.05.2008)

eselamu alejkum ta lexosh kuranin me vemendje dhe me zemer dhe te ju permbahesh rregullave te kuranit ejo knej lexoe e anej bo qkadon o musliman te dashur mos eshitni veten per disa perfitime siq ndodhi antena vales ne minare ALLAHU naruajt prej harameve te bashkohemi te gjith muslimanet dhe keshtu dot korrim sukses ESELAMU ALEJKUM


571. besa (23.05.2008)

kur e pash kete web me la shum pershtypje sepse permendet KURANI libri i shenjet dhe jam e gezuar qe hyra pak te shiqoj ne kete web


570. SADEDIN KRYEZIU (22.05.2008)

ALLAHU na shperbleft me Xhennet Amin.


569. sadedin kryeziu (22.05.2008)

ALLAHU te shperbleft me te mira,se Vallahi Zemrat po nai qetson me Derstin qe poe ben o Vlla Musliman, ALLAHU te ndihmoft. Amin.s.kryeziu - pz.


568. era (21.05.2008)

mos e lejo veten kurr te thot nuk besoj se nuk ka zot se zoti esht nje ai na krijoj dhe ai eshte i mershirshmi jon nese beso gjithnje te ndihmohft nese jo ai e di se qa te dhurron ne ate boten te amshushuar.


567. fikretberisha (19.05.2008)

eselamualejkum ghith muslimaneve un dua te lexoj kuranin fisnik se ndjehem i knaqur vealekumselam


566. leonora (19.05.2008)

SELAM ALEJKUM mua me pelqen kjo faqe me ka lan pershtupje te madhe une e dua fen islam une kam deshir me e lexu KURANIN edhe i di do dov ata se e kan lexu KURANIN ALLAHU I SHPERBLEFT ME XHENET SELAM ALEJKEMNGA NORA ALLAHU i SHPERBLEFT te gjith muslimanet ne ket dunja me xhenet AMIN


565. aurora (19.05.2008)

deshira ma e madhe ne jet eshe ta lexoj kuranin librin me te shenjt


564. bajram  (19.05.2008)

une deshiroj te lexoj kur'anin fisnik


563. bajram  (19.05.2008)

unė dua te lexoj kur'ani


562. mirsad (18.05.2008)

eshedu en lailahe il-allah


561. diellza (18.05.2008)

ska ma keq se me kesh dikon
oh dani se qysh na ka falė allahu duhet me pranu


560. diellza (18.05.2008)

oh dan ne alfabet jemi se allahu qashtu na ka falė


559. diellza (18.05.2008)

Allahu ska ma i madh besoni vetem atij a eshte ma i madh ju kisha jut te besoni zotin sepse ai na ka fal na ka dhuru jete e knaqesi prandaj edhe ju besoni ne allah e ne kuran zoti eshte ma i madh


558. Jetmir Binaku (18.05.2008)

Q`ėshtė Imani?
Imani ėshtė tė besuarit me zemėr,tė shprehurit me gjuh dhe tė vepruarit me gjymtyrė


557. hajriz  (18.05.2008)

cila jan shtyllat (ruknet) e ibadetit?


556. xhati (16.05.2008)

eselamu alejkum ALLAHU EKBER


555. elbasan shabani (16.05.2008)

selam alejkum vllezer dhe motra musliman allahu ju ruajt te gjithve allahu i ruajt te gjith muslimanet ne te gjith boten dhe ua shtoft te mirat


554. vesel peci  (16.05.2008)

allahu ju rujtja uhe shtofteedhe kahe te shkoniedhe qka te bonimose harroni seh allhi ju sheh


553. vesel peci  (16.05.2008)

allahu ju rujtja uhe shtofteedhe kahe te shkoniedhe qka te bonimose harroni seh allhi ju sheh


552. xhati (16.05.2008)

eselamu alejkum ALLAHU naj pranoft namazet veprat e mira e narujt prej haramit prej punve te kqia AMIN eselamu alejkum


551. nergjivane  (16.05.2008)

per mua eshte gjeja me e mir ne jet si te falesh, si te lutesh ,si te agjerosh.


550. agnesa (16.05.2008)

nese mbeshteteni te allahu kudo qe ndodheni ai dotju mbeshtes


549. rina (16.05.2008)

allahu ju dhasht forc se jeni ma te miret veq vazhdon se keshtu punohet aferim ju qoft


548. shyqyri (16.05.2008)

allahu ju shperbleft me te gjitha te mirat dhe vetem vazhdonk keshtu aferim


547. era (16.05.2008)

nese beso te allahu te rujt ditet me te veshtira.


546. leonora (16.05.2008)

selam alejkem mu me ka lan pershtupje te madhe kjo faqe me pelqen shum ALLAHAHU xh.sh ju shperblevt me xhenet nga nora


545. vesel peci  (15.05.2008)

ju pershdes meh pershdetjne islame selam alekom viqe vazhdoni viqe pere para jeni mah tmirite


544. vesel peci  (15.05.2008)

ju pershdes meh pershdetjne islame selam alekom viqe vazhdoni viqe pere para jeni mah tmirite


543. ilmi (15.05.2008)

ju pershendes me selam alejkum Vetem vazhdoni


542. driton  (15.05.2008)

ALLAHU JU RUJT JA U SHTOFT SABRIN EDHE KA TE SHKONI EDHE QKA TE BANI MOS HARRONI SE ALLAHU JU SHEH


541. xhati (15.05.2008)

eselamu alejkum deshta te them se ktu ne vendin ton ne kosov shum pak ijapin rendesi fes islame mevet thot jam musliman aka rast as shahadetin nuk edin allahu jav forcoft zemrat etyre dhe i udhzoft ne fen islame qe ti kryej obligimet te cilat itakojn islamit amin faji ndoshta esht te vet prinderit te cilet fare nuk e qajn koken se qfar rruge shkojn femit etyre ekam nje porosi qe prinderit dhe imamet tju flasin meshum per fen islame dhe ti mesojn si agjerohet te falin namazin inshalla allahu errit numrin e muslimanve sa me shum eselamu alejkum


540. errnim (14.05.2008)

selam aljkym o valllazni deshta me ju trgu se valla jeni shum mir edhe isholla allahu ju ndimon
e selam aljkym


539. burhan (14.05.2008)

selamu alejkum


538. zekirja (12.05.2008)

ju lutem a mundeni te ma jepni perkthimin e emrit tim zekija (zeqirja) flm per mirkuptim.


537. xhati (12.05.2008)

selam alejkum te gjith muslimanve ane mban botes nga xhati


536. kisti (11.05.2008)

Allahu eshte nje, s'ka Zot tjeter pervecAtij. Ai eshtembikeqyres i perhershem dhe i perjetshem.Ate nuk e ze kotja as gjumi, gjithcka ka ne qiej dhe ne toke eshtevetem e Tij.Kush mund te ndermjetesoje tek Ai, pos me lejen e Tij? Ai di te tashmen qe eshte prane tyre dhe te ardhmen. Nga ajo qe Ai di, te tjeret dine vetem aq sa Ai ka deshiruar. Kursija e Tij perfshin qiejt dhe token, kurse kujdesi i Tij ndaj te dyjave nuk i vjen rende. Ai eshte me i Larti, me i Madhi.


535. hashim (11.05.2008)

eselamu alejkum ALLAHU na ruajt nga haramet a nabeft prej te shpetuarve se mete vertet qka po ndodh me te rinjet allah runa nga ndonje vatkeqsi allahu egber Eselamu alejkum


534. Lirije (11.05.2008)

Shum mir Zoti ju shperbleft me xhennet qe e kini bo ker prog. aq te mir !!


533. edita (11.05.2008)

jam muslimane dhe dua ta lexoj kur'anin


532. hatigje (10.05.2008)

me duhet ta di a falen gabimet e bera dhe ta di per fatin e jetes a duhet ta gjajm vet apo qysh thot zoti a emerr ata qe zoti ta shkrun


531. albrana (10.05.2008)

besoni allahut


530. arian (09.05.2008)

shum mir


529. berat (06.05.2008)

un jam berati nga prishtina kisha dashur me dit a eshte e vertete se do te perhapet nga evropa feja islame


528. agnesa (05.05.2008)

jeni te mrekullueshum vetem vagjzhdoni


527. medina (04.05.2008)

ju pershendes me selam alejkum nga medina


526. xhati (03.05.2008)

selam alejkum i shperbleft allahu te gjith muslimanet por ktu ne kosov pona mungojn shum kto tema islame pse nuk hapet ni telivizion vetem per islam un sa her qe eshloj telivizorin vetem seriala qe jam merzit prej tyre ishalla allahu naj ben te mundur edhe ne familjet tona te kem telivizion qe flet per fen islame ta kuptojn fmit tan se qesht islami


525. muhamed (03.05.2008)

selam alejkum a kish mujt me me ndihmu dikush rreth programit kurani fisnik:
nuk op ban me zo dmth nuk po lexon kuran lexuesit qe jan ne list qoftese keni naj ndihm rreth kesaj me dergo na add teme


524. arta (03.05.2008)

shum e bukur all-llahu na ndihmoft e na udhezoft te gjithve


523. arsim (02.05.2008)

shum mir zoti ju shperbleft me xhennet


522. Lioon (02.05.2008)

hallall ju qoft per kete qe keni bere zoti ua dhasht gjithe te mirat


521. Naser Muslija nga Prizreni  (01.05.2008)

Selam Alejkum
vlla i dashur musliman.
Allahu tź shpźrbleft me xhennet.
pźr ket punim shum tź bukur.
inshallah kemi sa mashum vllezer dhe motra musliman qź kan interes dhe lexojn ket kur.anin Fisnik.
-AMIN-


520. xheneta arbresha (01.05.2008)

SELAM ALEJKUM neve na len shum pershtypje kjo web faqe islame eshte e mrekullushem ,na len shum mbresa te mdhaja ALL-AHuxh.sh ju shperbleft per punen qe beni


519. shemi (30.04.2008)

ne qoftse edojm njeritjetrin edhe allahu na do ne


518. mirtan  (29.04.2008)

pershendetje motra dhe vllezer ju ndihmoft zoti per ket qe po beni te mundohemi se bashku qe ti ndihmojm ata qe pak bejne per zotin se vetem keshtu drejtohemi se sjena kerkah falemnderit njerz kaloni mir


517. dafina behrami (28.04.2008)

si duhet me dallu ikindin prej dreke. dhe qfar ka ndryshim ne ikindi. alekum selam


516. leonora (28.04.2008)

Selam alejkem mua me ka lan pershtupje te madhe kjo faqe mua me pelqen kjo faqe e fes islame une e dua shum fen islame dhe e dua shum ALL-AHUN ALLAHU JU shperblevt me te gjitha mirsit si ne ket bot ashtu edhe ne boten tjeter ju uroj jet te lumtur AMIN


515. auresa beluli (27.04.2008)

shum mir zoti ju rujt se sevap keni ba shum qao zoti kabull ja boft


514. besa  (26.04.2008)

selam aleikum motra e vellezer musliman allahu na udhezoft te gjith umetin e pejgamberit muhamedit a,sv.s sa per faqen nuk kam qka te shtoj eshte e mir subhanallah allahu ju shperbleft per ndihmen qe na e beni ishalla ne kete bote befgati keni rrisk e te mira dhe boten tjeter shlirim ne ahiret inshalla ne xhennet selam aleikum


513. ibja (26.04.2008)

Eselam Alekum si jeni ajeni mire vllezr e Motra Zoti ju shprbleft per ket program shu te mire kalofshi mir..


512. albana (25.04.2008)

me vjen mire qe e pash ket wepfaqe diten e mire


511. Abedin (25.04.2008)

selam alejku All-llahu jav shprbleft me Xhenet per punen e ber per ket program shum te mir.


510. maliq reshani fshati kosin  (24.04.2008)

un e lexova ish shum interesant ishalla as nje njer sben te kqija e shkojm gjith ne gjenet se kto fjali qi i lexova um shtishin me kajt me gjithat i pershendes gjith hogjalart ju faliminderit per te gjitha kto fjali qi i kishi qit ne internet qi t lexojn krejt shqiptart e gjith te tjeret e ta din qa esht kurani e zoti gjeleshanuhu


509. bujari (23.04.2008)

selam alejkum flm shum per ket web shum mir all-hu te shperbleft


508. Saranda (22.04.2008)

faleminderit per ket veb faqe te kuranit fisnik dhe shpalljes se te vertetes nga allahu i madherishem, krijues dhe fuqi plot.dhe qe i lutem qe te na ndriqoj rrugen neve njerzimit qe e kemi humbur per shkak te dobsive tona njerzore.


507. hirisha (22.04.2008)

gezohem qe ka njerez qe smendojn vetem per vete sepse ky veb esht i duhur dhe po ne koh te duhur,tash si asnjehere na vyn te kemi dicka te till sepse rinia a e sodit jemi largu shum nga rruga e Zotit e nje gje e till esht vetem shkatrrim per neve dhe na con kah rruga e SH.e qe sdu as ta permend prandaj ju falemnderohem shum per inciativen qe keni marr dhe uroj te jeni shperblyes per ket veper nga Allahu xh.sh


506. Refi (21.04.2008)

-(TESPI DOVA)- Allahu la ilahe ilahu elhajul kajum la te hudhuhu sinetun ve la nevm lehu mafi semavati ve ma fil erd men dheledhi jeshfeu aindehu ila bi-idhnihi jalemu ma bejne ejdihim ve ma halfehum vela juhitune bishejin min ailmihi ila bi mashae vesia kursijuhu semavati vel erd vela jeuduhu hifdhuhuma ve huvelalijul adhim .


505. Refiku (21.04.2008)

Zoti ju shperbleft per kete web i qelluar eshte.


504. Refiku (21.04.2008)

Zoti ju shperbleft per kete web i qelluar eshte.


503. donieta (21.04.2008)

ju lutem ne emer te zotit te ma dergoni doven e tespidoves


502. merima  (20.04.2008)

selam ajlkym si jeni ajeni mir inshall allahu ju shprblen me gjene veq vazdoni se shum jeni te mir e kem borgj mu kon ne rrug te allahu se esht rruga me e mir ne ket dynja allaut amanet


501. omer (20.04.2008)

selam alejkum si jeni aje ni mir


500. hashim (20.04.2008)

eselamu alejkum


499. Refiku (19.04.2008)

Selamalejkum Zoti ju shperbleft per kete web se kesi weba neve na vyjn .


498. lulzim jakupi (17.04.2008)

me pershendetjen e tokes eteqieljve selam alejkum jam nga holanda shum po mepelqen faqja juaj keso faqe nau duhen neve allahu ju shperblevt per vebin tuaj.


497. sebahate (16.04.2008)

selam alejk poro sija ime eshte se gjif rinija mukfy ne rrugen edrejt mos me shku ne haramei ishall zoti na sheper blen te gjif muslionet kujan


496. AVDISELAM AMETI (16.04.2008)

pa bese dhe plotsim te kushteve muslimane ndermjet kuranit ska jete te plotsushme sicilin hap te jetes. pershendes krrejt besimtaret dhe lutem zotit prej zemre te na plotson me dashurin qe smujna me kuptu krrejtsisht.


495. drenusha (16.04.2008)

selam ajlekym zoti ju shperbleft me te mirat


494. drenusha (16.04.2008)

veq vazhdon edhe mendoj krejt rinan ne te kthehetet ne rrug te allahut i kfshum fal ti edhe nes muni me me xhet librin dritae e zemres


493. liridon (16.04.2008)

lishalla krejt rinija kthehen ne rrug te allahut se qysh jon tu shku edhe naj dit na lshon toka more zott ti je i madh ti na ke fal ti runa ti jepju men ktynve rinive se sjon ne rrug te allahut


492. rinori (10.04.2008)

tung ju pershendes te gjithve juve ne fejen islame edhe zoti ju bekoft


491. taunita (09.04.2008)

kjo faqe me pelqen shum un jam 10 vjeqe kisha pasur deshir te di me shum sepse jam shum e interisuar per fen islame nese kishit mundur te me lajmeroni sne e-mailin tim per ndonje kurs per fen islame ju pershendesh.


490. ardian (07.04.2008)

selam alejkum


489. minator (06.04.2008)

selam alejkum allahu ju shperbleft me te mira se shum te mir jeni veq vazhdini allhu ju shperbleft me te mira inshalla


488. albioni  (06.04.2008)

eselamu alejkum ju pershendes te gjitheve muslimaneve qe e falin namazin edhe allahu xh.sh ju shperbleft me gjenet veq vazhdoni duke falur namazin.....


487. fisnik haxholi (05.04.2008)

zoti jav baft kabull faljen e namazit


486. albani (04.04.2008)

eselamu alejkum Allahu ju shperbleft me xhenet se kjo web faqe me pelqen shum shum jeni me te miret eselamu alejkum verahmetullahi....


485. baki emini (01.04.2008)

ju uroj sukse jen shum te mir kur nuk ju harojmok


484. granit sejdiu (31.03.2008)

ky veb o shum i mir shpresoj qe ta shikojn te gjith ket faqe dhe se te gjithve do ti pelqej shum


483. besir (29.03.2008)

selam alejkum allahu ju shperblef


482. xheneta (29.03.2008)

selamalejkum


481. besnik rexha (29.03.2008)

selama ejejken e rahmetulla allahu ju shperbleft per te mirat qe boni ALLAHU QOFT ME JU


480. mustafė (27.03.2008)

selam alejkė feja mė e bukurė ėshtė islami libri mė i bukur ėshtė kurani urime tė gjith festat e muslimanit


479. besnik rexha (27.03.2008)

ne muslimanet e kemi fen ma te mir ne bot sepse i besojm vetem nje allahu i kofshmi fal ati qe na ka pru ne ket bot dhe pas vdekjes ne do te shkojm nat boten tjeter ne muslamanet e agjerojm ramazanin e fejtojm festen ton ma te mir mir ne bot festen e kurban bajramit


478. besnik  (27.03.2008)

feja islame eshte njera nder fet ma te njohura ne bot


477. jetmir loshaj  (26.03.2008)

alejkum s


476. fisnik (26.03.2008)

une e adhuroj shum kuranin
une i kam ne shtepi 10kurana
qzshi im falet 5 here ne dite


475. medina  (26.03.2008)

esselamu alejkum desha vetem me ju pershendet dhe me ju uru pun te te mbare ALLHU JU SHPERBLEVT TE XHEHNETINSHALLA


474. bashkim (26.03.2008)

hc iyvfijoij


473. kastriot (25.03.2008)

mos harroni zoti esht 1.
dhe vetem pasuroni zemren pastaj jeni me nje gjys kome ne xhenet


472. sejdi (25.03.2008)

selem mos haroni se duhet me vdek


471. sejdi amet (25.03.2008)

selemun alekum diten e gjutymit prveq fejs isljetrame nuk pranon mfetjetr jeta osh e shkurt me sele


470. vanja (24.03.2008)

selam alekum te gjithve porosia ime osht qe te boni namaz me shum e tju ktheheni udhes te ZOTIT qe na ka fal ZOTI ju shperbleft te gjithvew me gjėra te mira ne jeten tuaj ALL-AHU ju shperbleft te gjithve


469. abetare (24.03.2008)

selam aleikum


468. artan krasniqi (24.03.2008)

selam alejlkym vllazen musliman Allahit xheleshanehu i kofshim fal Zotit te botrave-ishalla Allahi madheruar na udhzon edhe ma shum ne rrugen e drejt islame,Paqja dhe meshira e Allahut qofshin mbi pejgamerin ton Muhammedin sall-allahu-alejhi-selam.. selam alejkym


467. arta (23.03.2008)

selamu alejkum po gjuna asht per ate njeri cenuk ban namaz ama gjuna asht pi allaut po silci perzon edin seha alla diku ai emenon se ka zot dikun iban krejta urdhet e allahut xheleshanu alejku selam.....


466. arta (23.03.2008)

selamu alejkum po gjuna asht per ate njeri cenuk ban namaz ama gjuna asht pi allaut po silci perzon edin seha alla diku ai emenon se ka zot dikun iban krejta urdhet e allahut xheleshanu alejku selam.....


465. arta (23.03.2008)

selamu alejkum po gjuna asht per ate njeri cenuk ban namaz ama gjuna asht pi allaut po silci perzon edin seha alla diku ai emenon se ka zot dikun iban krejta urdhet e allahut xheleshanu alejku selam.....


464. bekim mahalla (22.03.2008)

selam aljejkum desha te me vet se po du me dit nje njeri qenuk din te bej namaz mir aeshte gjyna se aj njeri mundohet ju lutem me tregoni


463. xhevair (22.03.2008)

a mundet nje grua gjat ciklit mujor te degjoj kuran dhe teprezentoj ne ligjeratat efejes


462. qefajete (22.03.2008)

selamu alejku besimtar lexone kur,ani seasht vler emadhe per shpirtin ton per venin ton ce natakon muslimanve tafitojm xhenetin se gjunasht pi zotit meshku ni besimtar ne xhenem boni namaz cetejeni lumtur neket jet po edhe nate dunja namazi asht vlera memadhe ce egzon allaun mosoni ce ce te fitoni


461. arta (22.03.2008)

edua fen islame se asht e bukur shum ka ni pasterti te madhe zoti asht njo dhe iderguari iti muhameti sala.au.vece.lem


460. qefajete (22.03.2008)

sajan te vendosta per bules vajzat shiptare


459. lemja (21.03.2008)

alekum selam
kurani esht nje liber i shenjt per te gjith muslimanet dhe duhet te besojm ne allah

ju pershedesh te gjithet


458. regjep kastrati (21.03.2008)

zoti ju shperbleft per kto vargje kuranore veq tepara se ne ket mnyr mundeni me nxit rinijen qe te ken interesim me te madhe per kuranin


457. leander (21.03.2008)

aselamu alejkum,te gjitheve muslimaneve.kurani eshte meshire per te gjith.nga krijuesi yne .udhezim.vetem atij i takon madherimi dhe falederimi.dhe ishalla ahllahu na dhurro xhenetin.amin.ju urroj shedet mos u merziteni.dhe jetimin,kurbeteciun.duhet me e afru se me te vertete ato kane me shume nevoj se sa ne.ishalla ahllahu na jep mudesine te studojme dhe tja bejme te ditur te tjereve qe te kenaqen zemerat e tyre.amin.ne jemi vellezer e motera,lum ate qe e udhezon ahllahu,laila il ahlla,muhamet ve resululla,


456. jetmir (19.03.2008)

selamu alejkum ju pershendes nga zemra vellezer e motra muslimnae nese doni te ketoni te lumtur ndjekne rrugen e ZOTIT dhe lexoni KURAN se met vertet ju kenaqet shpyrti me respekt ju uroj qdo te mir selamu alejkum


455. moter mislimane (19.03.2008)

selamu alejkum ju pershendes nga zemra vellezer e motra muslimnae nese doni te ketoni te lumtur ndjekne rrugen e ZOTIT dhe lexoni KURAN se met vertet ju kenaqet shpyrti me respekt ju uroj qdo te mir selamu alejkum


454. rejhane troni nga kaqaniku (18.03.2008)

selam alykum i pershndes te xhithe motrat dhe vllezrit islam all-llahu ju shperbleft me xhenetin firdows AMIN


453. Avni (16.03.2008)

eselamu alejkum verametullah.Zoti eshte nji dhe Muhamedi s.a v.s asht i derguari i tij dhe kuranin ja ka ubritur allahi xh.sh pejgamerit ton dhe ktu ska dishim se kurani asht libri i allahit madhrishem.


452. isaku  (16.03.2008)

e kan lexua por jo sum me pelqeu jem nje mysliman por jo i fort besimin tim e kam te orjentuar vetem te zoti.


451. veton (14.03.2008)

kurani eshte libri me i shenjt qe ka egzistuhar per muslimanet ky liber eshte jeta e qdo besimtarit qe beson ne te madherishmin allaun gjelnesa nehu ne ne profetin apo te derguarin e ti muhamedin alejselam


450. kujtim (14.03.2008)

slamun alejkum.po kament veq perpara,Allhu ju ndimaft.selamun alejkum


449. personi (13.03.2008)

jam shum krenar qe jam musliman dhe i pershendes te gjith muslimant ku gjenden


448. hakia (13.03.2008)

selam alejkum shpejtoni o ju qi nuk jeni musliman hyni ne islam se aty eshte lumturia aty eshte xheneti aty eshte shpetimi aty te presin pun te mira allahu i mbrojt gjdo musliman te mir prej armiqve te islamit


447. hakia (13.03.2008)

selam alejkum shpejtoni o ju qi nuk jeni musliman hyni ne islam se aty eshte lumturia aty eshte xheneti aty eshte shpetimi aty te presin pun te mira allahu i mbrojt gjdo musliman te mir prej armiqve te islamit


446. hakia (13.03.2008)

selam alejkum shpejtoni o ju qi nuk jeni musliman hyni ne islam se aty eshte lumturia aty eshte xheneti aty eshte shpetimi aty te presin pun te mira allahu i mbrojt gjdo musliman te mir prej armiqve te islamit


445. hamit (11.03.2008)

esselamu alejkum


444. florian  (11.03.2008)

o all-ahu ju shperbleft me nje dhurat te madhe une jam femij 10 vjeqar ishalla ne xhenet


443. Abu Emin (11.03.2008)

Es-selamu Alejkum. E lusim Allahun a.z.w.xh qė ta shpėrblej stafin e kėsaj faqe tė qėlluar. Mėshira e Allahut qoft mbi ju o vllezėr tė nderuar, Amin
Es-selamu Alejkum w.r.w.b.


442. jetmirja (10.03.2008)

selam alekjkum ju deshiroj pun te mbar em pelqen kurani shum ta leoj


441. jetmirja (10.03.2008)

selam alekjkum ju deshiroj pun te mbar em pelqen kurani shum ta leoj


440. makfirete (10.03.2008)

Ju pėrshendes dhe ju uroj punė tė mbar,Zoti Ju shpėrbleft tė gjithėve muslimanėve.


439. jahir emini (09.03.2008)

Selam Alejkum

Me cilat dove eshte mir mu lut pas namazi

Allahu e shperbleft gjdo mysliman me xhenetin firdows Ja Rabi


438. kushtrim (08.03.2008)

i falenderohem Allahut qe erdhi koha qe ne muslimanet te zgjohem prej ketij "gjumi".te bejm dicka per islamin,per kete fe shume te madhe dhasht Allahu q te na udhezoj me teper dhe t'ju shperblej me kete pune qe po beni.Eselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.


437. armend (07.03.2008)

Allahu swt ju shperblefte per punen e bere.Ende nuk kam pa program te ketij lloji me te mire.


436. Baki (07.03.2008)

skam ma shum te tham vetem ju pershendes Feja myslimane oshte ma e mira


435. moter mislimane (07.03.2008)

selamu alejkum ALLAHU ju shperbleft me XHENERIN FIRDUES inshallah qe po na munsoni me ndegju KURAN dhasht ZOTI te jetojm te lumtur gjith muslimant AMIN SELAMU ALEJKUM


434. jetmir (07.03.2008)

selamu alejkum ALLAHU ju shperbleft inshallah me XHENET per gjith keto shka po i bani per muslimant ju uroj qdo te mira ne jet selamu alejkum


433. jetoni (06.03.2008)

eselamu alejkum dashta veq me ju pershendet dhe me ju uru pun te mbar per ket qe po e beni per ne allahu ju shperbleft me te mira ne ket dynja dhe me gjenet ne boten tjetr eselamu alejkum


432. jetoni (06.03.2008)

eselamu alejkum dashta veq me ju pershendet dhe me ju uru pun te mbar per ket qe po e beni per ne allahu ju shperbleft me te mira ne ket dynja dhe me gjenet ne boten tjetr eselamu alejkum


431. Xhemshiti (02.03.2008)

es-selamu alejkum vellezer musliman dhe motra muslimane.
Allahu na ndihmofte e na udhezofte te gjithe shqiptareve muslimane per te realizuar ne veper amanetin e shehideve te lirise dhe pavaresise se plote te Kosoves dhe te ribashkimit kombetar.
Megjithate, ia shoh per te madhe Bashkesise Islame te Kosoves perse nuk i japin verejtjet gjate debatit per Kushtetuten e Kosoves,kur dihet se ajo projekt-kushtetute nuk i ofron asgje te mire as fese islame ne Kosove por madje edhe popullin shqiptar ne pergjithesi as qe e permend fare. Nuk di kur do t"iu del gjumi ketyre burokrateve te Bashkesise Islame, sepse nuk po e ngrejne zerin per te kerkuar te drejtat tona per fene islame edhe permes Kushtetutes se Kosoves. Duhet ta kene parasysh se nese nuk angazhoihen edhe ne kete drejtim, do te jete shume e veshtire per fene islame ne Kosove dhe per popullin shqiptar. Sepse nuk mjafton vetem pavaresia e shpallur eKosoves po qe se ne Kushtetute nuk permenden te drejtat qe na takojne neve si muslimane por edhe si shqiptare.Ndersa Kushtetuta me shume iu jep te drejta komunitetit serb dhe minoriteteve tjera sesa shumices se popullit shqiptar, e rrjedhimisht do te thote muslimaneve kur dihet se mbi 95 perqind jemi muslimane. Prandaj deri kur Bashkesia Islame do ta luaje rolin e piunit dhe te behet sherbetor i pushtetit. U festua pavaresia e mbikeqyrur edhe me alkool dhe me disa veprime te qoroditura,ndersa Bashkesia Islame as qe reagon, sepse eshte ne sherbim te pushtetareve vendore e nderkombetare.


430. diana (01.03.2008)

eselam alejkum ve ra me tu lla


429. lumturie (29.02.2008)

SHPYRTI JEME BESONE NE ALLA EDHE JAME SHUME E LUMTURE QE QUHEME MUSLIMAN I SHALLA ZOTI TE GJITHE MUSLIMANETE I SHPERBLEN ME TE GJITHA TE MIRATE NE ATE DYNJA EDHE NE KETE DYNJA O ALLA O ZOTI IME TE TIJ KERKOJE FALJE PERE QEDO GABIME NE KETE JET


428. nebi (27.02.2008)

Kurani osht shumi madh na ata duhet me rspektu shum e ifal zotit


427. Mentor Musliu (26.02.2008)

Allahu ju shperbleft per mundin qe keni dhene sado pak per ket drejtim


426. rasimi (26.02.2008)

shum bukur zoti ju shperbleft


425. iljas (26.02.2008)

es-selamu alejkum.
All-llahu qofte me ju dhe jua shperbleft me xhennetin firdevs,se ai esht xhenneti me i lart dhe prej tij rrjedhin lumenjt dhe mbi xhennetin firdevs eshte arshi i All-llahut.Zoti ju ndihmofte dhe ju dhente sa me shum vullnet per hapjen e **304;slamit.


424. iljas (26.02.2008)

es-selamu alejkum.
All-llahu qofte me ju dhe jua shperbleft me xhennetin firdevs,se ai esht xhenneti me i lart dhe prej tij rrjedhin lumenjt dhe mbi xhennetin firdevs eshte arshi i All-llahut.Zoti ju ndihmofte dhe ju dhente sa me shum vullnet per hapjen e **304;slamit.


423. iljas (26.02.2008)

es-selamu alejkum.
All-llahu qofte me ju dhe jua shperbleft me xhennetin firdevs,se ai esht xhenneti me i lart dhe prej tij rrjedhin lumenjt dhe mbi xhennetin firdevs eshte arshi i All-llahut.Zoti ju ndihmofte dhe ju dhente sa me shum vullnet per hapjen e **304;slamit.


422. mergim mestani (24.02.2008)

e falenderoj zotin qe jam musliman.
allahu ju shperblefte juve qe punuat kete program. eshte vertet nje program i mrekullushem dhe i lehte per tu perdorur, mjafton vetem te kesh deshire e te kyqesh ne te. allahu ju ndimofte


421. edmond (23.02.2008)

Allahu jua shperbleft.


420. leonita (20.02.2008)

mua me ka pelqyer shum kjo vaqe e madhe me ka len shum pershtypje te madh ALLAHUxh.sh ju shperbleft me xhnet amin


419. Abdurrahman-Bajrami (17.02.2008)

eselemu alejkum vllezer dhe motra te ndershem allahu ju bekofte me bekimin e ti te ndershem si e bekon muhammedin a s dhe familien e ti te ndershem allahu insha allah na leton vdekjen ton insha allah personalisht juve qe interesoni per ne per ket faqe islame eselemu alejkum


418. blenda  (16.02.2008)

zoti ju bekoft ju meshiroft shum faqe e mir.falimderit qe e perkthyet ne gjuhen shqipe
se shum besimtar nu do ta kishin kuptu.zoti ju shperbleft me te mirat e ti.
si kam hyr ne ket faqe ka lindur nje besim me i madh ne zemren time
me gjith zemer uroj qe ta hapni edhe nje faqe e ta lexojm me te gjith shoket e mie e shpresoj se edhe ata do ta kuptojn fen islame besimin ne te madhin ALLAH
i uroj gjdo besimtar dit te mbar dhe urime PAVARSIA
ndersa juve zoti ju a shperbleft me te gjitha te mirat


417. leonita (15.02.2008)

mua me pelqen shu kjo faqe ALALHUxh.sh ju shperbleft me xhenet


416. rexheb (14.02.2008)

selam alejkum
nuk kam vrejtje per kete program por kisha dash me dit se qysh mi degju leximin ALL-LLAHU ju shperbleft SELAM ALEJKUM


415. leonita (14.02.2008)

mua me ka len pershtypje shum te madhe kjo vaqe me pelqen shum ALLAHU.xh.sh ju shperbleft me xhenet


414. abdylfeta rashiti (14.02.2008)

eselamu alejku
ju pershendes edhe une.do te tregoj edhe une dicka
nje njeri i pa ditur e kishte takuar nje hoxhe dhe dhe me nje fjal deshi qe ta shikoj sa po din hoxha dhe e pyet.thote hoxhe a e din nje thes miell sa buke i cet,por hoxha me nje butesi ia kthen pergjegjen i thot me lejo qe nesra ne kete kohe ta kthej pergjegjen.
shkon hoxha te bukepjeksi dhe e pyet per kete punen dhe te nesermen prap e takon at njeriun e pa ditur. Dhe ky prap e pyet hoxhen e hoxha i nderuar ja kthen pergjegjen. thote nje thes miel i cet kaq buke.Kurse ky njeriu i pa ditur ja kthen hoxhes,thot a hoxho a edhe per kete pune po shkrujka ne kuran a?
jo thote hoxha ne kuran shkruan per ate send qe nuk e din duhet qe ta pyesesh ate qe e din. Ju felminderi zoti ju shperbleft me te mira


413. arsim fejzullahu  (13.02.2008)

kisha pas deshir me pas mundesi me i pas mundesin me i printue vaktet e faljes e mu msue me u fal


412. gresa (12.02.2008)

une uu ndjeva shum e lumtur posa pash ket web ii cili me perlqenn shumm sepse edhe na mesonn


411. sadullah (12.02.2008)

selam alyjkum


410. florim (11.02.2008)

alekum selam rametulla


409. medin  (10.02.2008)

kurani


408. LINDRIT (09.02.2008)

KURANI


407. shkurta (08.02.2008)

me pelqeu kur e lexova kuranin shum ishte i bukur edhe tung


406. admiri (07.02.2008)

si mude te gjidet ne per duert e tjetave fej si kane mudesi te jet neper duret e tjera fejeve


405. visar sadiku (07.02.2008)

Eselamu alekum Zoti ju shperbleft me te mira per kete
faen tuaj


404. medina  (07.02.2008)

eselamu alejkum imjeri ai qe flet dhe ashtu shpif rrena,qe te qeshen dhe argetohen njerzit.imjeri ai imjeri


403. feriz (07.02.2008)

eselamalejkum deshta tadi se a kadal kurani tafsir shqip.eslamalejkum


402. ferizi (07.02.2008)

eselamalejkym e kam nje pytje a ka dal kurani tavsir shqip.


401. petrit (06.02.2008)

Selam Alejkum hallall i koft ati qe e ka ba allahu i ndimoft gjithmon edhe allahu .xh.sh na pshtoft prej xhehnemit
Selam Alejkum


400. nexhmi (06.02.2008)

selam alejkum jam shumė i interesuar te mesoj leximine kuranit ne gjuhen arabe deri diku kam arrit ti mesoj germat por shume me veshtersi ,nese keni ndonje verzion permes kesaj faqe per mesim te leximit te kuranit ju lutemi nese keni mundesi me ndihmoni ku munde te kyqem ,pasi qe jam i zanun me shume ne pune e muk po kam kohė te shkoj ne kurs per mesim te kurani,ishalla don zoti e i mesoi se .......shume keq per ne qe si dim.Eselam alejkum


399. arbin (06.02.2008)

e duam allahun ai per ne esht 1 ishalla nje dit i besojm gjith atij ai na drejton nee rugen e drejt nga arbini


398. besa (03.02.2008)

tung


397. gzim elshani (03.02.2008)

un deshiroj me um tregu se a asht emri im i pranushem ne fejen muslimane
me plotbesim qe kam nuk ka zot tjeter per pos allahut dhe muhamedi eshte i derguari i tij.


396. BESIM SYLEJMANI (03.02.2008)

Es Selamu Alejkum
Cilėsia me e larte e njeriut ashte edukimi dhe ky EDUKIM arrihet vetem me fen ISLAME dhe me ndihmen e ALL-LLAHUT me leximin e KURANIT dhe zbatimin e tij, keto cilesi jane baza per nje familje te shendoshe si psh..morali,urtesia,durimi,nderi,respekti,etj...ne zbatimin e fes ISLAME e jo nga shkenca siq mendojn disa qafira. o vllezer shqiptar musliman zbatoni ket fe se ke me pas familje te shendoshe dhe jete te lumture.E ALEJKUM SELAMU VE RAHMETULLAHI VE BEREKETUHU


395. kamila (02.02.2008)

Pershendetje per juve te gjitheve deshta te me ndihmoni se emri Hamit ne gjuhen shqipe si perkthehet ,,flm per mirkuptim


394. sumea (02.02.2008)

selam alejkum te gjidhve besimtart


393. sumea (02.02.2008)

selam alejkum te gjithve besimtarve ne kosov edhe ne shtetet e jashtme


392. teuta (01.02.2008)

deshiroj te di kohen e namazit ne zvicerr te muajit shkurt 2008.


391. Ramadan (31.01.2008)

Eselamu Alejkum deshta meju pyet qysh duhet me shkarku ket programin e kur'anit se une ne kompjuter teun nuk po muj e ruaj ju faleminderit perm irkuptim
All-llahu ju shperbleft metemira per punen qe keni ber deri me tash ju uroj suksese ne te ardhmen


390. fitim (31.01.2008)

nuk po muj me rujt Kur'anin kurqysh a mund te me ndihmoni


389. besimi (31.01.2008)

besim nga krysheci ju pershendes te gjith besimtar ka jan se feja ma e mira eshte feja islame i lutna zotit qe e kam fen islame


388. egzon  (31.01.2008)

ju pershendet egzoni te gjith besim tart qa jeni mislima dhe i lutna zotit qe jemi musliman qe feja ma e mira ne bot eshte feja mislimane


387. amiri (31.01.2008)

zoti ju bekoft


386. zeqir dullovi (30.01.2008)

selam alejku zoti i mesheroft tegjith ato qe e faleminderojn zotin per te mirat e tij qe naj sollin ne ket bot.dhe per fen islame


385. shkelqim hysenaj  (29.01.2008)

sipas meje KURANI eshte libri ma i shejt per muslimanizmin kjo eshte nje gje qe me gzon aq qe jam besim tar i fes islame


384. AZRET (27.01.2008)

O ALLAH MI FAL GABIMET QE I BEJ DHE ME XHENET FIRDAUS NA PRANO
TE BURGOSURIT TI HEK PREJ ATY ATO NE RUGE TE KEQE LARGOJ UDHEZOJ NE RUGE TE MIRE ATO TE VDEKURIT ME XHENET FIRDAUS TI PRANOJSH.MUSLIMANT TI BASHKOJSH KOSOVEN SHTET TA BEJSH SHQIPETARET TI BASHKOJSH ME SHTETE EDHE XHENET GJITHASHTU MUSLIMANT ME SHTET TI BASHKOJSH EDHE ME XHENET TI BASHKOJSH. AMIN.


383. omer (26.01.2008)

selam aljkum amundni ti miqoni njė kuiz islam pėr hir te allahut
omeri_xh@hotmail.de oer mes te imellit


382. qendrim (26.01.2008)

selam alejkum nga qendrimi juv pershendes te gjithve besimtart


381. qendresa (26.01.2008)

selam alejkum juv pershendes te gjith besimtaret selam alejkum